Zawartość dodana przez Ryb
-
Skonfigurowałem nową Fabię
No nie wiem, skonfigurowałem Enyaqa i wyszło mi 275k.
-
Chiński elektryk z ultraładowaniem
Może na tych już-prawie-tuż-tuż-zaraz otwartych na papierze stacjach Ionity będzie dostępne takie szybkie ładowanie? Mogliby to zapowiedzieć już dzisiaj, że będzie od przyszłego tygodnia a rzesze fanów przez kilka następnych lat ekscytowałyby się, że to już-już.
-
A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Trybunalski
Nie bardziej niż na pustej autostradzie, niezależnie od prędkości.
-
A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Trybunalski
Na tych odcinkach nie ma świateł, nie ma skrzyżowań, nic nie ma co by zakłócało spokojną jazdę. Najpłynniej pokonywany w Polsce odcinek trasy ever.
-
A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Trybunalski
TomTom zawsze to miał.
-
EV to bajka :)
Ja tam nie jestem pewien, czy ekosystem łatwiej zmetabolizuje zanieczyszczenia rozproszone czy zebrane i wypuszczone radośnie w jednym miejscu. No i czy na pewno wokół tego miejsca nie mieszkają ludzie? Oczywiście jeśli jest ich statystycznie mało to należy ich olać - nawet jak poumierają to będzie ledwie 0.000003% populacji przecież.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Jeździłem takim i mi się nie podobało. Oczywiście to nie znaczy, że nie mogło się Tobie akurat podobać. Ale przejedź się Eclipse Cross jeśli będziesz miał okazję a sam zobaczysz jaka różnica. BTW, mam wrażenie, że Lancer był mimo wszystko lepiej wyciszony od Toyoty. Nie wiem, nie miałem nigdy z A-klasą do czynienia. Ja raczej myślałem o tym jak to działa w klasie E.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Auris IMO był głośny, nawet przy niskich prędkościach. W Lexusie CT200h ten układ działał o wiele przyjemniej z uwagi na lepsze wyciszenie wnętrza. Oczywiście po mocniejszym dodaniu gazu czar pryskał. IMO połączenie CVT, uturbionego silnika i wirtualnych biegów przy mocniejszym przyspieszaniu zmienia wszystko dramatycznie. Oczywiście musi też być trochę mocy. CVT w Subaru Forester XT to była sama przyjemność. A nawet w Mitsu Eclipse Cross było bardzo fajnie. Tymczasem w wolnossącym Outlanderze był dramat. Moment na niskich obrotach jest tym, czego potrzebuje CVT bo wtedy nie wkręca się na te swoje wysokie, wyjące obroty. To zależy od skrzyni. Skrzynie ZF, czy G-tronic Mercedesa mimo 8 czy 9 biegów przy spokojnej jeździe robią to niezauważalnie.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
No tak, ale w ten sposób to można każdą wadę usprawiedliwić. Hałasuje? Tak, ale tylko gdy jedzie. Niekomfortowe zawieszenie? Tak, ale tylko na wybojach. Ja nie twierdzę, że CVT jest zła przy niskich obrotach i bardzo łagodnym przyspieszaniu. Problem polega na tym, że ona (przynajmniej w tych Toyotach) się do niczego innego nie nadaje. Pozostałe skrzynie potrafią pojechać i przy niskich obrotach i przy wysokich, więc jest przepaść. A w dobrej skrzyni automatycznej zmiany biegów nie są dramatem, bo w większości przypadków nawet nie wiesz, że tam są jakieś biegi. U mnie skrzynia przy łagodnej jeździe utrzymuje obroty w zakresie 1000-1500 i nie jestem w stanie zauważyć ani zmiany biegów ani tego, że pod maską w ogóle pracuje silnik.
-
Pickup - jaki?
Efektem ubocznym takiej zabudowy jak moja jest to, że ona 80kg waży. To też pozytywnie wpływa na prowadzenie tylnej osi.
-
Pickup - jaki?
Moc jest inna (większa) ale nie wiem czy to jest ten sam silnik na sterydach czy nowa konstrukcja. Dla mnie ten Gladiator jest absurdalnie drogi a przy tym niekomfortowy i nienadający się do użytkowania poza terenem (w terenie jest za to świetny, choć nadal gorszy od Wranglera). Jest nawet bardziej absurdalny niż Raptor bo ten sobie przynajmniej całkiem fajnie radzi na drogach. Ja zastanawiałem się też nad Wranglerem ale na trasach tam jest masakra z komfortem. Gladiatorem nie jechałem ale z tego co wiem to nie jest ani trochę lepszy.
-
Pickup - jaki?
Weź pod uwagę że pod obciążeniem te 150KM spuchnie więc ten upgrade jest IMO obowiązkowy. Zwłaszcza że silnik to 2.2l (miałem go w Outlanderze) więc miejsce jest. No i Navara podobno też pod obciążeniem słabo się prowadzi. Nie z powodu silnika ale sprężyn w tylnym zawieszeniu. Na pusto jest super ale po obciążeniu resory piórowe są lepsze.
- Pickup - jaki?
-
Pickup - jaki?
Od góry: Gladiator - piekielnie drogi, mało komfortowy i głośny przy większych prędkościach (szumy powietrza). W crash-testach masakra, braki w wyposażeniu z zakresu bezpieczeństwa. Za to bardzo mocny diesel. Ranger Raptor - genialny w pierwszym kontakcie, wady wychodzą po dłuższym użytkowaniu. Jest głośniej niż w zwykłym Rangerze, nie ma aktywnego tempomatu i jeszcze kilku dodatków. Za to wygląda genialnie i umie skakać na progach zwalniających. Amarok - zabytek pod względem bezpieczeństwa, za to mistrz komfortu. Niestety nie ma już mocnych silników V6 a nawet w ogóle już nie ma Amaroków. Brak reduktora. Hilux - dostał nowy silnik 2.8 208KM. Nareszcie! Ale dalej w środku wieje tandetą, multimedia sprzed 10 lat, klima jednostrefowa, na desce zegarek z bazaru a siedzenia niewygodne. Za to nigdy się nie zepsuje i doskonale trzyma wartość. Ranger - sprawdzona konstrukcja, IMO świetne zawieszenie (nawet z resorami piórowymi jest komfort), dobre multimedia (sync3), wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa (dużo poduszek, aktywny tempomat, trzymanie pasa ruchu i inni asystenci jazdy). Najmocniejszy (nie licząc Jeepa) silnik. IMO najlepszy stosunek ceny do jakości. Isuzu - genialne wnętrze, super wyposażenie (asystenci jazdy, 8 poduszek), naprawdę nowoczesne multimedia (chociaż bez nawigacji, trzeba używać AA lub AppleCarPlay). Minus to silnik - tyko 1.9 i 163KM. Słabo. Mitsubishi - stara konstrukcja ale daje radę. Asystentów jazdy mało, silnik kiepski (150KM) - trzeba wziąć upgrade do 185KM z 5k bo nie pojedzie. Z zalet to gwarancja na 300kkm i najlepszy na rynku napęd 4x4 (można jeździć też po przyczepnej nawierzchni).
-
Pickup - jaki?
Tego silnika już nie ma w sprzedaży. Normy emisji.
-
Pickup - jaki?
Oba już niedostępne (być może są jeszcze resztki Amaroków u dilerów).
-
Pickup - jaki?
Rangerem się przejedź. Ja byłem bardzo zaskoczony. Nowe Isuzu też jest fajne - bardzo przyjemnie wykończyli wnętrze i ma super wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. A jeśli jednak zdecydujesz się na Mitsu to weź za 5k fabryczny box na 185KM/500Nm bo te 150KM nie jedzie.
-
Samochód plus przyczepka...z jachtem
Ten mój pociągnie max. 3.5t ale masa zestawu to max. 6t. Więc przy takiej przyczepie już nie można paki obciążać. ZTCP oferowane u nas pickupy mają max. 3.5t lub mniej (np. L200 ma 3.2t).
-
Uchwyt pod smartfona przykecany pod śrubę fotela
Też taką miałem, potrafią odpaść przy dużym mrozie lub upale. Ale przez większość roku trzyma się mocno.
-
Uchwyt pod smartfona przykecany pod śrubę fotela
No to może na przyssawkę do szyby? PS. Są takie na przyssawki co potrafią się przykleić też do deski. Albo są krążki przyklejane do deski, do których można przypiąć przyssawkę, robi je np. TomTom.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
No to drugie takie się tu po okolicy kręci.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Jak komuś samo planowanie zajmuje 3 miesiące to rok oczekiwania nie powinien mu robić różnicy. BTW, jechałem wczoraj przez moją wieś chyba za Twoim autem.
-
Porozmawiajmy o RWD
Nie. Ale bardzo ładny Arteon urwał sobie przód.
-
Porozmawiajmy o RWD
Wczoraj trochę popadało i jadąc A1 widziałem jak tacy, co myśleli że nowe auto i AWD omijają prawa fizyki byli zdejmowani z barierek.
-
Zakupowy ból głowy, sedan dla rodziny, napęd na tył w zimie, restrykcje, problemy z zamówieniem, itd...
Generalnie sedan i małe dziecko daje radę, ale powinien być większy. BMW 3 jest IMO za małe. Seria 5 lub klasa E byłyby ok. Sedan ma nawet zalety, bo podczas ładowania rzeczy do bagażnika zimą dziecku nie wieje ani go hałasy nie budzą.