Zawartość dodana przez Mavv
-
Fiesta mk 6 - czy warto kupić
> Pany > Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje > można spotkać m.in. takie zdjęcia: > Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150 > tyś. > ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę? > Pozdrawiam Hmm, powiem tak. Sa tacy ludzie, ktorych lapska szybko zniszcza kierownice. Moj Mondziak jezdzi ze mna jakies 40tys km i przez ten czas tam, gdzie najczesciej trzymam reke, kiera wyglada podobnie. Jak kupowalem, to jedynie te srebrne plastikowe poprzeczki na kierownicy byly lekko wytarte. Ale ja po prostu mam chyba jakis agresywny pot... Mondziak ma aktualnie ok 137tys km. To samo mialem w Primerze.
-
Ubezpieczenie Anglika w Polsce
> BTW. Irlandzkie towarzystwa wymagają, żebyś poinformował z wyprzedzeniem, że z wyspy wyjeżdzasz... > O tym warto pamiętać... Wiem o tym. Nawet chcą wiedzieć, w jakich dniach w jakim kraju będziesz Takie informacje ode mnie mieli. > BTW2. Nie chciałbym być na miejscu poszkodowanego jeśli nie ma AC... To dla niego oznacza auto na warsztacie aż do czasu, gdy warsztat dostanie kasę od mojego ubezpieczyciela? > Z autopsji - jeśli musiałbyś z właśnej kieszeni wyłożyć do 1000 euro, to wyjdziesz lepiej nie > angażując TU. A jeśli już naprawiasz z AC, to będą cyrki, jaja i festiwal niekompetencji... Co się może dziać? > Trochę mniejszy, jeśli jesteś ubezpieczony w jakimś międzynarodowym koncernie który w PL też > oferuje AC - np. Allianz... Ale zawsze... Na chwilę obecną jestem w AXA, miałem też roczny epizod w Allianz.
-
Ubezpieczenie Anglika w Polsce
> ŻAL ARERT!!!! > Co mnie najbardziej denerwuje, to to, że broker wyliczy Ci ubezpieczenie i dostajesz kwotę... A > sami do końca nawet nie wiedzą, czy jest assitance, jaki jest udział własny albo ubezpieczenie > zniżek itp... Wiele towarzystw wymaga np. pewnego okresu rezydencji na wyspie - a tego od > brokera też się nie dowiesz... > Brokerzy to dla mnie takie same darmozjady jak agenci nieruchomości... :/ > BTW. W zeszłym roku wyliczyli mi przedłużenie polisy za jakieś 1800... > ŻAL ARERT END!!!! Ja jestem w Axie. Byłem też i w Axie bezpośrednio i tam mi wyliczyli chyba koło 700. Nawet sama babeczka stwierdziła, że broker dał niezłą cenę. Inna sprawa, to jak kilka lat temu zmieniłem Starletkę na Primerę - po 10 miesiącach jazdy Toyotką zmieniłem ją na Nissana. Dopłaciłem do aktualnej polisy 200e. Jak przyszedł kolejny rok do zapłaty, to mi AXA wyliczyła 1600e Poszedłem do brokera i dostałem 880e. Za kilka dni AXA zadzwoniła z przypomnieniem, że kończy się ubezpieczenie i że wypadałoby przedłuzyć. Powiedziałem, że nie za taka cenę i że mam lepszą ofertę od brokera na 880e. W pierwszej chwili ją zatkało i po kilku minutach wyliczyła mi nową stawkę - 960e. Tym samym AXA (albo babka, która była odpowiedzialna za moje ubezpieczenie) zjechała z 1600 na 960! Ciekawe, czy taka sobie prowizję chciała na mnie zarobić?
-
Ubezpieczenie Anglika w Polsce
> Miałem kiedyś stłuczkę autem PL we Włoszech... Naprawiłem z AC, a potem miesiącami polskie > towarzystwo regresowało z polisy sprawcy. Dostałeś zwyżkę ubezpieczenia? > Jeśli Ty spowodujesz stłuczkę za granicą, sytuacjia wygląda praktycznie tak samo... Klient naprawia > ze swojej polisy, a jego TU regresuje. Twoja rola kończy się w momencie podpisania > oświadczenia... Ciekawe, jakby to przebiegło... Obym się nigdy nie dowiedział. Np. jestem w Polsce swoim autem z IE i powoduję stłuczkę. Podpisuję oświadczenie i basta? A co, jeśli muszę naprawić swoje auto w polskim warsztacie? Pewnie jeśli koszt naprawy jest mniejszy niż udział własny (chyba mam 300e), to i tak nie dostanę zwrotu od ubezpieczyciela?
-
Ubezpieczenie Anglika w Polsce
> Jak tamtejsza policja czy inne służby podchodzą do takiego > ubezpieczenia... No właśnie to jest ciekawe. Pewnie sprawa byle stłuczki się ciągnie miesiącami.
-
Ubezpieczenie Anglika w Polsce
> To ja kilka razy więcej, i do tego za starego grata (ale w stanie igła!! ;-)) ... :/ Nie-tak-dawna > przeszłość mi ciąży Nie wiem, skąd oni biorą stawki tu na wyspie, ale chyba z kosmosu. Jak ostatnio przedłużałem ubezpieczenie (sierpień), to mi przysłali kwotę 500 z groszami. Pojeździłem po kilku brokerach i ubezpieczalniach i jeden tylko broker dał mi 100 mniej. Wróciłem z tymi wyliczeniami do swojego brokera i mówię, żeby coś z tym zrobił albo idę do konkurencji. Kurcze, auto o rok starsze, 70% zniżek a oni mi dają stawkę większą niż rok wcześniej. Gostek coś tam klikał na kompie i wyklikał 90 euro mniej. Dało się? Dało...
-
Ubezpieczenie Anglika w Polsce
> Zaczynam się zastanawiać, czy nie wykupić ubezpieczenia z zieloną kartą w PL... Pytanie tylko, co na to Garda w przypadku kontroli
-
[GzAK] A takie zadymiarskie hobby tu sie nadaje??
Oj, nadaje się, nadaje! Pychotki!
-
[MzAK] BTR-70 1:35
Super się zapowiada! Nie znam tej firmy - z czego powstaje Twój model? Wypraski plastikowe?
-
Witamy na "Zrób to sam"
> Alleluja!!!!!! > Mam nadzieje ze ten kacik bedzie zyl i sie rozwijal > Ja ze swojej strony napewno zajme sie modelarstwem Modelarstwo! Super! Ostatnio składałem model całe wieki temu
-
Ruch lewostronny
> Automat łatwiejszy, trzeba się przyzwyczaić do zmiany biegów lewą ręką ale nie trwa to długo. Moje pierwsze kilka minut jazdy i chcialem otwierac drzwi zamiast zmieniac biegi ale jak piszesz reka sie szybko przyzwyczaila. Mam jeszcze tak, ze jak przesiadam sie do auta LHD w Polsce, to siegam po pas ze zlej strony i przy cofaniu ogladam sie nie przez to ramie
-
Ruch lewostronny
Nie wszystko jest tak samo. Kierunkowskazy i wycieraczki sa zamienione czesto w japoncach i koreancach.
-
Ogrzewanie przednia szyba
> czesc, > moze ktos bedzie mial pomysl co moze byc przyczyna - FORD MK3 benzyna - po 2-3h jazdy nie ma > nawiewu cieplego powietrza na przednia szybe. Nawiew na pasazera i nogi dziala standardowo. > z gory dzieki za info. Hmm, najpierw bym sprawdził poziom płynu chłodniczego. A jak masz ustawiony nawiew? Czy najpierw dmuchasz TYLKO na szybę, a potem włączasz nawiew na nogi i kabinę? Bo u mnie po włączeniu wszystkich nawiewów siła nadmuchu spada. Spróbuj zwiększyć prędkość dmuchawy.
-
jak szybko odkuć lód z samochodu i nic nie uszkodzić?
> Kupić forda. Powiem Ci, że mając teraz Forda baaardzo sobię cenie ten wynalazek, jakim jest podgrzewana przednia szyba. dla Forda!
-
jak szybko odkuć lód z samochodu i nic nie uszkodzić?
Jedynie wyjść z domu kilka minut wcześniej, odpalić, włączyć ogrzewanie na maxa, podgrzewanie szyb/szyby i czekać. Czasem jak tu na wyspie w nocy jest zamarzająca mżawka, to rano auto jest pokryte kilkumilimetrową warstwą lodu. Jedynie ogrzanie od środka daje radę wtedy
-
Mondeo Kombi MkIII - jaki silnik
Mam MkIII z silnikiem 2.0 benzyna, bez gazu. W liftbacku daje spokojnie radę, w kombi również da. Silnik 145 koni. Silnik lubi olej przy wyższych obrotach - do pierwszej wymiany oleju jeździłem w miarę normlanie. WYlałem tyle oleju, co powinno było być. Następna wymiana mnie zdzwiwiła, bo brakowało trochę oleju. Na trasie 2000km po autostradach (w tym niemieckich ) potrafił wciągnąć niemal tyle oleju, co na bagnecie między max i min. Z klapkami nie miałem problemu, a mam przejechane ok. 140.000km. Jedynie co, to pękła rura odpowietrzająca skrzynię wału korbowego i silnik zasysał lewe powietrze. Tempomat mam, ale ja mam też skrzynie w automacie, a taka konfiguracja często ma tempomat. Szybera brak Nie wiem, jak te silniku znoszą LPG.
-
Coś gwiżdże... [Mondeo MK3]
Ja bym najpierw sprawdził, czy po takiem jeździe któreś z kół nie jest cieplejsze od pozostałych. Stawiam na hamulce.
-
C 4 PICASSO - Opinia
> Zautomatyzowany manual o ile dobrze pamietam. Dodatkowo poczatkowe egzemplarze c4 picasso mialy > ograniczony moment w silniku 2.0 HDI ze wzgledu na te skrzynie. A i tak sprzegło w tej skrzyni > w znanym mi egzemplarzu polecialo po 70 kkm ... Czyli jednak zwykłe sprzęgło tam jest? No i pewnie dwumasa... > pozdr. > M. Pzdr
-
C 4 PICASSO - Opinia
> W grand scenicu chyba nie składają się fotele w 3 rzędzie tak, żeby > zrobić duży bagażnik w 2 minuty (chyba trzeba je wyjąć???) Nie wiem. Jeszcze się nie zagłębiałem. > Poza tym jakoś nie jestem przekonany do fordowskich diesli. Ale to francuski silnik HDi > A Zafiro dopiero po ostatnim lifcie ma jaki taki wygląd .... DOkładnie. Pierwsza Zafira wygląda tak sobie. Dopiero chyba w 2006 unowocześnili wygląd. > To też rzecz gustu. Niektórzy lubią szorować d*pą po asfalcie ... Jak tak patrzę teraz na autka typu MPV, to chyba C-Max wydaje się byc najniższym z nich. C4 wygląda na największego z nich. > MCP chyba nie powoduje gwałtownego wzrostu spalania ... Z tego, co zdążyłem przeczytać o tych skrzyniach, co rzeczywiście wygląda, że są oszczędne. > Fotel ma profilowane siedzisko lekko w kształcie U (patrząc w osi auta). > I ten wystający "boczek" od strony wsiadania (lewe drzwi) traci swój > pierwotny wygląd dość szybko - tzn piana pod materiałem się deformuje > czasem nawet łamie. Jest to wada konstrukcyjna - stwierdza się to nawet w dwuletnich C4P z > przebiegiem 20000 km No to nieładnie... > Np. na mrozie sam pozmieniał, co ma być wyświetlane na wyświetlaczu (jakie informacje typu > obrotomierz, przebieg itp). > Inne: czasem po przekręceniu kluczyka w stacyjce do pozycji normalnej, radio działa (też jest > napięcie w gniazdku zapalniczki itd) > ale zwykle nie podaje w tej pozycji napięcia na urządzenia. > (mowa o włączaniu po postoju w nocy). > W sumie nic poważnego, choć czasem można się zaniepokoić Hmm, raz przełączy wyświetlacz, raz nie poda napięcia a raz nie odpali poduszek (lub odpali w normalnym ruchu). Czy gdzieś na forach są opisane jakieś inne kwiatki, które mogą wystąpić przy wilgoci i mrozie w C4-kach? ... > AL
-
C 4 PICASSO - Opinia
> 2.0 hdi tez czesciej maja mcp... poczatkowo w c4 picasso byl albo 6 biegowy mcp albo 4 biegowy > stary automat... > Pozniej sie to zmienilo... > pozdr. > M. Znalazłem artykuł w necie o tych skrzyniach, jak działają, co mogą i takie tam. Ale nie znalazłem info, czy jest tam normalne hydrokinetyczne sprzęgło jak w prawdziwych automatach czy też zwykłe sprzęgło - w końcu to zautomatyzowana podrasowana ręczna skrzynia biegów.
-
C 4 PICASSO - Opinia
> Nie mam pewności ale chyba nie ma 1.6HDI z pełnym automatem, chyba że po fejsie w 2011 roku ... > 1.6 HDi to albo manual albo MCP (podobie jak 1.8 bez) > Full automat to chyba tylko 2.0HDI lub 2.0 benz (rzadkość) Czyli znowu 2.0 W sumie może być > Wydaje mi się, że C4GP jest popularny ze wzgledu na 7 miejsc, > dobry wygląd i rozplanowanie miejsca w środku. Nie za bardzo ma konkurencje... Coś tam jest konkurencyjnego - Grand Scenic, C-Max Grand, Zafira. > Natomiast C4P to jest jeszcze jeden 5-miejscowy Micro Van i to w dodatku francowaty ... Równie > dobrze można kupić duże kombi albo jakiegoś tourana czy innego GMa czy azjate (choćby rolkę > Verso ...) Ale w minivanie siedzisz wyżej niż w jakimkolwiek innym kombiaku. No i w minivanie masz więcej poręcznych schowków. > AL > PS Od 3 miesięcy jeżdżę C4GP używka 4/5 lat 1.6HDI z manualem - ok 90 tyś przebiegu (krajowy, z > pierwszej ręki, bezwypadkowy). > Jestem bardzo zadowolony ... > Spalanie w trasie 5-6l/100, zimą w korkach w mieście 8+/100 Mało, bo manual > Typowe usterki: fotel kierowcy, wariująca przy dużej wilgotności (koło zera) lub na dużym mrozie > elektronika Napisz coś więcej o fotelu. Jakie sa objawy wariującej elektroniki?
-
Czym umyć szyby od wewnątrz ?
> No właśnie jakieś typy co by się nie mazało i nie wymagało za długiego tarcia Oczywiście wiadomo > szyby jakieś zakurzone/tłuste. Jak już koledzy pisali - płyn do szyb i reczniki papierowe.
-
C 4 PICASSO - Opinia
> Zadowolony. > Psuć to się bardzo nie chce,serwisuje go chyba 15 kkm. > Kupiłeś nówkę sztukę czy używkę? > Często przepalają się żarówki > postojowe z przodu,raz miał problem ze spryskiwaczami świateł, "mądre głowy" z ASO chcieli > wymieniać na nowe,a wystarczyło tylko bezpiecznik od nich wyjąć i włożyć spowrotem. Bo w ASO to by chcieli nowe auto sprzedać > Auto jest > wygodne,wg mnie biegi przełącza strasznie wolno,ale w trybie ręcznym, łopatkami pod kierownicą > lepiej to wychodzi. Brakuje mi w nim podłokietnika takiego jaki jest w scenic'u. Mój Mondziak też biegi wolno przełącza - ale mi sie podoba. Daje radę. A nie jest w C4 taki jak w C5? Składany do tyłu z boku fotela?
-
C 4 PICASSO - Opinia
> Mój brat ma C4GP 2.0Hdi z tym pseudo automatem z 2008 roku i nie chce się to psuć. Opony ma w > rozmiarze 215/45/17, ich zakup nie jest kosmicznie drogi. Zadowolony jest? Bo C4P mi się podoba (bardziej niż C4GP), a szukałbym własnie z automatem. Trochę boje się tej zautomatyzowanej skrzynki, wolałbym zwykły automat. Aha, najprawdopodobniej byłby to 1.6HDi automat. A - zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - na rynku wtórnym ilość C4GP przewyższa C4P. W sumie auta te same, GP jest chyba dłuższy o 15cm. Jakaś jest większa awaryjność GP w stosunku do P?
-
C-Max i silniki diesla
> Koło 5 tys pln (w tym wymieniona turbina na regenerowaną) Pewnie podobny koszt byłby tu na wyspie. > Tak - jak się przytka turbina pada > Z tego, co czytałem, to trzeba pół auta rozebrać, żeby się dostac do tej > Myślę, że co 50 tys km będzie OK (do tego płukanie smoka) W moim przypadku raz na okres posiadania auta