Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

marekpast

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez marekpast

  1. > Istnieje cos takiego ? mam yarka z radiem fabrycznym na CD pytanie czy jest jakis super dynks > wynalazek zebym mogl pod to podpiac Pendrive z muzyka ? A jest w tym radiu wyjście na zmieniarkę?
  2. > A czy w ogóle byliby chętni do zabawy w to ? No wiesz? też pytanie. Jakby trzeba było pomocy przy podliczaniu mogę pomóc, ale co do pilnowania czasu składanych typowań i kłódkowania wątku, czy też wysyłania na pv typowań po czasie... Może obeszłoby sie bez kłódkowania wątku, a czas typowania przed czy po rozpoczęciu kwalifikacji z czasu systemowego serwera AK i co za tym idzie czasu postu i typowania po czasie odbywalyby się dalej w tym samym wątku bez wysyłania ich na pv. Po prostu ktoś na minutę przed godzina zero robiłby kopię strony wątku aby był dowód i wystarczy.
  3. > Cześć. > Przymierzam się bardzo powoli do posadzenia drzewka w ogrodzie. Nie znam się na drzewach > kompletnie, więc może ktoś z Was podsunie jakiś ciekawy pomysł spełniający poniższe wymagania: > - drzewo liściaste > - w momencie zakupu musi mieć min. 12 cm średnicy pnia na wys. bodajże 1,2 m > - nie może urosnąć wyższe niż 3 - 3,5 m, najlepiej jakby miało ok. 2 - 2,5 metra wysokości jako > dorosły okaz > - drzewo będzie stało w miejscu nasłonecznionym > - powinno być możliwie ozdobne > - budżet póki co nie określony, bo nie mam żadnej orientacji w cenach > Czy ktoś z kolegów/koleżanek ma jakiś pomysł? > Pozdrawiam. Podjechałbym do arboretum, pooglądał na żywo okazy szczepione i naturalne, popytał specjalistów którzy tam pracuja i kupił na miejscu odpowiednią sadzonkę. Tak bym zrobił ja.
  4. > Dzięki. Potwierdź ewentualnie to, co mi powiedział znajomy - śruby od dołu przez kolektor mocują > tylko "poduszkę" pod gaźnikiem, zaś sam jego korpus jest do niej mocowany śrubami od góry, > dostępnymi po zdjęciu obudowy filtra powietrza. I czy tam jest uszczelka, którą trzeba > wymienić, czy starą można wykorzystać? Bo u mnie jakby z tego miejsca się nieco smużyło > brudem. U mnie w 1.5 zdejmuję filtr z gumowym kołnierzem, odkręcam 4 śruby kluczem imbusowym, zdejmuję całość. Część sterowania wtryskiwaczem jest połączona z obudową przepustnicy takimi plastykowymi kołkami rozporowymi. W 1.4 wygląda to nieco inaczej ale idea ta sama. Poza kołnierzem gumowym nie mam uszczelki pod obudową filtra. Zresztą najlepiej samemu sobie poczytać. Prawie cała moja wiedza jest z książki Fiat UNO - Instrukcja, Service And Repair Manual, i kilku opracowań na temat Bosh_Mono-Jetronic_-_Mono-Motronic
  5. marekpast odpowiedział DamianBAD na temat - Uno
    > Uno 1.0 > objawy : rozrusznik nie może zakręcić silnikiem ( na kablach ledwo daje rade) aku dobry na pewno. > rozrusznik wymieniłem i dalej to samo Wyjąć rozrusznik wyczyścić oś wirnika, kapnąć oleum, będzie kręcił jak nowy. Właśnie w sobotę czyściłem swój, bo nie chciał w ogóle kręcić.
  6. > Dobrze wiedzieć, jakby co, będziesz się chciał pozbyć? Czy obudowę się da przełożyć bez ściągania > kolektora? Bo widziałem, że jest do niego mocowana śrubami na przelot od dołu. Ale pytania zadajesz. I myślisz że po tych 4-5 latach będę pamiętał co i jak było złożone i z pamięci cytował. Tak to ja mogę tylko "Panią Twardowską" wyrecytować. Muszę wziąć element do reki - jak wrócę do domu, olśni mnie i wtedy Ci napiszę co i jak. > Ufff. > Cóż, liczę się także z tym, że być może kiedyś trzeba będzie przerzucić silnik. Ma już koło 270 > tkm. Ale na razie działa.
  7. marekpast odpowiedział jerro na temat - Uno
    > ostatnio coś mi zalatywało benzyną w garażu po oględzinach okazało się że cieknie z rury od wlewu > paliwa paręnaście centymetrów od baku teraz pytanie: czy taka rura jest dzielona na części i > wystarczy kupić pierwszą część licząc od baku i dołożyć do reszty czy też trzeba kupić całą? > idąc od baku są tam jakieś 2 cybanty i tam gdzieś cieknie - tylko podczas jazdy - jak bujnie > autem to chyba paliwo się cofa do tej rury i cieknie proszę o pomoc Ta rura - przynajmniej u mnie jest z takiego materiału że raczej nie pęknie. najprawdopodobniej pusciło mocowanie tej rury przy baku. Kup silne opaski i ewewntualnie taka gumową osłonke/tuleję która nakłada się z tą rurą na wlot paliwa do baku.
  8. > Dzięki, wygląda, że nieaktualne. Doczytałem później. I zastanawiałem się co poradzić na czujnik położenia przepustnicy, bo walczyłem z nim prawie rok i też walił na odczytach błedami - raz przepustnica raz sonda lambda i jeszcze nie pamiętam co, skończylo się na tym że teraz lezą mi die czy trzy obudowy przepustnicy, a sprawa duszenia sie silnika u mnie to były pęknięte tłoki. Całe szczęście ze nie rozleciały mi się w środku te obrzeżki trzymajace pierścienie, tylko u mechanika w rękach. A nie powiem jeździlem nim w takim stanie po kraju do KRK i Wa-wy. Pomogła wymiana silnika i tak jeżdżę do tej pory. Oby u ciebie tego nie było. > W 1,4 jest zupełnie gdzie indziej - w połowie szerokości komory silnikowej, bo silnik i skrzynia są > poprzecznie, a on jest między silnikiem a skrzynią. Wiem że w niektórych silnikach był > montowany po stronie rozrządu i o tym chyba piszesz. W niektórych.
  9. > Dzięki. Halogeny dawno temu dołożyłem z całkowicie oddzielną instalacją, wykorzystałem tylko ich > lampkę sygnalizacyjną w tablicy zegarów. Zastanawiałem się, czy te przewody od znalezionej > kostki mogą mi się do czegoś przydać. Chyba rzeczywiście wysoko za zegarami jest zaplątana > pusta podstawka przekaźnika, to może być ta. > A żeby nie zakładać nowego wątku - może ktoś zmieniał czujnik położenia wału korbowego, ten w Uno > 1,4 pod pompą wody we flanszy skrzyni biegów? Niewykluczone, że go będę musiał zmienić (ECU > stale wali kod jego błędu i podobno w starszych uniakach potrafią wariować, a mój teraz czasem > dostaje czknięcia na wolnych obrotach) i mam zmot - wygląda, jakby nie miał żadnej regulacji, > ale w serwisówkach piszą o regulacji odstępu od zębów koła zamachowego. Rozumiem, że możliwa > jest podkładkami, ale jak tę szczelinę zmierzyć? W ogóle tam dostęp jest parszywy. Własnie miałem ci pisac że kodta to od halogenów - mam w swoim oryg instalację, ale wyczytałem, że już masz ta informację. czujnik najlepiej oryginalny. Lezy u mnie kupiony do 1,4 Magneti Marelli, nijak nie pasyjący do 1.5, więc sobie leży. jak byłbyś zainteresowany.... W 1.5 najłatwiejszy dostęp jest od strony koła, wymaga zdjęcia koła, osłonki za kołem i wszystkiego na silniku od strony czujnika (jeśli nie chce się dłubać na siłę od góry).
  10. > Właśnie skręcam telefon po wlutowaniu urwanego switcha od włącznika lutownicą transformatorową. > Jak myślicie, odpali? Odpali. Też tak lutowałem sporo elektroniki, nie mając takiej instrukcji lutowania, ale postępowanie podobne, ot jakoś tak sam wydedukowałem że tak trzeba.
  11. > Już drugi z kolei komplet (w sumie to niedużo na 19 lat) mi się wypalił. Zawsze wypalał się styk > plusowy ogrzewania tylnej szyby. I teraz mam pytanie - czy komuś się udało stwierdzić, > dlaczego wypala się tylko styk plusowy (pierwszy od prawej patrząc na bagażnik), a nigdy > masowy - drugi od prawej? W moim 24 letnim i po 8 (9 leci) latach mojego używania ani razu nie miałem takiego problemu. A wszystko działa i ogrzewanie i wycieraczka. Jeśli zgodnie z prawem kirchoffa powinieneś mieć ten problem na obu stykach to znaczy że prąd po przejściu + styku ma inne wyjście do - . Zatem szukaj przebicia w kablach lub stykach wewnątrz tylnej klapy.
  12. > nawet to komentowanie tego co z TV widzą nie za bardzo idzie. Oglądam relacje iwdzę co innego a oni > gadają co innego. Aż ręce opadaja. O to to to ...
  13. > Mam nadzieje ze wróci do TV4 i skończy się ten cyrk na antenie. Znajdzie się jakis konkretny > prowadzący , bo do Borówy i jego tekstow juz się chyba przyzwyczaiłem ze niemozna na nim > kompletnie polegać. Raczej pozostanie Polsat sport, a co do komentatorów którzy nie są na miejscu tylko komentują tylko to co widzą w okienku telewizora, by za chwilę byc w studiu ....
  14. > Dziękuje koledzy za rady, jutro pokombinuje jeszcze z tą moją oryginalną anteną i zobaczymy... > Generalnie tak myślałem, że fiatowska bedzie najlepsza i ciężko bedzie znaleść dobry zamiennik, no > nic zobaczymy... Ponieważ tak jak piszesz też jeżdżę dużo w terenie i to takim gdzie jest kiepsko z zasięgiem (Bieszczady nie jest dobrym terenem jesli chodzi o odbiór) więc zamiast oryginalnej wkreciłem z małego fiata - taką metrową na spężynce wyglądającej jak cewka. Odbiór idealny w takich miejscach w których bym się nie spodziewał.
  15. > Uważam podobnie Dzięki za poparcie, bo do końca nie byłem pewien. W Uniaczu jeszcze tego nie miałem, ale pamiętam takie akcje w malaczu kiedy niby wszystkie szczotki w stanie spoczynku (przy wyjętym altku) wyglądały niby dobrze, ale jednak już o te stene części milimetra były za małe. Wymiana przywracała altek do życia i układ ładowania do normalności. Czytałem że trzeba wymienić z całym szczotkotrzymaczem, ale czytalem też że kto obyty z lutownicą poradzi sobie i z zamontowaniem samych szczotek - podobno od malucha pasują kkoszt kilka złociszy - tak czytałem.
  16. > Witam mam problem z kontrolka aku a mianowicie problem polega na tym że po dłuższej jeździe i po > włączeniu sprzętu grającego zapala się kontrolka ładowania i pod wpływem basu rozjaśnia się > nie wiem o co chodzi z tym proszę o pomoc WG mnie powolutku zaczynają konczyć sie szczotki, a konkretnie jedna szczotka, stąd problemy przy dłuższej jeździe lub włączeniu większego obciążenia.
  17. Gratulacje dla podium. Rzutem na taśme zająłem podobno najdroższą pozycję w rankingu (tak zrozumiałem tłumaczenie Borówy )
  18. marekpast odpowiedział maagog na temat - MotoSport
    > Nie ma co się dziwić. Ferrari było za słabe w tym sezonie aby walczyć o mistrzostwo świata jako > team to zrobią wszystko (mam nadzieję) aby wyrwać mistrzostwo dla Ferdka Czyli co? Massa kabuum Vettel?
  19. marekpast 1. HAM 2. ALO 3. BUT 4. VET 5. MAS 6. RAI 7. GRO 8. WEB PP: HAM
  20. marekpast odpowiedział murzynek na temat - MotoSport
    > To się specjalnie nie udało > Wyścig jutro - będzie wogle w polsacie ? Albo w innej normalnej tv ? > Czy normalnie w RTL ? Chyba normalnie tak jak kwalifikacje , które skończyły sie kilka minut temu, w RTL-u.
  21. marekpast 1. HAM 2. ALO 3. BUT 4. VET 5. WEB 6. RAI 7. GRO 8. MAS PP: HAM
  22. > Perez wszedł zbyt optymistycznie i od niego się zaczęło. > A swoja drogą, to był jeden z najciekawszych wyścigów tego sezonu Miałem przerwę w wyścigu, widziałem pierwszą neutralizację i wymianę skrzydła u Vet, właczam TV po powrocie a tu widzę Vet walczy o trzecie z But. Jak to się stało?
  23. > Ciekawe ile wywalczy walcząc koło w koło, na ile szybki będzie Red Bull żeby wyprzedzać. > Będzie ciekawie. Obawiam się że nie dojedzie.... Mówisz że Kob czuwa...
  24. > Vettel wykluczony z kwalifikacji i startuje z ostatniego pola. Nieźle sobie namieszali. > Uzasadnienie: > Uzasadnienie FIA: > „Sędziowie wysłuchali wyjaśnień kierowcy i przedstawicieli zespołu oraz przestudiowali > zapis telemetrii, z którego wynika powód zatrzymania samochodu. > Sędziowie zaakceptowali wyjaśnienia i uznali, że incydent był spowodowany siłą wyższą. > Jednak raport Delegata Technicznego ujawnił, że podczas kontroli po kwalifikacjach stwierdzono > niewystarczającą ilość paliwa do pobrania próbki. > Sędziowie uznają, że stanowi to złamanie Artykułu 6.6.2 Regulaminu Technicznego Formuły 1 i > zawodnik zostaje wykluczony z wyników kwalifikacji. > Zezwala się zawodnikowi na start z końca stawki”. No ładnie, ciekawe co Vettel zrobi swojemu inzynierowi.
  25. > Tragedia, jeden wężyk nacięty w dwóch miejscach i widać przez te nacięcia zbrojenie jakieś. Moge > ino szybko lecieć do sklepu po nowy. Tylko jak bym chciał to wymienić to widze że musze > najpierw sciągnąć koło, wyciągnąć zacisk, odkręcić część wężyka od zacisku, póżniej część > gdzie się kończy, zatkać palcem najwyzej aby płyn się nie wylewał (bądź też spuścić i nalać > nowy), następnie wrkęcić nowy wężyk w zacisk dalej wężyk z zaciskiem w miejsce gdzie > przechodzi w twardy przewód ale kręcąć wężyk razem z zaciskiem tak ? bo nie wiem czy ten wężyk > ma taki pół śrubunek jak to jest w elemenach do instalacjach wody w domach. > A drugi wężyk sparciały, popekany, tak jak stara opona więc też nie bede ryzykować i wymianie go. Coś tam kiedys pisaliśmy o remontach układów hamulcowych, ja sobie dodałem do ulubionych: 2007, koniec 2007

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.