Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. > Mam pewną zagwozdkę odnośnie kontroli drogowej tzn. miśka z suszarką. Otóż z 50 metrów za wjazdem > do posesji mojego kuzyna ustawiły sie miśki na polowanie. Zakladam, że dałbym się ustrzelić > i misiek by do mnie wyskoczył z lizakiem. Dopóki misiek nie da Ci wyraźnego sygnału do zatrzymania, nie ma żadnego powodu, żeby dobrowolnie poddawać się kontroli. Chociaż niektórzy pewnie uważają, że powinieneś podjechać do policjantów, przeprosić i przyznać się, że wypiłeś przed chwilą piwo k.
  2. kjk odpowiedział MARS na temat - Motokącik
    > A ile masz gwarancji? Po roku wymień w ASO, najwyżej weź swój olej, spełniający normy producenta. > Głowa spokojniejsza, a po gwarancji zrobisz gdzie będziesz chciał. Przynajmniej ja tak robię I to jest bardzo wygodna dla wszelkiej władzy postawa obywatela. Niby wiemy, ze coś nam się należy, ale dla świętego spokoju z tego rezygnujemy, bo może ktoś z góry potem krzywo na nas popatrzy.
  3. > No chyba tylko aby je rzucić na działce nasypać ziemi i hodować kwiatki. Zdziwiłbyś się, jakbyś uważnie przyjrzał się na czym ludzie w Polsce potrafią jeździć...... Jak wystawiłem na A...... stare dębice frigo (w 100% uczciwie opisując ich wiek i stan), to gość, który kupił przez "kup teraz" dzwonił, żeby się upewnić, czy coś mi się nie pomyliło z ceną. Jak odbierał, to z kolei ja pytałem go czy jest świadomy co kupuje, żeby nie mieć go na sumieniu. k.
  4. > Sprzedaż używanych? No nie wie czy ktoś kupi takie, na ale mogę się mylić. Stare, zużyte opony, ustalając odpowiednio niska cenę, sprzedaje się na popularnym portalu aukcyjnym w ciągu kilkunastu minut, a kupujący jest szczęśliwy, że zrobił super interes. Poważnie. k.
  5. > To nie tak. Godzina pracy elektryka w ASO jest zbyt droga, aby zaganiać go do szukania przerwanego > przewodu. ASO odstawia auto do tańszego podwykonawcy. > mar00ha O nie. Ten gość ma renomę i zna wartość swojej wiedzy. Do tego często dochodzi koszt lawety - z zasady nie przyjeżdża do klienta. k.
  6. > no i masz racje. > Choć sam pracuje w warsztacie niezależnym na OSKP to często to samo klientom mówię - szczególnie > przy naprawach, do których wymagane są specjalistyczne narzędzia/wiedza a czego akurat nie > posiadam. A często nawet jak mam - ale po prostu tak jest lepiej. I dla klienta i dla mnie - > jako mechanika. A ja z kolei znam mały prywatny warsztat elektroniki samochodowej, do którego czsaem ASO odstawia samochody, z któtymi nie poradzili sobie ich mistrzowie
  7. > Odniosłem wrazenie, że Punto jest dużo większe i ładniej wykonane od corsy. Deska rozdzielcza w > Punto Easy jest wręcz bardzo ładna. Do tego Corsie ukradziono 1 cylinder. Mogę się mylić ale chyba oba są na tej samej płycie podłogowej? Poza tym 3 cylindry ma tylko najgorszy slinik 1.0. 1.4 i 1.2 to całkiem niezłe silniki. k.
  8. > to zależy od serwisu. Tam gdzie ja jeżdżę z Fiatem raczej się przykładają. Po każdym przeglądzie > mam nasmarowane zamki, prowadnice foteli, klemy akumulatora, a raz nawet nasmarowali > dźwigienkę do podtrzymywania maski żeby lżej chodziła > Do tego zepną jakieś luźne kable pod maską, poprawią osłonę silnika, sprawdzą zawieszenie (raz na > przeglądzie sami chcieli wymieniać amortyzator na gwarancji, bo uznali że coś z nim nie tak), > sprawdzą temp. zamarzania płynu chłodniczego, zawartość wody w płynie hamulcowym, powiedzą czy > trzeba wymieniać, czy można jeszcze pojeździć, zmierzą grubość klocków. > Do tego jeszcze pewnie kilka rzeczy, których nie widzę, czyli może jakiś nowy soft, czy może jakieś > ciche akcje serwisowe. A wszystko za jedyne 2-3 stówki Tak, ASO bawi się w takie głupotki żeby sprawiać dobre wrażenie, a jednocześnie zdarza im się nie zauważyć poważnych usterek albo błędnie zdiagnozować, nalać 0.5l oleju za dużo i napompować jedno koło do 3Atm zamiast 2.0..... To tak z mojego doświadczenia... k.
  9. >> Nie jest. > Okno można otworzyć. Jak jedziesz kilka docinków po kilka km każdy to też włączasz klimę za każdym > razem? Bez sensu. Potrzeba korzystania z klimy lub jej braku to kwestia poglądów religijnych i nie ma sensu o tym dyskutować. Jednak zimą (jak również wiosną, jesienią, zwłaszcza przy wilgotnej pogodzie) bez ogrzewania na pewno wesoło nie jest, i to nie tylko w Skandynawii. Jak mam nie mieć ogrzewania w samochodzie, to wybiorę skuter - przynajmniej przez korki sprawniej przejadę. k.
  10. > Nie rozumiesz podstawowej rzeczy: auto elektryczne o którym tutaj piszemy to nie jest samochód > uniwersalny. Tak, zgadzam się. To jest mały pojazd do poruszania się po mieście. > Klimy nie ma a jak będzie -20C to zostaje w garażu. W warunkach Szwecji może klima jest zbędna. Ale przez ile dni w roku utrzymuje się tam ujemna temperatura? Wymyślili jakiś patent na parujące/zamarzające szyby, inny niż podgrzewanie ciepłym powietrzem lub drutem oporowym? k.
  11. > Przymusu używania ogrzewania nie ma. Jasne. Przy -20C spróbuj nie używać ogrzewania. Ile wytrzymasz? Tak samo, trudno obecnie zrezygnować z klimy w lecie (wiem, że niektórzy nie używają ale to 1% dziwaków). A na jedno i drugie potrzeba paru KW mocy. k.
  12. > To wiem ale jezeli to espero ma np 15 lat to argument dość cienki Bo IMO raczej nie kupuje się > nowego samochodu żeby jeżdżic nim 15 lat.. 15 może nie. Ale 10? Kupić nowy i po 3 latach sprzedać za 30% ceny to marny interes. Ale kto bogatemu zabroni?
  13. > Koniecznie kominek elektryczny bo taki konwencjonalny jest przecież nieprzyjazny dla środowiska Lepiej mały reaktorek jądrowy. Zero emisji zabójczego CO2
  14. kjk odpowiedział kjk na temat - Opel
    > i? Taka ciekawostka przyrodnicza . > może RTG wstawić? Dawaj! k.
  15. > O widzisz - i taka informacja jest istotna > Teraz już kolega będzie wiedział że nie wolno przejeżdżać na żółtym, bo do tej pory przejeżdżał na > pomarańczowym. Pomarańczowe to takie żółte, które zmienia się w czerwone
  16. > czy do tych krajow zalicza sie tez Polska? Nie. Polska jest z tych restrykcyjnych, podobnie jak np. Arabia Saudyjska (np. w kontekście alkoholu i rowerzystów). k.
  17. > A to wtedy nie obowiązuje już zółte i czerwone światło jak nie ma nikgo na skrzyżowaniu? fajnie by było... A wiesz, że są takie kraje na świecie, gdzie czerwone światło znaczy mniej więcej tyle co "ustąp pierwszeństwa"?
  18. > Powiedz ale z ręką na sercu. Ilu masz znajomych którzy wymieniają opony po 4 latach od ich zakupu > mimo iż mają jeszcze sporo bieżnika??? Z zasady nie wierzę marketingowcom. Dębice Frigo 2 wyrzuciłem w czasie szóstej zimy. Bieżnik na pewno miał więcej niż 4mm, guma z wyglądu ładna, ale na śniegu i błocie ślizgały się jak dzikie. Różnica po założeniu nowych - szokująca. :-)
  19. > Ja kiedyś miałem zapytanie o opony zrobione od środy do piątku. > Podobno w fabryce na weekend wygaszają piece i opony z poniedziałku i wtorku są wytwarzane w > piecach nierozgrzanych ( wskutek wygaszania ich na weekend), co powoduje mniejszą odporność na > ciężar i temperaturę podczas pracy opon. [klient tak twierdził] No, a kupić oponę albo jakikolwiek inny produkt zrobiony w poniedziałek po popularnych imieninach to dopiero nieszczęście :-) k.
  20. > U mnie w Lagunie zuzyce po dotarciu (ok 4 kkm) spadło o 1 litr na/100 km. Mierzyem z kalkulatorem w > reku a nie odczyt z kompa. Może po prostu nauczyłeś się nią bardziej ekonomicznie jeździć? k.
  21. > W takiej sytuacji moje opony wciąż powinny być jak > nowe - w końcu połowę swojego życia spędziły w idealnych warunkach (ciemny, chłodny, > wentylowany garaż, opony założone na felgi i zapakowane w folię). Niestety po 5ciu latach > (czyli tak naprawdę niecałych 3) opony zrobiły się tak śliskie, ze nadawały się już do > utylizacji (która nastąpiła po 6 latach). Nie, to nie tak. Nic nie rozumiesz. Magazyn producenta ma specjalne, magiczne właściwości i przechowywanie tam opon zasadniczo (!) różni się od przechowywania w Twoim garażu. Guma nie starzeje się, a jej własności z czasem polepszają się - jak wino w dobrej piwniczce k.
  22. kjk odpowiedział Ulik na temat - Motokącik
    > No widzę ,ze kolega na lekcjach fizyki to raczej bywał gościnnie... > Ślady zawsze pozostawia przedmiot będący w ruchu. Twój pojazd się nie przemieszczał... Dobre To 4. zasada dynamiki?
  23. kjk odpowiedział przemty na temat - Motokącik
    > Widzę że większość na tym forum jest przeciwnikiem xenonu w lampach do tego nie przystosowanych "bo > oślepiają" ale żarówki + 90% już są ok? Zwyczajnie czepiasz się. Te 90% to taki chwyt reklamowy, chociaż świecą faktycznie lepiej od standardowych. A przy okazji spełniają wszelkie normy i mają odpowiednie certyfikaty. k.
  24. kjk odpowiedział przemty na temat - Motokącik
    > Może jednak warto sprawdzić > instalację jeśli żarówka tak szybko pada. Rzecz w tym, że u mnie problem szybkiego padania dotyczył tylko NB. Tungsramy +90% służą już dość długo. k.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.