Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. > Ja osobiście uważam, że na krótkie trasy awaryjnie podkładka, na dłuższe porządny fotelik. Co do krótkich tras - statystyki mówią że najwięcej wypadków zdarza się blisko domu...
  2. > a ja bym to zrobił tak > 1 raz zawieszenie prawka na miesiąc i 1000zł kary > 2 raz zawieszenie prawka na 2 lata i 5000zł kary .... Czegoś takiego nigdy nie wprowadzą. Naszemu państwu nie chodzi o bezpieczeństwo. Państwu chodzi o to, żeby ludzie popełniali jak najwięcej wykroczeń i płacili za nie mandaty. Długotrwałe usunięcie człowieka z "systemu" skutkuje tym, że ten przestaje płacić.....
  3. kjk odpowiedział NOWOPA na temat - Opel
    Ja trzymam się zasady że należy kupować filtry Filtrona lub lepsze, a poniżej nie schodzić, bo to już raczej chińszczyzna.
  4. > Focus, Astra, Bravo, S40/v50. Posiada ktoś? Wymieniłeś takie niszowe samochody, że raczej nikt nie ma
  5. kjk odpowiedział kamileeek na temat - Opel
    > Jakies pomysły? Mam jeden: Wejść pod samochód z latarką i zobaczyć skąd cieknie Ewentualnie można też zapytać wróżkę
  6. > Audi dawniej było drugą ligą - coś jak Infiniti czy Acura czy Volvo czy Lincoln. Poważnie? Volvo i Lincoln jest tak postrzegane?? k.
  7. kjk odpowiedział tomash79 na temat - Motokącik
    > Znając je już nie trzeba nic liczyć. Jak by nie kombinować różnica będzie znikoma. 20% gazu o > niewiele większej rozszerzalności nie może dać znacząco innego wyniku. Jak widać, potęga reklamy jest silniejsza - mimo racjonalnych argumentów niektórzy nadal wierzą w magiczne własności azotu
  8. kjk odpowiedział tomash79 na temat - Motokącik
    > Ja, jak już napisałem, nie ogarniam tematu i zdaję się na > specjalistów. W związku jednak z tym, że nikt nie dał rady w 8 godzin, uznałem, że mam rację, > choćbym jej nie miał. Podałem w tym wątku współczynniki rozszerzalności cieplnej dla azotu i powietrza. Znając je, zadanie jest na poziomie podstawówki. Ewentualnie, jeżeli ktoś rzadko bywał w szkole, można rzucić okiem do Wikipedii i doczytać co to jest wsp. rozszerzalności cieplnej. > Jak ktoś nie ma > ochoty ani czasu na kontrolę ciśnienia w kołach i nie ma sprawnych czujników w aucie, powinien lać azot. Jednak głupota jest nieuleczalna
  9. kjk odpowiedział tomash79 na temat - Motokącik
    > Podaj dokładnie objętość. To jest banalne zadanie. Chyba że mam przyjąć. Objętość nie jest potrzebna do tego zadania (o ile założymy ze jest stała)
  10. kjk odpowiedział tomash79 na temat - Motokącik
    Współczynnik rozszerzalności termicznej dla azotu: 0.003672K-1; dla suchego powietrza bez CO2: 0.003670K-1. Różnica jest dopiero na 4 cyfrze znaczącej
  11. kjk odpowiedział tomash79 na temat - Motokącik
    > Pompowanie azotem, to raptem 20zł za 4 koła. Pomijając inne, zupełnie zbędne dodatkowe korzyści dla > przeciętnego kierowcy, azot ma głównie tę zaletę, że nie zmienia ciśnienia w oponie > niezależnie od temperatury. Raz napompowane 2,0 atm zawsze, niezależnie od warunków będzie > 2,0 atm. Dla kogoś, kto pyrka po mieście 50km/h nie ma znaczenia czy to azot, czy sprężone > powietrze. Dla kogoś, kto lubi poszaleć sprawa idealna, bo auto nie zmienia trakcji wraz ze > wzrostem ciśnienia w oponach spowodowanym wzrostem ich temperatury. Jest to dokładnie taka sama prawda jak to, że płyta CD na lusterku działa jak natyradar. Czyli,dla mniej kumatych, g. prawda.
  12. kjk odpowiedział mojek112 na temat - Motokącik
    > V6 oczywiście, po co jej V8???? Żeby szybciej startować spod bramek na hajłeju i rozpędzać się do zawrotnej prędkości 65mph
  13. > Bym się nie zdziwił, Opel zawsze był oszczędny w gratisach To się zdziw. Miała.
  14. kjk odpowiedział mati1.6dohc na temat - Motokącik
    > Jakie ostre elementy? Przyjrzyj się elementom poniżej tylnej kanapy. k.
  15. kjk odpowiedział mati1.6dohc na temat - Motokącik
    > ma toto wozidło jakieś wady? - plastikowe, tandetne wnętrze - ostre metalowe elementy pod tylna kanapą (tam gdzie pasażer może przypadkiem wsadzić rękę lub nogę) - zachowanie na drodze - takie sobie - w wersji z ASB - "dziko" zachowujący się tempomat Podsumowując - zupełnie zwyczajne wozidło. Zobacz sobie ile trzeba za niego zapłacić w USA - za tyle mógłbym rozważyć zakup. Za 100kzł wolałbym jakiegoś zwykłego plaskacza. k.
  16. kjk odpowiedział gorex na temat - Motokącik
    > Ale dlaczego nie ma potrzeby, czy nie ma u was nawalonych pijaczków > idących takim poboczem? Tam praktycznie nie ma pieszych ani rowerzystów. Wszyscy w samochodach...
  17. kjk odpowiedział gorex na temat - Motokącik
    > Tak ma być, samochody w USA mają symetryczne światła jako że nie ma potrzeby oświetlania poboczy No, a jak w nocy gdzieś na prowincji skręca się pod kątem prostym w prawo, to trzeba na ślepo...
  18. kjk odpowiedział gorex na temat - Motokącik
    > Czytam to i chyba w Europie coś musi być inaczej, bo tutaj samochody nie oślepiają. Ani SUV ani > zwykłe. Pomimo że nie ma obowiązkowych przeglądów a o regulacji świateł słyszeli tylko > europejczycy. Dlaczego?!?!?! Coś jest. W Ameryce samochody mają inne światła, co wynika z innych przepisów. Może mniej oślepiają ale i gorzej oświetlają drogę, zwłaszcza prawe pobocze. Przynajmniej tak było we wszystkich samochodach, którymi jeździłem po USA.
  19. kjk odpowiedział JacWeg na temat - Motokącik
    > Piłeś? Nie jedź!!! To podstawowa zasada w kierowaniu autem . > Jak już ktoś MUSI wypić wiedząc, że będzie jechał autem, to taki zwykły alkomat już mu coś > zasugeruje. Jak ten ktoś jest głupi, to nawet profesjonalny alkomat nie pomoże. Trzeba wtedy > liczyć na szczęście, że nikogo nie zabije lub prędzej zatrzyma go np. policja. Po imprezie alkoholowej - sprawa jasna i żaden alkomat nie jest potrzebny. Problem jest następnego dnia - czy już można jechać czy nadal zawartość alkoholu jest powiedzmy minimalnie powyżej progu. Duża część łapanych kierowców to właśnie tacy "wczorajsi". I tutaj tani alkomat jest tak samo użyteczny jak rzut monetą.
  20. kjk odpowiedział JacWeg na temat - Motokącik
    > Skoro zdarza ci się wypić w lokalu, a potem chcesz kierować pojazdem, to kup sobie alkomat. Cena- > ok. 100-150 zł. Normalny kierowca tak właśnie robi . Nie będziesz musiał się nikogo prosić . Za 100 to zabawka a nie alkomat. Nawet te profesjonalne wymagają odpowiedniego traktowania i częstej kalibracji żeby nie pokazywały głupot.
  21. > U mnie na osiedlu jest conajmniej dwóch "prawdziwych" Amerykanów jeżdżących Mini. Jest tez jeden > Fiat 500, ale on sie nie liczy bo kupił go Włoch. A jaki procent wszystkich samochodów stanowią te maluchy?
  22. > mieszkałem w USA 9 lat więc nie musisz mnie uświadamiać > duże auta dominują ale małych jest coraz więcej od kilku lat O, to by się zgadzało - wśród polskiej imigracji w Jackowie czy innym Greenpoincie faktycznie corolli, civiców i innych golfów może być sporo "Prawdziwy" Amerykanin kupi raczej dodge'a rama - też z 1. dziesiątki k.
  23. > sam jesteś margines A ty [CENSORED] > civic lub corolla sprzedaja się bardzo dobrze w USA Bo to w ogóle duży rynek. Tam dominują suvy, vany, crossovery, duże kombi. Civica albo corollę kupują małolaty albo jako któreś z kolei auto w domu. Popatrz chociażby na stritwiu na ulicę jakiegoś miasta i policz samochody mniejsze powiedzmy od toyoty camry. Nawet miejsca parkingowe są inaczej projektowane niż w Eu. k.
  24. > chodzi o gabaryty , musze gosciowi w usa opisac wielkosc mojego rs. > Ale tam o reno nie slyszeli Jak na amerykańskie warunki jest za mały nawet na autko miejskie. Pojazdy klasy astry czy golfa to zupełny margines na tamtym rynku.
  25. > Tak sie wydaje. Bo zaraz wszystko jest sypane masa soli. A wystarczy popatrzec na male drogi > powiatowe gdzie nie jest solone. Tam to spokojnie i pare tygodni moze byc bialo. Wbrew pozorom > jak przychodzi zima to jest mroz dluzej niz pare dni. > Poza tym to co mabz pisze - nawet najby sie robila breja, ktora pozniej by zamarzala to tym > bardziej kolec bylby swietny. Na drogach o których piszesz jest amły ruch. W przypadku dróg głownych, gdyby zostawić na nich warstwę śniegu, przy odwilży pojawią się koszmarne lodowe wyboje i trudno będzie to doprowadzić do przyzwoitego stanu.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.