Zawartość dodana przez kjk
-
Jak to jest z podkładkami dla dzieci
> Ja osobiście uważam, że na krótkie trasy awaryjnie podkładka, na dłuższe porządny fotelik. Co do krótkich tras - statystyki mówią że najwięcej wypadków zdarza się blisko domu...
-
Jesteście za czy przeciw?
> a ja bym to zrobił tak > 1 raz zawieszenie prawka na miesiąc i 1000zł kary > 2 raz zawieszenie prawka na 2 lata i 5000zł kary .... Czegoś takiego nigdy nie wprowadzą. Naszemu państwu nie chodzi o bezpieczeństwo. Państwu chodzi o to, żeby ludzie popełniali jak najwięcej wykroczeń i płacili za nie mandaty. Długotrwałe usunięcie człowieka z "systemu" skutkuje tym, że ten przestaje płacić.....
-
[G] Filtry do 14XEP
Ja trzymam się zasady że należy kupować filtry Filtrona lub lepsze, a poniżej nie schodzić, bo to już raczej chińszczyzna.
-
Używane za 20-30 tyś zł
> Focus, Astra, Bravo, S40/v50. Posiada ktoś? Wymieniłeś takie niszowe samochody, że raczej nikt nie ma
-
Wycieki oleju
> Jakies pomysły? Mam jeden: Wejść pod samochód z latarką i zobaczyć skąd cieknie Ewentualnie można też zapytać wróżkę
-
VeeDud - znow lud protestuje bo problemy .."Get it right VW"
> Audi dawniej było drugą ligą - coś jak Infiniti czy Acura czy Volvo czy Lincoln. Poważnie? Volvo i Lincoln jest tak postrzegane?? k.
-
ciśnienie w kołach
> Znając je już nie trzeba nic liczyć. Jak by nie kombinować różnica będzie znikoma. 20% gazu o > niewiele większej rozszerzalności nie może dać znacząco innego wyniku. Jak widać, potęga reklamy jest silniejsza - mimo racjonalnych argumentów niektórzy nadal wierzą w magiczne własności azotu
-
ciśnienie w kołach
> Ja, jak już napisałem, nie ogarniam tematu i zdaję się na > specjalistów. W związku jednak z tym, że nikt nie dał rady w 8 godzin, uznałem, że mam rację, > choćbym jej nie miał. Podałem w tym wątku współczynniki rozszerzalności cieplnej dla azotu i powietrza. Znając je, zadanie jest na poziomie podstawówki. Ewentualnie, jeżeli ktoś rzadko bywał w szkole, można rzucić okiem do Wikipedii i doczytać co to jest wsp. rozszerzalności cieplnej. > Jak ktoś nie ma > ochoty ani czasu na kontrolę ciśnienia w kołach i nie ma sprawnych czujników w aucie, powinien lać azot. Jednak głupota jest nieuleczalna
-
ciśnienie w kołach
> Podaj dokładnie objętość. To jest banalne zadanie. Chyba że mam przyjąć. Objętość nie jest potrzebna do tego zadania (o ile założymy ze jest stała)
-
ciśnienie w kołach
Współczynnik rozszerzalności termicznej dla azotu: 0.003672K-1; dla suchego powietrza bez CO2: 0.003670K-1. Różnica jest dopiero na 4 cyfrze znaczącej
-
ciśnienie w kołach
> Pompowanie azotem, to raptem 20zł za 4 koła. Pomijając inne, zupełnie zbędne dodatkowe korzyści dla > przeciętnego kierowcy, azot ma głównie tę zaletę, że nie zmienia ciśnienia w oponie > niezależnie od temperatury. Raz napompowane 2,0 atm zawsze, niezależnie od warunków będzie > 2,0 atm. Dla kogoś, kto pyrka po mieście 50km/h nie ma znaczenia czy to azot, czy sprężone > powietrze. Dla kogoś, kto lubi poszaleć sprawa idealna, bo auto nie zmienia trakcji wraz ze > wzrostem ciśnienia w oponach spowodowanym wzrostem ich temperatury. Jest to dokładnie taka sama prawda jak to, że płyta CD na lusterku działa jak natyradar. Czyli,dla mniej kumatych, g. prawda.
-
50 lat Forda mustanga
> V6 oczywiście, po co jej V8???? Żeby szybciej startować spod bramek na hajłeju i rozpędzać się do zawrotnej prędkości 65mph
-
Nowa Mazda 3 - lud i rzucil i wykupuje...
> Bym się nie zdziwił, Opel zawsze był oszczędny w gratisach To się zdziw. Miała.
-
captiva lt+ BRAĆ ???
> Jakie ostre elementy? Przyjrzyj się elementom poniżej tylnej kanapy. k.
-
captiva lt+ BRAĆ ???
> ma toto wozidło jakieś wady? - plastikowe, tandetne wnętrze - ostre metalowe elementy pod tylna kanapą (tam gdzie pasażer może przypadkiem wsadzić rękę lub nogę) - zachowanie na drodze - takie sobie - w wersji z ASB - "dziko" zachowujący się tempomat Podsumowując - zupełnie zwyczajne wozidło. Zobacz sobie ile trzeba za niego zapłacić w USA - za tyle mógłbym rozważyć zakup. Za 100kzł wolałbym jakiegoś zwykłego plaskacza. k.
-
Do czego służy SUV??
> Ale dlaczego nie ma potrzeby, czy nie ma u was nawalonych pijaczków > idących takim poboczem? Tam praktycznie nie ma pieszych ani rowerzystów. Wszyscy w samochodach...
-
Do czego służy SUV??
> Tak ma być, samochody w USA mają symetryczne światła jako że nie ma potrzeby oświetlania poboczy No, a jak w nocy gdzieś na prowincji skręca się pod kątem prostym w prawo, to trzeba na ślepo...
-
Do czego służy SUV??
> Czytam to i chyba w Europie coś musi być inaczej, bo tutaj samochody nie oślepiają. Ani SUV ani > zwykłe. Pomimo że nie ma obowiązkowych przeglądów a o regulacji świateł słyszeli tylko > europejczycy. Dlaczego?!?!?! Coś jest. W Ameryce samochody mają inne światła, co wynika z innych przepisów. Może mniej oślepiają ale i gorzej oświetlają drogę, zwłaszcza prawe pobocze. Przynajmniej tak było we wszystkich samochodach, którymi jeździłem po USA.
-
Dmuchanie na żądanie
> Piłeś? Nie jedź!!! To podstawowa zasada w kierowaniu autem . > Jak już ktoś MUSI wypić wiedząc, że będzie jechał autem, to taki zwykły alkomat już mu coś > zasugeruje. Jak ten ktoś jest głupi, to nawet profesjonalny alkomat nie pomoże. Trzeba wtedy > liczyć na szczęście, że nikogo nie zabije lub prędzej zatrzyma go np. policja. Po imprezie alkoholowej - sprawa jasna i żaden alkomat nie jest potrzebny. Problem jest następnego dnia - czy już można jechać czy nadal zawartość alkoholu jest powiedzmy minimalnie powyżej progu. Duża część łapanych kierowców to właśnie tacy "wczorajsi". I tutaj tani alkomat jest tak samo użyteczny jak rzut monetą.
-
Dmuchanie na żądanie
> Skoro zdarza ci się wypić w lokalu, a potem chcesz kierować pojazdem, to kup sobie alkomat. Cena- > ok. 100-150 zł. Normalny kierowca tak właśnie robi . Nie będziesz musiał się nikogo prosić . Za 100 to zabawka a nie alkomat. Nawet te profesjonalne wymagają odpowiedniego traktowania i częstej kalibracji żeby nie pokazywały głupot.
-
do jakiej fury w usa podobne jest megane III
> U mnie na osiedlu jest conajmniej dwóch "prawdziwych" Amerykanów jeżdżących Mini. Jest tez jeden > Fiat 500, ale on sie nie liczy bo kupił go Włoch. A jaki procent wszystkich samochodów stanowią te maluchy?
-
do jakiej fury w usa podobne jest megane III
> mieszkałem w USA 9 lat więc nie musisz mnie uświadamiać > duże auta dominują ale małych jest coraz więcej od kilku lat O, to by się zgadzało - wśród polskiej imigracji w Jackowie czy innym Greenpoincie faktycznie corolli, civiców i innych golfów może być sporo "Prawdziwy" Amerykanin kupi raczej dodge'a rama - też z 1. dziesiątki k.
-
do jakiej fury w usa podobne jest megane III
> sam jesteś margines A ty [CENSORED] > civic lub corolla sprzedaja się bardzo dobrze w USA Bo to w ogóle duży rynek. Tam dominują suvy, vany, crossovery, duże kombi. Civica albo corollę kupują małolaty albo jako któreś z kolei auto w domu. Popatrz chociażby na stritwiu na ulicę jakiegoś miasta i policz samochody mniejsze powiedzmy od toyoty camry. Nawet miejsca parkingowe są inaczej projektowane niż w Eu. k.
-
do jakiej fury w usa podobne jest megane III
> chodzi o gabaryty , musze gosciowi w usa opisac wielkosc mojego rs. > Ale tam o reno nie slyszeli Jak na amerykańskie warunki jest za mały nawet na autko miejskie. Pojazdy klasy astry czy golfa to zupełny margines na tamtym rynku.
-
[YT] Pierwsza zimówka bez kolców - z kolcami
> Tak sie wydaje. Bo zaraz wszystko jest sypane masa soli. A wystarczy popatrzec na male drogi > powiatowe gdzie nie jest solone. Tam to spokojnie i pare tygodni moze byc bialo. Wbrew pozorom > jak przychodzi zima to jest mroz dluzej niz pare dni. > Poza tym to co mabz pisze - nawet najby sie robila breja, ktora pozniej by zamarzala to tym > bardziej kolec bylby swietny. Na drogach o których piszesz jest amły ruch. W przypadku dróg głownych, gdyby zostawić na nich warstwę śniegu, przy odwilży pojawią się koszmarne lodowe wyboje i trudno będzie to doprowadzić do przyzwoitego stanu.