Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. kjk odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Niemożliwe. Możliwe opcje: - przejeżdżasz 100km rocznie, - masz samochód bez ABS/z niesprawnym ABS, - masz niesprawne hamulce, - masz jakieś zaburzenia percepcji, przez co nie odnotowujesz tego typu zjawisk, - nie przekraczasz prędkości 20km/h, - jeździsz tylko z domu do kościoła nieuczęszczaną drogą gdzieś na odludziu, tylko przy idealnej pogodzie, - jesteś cudotwórcą. Nie, jednak niemożliwe....
  2. Debile wszędzie się zdarzają. Ja i większość moich znajomych również traktuje samochody z wypożyczalni jak własne albo lepiej.
  3. Stosowne przepisy zostały już zacytowane, ale olać przepisy. Oprócz tego jest jeszcze zwykła ludzka przyzwoitość. W wielu przypadkach, nawet jeżeli służby ratunkowe przyjadą w ciągu minut, dla poszkodowanego może być za późno, jeżeli nikt mu od razu nie pomoże (zatrzymanie krążenia, zadławienie, silny krwotok, pożar pojazdu). Wydawało mi się, że dla bywalców takiego forum jak to, sprawa jest oczywista i nie trzeba tłumaczyć oczywistych oczywistości absolwentom gimnazjum.
  4. Wracaj na kurs PJ. Ma obowiązek. Jest karalne.
  5. U mnie w domu stoi proszkowa 4kg na wypadek poważniejszej akcji (nie kupuj żadnej chińszczyzny, tylko od któregokolwiek z polskich producentów) i spray gaśniczy do małych rzeczy. Użycie proszkowej robi straszną demolkę w domu, a taki spray jest praktycznie bezinwazyjny. Do kompletu jeszcze czujnik dymu. Tak, jestem paranoikiem :-)
  6. kjk odpowiedział lisik na temat - Motokącik
    O, kolego, Ty nie masz problemu z fotelikiem, tylko potężny problem z wychowywaniem swoich dzieci. Jeżeli szybko nie odzyskasz kontroli nad sytuacją, to za kilka lat młody będzie Cię ganiał do sklepu po fajki i browar.
  7. kjk odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    Świetlówki kupuj znanych producentów typu osram, philips, piła, narva. Ważne, żeby zamontowany w oprawie statecznik był elektroniczny (nie ma migania, brzęczenia), a najlepiej z tzw. funkcją ciepłego startu (najpierw jest lekki rozbłysk na końcach świetlówki, potem po 0.5-1s pełne zaświecenie) - to bardzo przedłuża żywotność swietlówek. Przyzwoite stateczniki ma m.in. osram, philips, vossloh schwabe. Unikać najtańszej chińszczyzny :-) Oprawy do garażu kup przemysłowe/hermetyczne. Nawet jeżeli nie będzie wilgoci, to szczelność przyda się żeby robactwo nie właziło do środka.
  8. kjk odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    Tu nie ma z czym się nie zgadzać lub zgadzać. Jak popatrzysz na dane techniczne, to zobaczysz, że z 1W pobranej mocy LED daje _trochę_ więcej światła niż świetlówka liniowa, ale pod warunkiem zapewnienia optymalnych warunków pracy (odpowiedni prąd zasilania, dobre chłodzenie). W przypadku świetlówki dobrego producenta i dobrej jakości elektronicznego statecznika nie ma opcji, żeby coś było źle.
  9. kjk odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    Jeżeli chcesz mieć dużo dobrego światła to tylko świetlówki T8 lub T5 w oprawach z elektronicznymi statecznikami. Żeby z ledów uzyskać tyle samo światła rozsądnej jakości (kwestia oddawania kolorów) musisz jeszcze nadal wyłożyć dużo większe pieniądze. Tanie rozwiązania na ledach są też strasznie awaryjne i nietrwałe (led wymaga dobrego odprowadzenia ciepła, w przeciwnym razie żywotność drastycznie spada).
  10. kjk odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Jeżeli bywasz w USA to w czym problem??? Chargery są do wzięcia w zwyczajnych wypożyczalniach dla ludu, jak pisze Ozi.
  11. kjk odpowiedział rob3rt na temat - Motokącik
    Izopropanol, WD40, aceton, benzyna ekstrakcyjna - któryś z tych czterech na 100% zadziała. W przypadku acetonu uważać żeby nie zniszczyć plastików.
  12. O, widzę że kolega z tych, co to aronii od ironii nie odróżniają
  13. U mnie po 2 zimach palenia zero zabrudzeń. Wkład z popielnikiem. A przy okazji, moim zdaniem Tarnava to dobry kompromis między marketowymi wynalazkami, garażową produkcją a drogimi, markowymi produktami.
  14. To nie jest SUV Zależy co nazywamy terenówką. Dla mnie terenówka to duży, ciężki samochód, z terenowym ogumieniem, dużym prześwitem, orurowaniem, zawieszeniem odpowiednim na bezdroża. W mieście totalnie bez sensu, chyba że mamy na myśli np. (bez obrazy) Janów Lubelski.
  15. Jaki związek ma brak popielnika z czystymi wylotami dgp???
  16. Naprawdę uważasz, że TERENÓWKA do miasta ma sens? To lepsze będzie coś na gąsienicach, w razie gdyby spadło tyle śniegu, że i terenówka nie przejedzie.
  17. Kupienie terenówki do jazdy w 99% po mieście i trasie nie jest głupie. Jest bardzo głupie A kabriolety są bez sensu - zgadzam się.
  18. A, teraz rozumiem. Wy z tych modnisiów, co to zawsze będą podążać za modą, nawet najgłupszą. Jak "szafiarki" jakieś albo inne "celebrytki"
  19. Nie zamierzam nikogo przekonywać. Natomiast z moich obserwacji wynika, że w większości przypadków zakup SUVa to zwyczajne podążanie za modą a nie wynik racjonalnych przesłanek.
  20. Podążając tym tokiem rozumowania najlepsze są ciągniki siodłowe. Rozumiem argumenty natury praktycznej. Jednak wielokrotnie miałem okazję prowadzić SUVa, również klasy "premium", i zdecydowanie najprzyjemniej jeździ mi się płaszczakiem.....
  21. To nie konstrukcja samochodu jest problemem. Coraz mniej się ruszamy, coraz gorsza kondycja fizyczna, otyłość. Zamiast szukać samochodu do którego "wygodnie się wsiada" lepiej zadbać trochę o kondycję fizyczną, to i schylenie głowy przy wsiadaniu przestanie dokuczać.
  22. Bo to co nazywasz piecem to nie piec tylko kocioł
  23. Mi się podoba rozwiązanie z USA. Najpierw znika linia rozdzielająca dwa pasy, potem następuje stopniowe zwężanie, wymuszając współpracę jadących równolegle i połączenie na zasadzie zamka błyskawicznego.
  24. Przesadzasz. I to bardzo grubo, bo jakieś 1000 razy. Nie 47 bilionów, tylko 47 miliardów Euro.
  25. kjk odpowiedział mireq na temat - Opel
    W przypadku uruchomienia gaśnicy proszkowej w małym pomieszczeniu jest realne ryzyko uduszenia (w materiałach BHP też można znaleźć tę informację), a w razie wypadku takie przypadkowe uruchomienie może nastąpić. Znam też przypadek, w którym w czasie jazdy zapaliła się instalacja elektryczna w kabinie samochodu. Pasażerowie odpalili gaśnicę, jeden nie przeżył (uduszenie).

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.