Zawartość dodana przez kjk
-
łiiiiiii!
Właśnie. W praktyce może się okazać że zmieniła się tylko nazwa z "pozwolenia" na "zgłoszenie" a upierdliwy urzędnik może uprzykrzać życie identycznie jak wcześniej. Albo i bardziej. Kojarzycie jakąś zmianę prawa w ciągu ostatnich 10 lat, którą jednoznacznie można określić jako dobrą dla ogółu normalnych ludzi? k.
-
Niezły kamuflaż Policji
> Czyli za jakiś czas wprowadzą zakaz rozmów kierowcy z pasażerami w czasie jazdy Nie od dzisiaj prawo sprawia wrażenie jakby było tworzone przez idiotów dla idiotów. Natomiast dekoncentracja wskutek rozmowy z pasażerem i znacznie większa dekoncentracja przy rozmowie przez telefon (z zestawem lub bez) to fakty dobrze zbadane naukowo. > Tak jak dawno > temu w PKS "Rozmowa z kierowcą w czasie jazdy ZABRONIONA" Ten przepis nadal obowiązuje. I dobrze. Kierowca autobusu z ludźmi ma bezpiecznie wozić pasażerów a nie plotkować. k.
-
Niezły kamuflaż Policji
> Mylisz się - badania już wielokrotnie wykonano i jak najbardziej taki gadający z łapki jest parę > razy bardziej zdekoncentrowany od gadającego przez zestaw. O zajętości łapki to nawet nie > wspominam > No, ale masz jakieś wsparcie? Mijasz się z prawdą. Do poczytania: klik Sekcje: "Porównanie telefonu trzymanego w ręku z używaniem zestawu głośnomówiącego/słuchawkowego" i "Porównanie rozmawiania przez telefon z rozmawianiem z pasażerem". Są odsyłacze do badań naukowych.... k.
-
Niezły kamuflaż Policji
> Faktycznie żenada że zamiast kupić dziecku cukierki a sobie zestaw to odebrał telefon i 200 pójdzie > na odbudowę Łazienkowskiego Ludzie, ale czy wy wiecie, że zagrożenie nie wynika z zajętej reki, tylko z dekoncentracji dzwoniącego? Z głupim prawem trzeba walczyć, a nie niewolniczo przestrzegać, bo tak kazali. W kwestii bezpieczeństwa na drodze zestaw głośnomówiący praktycznie nic nie zmienia. k.
-
Fachowość urzędnika
> Zwłaszcza jakbyś jechał 2 dni zamiast kilku godzin. Gdyby transport kołowy zastąpić dronami, to czemu nie
-
Garaż blaszak vs. blaszak ocieplony
> hobby, to ma kolega koNik, który kupuje Gaz'y, albo Lincolny. A traktowanie w ten sposób > dziesięcioletniej skody, to nie hobby, to choroba Za 30 lat taka skoda też będzie atrakcją k.
-
Garaż blaszak vs. blaszak ocieplony
> to się przecież nadaje do leczenia Etam. Hobby jak każde inne
-
Choroba lokomocyjna u dziecka a różne auta
Miękkie zawieszenie ma ogromny wpływ. Jeżeli nie chcesz zmieniać samochodu, rozważ montaż amortyzatorów o bardziej sportowej charakterystyce. To może bardzo pomóc - wiem z doświadczenia.
-
Dachówki
Jak wybierałem dach, to ostatecznie zostały 2 oferty: jedna ceramiczna, druga betonowa. Betonowa miała niegorsze parametry i kosztowała połowę tego co ceramiczna. Co do porastania mchem, większość kilkuletnich czerwonych dachówek w mojej okolicy jest już konkretnie zazielenionych. Można raz na parę lat umyć, zignorować albo... kupić w ciemnym kolorze, żeby nie rzucało się w oczy. Nie widzę, żeby ceramiczne porastały mchem istotnie mniej niż cementowe. Jedyna istotna różnica, poza ceną, to większy prestiż ceramiki. k.
-
Dachówki
> Jakie parametry porównasz ? Na stronach producenta albo dystrybutora zwykle są informacje o paramatrach technicznych takich jak ciężar 1m2, max. nasiąkliwość, długość gwarancji.... Zwłaszcza nasiąkliwość bywa, wbrew powszechnemu przekonaniu, mniejsza dla betonowych niż ceramicznych. k.
-
Dachówki
W powszechnej opinii ceramiczne są mocniejsze, trwalsze, lżejsze, mniej nasiąkają wodą. Po uczciwym porównaniu parametrów, często okazuje się że jest odwrotnie. Poza tym, ceramiczne trochę odkształcają się podczas wypalania, a betonowe zachowują idealnie kształt formy. Na polskiej wsi można zobaczyć nawet 50-letnie dachy z betonowej dachówki, ze zwykłego cementu, bez dodatków ani powłok. Współczesne to zupełnie inna bajka. Również Niemcy chętnie teraz kładą betonowe. k. PS A, zapomniałbym, ceramiczne zapewniają większy prestiż na dzielnicy
-
Dachówki
Porównać parametry i cenę. Jak dla mnie, beton wygrywa, zwłaszcza w kategorii cena/jakość. Brać od któregokolwiek z renomowanych producentów. k.
-
Drzwi same się zamykają.
> Zamontowane drzwi same się zamykają.... Poziomicą wszystkie piony sprawdzone i niby jest ok. Gdzie > problem? przyciąganie ziemskie? Siła Coriolisa
-
Hak - jaki wybrać?
> Tak na codzien to sluzy tylko do wozenia bagaznika na rowery. I sie zastanawiam, czy do takiego > bagaznika nie lepiej jesli wlasnie hak nie bedzie mial smaru. Przeczytaj instrukcję. Zapewne każą kulę haka wyczyścić i odtłuścić przed montażem bagażnika rowerowego. k.
-
Wiercenie w betonowym monolicie
> Gdybym miał porównywać SDS do udaru, to +/- tak, jakbym porównał motorower do motocykla - niby ma > dwa kołą i jedzie, ale.... Ale co to za porównanie? Raczej jak motocykl i np. drzewo Udar to... udar, a SDS to standard mocowania narzędzi wymiennych.....
-
Zasobnik cwu - wymieniać?
IMHO nie. Zasobnik to blaszany baniak obłożony styropianem. Cudów nie ma.... k.
-
czujnik tlenku węgla
20 zł szkoda za coś co wygląda na chińszczyznę no-name. Za darmo można by ewentualnie wziąć, chociaż moim zdaniem lepiej nie kombinować i kupić nowego Kidde - kosztuje poniżej 100 zł. k
-
czujnik tlenku węgla
> Jest ale ile wart nie wiem. Zamówiłem kiedyś koledze i używa ale chyba nie miał okazji nic wyczuć? Przede wszystkim nie należy kupować chińszczyzny niewiadomego pochodzenia (jak w poście powyżej). Kidde to solidna firma, ale chyba akurat nie ma czujnika 2in1 CO i gazu ziemnego. Z drugiej strony, nie wiem czy czujnik gazu ziemnego jest niezbędny - gaz śmierdzi i raczej trudno to zignorować. k.
-
nie chce samochodu/ale jednak fajnie byłoby go "mieć"
> kompletnie kolego nie zrozumiałeś o co chodzi... Zrozumiałem. Z braku realnych problemów tworzysz sobie wyimaginowane i próbujesz rozwiązać przy pomocy Autokącika.
-
nie chce samochodu/ale jednak fajnie byłoby go "mieć"
> Jak go stać na wygodniejszy, to czemu ma się mordować w jakimś jeździdle ni to miejskim ni to > kombi. > Gdyby stać go było na RR to mógłby marudzić, bo czemu nie. Jak go stać i chce mieć, to niech kupuje i nie marudzi. A jak nie stać, to też marudzenie bez sensu...
-
nie chce samochodu/ale jednak fajnie byłoby go "mieć"
> Swietny pomysl > Po 2-3h w takim aucie mam dosc, bo siedzenia sa zazwyczaj mega niewygodne... To jest zwykłe pitolenie. Tak samo mógłbyś marudzić, że stać Cię tylko na mercedesa, ale chciałbyś jeździć Rolls-Roycem, bo w mercu ciasno i słabe audio. k.
-
Jakie oswietlenie do garazu ?
> pytanie dodatkowe: czym przymocować styropian do drzwi? klejem jakimś? nie odpadnie to jak drzwi > dostaną mrozu? W pierwszym lepszym sklepie budowlanym dostaniesz klej montażowy do styropianu (nie każdy się nadaje). Nie odpadnie. k.
-
Jakie oswietlenie do garazu ?
> nook ziom > ale wchodze w specyfikację świetlówki i tam 36w daje 1100 lumenów./ > 23w CFL philips daje 1500 lumenów Nie wiem skąd masz dane. Przyzwoite świetlówki liniowe T8 36W dają ponad 3000 lumenów, kosztują niewiele ponad 10 zł i żywotnością biją na głowę kompaktowe. Trochę drożej można kupić takie, których widmo jest niemal identyczne ze słonecznym. k.
-
Jakie oswietlenie do garazu ?
> za miast tych swietlówek mogłes wstawić 3x20w CFL lub 6x 20w CLF = wychodzi taniej Można też 1x5W - będzie jeszcze taniej. Zrozum tylko, że świetlówki liniowe są ciągle trudne do pobicia w kategorii ilości światła przyzwoitej jakości z 1 wata pobranej mocy. k.
-
Jakie oswietlenie do garazu ?
> Jest o oświetleniu, to ja zapytam przy okazji o ogrzewanie. Garaż w szeregu, murowany, na jedno > auto, drzwi stalowe. Zacząć od ocieplenia drzwi styropianem. k.