Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

centoadam

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez centoadam

  1. > nie bylo 1.2 75KM MPI - bylo tylko SPI... nie rozumiem do czego nawiązujesz: czy do tego że w Pandzie nie było takiego silnika czy że w ogóle było takiego silnika a wiec tak: 1.2 75km SPI to w życiu nie widziałem, natomiast 1.2 75km MPI nie jeden raz bo miałem takie w Punto I MPI mialo 60 KM zgadza się np w Pandzie, Punto II... natomiast 1.2 MPI w Punto I miało 75km i było to MPI a nie SPI (umniejszam fakt że 4wtryski pracowały razem ale było ich 4;] )
  2. > Dziękuję. > Ostatnie pytanie. 1.2 MPI 60KM podejdzie bez ruszania wiązki, tak wkładasz silnik podłączasz i git. a 1.2 MPI 75KM wymaga wymiany czy > modyfikacji wiązki? Dużo roboty? I czy to kwestia TYLKO wiązki? w zasadzie w Twoim przypadku wymiany wiążki, komputera oraz kolektora ssącego z przepustnicą no i inny dolot i to wszystko czego potrzebujesz jeśli chodzi o częsci. modyfikacja wiązki też wchodzi w grę bo trzeba by podłączyć część wiązki silnikowej z częscia kabinową na zasadzie szukania odpowiednich przewodów oraz na nowo ich łączenia bo te wiązki nie "spinają" się p&p.
  3. robota ta sama silnik a w zasadzie słupek silnika miedzy 1.1 8v a 1.2 8v wzrokowo w zasadzie niczym sie nie różni poza jego wysokością (a dokładniej wysokością bloku), szukając 1.1MPI chyba na Twoim miejscu znalazł bym zdrowe 1.2 8v 60km ze świezego autka i sobie to załozył
  4. zasadniczo: mając 1.1 mozesz sobie założyć zarówno 1.0, 1.1, jak i 1.2 oraz 1.2 16v bo to silniki fire mające takie same otwory pod łapy oraz łączenia ze skrzynią, chcąc założyć silnik np 900 który ma całkiem inny blok wymuszasz zmiane wszystkich elementów ponieważ idą do niego inne łapy mocujące oraz ma całkiem inne łączenie ze skrzynią.
  5. 1. spalanie napewno nie spadnie (o ile nie wzrośnie bo mniej mocy na tą sam cięzar auta) 2. awaryjność podobna (z tendencją że mimo wszystko fire bardziej niezawodne bardziej rozwojowe i lepszy dostep do cześci zamiennych) 3. przechodząc potrzebujesz nie tylko silnika a skrzyni, półosi, łap mocujących, innego mechanizmu wybierania biegów, innych wezy do układu chłodzenia- niewiadomo jak z chłodnicą, inny ECU, sprzegło, inny dolot i pewnie jeszcze jakieś pierdoły wskoczą - wiec taka zabawa to tylko po to żeby sobie roboty narobić bo ekonomicznie i myślowo nieuzasadnione EDIT jak już koniecznie chcesz zmiejszyć pojemność skokową (bo chyba o to Ci chodzi) to kupuj silnik 750ccm na bloku fire z fiata pandy i masz mniejszą pojemność wtedy zaswiadczenie ze stacji kontroli pojazdów o zmianie pojemności i do wydziału komunikacji wbić w dowód i masz tansze ubezpieczenie OC...
  6. centoadam odpowiedział lukaszek1207 na temat - Centomania
    > jak zwykła seryjka, to bym się nie pierdzielił tylko pojechał do tłumikarza i poprosił o wymianę na > nowy... > zresztą na allegro zwykłe tłumiki do 900 kosztują od 60 do 100 zł... warto się zastanawiać? kolega z tego co rozumiem to właśnie chce kupić seryjny nowy i zapytał co kupić - doradziłem mu żeby szukał serii Bosal lub Asmet - te tłumiki są dobrze wykonane i mają lepszy materiał, te z allegro co o nich mówisz to najtańsze gu...o - czasem ruraż jest źle dogięty, czasem wieszaki nie zupełnie pasują w te co są w budzie, nie wspomnę że nie raz trafiają się pokiereszowane lub źle wykonane łączenia z nastepnym tłumikiem lub rurą wydechową.
  7. centoadam odpowiedział lukaszek1207 na temat - Centomania
    jeśli nie oryginał to albo Bosal albo Asmet
  8. > Jak masz do wymiany szczęki bębny linki i Bóg wie co jeszcze to ja nawet bym się nie zastanawiał i > zakładał tarcze. Koszty podobne a masz spokój do końca żywota padaki z czego trzeba by szukać? zeby było P&P
  9. > A ma to swoj numer w eperze? prawdopodobnie komplet z wlewem
  10. > Hehe, ale tak łatwo jest z suchymi półosiami z kielichami. ja opisałem wymianę właśnie w skrzyni c 526 czyli 9setkowej > W 899 zanim zejdzie guma musi zejść uszczelniacz nie musi:) starą osłone przecinasz bo jest do kosza, nową smarujesz i przeciągasz w kilkanaście sekund... sam robiłem dwie półosie w swojej 900 , a do tego tylko prasa (no może nie tylko, ale > najlepiej). tu się zgodzę najwygodniej i najprecyzyjniej prasa W dodatku były dwa rodzaje uszczelniaczy - na łożyskach kulkowych lub igielkowych, > różnie montowanych. Samą gumę da się wymienić zdaje się przeciągając przez półoś od strony > koła, ale od strony skrzyni nidyrydy. tak jak wyżej da sie bo sam próbowałem i nie było żednego problemu, być moze są łożyskouszczelniacze kulkowe i wałkowe ale to nie ma znaczenia przy przeciąganiu przez nie osłon gumowych bo zewnetrznie są takie same - z resztą występują osłony tylko jednego rodzaju Poraz L ale nie ma podziału na rodzaj łożyskouszcelniaczy
  11. > wszystko si ale gdzie tu opisałes wymiane uszczelniacza?? to raczej wymiana osłony a nie > uszczelniacza kolega pytał o wymianę osłony wiec napisałem myślę rzeczowo Tobie zapewne chodzi o łozysko z uszczelnieniem (bo jako takiego uszczelniacza tam nie ma jak przy suchych półosiach) wiec jak nawet trzeba by było jeszcze to wymienić to trzeba to za pomocą praski "zprasować" oczywiście zaznaczając położenie starego łożyska żeby nowe znajdowało sie po wprasowaniu w tym samym miejscu grunt to mieć dostęp do jakiejś praski moze być nawet niewielkiego nacisku bo to nie jest jakoś mega mocno pasowane
  12. oczywiście ze tak: jak wysuniesz półoś ze skrzyni ukaże Ci sie przegub "trójpalczasty" który jest zabezpieczony pierścieniem segera (zdejmujesz seger potem przegub) wyrzucasz starą osłonę i nową przeciągasz przez łożysko (mozesz sobie troszkę nową osłonę w najwęższym miejscu delikatnie maznąć smarem celem łatwiejszego jej przełożenia przez łożysko i potem wszystko składasz w odwrotnej kolejności i gotowe
  13. witam wszystkich, mam następującą zagadkę: silnik 1.2spi (puntoI) zakładając mikser między przepustnicę a wtryskiwacz okazuję się wzrokowo, że przekrój przepływu powietrza robi się bardzo mały... i nie chodzi tu o mniejszy przekrój miksera tylko o to ze wtryskiwacz u dołu jest dość szeroki i zakrywa ten otwór w mikserze... napewno ktoś kto to ma u siebie lub robił wie o co chodzi. i teraz pytanie: czy robiliscie jakąś redukcję oddalającą wtryskiwacz od miksera? czy jak inaczej to rozegraliscie? jeszcze jedno pytanko czy ktoś się orientuje jakie były średnice przepustnic w silnikach 1.1spi 54, 1.2spi 60km oraz 1.2mpi 75km. z góry dziękuje i prosze o podpowiedź
  14. witajcie podłaczę się pod temat bo nie mogę w FAQ znaleźć jakie przełożenia na poszczególnych biegach ma skrzynia w fiacie brava 1.2 '99 oraz jakie ma przełożenie główne, druga część pytania to czy w BBMach z silnikiem 1.2 16v były rożne rodzaje skrzyń biegów (w senise przełożen biegów lub mechanizmu róznicowego) czy jedna jedyna z góry dzieki serdecznie
  15. > Woda z 1.1 na pewno podejdzie tylko obecnie nie mam układu z 1.1. Rozważam różne możliwości w tym > adaptację układu(węży) z Uno. Chyba, że będzie za dużo rzeźby to nie będę kombinował. > Mam oczywiście skrzynię z SC C.526 pod silniki FIRE i ona będzie zamontowana. > Rozważam pompę paliwa z poloneza, tylko próbuję doszukać się info odnośnie ciśnienia jakie daje i > przy okazji rozbiórki Uno zobaczę jak tamta pompa wygląda. > Rzecz w tym, żeby zrobić to dobrze, bo sprzęt ma chodzić bezawaryjnie no ale najlepiej żeby nie > pakować się duże koszty. Szukam optymalnych rozwiązań. pompa z poloneza trucka jak było MPi to raczej 3bary
  16. centoadam odpowiedział sebaso na temat - Centomania
    > Adaś ale to każda 6 tak ma czy tylko ta ze stilo? dokładnie jak napisał Mefisto: kazda 6biegowa 514stka, a tak naprawde do wyboru mamy dwie: Punto I 1.16speed i PuntoII/Stilo 1.2/1.4 16v
  17. centoadam odpowiedział sebaso na temat - Centomania
    pamietaj tylko o dystansach bo skrzynia ma bardziej wystający dekielek i ociera przy skrecie w prawo
  18. dziękuję bardzo Kolego wszystkie dokładne informacje udało sie tu znaleźć
  19. > Witam.Mam pytanie.Czy warto kupić ten egzemplarz za tą kwote. > http://olx.pl/oferta/fiat-seicento-1-1-sporting-abarth-CID5-ID5OqK3.html#ad7a71d053 > Pozdrawiam. a jaki stan??? oglądałeś??? jak igła lub bdb to warto, jak trzeba inwestowac to szkoda czasu i pieniedzy, btw troche nie ten kącik...
  20. > Tak moc sie podnosi bo wzrasta pojemność ok to już wiemy a moze dowiem sie szczegółów czy jest identyczna czy pasująca ale nie identyczna ew jakie różnice to już wogóle był bym wdzieczny chodzi o to czy musze do 1.2 60 spi szukac od 1.2 czy moze być tez od 1.1 bo to identyko to samo...
  21. podłączę sie pod temat: czy głowica (góra silnika) 1.1spi i głowica 1.2spi to to samo? wiem że różnica w ich mocy o 6PS wynika z różnicy pojemności ale czy głowice, wałki, kolektory ssące są takie same czy są jakieś róznice... mile widziana każda informacja
  22. centoadam odpowiedział Czaka na temat - Centomania
    > Dzięki za opinie. > Kupie zamiennik, zasmarkam barankiem i zobaczymy ile wytrzyma. szukaj z firmy BLIK! kolega zakładał i najlepsze co mozna dostać oprócz ori
  23. witam wszystkich, potrzebuję do wglądu schemat okładu paliwowego do Fiata Brava 1.2 szukałem u wujka Google i znalazłem ale nie do pojemności 1.2 potrzebuję dokładnie do 1.2 bo jest całkiem inaczej zbudowane, jak ktoś posiada to bardzo bym prosił
  24. > Jeśli widać już rozwarstwioną gumę to za parę tys. km nie będzie jej wcale - z praktyki pamiętam , > że od tego momentu destrukcja jest błyskawiczna . tak, jest dokładnie jak piszesz: znaczy sie przy ruszaniu wahaczem na boki widać ze guma zaczyna sie "odklejać" od tej obejmy co tuleja gumowa w niej siedzi. dzieki za info, bo teraz sie upewniłem ze muszę zrobić to kompleksowo i bedzie jak powinno być
  25. > znaczy jakie? SWAG? bo też bede musiał zakupić... co wogóle najlepiej szukać bo w temacie > przewinęło sie wiele nzaw producentów a i w tym archiwalnym temacie o wahaczach niewiele > wynika no i po oględzinach okazało się że nie stuka sworzeń wahacza a maglownica (dokładnie jest luz listwy w korpusie maglownicy po stronie pasażera) co prawda tuleje w wahaczach (te przednie) zaczynają się rozłazić i chyba trzeba bedzie niebawem zrobić kompleksowo maglownicę i wahacze razem..

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.