Zawartość dodana przez mareksc106
-
lekkie koło zamachowe 1.2 8v
u tego Pana co polecają koledzy wyżej odchudził i wyważył, moje koło z 1.4 200mm miało 3,4kg ,
-
koszta t jet/porada
u mnie działało bez problemu w 1.1 2x metalowe upg z 1.4 i metalowa przekładka z 1.2
-
1.1 z głowicą 16v
z 2cm na pewno ale dokładne nie pamiętam
-
1.1 z głowicą 16v
załóż od 1.1 mpi
- 1.1 z głowicą 16v
-
1.1 z głowicą 16v
jeśli chodzi o upg z 8v i 16v to delikatnymi wycięciami na zawory i nie wiem czy też nie kanałami wodnymi ale to są bardzo małe różnice
-
1.1 z głowicą 16v
u mnie w sklepie już znają tą upg jak u nich zamawiałem chyba z 6 w sumie nie pamiętam numeru ale to upg jest z 1.4 8v grande punto, z tych nowych 1.4 silnikach co mają w okolicach 77KM
-
1.1 z głowicą 16v
nie za długo bo człowiek ciągle chce więcej dlatego zmniejszymy doładowanie w okolice 1 bara
-
1.1 z głowicą 16v
żeby nie mylić to stopień sprężania i kompresja to co innego, jeśli ci pomogę to używając kalkulatora w moim 1.1 16vT to stopień sprężania był 11,7:1 ,a kompresja była w okolach 16/17 bar na każdy cylinder. tak jak wcześniej dół seria z tłokami z 1.1 + 2mm przekładki i 2x upg metalowe 0,49mm cv
-
1.1 z głowicą 16v
kupiłem od jednego z forumowiczów
-
1.1 z głowicą 16v
grubość masz niecałe 5mm
-
1.1 z głowicą 16v
zamach bez problemu, co do mocy nie jestem w stanie ci powiedzieć. Mniejsze koszty na pewno będą zostawiając dół seryjny z 1.1, nie trzeba rozwiercać ,a powiem Ci że 1.1 jakoś chętniej się wkręca na 8000 tyś, ja mam przepustnice 53mm zamach 3,4 kg głowica po portingu wałki seria z PI i ochoczo kręci się pod 8500 obr
-
1.1 z głowicą 16v
zapomniałem dodać że ja mam dół seryjny z 1.1 jak i tłoki są 1.1, tylko że mam przekładkę 2mm zresztą to widać ale bez obaw stopień sprężania wyszedł 11,7:1 na przekładce 2mm i 2x upg metalowe 0,49mm
-
1.1 z głowicą 16v
rolka jak widać w innym miejscu jest, dolne kółko z 1.1 mpi by miało węższe zęby pompa wody z 1.2 16v akurat, ale z 1.1 mpi też podejdzie bo ma takie same zęby, zamach będzie dobry z 1.1 ja mam akurat z 1.4 16v ztoczony na 3,4 kg to jest pod sprzęgło 200mm
-
8000 i więcej
ta więc w weekend robimy dziurę w bloku i jakieś dodatkowe odpowietrzenie góry chyba , a potem zobaczymy
-
8000 i więcej
i może wałek jaki kwadratowy co by chciał się kręcić tylko nie wiem czy 1.2 tak lubi, bo u mnie skrzywiły się zawory jak dostał wysokich obrotów w 1.1 nic się nie stało
-
8000 i więcej
czytałem to już jak o to pytałeś ale dzięki
-
8000 i więcej
pytanie, do szesnastek o 16v chodzi dobra czy osoby kręcące do 8 tyś i powyżej w turbo mają objaw rzygnięcia czasem oleju z odmy? a może i nie uturbione osoby tak mają, ktoś rozkminiał ten temat ?? szczególnie jak się go przeciąga na trzech czterech biegach po kolei do odcinki oczywiście
-
Grubosc dystansu plus szpilki.
tak bo ja ma szpilki i dystanse 25mm i 28mm tu sama szpilka bez dystansu
-
SWAP MOTORA
a to żę 2,5 v6 wchodzi do kropka przetestowane ?? jakiś projekt już jest?
-
Piatkowe mody w GP - regulacja wysokosci fotela pasazera
też nad tym myślałem tylko szukałem raczej całego fotela z tą smą tapicerką
-
TURBO zrób Se sam
ja mam 280 bo chyba tyle mają wtryski z t-jeta i dawały rade przy 1 barze
-
Odma w 1.2 16v 4p
jak wysoko kręcisz ??
-
1.1 16vT?
z czystej ciekawości zostało to złożone i tylko dla zabawy . i jest parę elementów trochę przeczących turbo, znaczy bardzo lekki zamach, doprężony silnik, no i żadnej kucizny.
-
wtryskiwacze t-jet
na szujace nie znalazłem dane dotyczce wtrysków z t-jeta, z tego co pamietam to wydajność chyba 269 lub 279 nie pamietam dokładnie ale mnie interesują dokładnie dane, przy ilu barach jest ta wydajność ? chętnie prównał bym to z wtryskami z VW o podobnej wydajnośći, a na necie ciężko cokoliwek znaleść o wtryskach 0 280 158 167, inetresuje mnie też czy dając regulator 4,0 bar wtryski będą nadal dobrze pracować