Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sprzedaz samochodu a dwoch wlascicieli - jaka umowa?

Featured Replies

Napisano

Witam,

zamierzam sprzedac moj samochod. Moja mam jest wspolwlascicielem. Jak wtedy ma wygladac umowa kupna-sprzedazy? Tzn gdzie podac dane wspolwlasciiela? Trzeba wtedy osobno wypisac wszystko czy moze wystarczy jego podpis?

Z gory dzieki za odpowiedz

frees

Napisano

> Witam,

> zamierzam sprzedac moj samochod. Moja mam jest wspolwlascicielem. Jak

> wtedy ma wygladac umowa kupna-sprzedazy? Tzn gdzie podac dane

> wspolwlasciiela? Trzeba wtedy osobno wypisac wszystko czy moze

> wystarczy jego podpis?

> Z gory dzieki za odpowiedz

> frees

Przerabiałem to. Żona była współwłaścicielką.

Spisałem umowę ręcznie (nie na gotowym druku), i wpisałem dwóch właścicieli, pierwszy - ja, drugi - żona-współwłaściciel.

I to wszystko. ok.gif

Na gotowym druku nie ma na to miejsca. Może trzeba wpisać ręcznie na drugiej stronie. hmm.gif

Napisano

> Witam,

> zamierzam sprzedac moj samochod. Moja mam jest wspolwlascicielem. Jak

> wtedy ma wygladac umowa kupna-sprzedazy? Tzn gdzie podac dane

> wspolwlasciiela? Trzeba wtedy osobno wypisac wszystko czy moze

> wystarczy jego podpis?

> Z gory dzieki za odpowiedz

> frees

ja robiłem to na drukach z netu ale to co wpisywałem robiłem po woli do wyraźnie i MAŁYMI literkami bo miejsca faktycznie mało.

Napisano
  • Autor

> Przerabiałem to. Żona była współwłaścicielką.

> Spisałem umowę ręcznie (nie na gotowym druku), i wpisałem dwóch

> właścicieli, pierwszy - ja, drugi - żona-współwłaściciel.

> I to wszystko.

> Na gotowym druku nie ma na to miejsca. Może trzeba wpisać ręcznie na

> drugiej stronie.

Ale wtedy na umowie siebie nazwales Sprzedajacym, a zone Wspolwlascicielem?

Takie cos jest poprawne:

Umowa zawarta w dniu pomiedzy:

Sprzedającym ........................................................................................................................

Adres .....................................................................................................................................

Dokument tożsamości nr ..............................................................

wydany przez .............................................................................................................

oraz Współwłaścicielem ........................................................................................................................

Adres .....................................................................................................................................

Dokument tożsamości nr ..............................................................

wydany przez .............................................................................................................

a Kupującym ..........................................................................................................................

Adres ......................................................................................................................................

Dokument tożsamości nr ..............................................................

wydany przez .............................................................................................................

?

Napisano

> Przerabiałem to. Żona była współwłaścicielką.

> Spisałem umowę ręcznie (nie na gotowym druku), i wpisałem dwóch

> właścicieli, pierwszy - ja, drugi - żona-współwłaściciel.

> I to wszystko.

> Na gotowym druku nie ma na to miejsca. Może trzeba wpisać ręcznie na

> drugiej stronie.

ja 3razy tak mialem (raz było tak ze 2 sprzedawało i 2 kupowało)

i wszystko zmiescilismy na gotowym druku

ale dane wszystkich osob (z numerami dowodow i podpisami) musza byc

Napisano

> ja 3razy tak mialem (raz było tak ze 2 sprzedawało i 2 kupowało)

> i wszystko zmiescilismy na gotowym druku

> ale dane wszystkich osob (z numerami dowodow i podpisami) musza byc

i NIP-em

Napisano

Ja dopisywałem współwłaściciela na gotowym druku i już. Nie zapomnij wpisać WSZYSTKICH niezbędnych danych współwłaściciela

Napisano

> i NIP-em

A po co NIP na umowie K-S ?

Wystarcza nr dow. osobistego i pesel (ewentualnie).

Napisano
  • Autor

> Ja dopisywałem współwłaściciela na gotowym druku i już. Nie zapomnij

> wpisać WSZYSTKICH niezbędnych danych współwłaściciela

To moze byc tak jak podane wyzej? W koncu umowe moge sobie taka wydrukowac.

Napisano
  • Autor

> A po co NIP na umowie K-S ?

> Wystarcza nr dow. osobistego i pesel (ewentualnie).

NIP to chyba na PCC-1 jest potrzebny?!

Napisano

> NIP to chyba na PCC-1 jest potrzebny?!

PCC-1 już sie nie składa, za to jest PCC-3

Napisano

> NIP to chyba na PCC-1 jest potrzebny?!

Teraz juz nie obowiazuje PCC-1, tylko PCC-3, a tam nie ma w ogole danych sprzedajacego, tylko Twoje - kupujacego, a swoj NIP to chyba znasz smile.gif

Napisano
  • Autor

> Teraz juz nie obowiazuje PCC-1, tylko PCC-3, a tam nie ma w ogole

> danych sprzedajacego, tylko Twoje - kupujacego, a swoj NIP to

> chyba znasz

Ale ja bede Sprzedajacym biglaugh.gif

Napisano
  • Autor

> PCC-1 już sie nie składa, za to jest PCC-3

Dobrze wiedziec waytogo.gif

Napisano

> Ale ja bede Sprzedajacym

To tym bardziej nie interesuje Cię żadne PCC. Przecież ze skarbówką będzie się użerał ten co kupi. On płaci podatek, to i on wypełnia PCC-3 ze swoim NIP-em.

Napisano
  • Autor

> To tym bardziej nie interesuje Cię żadne PCC. Przecież ze skarbówką

> będzie się użerał ten co kupi. On płaci podatek, to i on

> wypełnia PCC-3 ze swoim NIP-em.

A to ok. Bo pamietam, ze jak ja kupowalem samochod, to musialem miec od Sprzedajacego podpis na PCC.

Napisano

> A to ok. Bo pamietam, ze jak ja kupowalem samochod, to musialem miec

> od Sprzedajacego podpis na PCC.

Kiedys faktycznie tak bylo. Trzeba bylo miec podpis sprzedajacego, jego wszytkie dane (PESEL, NIP, data urodzenia, imiona rodzicow, adres). Teraz na PPC-3 juz tego nie ma, sa tylko dane tego ktory placi podatek (czyli kupujacego), no i dane samochodu za ktory sie ten podatek placi. Nic wiecej.

Wprowadzenie PCC-3 to jest chyba jedyna zmiana na dobre jesli chodzi o Urz. Skarbowy zlosnik.gif

  • 4 tygodnie później...
Napisano

Kupiłem samochód razem z tatą, musimy złożyć druk PCC-3 i PCC-3A.

Czy musimy iść do US razem, a jeśli nie to czy trzeba mieć przy sobie oba dowody lub jakieś pełnomocnictwo?

Napisano
  • Autor

> Kupiłem samochód razem z tatą, musimy złożyć druk PCC-3 i PCC-3A.

> Czy musimy iść do US razem, a jeśli nie to czy trzeba mieć przy sobie

> oba dowody lub jakieś pełnomocnictwo?

Razem nie musicie isc, ale na PCC-3A musi byc podpis ojca (jesli on jest/bedzie w dowodzie jako wspolwlasciciel). Zadnych innych dokumentow, czy pełnomocnictw nie potrzebujesz.

Tylko w WK bedzie Ci potrzebny dowod ojca.

Napisano

> Witam,

> zamierzam sprzedac moj samochod. Moja mam jest wspolwlascicielem. Jak

> wtedy ma wygladac umowa kupna-sprzedazy? Tzn gdzie podac dane

> wspolwlasciiela? Trzeba wtedy osobno wypisac wszystko czy moze

> wystarczy jego podpis?

> Z gory dzieki za odpowiedz

> frees

Modyfikujesz umowe (sprzedajacy na sprzedajacych), robisz wiecej miejsca na dane sprzedajacych i miejsce na 2 podpisy i gotowe.

Napisano
  • Autor

> Modyfikujesz umowe (sprzedajacy na sprzedajacych), robisz wiecej

> miejsca na dane sprzedajacych i miejsce na 2 podpisy i gotowe.

Ja juz to wiem zeby.GIF Kolega Trofik77 odkopal poprostu temat.

Ja przy kupnie auta zrobilem tak, ze dopisalem wspolkupujacego na drugiej stronie umowy kupna-sprzedazy. Zadnych problemow nie bylo.

Natomiast przy sprzedazy auta zrobilem dodatkowe pole na Wspolsprzedajacego i takze problemow nie bylo.

Napisano

> Tylko w WK bedzie Ci potrzebny dowod ojca.

Dowód ojca + pełnomocnictwo + znaczki za 17 zł

Napisano
  • Autor

> Dowód ojca + pełnomocnictwo + znaczki za 17 zł

Tylko dowod ojca. Plus oczywiscie na umowie kupna-sprzedazy musi byc wpisany jako wspolkupujacy. Wiem, bo ostatnio sam przez to przechodzilem.

Napisano

> Dowód ojca + pełnomocnictwo + znaczki za 17 zł

znaczkow juz nie ma, choc weszla ostatnio ustawa czy rozporzadzenie pozwalajace sie nimi poslugiwac jeszcze do konca 2008r, jezeli ktos zbunkrowal ma okazje wydac

co nie oznacza, ze kazdy urzad chetnie je przyjmuje hehe.gif

Napisano

> Tylko dowod ojca. Plus oczywiscie na umowie kupna-sprzedazy musi byc

> wpisany jako wspolkupujacy. Wiem, bo ostatnio sam przez to

> przechodzilem.

Co kraj to obyczaj, znasz takie powiedzenie?

W Polsce jest ono na topie w kazdym urzedzie chyba pad.gif

PS. Jak poprosisz organ nadrzedny o interpretacje to wysla madre pismo, ze oni widza to tak i tak ale ostateczna bedzie interpretacja konkretnego urzednika hehe.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.