Skocz do zawartości

Problem - Map sensor


mariio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak możecie pomóc w pewnej sprawie byłbym wdzięczny.

Auto po zatankowaniu prawdopodobnie lichej wachy (Orlen) zaczęlo dziwnie chodzić - przymulac, a kilka razy miałem problem z odpaleniem za 2, 3 razem dopiero zapalał, . Drugi objaw jadąc auto w pewnym momencie zmula i gasnie, po ponownym odpaleniu jedzie jakby nigdy nic confused.gifZalałem 10 L na Shelu V-power aby zmieszać trochę to paliwo ale dzisiaj sytuacja ponownie sie pojawila. Gdzie szukać problemu marchewa pojawia sie jak auto zgaśnie i przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem. Pompa podaje paliwo bo słychać confused.gif A może to inna przyczyna nie paliwo ?? sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by co to tylko takie moje przypuszczenia zlosnik.gif

może zamulony filtr paliwa hmm.gif albo któryś z czujników dostał np czujnik ciśnienia bezwzględnego to coś nad centralką od czego odchodzą dwa przewody. Miałem podobne objawy auto traciło moc, było przymulone i co jakiś czas marchewa się świeciła, zdarzało się że gasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdziłes ten czujnik ? na eper nie mam co jechać bo marchewa nie pali sie na stałe więc błędu nie wykryje.

A może to czujnik położenia przepustnicy cholercie sam już nie wiem. Najgorsze,że auto nie ma takich objawów cały czas tylko jak mu się przypomni to co 3 dzień od tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi ci się marchewa auto przymula, moc traci a na końcu zdycha i nie chce przez jakiś czas odpalić musisz wypiąć przewód idący od tego czujnika do silnika i tutaj uwaga - musisz ten przewód przedmuchać zlosnik.gif Powinno pomóc na jakiś czas pod warunkiem że to ten czujnik się wysypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli pojawi ci się marchewa auto przymula, moc traci a na końcu

> zdycha i nie chce przez jakiś czas odpalić musisz wypiąć przewód

> idący od tego czujnika do silnika i tutaj uwaga - musisz ten

> przewód przedmuchać Powinno pomóc na jakiś czas pod warunkiem

> że to ten czujnik się wysypał.

dokładnie takie objawy mam + nieraz problem z uruchomieniem po postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pompa podaje

> paliwo bo słychać A może to inna przyczyna nie paliwo ??

Mialem kiedys dokladnie to samo, ale po tym jak autko stalo ok 10 dni pod domem...

Przepatrzalem caly uklad paliwowy i wyszlo, ze to chyba wtryskiwacz robi sobie w kule.

Po zatankowaniu prawdziwego paliwa i przepaleniu go parokrotnie uspokoilo sie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem map od kolektora ssącego wytarłem z brudu, wężyk odczepiłem, przedmuchałem w dwie strony czyli w strone kol. ssącego jakoś sie udało natomiast w strone listwy "ni hu hu". Po odpięciu wężyka obroty wzrosły do 1300 rpm. Przed wykonanieniem tych ww. czynności pojechałem w dalsze miejsce parkingowe bez aut z alarmami, przegazowałem autko do 5000 odpusciłem, znowu do 5000 następnie czuć było jakieś mikro przerwania w pracy silnika i zapaliła sie marchewka , sek. później auto zagsło. Po ponownym odpaleniu zrobiłem to samo czyli dałem go na obroty, odpusciłem i znowu zgasł. Po każdym takim zachowaniu auto odpalało za pierwszym razem.

Ewentualnie ile może kosztować map do 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyszła inna przyczyna. Pojechałem sobie na zakupy wszystko pięknie cacy do czasu gdy chciałem wrócić do domu. Auto nie odpaliło. Pompy paliwa nie słychać Sprawdzałem wszystko pokolei zaczynając od bezpieczników. Szybki telefon do naszego wrocławskiego elektryka CCinka, holowanie pod dom (dzięki wielkie Cinek) Pod domem razem z miernikiem okazało sie,że zasilanie na pompie jest ale dotykając przekaźnika znajdującego sie zaraz za komputerem coś "cyka" po podpięciu na ducik bez przekaźnika pompa podała paliwo i auto odpaliło. Prawdopodobnie uległ uszkodzeniu przekaźnik albo coś przy styku gdzie wchodzi on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm moze posprawdzaj czy wszystkie wtyczki do czojników i wezyki sa

> na swoim miejscu , moze ktoras wtyczke trzeba docisnac , no i

> zrobic podstawową zecz w takich sytuacjach reset

pierwsze co robiłem to sprawdzałem wszystkie wtyczki bezpieczniki itp., byłem dzisiaj na giełdzie i kupiłem kontakt spray i popsikałem styki przy przekazniku. Niestety to nie pomaga dalej coś mu nie pasi. Ruszałem na wszystkie strony przekaźnik i nagle słychać jakies "cyknięcie" i auto gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh jakaś plaga z tymi pompami u nas

> Jak podczepiłeś linke do auta???

Już ucho holownicze zakupiłem na allegro w czwartek ale dojdzie dopiero jutro. Co do linek przed wyjazdem nad morze kupiłem jakąs byle jaką w super markecie - tak awaryjnie. CCinek pociągnął mnie może z 500m szczeliła linka - odwiązała sie od haky mocującego, szybkie wiązanie i jazda, Ruszamy a tu z drugiej strony sie odwiązała. Najlepiej jak sie już kupi taką linke to ją od nowa związać bo fabryczne mocowanie do tych haków jest tragiczne angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsze co robiłem to sprawdzałem wszystkie wtyczki bezpieczniki

> itp., byłem dzisiaj na giełdzie i kupiłem kontakt spray i

> popsikałem styki przy przekazniku. Niestety to nie pomaga dalej

> coś mu nie pasi. Ruszałem na wszystkie strony przekaźnik i nagle

> słychać jakies "cyknięcie" i auto gasnie.

A próbowałeś podmienić przekaźnik na inny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak sprawdziłes ten czujnik ? na eper nie mam co jechać bo marchewa

> nie pali sie na stałe więc błędu nie wykryje.

na eper to raczej napewno nei pojedzie bo epwer to elektroniczny katalog czesci 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

a po drugie nawet jak marchewa zapali sie na pol sekundy do blad pozostaje w pamieci dopoki ktos go nie odczyta i nie skusje examinerem lub uniscanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na eper to raczej napewno nei pojedzie bo epwer to elektroniczny

> katalog czesci

> a po drugie nawet jak marchewa zapali sie na pol sekundy do blad

> pozostaje w pamieci dopoki ktos go nie odczyta i nie skusje

> examinerem lub uniscanem

z tego co wiem samo moze sie wykasowac (iles tam razy odpalanie bez wystapienia tej samej usterki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co wiem samo moze sie wykasowac (iles tam razy odpalanie bez

> wystapienia tej samej usterki)

jestes pewien ze we fiacie? bo wiem ze w oplu tak ale czy we fiacie to nie wiem, tak czy siak samowykasowanie bledy wystepuje bo 50 uruchomieniach silnika bez bledu tzn. w oplu tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestes pewien ze we fiacie? bo wiem ze w oplu tak ale czy we fiacie

> to nie wiem, tak czy siak samowykasowanie bledy wystepuje bo 50

> uruchomieniach silnika bez bledu tzn. w oplu tak jest

pewnym byc nie mozna niczego - pewnosc to maja zapewne tylko elektronicy projektujacy ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam podobny problem. CC 900 po posoju dluzszym odpala za pierwszym razem tylko musze go przygazowac troszke. jak sie nagrzeje troszke i stane to go krece i nic odpuszcze na minute i za pierwszym lub drugim razem odpala czasami w ogole nie odpali i odpalam go na pych(jak jade z kims:D) na pych zawsze odpali czasami mi gasie jakl stoje ak sam z siebie nie przerywa ni nic ak jak by ktos odlaczyl akumulator prosze pomozcie bo czasami z 10 minut poswiecam na odpalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.