Skocz do zawartości

Radar Stop


czlowiek

Rekomendowane odpowiedzi

> Radar Stop Smart. Ma ktoś takie urządzenie do ostrzegania przed

> fotoradarami? Kosztuje toto około 300zł. Ciekawe czy się

> sprawdza?

No ale w tej cenie, to już można po prostu nawigację do samochodu kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co Ci da nawigacja?

> Że będziesz przy każdej pustej budce zwalniał?

a co Ci da radar stop? hahaha.gif własnie pokazywali w "Gadzet Lab" - cytuje "urzadzenie ma wprowadzona baze wszystkich mozliwych miejsc kontroli radarowej" i co? to nie bedzie ostrzegalo przed pustymi budkami? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co Ci da nawigacja?

> Że będziesz przy każdej pustej budce zwalniał?

skoro na ograniczeniu do 40 nie możesz zwolnić do 60 już nawet jak ci pyka że nawet pusty to może jakeś rozum sobie kup skoro tylko pieniądze i czas dla ciebie się liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaszkodziło by to zapewne jakby zwolnił parę razy za dużo

wiesz nie zgodzę się z niektórymi waszymi wypowiedziami

to jest czysta przesada na trasie katowickiej czy na poniektórych innych trasach gdzie na odcinku kilkunastu km jest tych budek kilkanaście - nazwa trasa mija się z celem - po cholere robiono 2 pasy jak co chwila światłą i ograniczenie do kilkudziesięciu ... szczerze to brakuje mi autostrady takiej jak od wrześni do strykowa - zero budek ,świateł - tylko czasem denerwuje ta bezmyślność i tępota kierowców co muszę ci przed ciebie wjechać i wyprzedają przez 2 minuty kolumnę samochodów angryfire.gif

ale to już w innym wątku na ten temat 270751858-jezyk.gif

Ja jestem w stanie zrozumieć ,że łapią tam gdzie jest dużo wypadków (radary i suszarki) ale tam gdzie jest miejscowość i niby ograniczenie do 30-40 bo jakieś roboty drogowe których wcale nie ma i cię łapią jak jedziesz 55 ... to jest wkur!@#$ace

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaszkodziło by to zapewne jakby zwolnił parę razy za dużo

To po co w ogóle jeździć nieprzepisowo, przy takim nastawieniu?

Moje jest takie, że w Polsce nie da się jeździć zgodnie z przepisami. Ograniczenia są poustawiane w 90% bez sensu - i skutek jest taki, że są one przez kierowców traktowane tylko jako narzędzie do zbijania kasy na mandatach, a nie coś, co ma poprawiać bezpieczeństwo.

I potem się dziwimy, że jak wyjeżdżamy za granicę i jest np. ograniczenie do 60 to przy 70 jest problem ze zmieszczeniem sie w zakręcie (a u nas i przy 100 nie ma problemu).

Update.

Myślałem, że Radar Stop Smart to rodzaj wykrywacza radaru - skoro to opiera się na nawigacji, to faktycznie bez sensu kupować coś takiego, jak w niższej cenie można mieć "pełny GPS" z zaznaczonymi radarami (i darmowo aktualizować te punkty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Update.

> Myślałem, że Radar Stop Smart to rodzaj wykrywacza radaru - skoro to

> opiera się na nawigacji, to faktycznie bez sensu kupować coś

> takiego, jak w niższej cenie można mieć "pełny GPS" z

> zaznaczonymi radarami (i darmowo aktualizować te punkty).

Skuteczny antyradar ktory wykrywa fotoradary z odleglosci wystarczajacej na wychamowanie to kosztuje od 1000zł w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz nie zgodzę się z niektórymi waszymi wypowiedziami

> to jest czysta przesada na trasie katowickiej czy na poniektórych

> innych trasach gdzie na odcinku kilkunastu km jest tych budek

> kilkanaście - nazwa trasa mija się z celem - po cholere robiono

> 2 pasy jak co chwila światłą i ograniczenie do kilkudziesięciu

> ... szczerze to brakuje mi autostrady takiej jak od wrześni do

> strykowa - zero budek ,świateł - tylko czasem denerwuje ta

> bezmyślność i tępota kierowców co muszę ci przed ciebie wjechać

> i wyprzedają przez 2 minuty kolumnę samochodów

> ale to już w innym wątku na ten temat

> Ja jestem w stanie zrozumieć ,że łapią tam gdzie jest dużo wypadków

> (radary i suszarki) ale tam gdzie jest miejscowość i niby

> ograniczenie do 30-40 bo jakieś roboty drogowe których wcale nie

> ma i cię łapią jak jedziesz 55 ... to jest wkur!@#$ace

> pozdr

jeszcze nigdy nie złapali mnie na radar...nawet jak miałem przekroczoną prędkość o te licnzikowe 10-20km/h...

fotoradary i ograniczenia stoją bo jest dużo przejść i krzyżowek na, których nikt nie miałby szans na przejście lub przjechanie gdyby nie ograniczenie prędkości...pozatym jak walniesz w zawracającego tira z prędkością 70 km/h to masz większe sporo szanse niż przy 120 km/h już pomijając sam fakt próby zatrzymania się przed nim...prawda jest taka, że w niektórych miejscach powinny być kładki albo wiadukty lub innego rodzaju wymysły upłynniające jazdę...póki tego nie ma trzeba się stosować do przepisów...nawet jak nie w 100% to trzeba je wziąc pod uwagę...

jak zaczniemy się zastanawiać po co fotoradary i ograniczenia to zaraz dojdziemy do wniosku, że po co w ogóle przepisy...choć prawdą jest, że czasami poustawiane są bezmyślnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...nazwa trasa mija się z celem

No bo to jest takie semantyczne naduzycie...

> - po cholere robiono

> 2 pasy jak co chwila światłą i ograniczenie do kilkudziesięciu

W wiekszosci miejsc w PL te dwa pasy sa z czasow "komuny" gdzie mozna bylo po takich drogach spacerowac. Teraz piesi musza znalezc "luke" pomiedzy autami zeby taka droge przejsc.

A poniewaz nikomu nie zalezy na przebudowie drog (toc to koszty dla gminy/powiatu/wojewodztwa) to stawia sie na budowe nowych drog, bo to jest bardziej zauwazalne. A ofiary wypadkow... coz, statystyka, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ograniczenie do 60 to przy 70 jest problem ze zmieszczeniem sie

> w zakręcie (a u nas i przy 100 nie ma problemu).

Nie dalej jak tydzien temu na drodze, ktora jezdze do pracy zbierali podobnie myslacego jak Ty.... z tym, ze troszke popadalo i juz sie nie dalo zmiescic w ten sam zakret 100.... a ograniczenie do 70 stoi jak wol....

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radar Stop Smart. Ma ktoś takie urządzenie do ostrzegania przed

> fotoradarami? Kosztuje toto około 300zł. Ciekawe czy się

> sprawdza?

Kupiłem, wgrałem aktualną mapę fotoradarów i miejsc częstych kontroli prędkości i to działa ok.gif. Zrobiłem dzisiaj prawie 100km i urządzenie pokazało 90% fotoradarów a reszta to chyba atrapy bo nawet mający CB nie zwalniali. Dwa ostrzeżenia i wydatek się zwróci ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem, wgrałem aktualną mapę fotoradarów i miejsc częstych kontroli

> prędkości i to działa . Zrobiłem dzisiaj prawie 100km i

> urządzenie pokazało 90% fotoradarów a reszta to chyba atrapy bo

> nawet mający CB nie zwalniali. Dwa ostrzeżenia i wydatek się

> zwróci .

Ale musisz przyznać że to jakaś masakra , co parę kilometrów ostrzega przed mozliwą kontrolą a to dopiero początek ery fotoradarów frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakis link do konkretnego antyradaru ktory polecasz i faktycznie

> uchroni przed suszara.

Zwykłą suszarkę wykryje antyradar nawet za 100 pln , kwestia rozbija sie o fotoradary działające w paśmie Ka. Suteczny antyradar wykrywa je z odległości od 300m, reszta sygnalizuje jego obecność jeśli już znajduje się na jego wysokości, albo milczy jak grób. Na www.antyradary.net można zobaczyć dobre antyradary w akcji. Sam używam Noxo ZR100e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze nigdy nie złapali mnie na radar...nawet jak miałem

> przekroczoną prędkość o te licnzikowe 10-20km/h...

> fotoradary i ograniczenia stoją bo jest dużo przejść i krzyżowek na,

> których nikt nie miałby szans na przejście lub przjechanie gdyby

> nie ograniczenie prędkości...pozatym jak walniesz w

> zawracającego tira z prędkością 70 km/h to masz większe sporo

> szanse niż przy 120 km/h już pomijając sam fakt próby

> zatrzymania się przed nim...prawda jest taka, że w niektórych

> miejscach powinny być kładki albo wiadukty lub innego rodzaju

> wymysły upłynniające jazdę...póki tego nie ma trzeba się

> stosować do przepisów...nawet jak nie w 100% to trzeba je wziąc

> pod uwagę...

> jak zaczniemy się zastanawiać po co fotoradary i ograniczenia to

> zaraz dojdziemy do wniosku, że po co w ogóle przepisy...choć

> prawdą jest, że czasami poustawiane są bezmyślnie...

wiesz tam gdzie nie ma świateł w miejscowościach to ok smile.gif powinno ich byc jak najwięcej - popieram 20.GIF

ale bez sensu na katowickiej jest ciąg skrzyżowoń ze światłami i fotoradar stoi - jest takie miejsce za wawą ,że co skrzyzowanie to fotoradar ( tzn. budka) ... to jest bez sensu mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bez sensu na katowickiej jest ciąg skrzyżowoń ze światłami i

> fotoradar stoi - jest takie miejsce za wawą ,że co skrzyzowanie

> to fotoradar ( tzn. budka) ... to jest bez sensu

a ja się nie zgodzę...założe się, że gdyby nie fotoradary to wielu by na czerwonym jeździło bo najzwyczajniej by się nie wyrabiali zatrzymać na czerwonym...a tak to ich trochę zwolni i taką szansę mieć będą wink.gif ...dawno nie jechałem katowicką więc ciężko mi dokładnie na jej temat się wypowiadać ale podejrzewam, że właśnie m.in. dlatego mogą w takich miejscach być ustawione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale musisz przyznać że to jakaś masakra , co parę kilometrów ostrzega

> przed mozliwą kontrolą a to dopiero początek ery fotoradarów

Ja wyłączyłem powiadomienia głosowe. Wystarczą diody ok.gif. Ale rzeczywiście ostrzega w miejscach gdzie czesto kontrolują prędkość busted.gif. Od przyszłego roku mają dołożyć ponad 1000 nowych fotoradarów i to już nie będzie ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.