Skocz do zawartości

zderzak i halogeny


alamo888

Rekomendowane odpowiedzi

da się ale dużo będziesz miał kombinowania. myślę, że ściągniecie zderzaka założenie halogenów i założenie zderzaka wyjdzie szybciej niż kombinowanie bez zdejmowania spineyes.gif

chociaż pod warunkiem że śruby od zderzaka się nie urwą. A znając życie to zerwiesz a nie rozkręcisz oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się ale dużo będziesz miał kombinowania. myślę, że ściągniecie

> zderzaka założenie halogenów i założenie zderzaka wyjdzie

> szybciej niż kombinowanie bez zdejmowania

Hahaha, szczegolnie ze zdjecie zderzaka w uno to banalna sprawa:D kto sciagal ten wie zeby.GIF brzeszczot i mozna sciagac zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da rade załozyc halogeny z koszykami bez ściągania zderzaka? bo od

> kilku dni się do tego przymierzam.

śmiem twierdzić, że tak. z prostego powodu: do wymiany żarówki musisz zdjąć koszyk.

bardzo, bardzo króciutki wkrętak krzyżowy na pewno pomoże w zakamarach zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zdjąłem zderzak w hm... 30 sekund zeby.GIF:D ale cóż... taki urok zderzaka u mnie... ale zwykle schodzi szybciej niż byś się tego spodziewał... i chętnie pomogę w tej kwestii, bo w krk ciągle siedzę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio zdjąłem zderzak w hm... 30 sekund zeby.GIF ale cóż... taki urok

> zderzaka u mnie... ale zwykle schodzi szybciej niż byś się tego

> spodziewał... i chętnie pomogę w tej kwestii, bo w krk ciągle

> siedzę

To jeszcze zalezy, bo jak np masz 10 letnie auto i zderzak wczesniej nie byl sciagany, to problem jest spory, natomiast jak ja sciagalem niedawno do malowania, potem zmienilem na nowe sruby to tez schodzi w niespelna minute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jak go odrdzewiałem latem, to było kilka minut i zderzak legł... ale żadna śrubka się nie uchowała... autko ma 9 lat smile.gif a teraz nie ma połowy śrubek (ostatnio wisiał na jednej smile.gif i jest gites smile.gif w ogóle mój zderzaczek to teraz ciekawa wersja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, jak go odrdzewiałem latem, to było kilka minut i zderzak

> legł... ale żadna śrubka się nie uchowała... autko ma 9 lat a

> teraz nie ma połowy śrubek (ostatnio wisiał na jednej i jest

> gites w ogóle mój zderzaczek to teraz ciekawa wersja

A co ciekawego zrobiles ;> ja wpuscilem rejestracje w zderzak, tylko oswietlenia nie zrobilem slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żyby założyć halogeny te unowski w zdrerzak to trzeba mieć zderzak z

> dziurami czy wycina się w w tym starzym tam gdzioe takie jakby

> zaznaczenie było??

Spokojnie mozna wyciac, tylko trzeba sprawdzic czy zderzak posiada miejsce na wkrety na koszyki, bo niektore nieoryginalne nie posiadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ciekawego zrobiles ;> ja wpuscilem rejestracje w zderzak, tylko

> oswietlenia nie zrobilem

skróciłem go, bo ciągle nim o coś zawadzałem... do tego mam środkowe mocowania urwane, więc jest tak jakby położony na kawałkach zgiętych blach przykręconych za atrapą, na boczne śruby przewiercone przez niebo i przykręcone dalej oryginalnie, dolnego mocowania na razie brak smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skróciłem go, bo ciągle nim o coś zawadzałem... do tego mam środkowe

> mocowania urwane, więc jest tak jakby położony na kawałkach

> zgiętych blach przykręconych za atrapą, na boczne śruby

> przewiercone przez niebo i przykręcone dalej oryginalnie,

> dolnego mocowania na razie brak

O kurde nie przesadziles troche z tym obcinaniem ?? zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żyby założyć halogeny te unowski w zdrerzak to trzeba mieć zderzak z

> dziurami czy wycina się w w tym starzym tam gdzioe takie jakby

> zaznaczenie było??

zanim podziurawisz zderzak, zerknij od spodu, czy masz "wypustki" na wkręty do mocowania koszyków...

jak będziesz robił dziury, to zrób je jak na foto: to "zaznaczenie" może zostać, co by otwór nie był zbyt luźny oink.gif

282996288-282178809-20081101568.jpg

uprzedzam pytania: to nie mój zderzak clown.gif

post-109606-1435250494476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zanim podziurawisz zderzak, zerknij od spodu, czy masz "wypustki" na

> wkręty do mocowania koszyków...

> jak będziesz robił dziury, to zrób je jak na foto: to "zaznaczenie"

> może zostać, co by otwór nie był zbyt luźny

Chodzi Ci o to wgłębienie?? Jęsli tak to ja nie mam czegoś takiego. jest tylko plastick z przodu i nic poza tym?

Jeszcze potrzebuję wiedzy na temat Przepisy-halogeny tzn Pod jakie światła muszą być podpięte?? I z czym mogą świecić?? I ile od ziemi muszą być??

> uprzedzam pytania: to nie mój zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wsadzić łapę i wyczuć zeby.GIF. Poza tym, tak, da się założyć bez zdejmowania zderzaka. Trzeba zdjąć koło, odkręcić nadkole, dobrze podnieść autko i sobie zabezpieczyć, coby nie spadło wink.gif.

Robiłem, wiem, nie jest przyjemne, nie polecam. u mnie się po prostu nie dało odkręcić zderzaka. Ale po ostatnim dzwonie już mam nowy i się odkręca smile.gif.

Też jestem w Krk, więc chętnie pomogę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zanim podziurawisz zderzak, zerknij od spodu, czy masz "wypustki" na

> wkręty do mocowania koszyków...

> jak będziesz robił dziury, to zrób je jak na foto: to "zaznaczenie"

> może zostać, co by otwór nie był zbyt luźny

> uprzedzam pytania: to nie mój zderzak

Otwór trzeba wyciąć równo z tą zewnętrzną krawędzią. Żarówki w halogenach wymienia się tak, że trzeba odkręcić całą lampę od spodu koszyczka i wyjąć ją przez ten otwór. Z tyłu lampy jest dekielek, który się odkręca i wyjmuje żarówkę. Gdy otwór będzie za mały to nie uda się wyjąć lampy.

Wykręcenie koszyczka bez zdejmowania zderzaka graniczy z cudem, do tego jeszcze przeszkadza nadkole, więc żarówkę halogenów wymienia się tylko poprzez odkręcenie lampy od koszyczka i wyjęcie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otwór trzeba wyciąć równo z tą zewnętrzną krawędzią. Żarówki w

> halogenach wymienia się tak, że trzeba odkręcić całą lampę od

> spodu koszyczka i wyjąć ją przez ten otwór. Z tyłu lampy jest

> dekielek, który się odkręca i wyjmuje żarówkę. Gdy otwór będzie

> za mały to nie uda się wyjąć lampy.

> Wykręcenie koszyczka bez zdejmowania zderzaka graniczy z cudem, do

> tego jeszcze przeszkadza nadkole, więc żarówkę halogenów

> wymienia się tylko poprzez odkręcenie lampy od koszyczka i

> wyjęcie jej.

Nie graniczy z cudem jeżeli posiada się garaż z kanałem, nadkole nie sięga aż tak daleko żeby był jakiś problem z odkręceniem tych czterech śrubek od spodu, co znaczy że przykręcić je po raz pierwszy też powinno się w miarę bezproblemowo pod warunkiem posiadania wcześniej wspomnianego kanału

Co do wycinania otworków to ja nie wiem, mam fabrycznie wycięte i z tego co pamiętam to bez tej rameczki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja będę drugim zderzak nie zdejmowany od nowości czyli 11lat

> kanału tez nima wiec będę walczył w piątek

jak potrzebujesz to mogę użyczyć garażu z kanałem u mnie w domu (czyli w chrzanowie, 45 km od krk smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trochę się nie odzywałem ale prace przerwała grypa. mogę ze spokojnym sumieniem potwierdzić ze da sie zamontować halogeny bez ściągania zderzaka, jedyne co potrzeba to podnieść auto, zdjąć kola i nadkola. z montażem koszyków niema w sumie większego problemu, najwięcej czasu zajęło mi rzeźbienie otworów w zderzaku ale naprawdę warto. Teraz wypadało by tylko wyregulować te halogeny, ktoś wie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę się nie odzywałem ale prace przerwała grypa. mogę ze spokojnym

> sumieniem potwierdzić ze da sie zamontować halogeny bez

> ściągania zderzaka, jedyne co potrzeba to podnieść auto, zdjąć

> kola i nadkola. z montażem koszyków niema w sumie większego

> problemu, najwięcej czasu zajęło mi rzeźbienie otworów w

> zderzaku ale naprawdę warto. Teraz wypadało by tylko wyregulować

> te halogeny, ktoś wie jak?

Śruba jest od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da rade załozyc halogeny z koszykami bez ściągania zderzaka? bo od

> kilku dni się do tego przymierzam.

Najwygodniej jest odkręcić zderzak gdyż jest trudny dostęp podczas przykręcania koszyków. Niedługo będę się przymierzał do montażu przednich przeciwmgłowych w Uno u Siostry i znajomego.

Do tego będę przerabiał instalację świateł na przekaźniki wraz z instalacją halogenów i świateł dziennych według "przepisu" kolegi fred77.

Dziś udało mi się kupić na allegro używane halogeny z koszykami. Razem z przesyłką kosztowało mnie to 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na stację diagnostyczną. Na pewno diagnosta nie będzie wiedział jak powinny być ustawione światła dlatego ja to zrobiłem za niego.

Trwa to raptem minutkę.

Wjeżdżasz na stację i podjeżdżasz pod przyrząd do ustawiania świateł.

Włączasz halogeny.

Na tarczy przyrządu masz dwie główne linie pionową i poziomą, które krzyżują się na środku tarczy.

Na tarczy przyrządu promień światła objawia się w formie wyraźnej poziomej grubej krechy.

Bez wchodzenia do kanału wymacasz ręką śrubkę do regulacji.

Pokręcając tą śrubką ustawisz promień światła tak by znajdował się on zaraz pod poziomą linią znajdującą się na tarczy przyrządu.

Kiedyś przez krótki okres pracowałem na stacji diagnostycznej, nie byłem diagnostą ale pomagałem w badaniach samochodów.

Wszystkie samochody z fabrycznie zamontowanym halogenami miały tak właśnie ustawione te światła.

Zanim zamontujesz te halogeny to oczyść i dobrze nasmaruj te śrubki do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz podłączę się pod temat, bo w końcu nie ma sensu śmiecić, prawda?

No to tak, czy duża jest różnica pomiędzy nowym carello / używanym carello / nowym neo-lite?

dodam, że mam jednego nowego carello, zrobiłem już instalacje, w poniedziałek będę robił zderzak ale dalej brakuje mi lewego halogena, jest jeden na allegro ale jego koszt to 140zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sprzedającego albo zadzwoń, powiedz mu, że to za dużo, że ceny nawet nowych lamp są o połowę niższe może się dogadacie.

Załóż Carello to naprawdę najlepsza opcja. Tym bardziej, że masz już jedną lampę tego producenta. Poszukaj cierpliwie, na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz do sprzedającego albo zadzwoń, powiedz mu, że to za dużo, że

> ceny nawet nowych lamp są o połowę niższe może się dogadacie.

> Załóż Carello to naprawdę najlepsza opcja. Tym bardziej, że masz już

> jedną lampę tego producenta. Poszukaj cierpliwie, na pewno coś

> znajdziesz.

już otrąbiłem wszystkich sprzedawców na allegro, najśmieszniejsze jest że jeden mając na aukcji zdjęcia carello tak na prawdę sprzedaje neo-lite frown.gif

Quote:

Witam. Halogen jest zamiennikiem. Pozdrawiam


sprawa mimo wszystko jest raczej pilna, mój garaż nie jest ogrzewany a w zimie jest w nim zimno jak w d***e pingwina na biegunie co skutecznie uniemożliwia jakiekolwiek naprawy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A który? podaj mi linka do tego Allegrowicza.

Dokładnie ten

Quote:

Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika stomka2007

Data wysłania e-maila: wto 03 lis 2009 22:59:44 CET.

Strona z przedmiotem: HALOGEN PRZÓD FIAT UNO LEWY NOWY!!!

Treść wiadomości:

Witam,

Czy jest to oryginalny halogen Carello/Valeo?

Pozdrawiam Serdecznie

Łukasz


Quote:

subject Odp: Pytanie o przedmiot: HALOGEN PRZÓD FIAT UNO LEWY NOWY!!! (numer: 787013548)

mailed-by wp.pl

hide details 4 Nov (8 days ago)

Witam. Halogen jest zamiennikiem. Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.