Skocz do zawartości

F1 2010 - GP Australii - dyskusja


Manx

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardzo nudnym GP Bahrajnu przyszła kolejny na kolejne GP - tym razem w Australii na ulicznym torze Albert Park.

2010 Formula 1 Quantas Australian GP

Piątek 26 Marca 2010

Trening 1 02:30 - 04:00

Trening 2 06:30 - 08:00

Sobota 27 Marca 2010

Trening 3 04:00 - 05:00

Kwalifikacje 07:00

Niedziela 28 Marca 2010

Wyścig 08:00

Tor: Melbourne Grand Prix Circuit

Circuit_Albert_Park.png

Okrążenie z Jensonem BUttonem

Długość: 5,303 km

Ilość okrążeń: 58

Dystans wyścigu: 307,574 km

Zakręty: 16

Rekord okrążenia:1:24.105 (Michael Schumacher, Ferrari, 2004)

Pole position 2009: 1:26.202 Jenson Button (McLaren)

Zwycięzca wyścigu 2009: 1:34:15.784 Jenson Button (Brawn GP)

Wyniki 2009: 1.Button 2. Barichello 3.Trulli 4. Glock 5. Alonso 6. Rosberg

Prognoza pogody dla Melbourne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kubica na pierwszym treningu pierwszy. Całkiem nieźle.

No ładnie ładnie pojechał, ciekawe z jakim paliwkiem śmigał hmm ale jak to Borowczyk powiedział "nie jest to niespodzianka" cool.gif widzieliście uśmiech na przednim skrzydle Kubicy?? fajnie to wygląda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak - pójdą na kolanach prosić, żeby wyścig był ciekawszy niż ten w Bahrajnie

zastanawiają się nad wprowadzeniem dwóch przymusowych pit stopów, żeby było atrakcyjniej screwy.gif

niech wproawdzą znowu tankowanie, bo niemcy z RTL się żalą, że nie mogą sobie zaplanować przerw reklamowych hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe ten wątek

Nieprzytomny jestem, dopiero zaczynałem południową kawę pić wpysk.gif - jednym słowem chodzenie do pracy na 7 rano szkodzi zdrowiu grinser006.gif

A potem jeszcze internet na chwilę mi się stracił jak się zorientowałem, że zbłądziłem biglaugh.gif

Ale jak już zacząłem w tym wątku pisać, to wydaje mi się, że RedBull jak zwykle błyśnie dopiero w kwalifikacjach, Ferrari ma chyba najbardziej stabilną formę więc też będzie wysoko, a Renault - jeżeli Robert twierdzi, że jest dobrze, to znaczy, że jest bardzo dobrze. Z resztą skoro Pietrow również spisywał się na treningach bardzo dobrze, to świadczy to o potencjale tego bolidu na tym torze. Swoją drogą to jestem zaskoczony postawą Witalija, bo to przecież jego początki w F1. Myślę, że jego przygoda z F1 potrwa znacznie dłużej, niż jeden sezon.

A największą niespodzianką tego sezonu dla mnie jest postawa Force India - jeżeli w Australii pojadą na takim poziomie, jak 2 tygodnie temu w Bahrajnie, to czapki z głów. Gdy w poprzednich sezonach Mallya opowiadał o aspiracjach swojego zespołu, to myślałem, że jest albo lekko stuknięty, albo ma takie poczucie humoru, ale widać, że faktycznie całkiem szybko zbliżają się poziomem do najlepszych zespołów i to dysponując dużo mniejszym budżetem oraz skromniejszym zapleczem technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale widać, że faktycznie całkiem szybko zbliżają się

> poziomem do najlepszych zespołów i to dysponując dużo mniejszym budżetem oraz skromniejszym

> zapleczem technicznym.

żadna niespodzianka spineyes.gif pod koniec zeszłego sezonu im już szło bardzo dobrze. Można się było spodziewać, że chłopaki nie będą siedzieć w próżni przez zime, tylko podziałają, aby tak dalej im szło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żadna niespodzianka pod koniec zeszłego sezonu im już szło bardzo dobrze. Można się było

> spodziewać, że chłopaki nie będą siedzieć w próżni przez zime, tylko podziałają, aby tak dalej

> im szło

faktycznie ten sezon FI zaczęło od mocnego uderzenia, ale mam nadzieję że nadal brakuje im do Renault. obstawiłem że w wyścigu Kubek bedzie lepszy od Sutila jump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TV podczas relacji z kwalifikacji mowili ze Hamiltona wczoraj policja zlapala jak palil gume / jezdzil bokiem swoim AMG mercedesem. Moim zdaniem cwaniak chcial tor nagumowac zlosnik.gifzlosnik.gif

Jak widac mu nie wyszlo.

Vettel, znowu najlepszy icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

to kwestia samochodu czy umiejetnosci, czy jedno i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wszystko wiadomo. Robercik 9-ty a Rosberg znów przed Schumacherem Alonso duuużo szybszy od

> Massy

> a... i przepaść czasowa między 1-wszym a 10-tym ogromna

no właśnie, dawno nie było takiej dużej różnicy. RedBull'e są strasznie szybkie.

Robert może powalczyć z Williamsem, może z Mercedesami, ale to już mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w TV podczas relacji z kwalifikacji mowili ze Hamiltona wczoraj policja zlapala jak palil gume /

> jezdzil bokiem swoim AMG mercedesem. Moim zdaniem cwaniak chcial tor nagumowac

> Jak widac mu nie wyszlo.

> Vettel, znowu najlepszy

> to kwestia samochodu czy umiejetnosci, czy jedno i drugie?

hmm no właśnie??? przecież Kubica i Vettel mają ten sam silnik a Horner narzeka, że silnik jest o 20-30 kucy słabszy confused.gif nie wiem o co chodzi dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vettel, znowu najlepszy

> to kwestia samochodu czy umiejetnosci, czy jedno i drugie?

Webber jest zaraz za Vettelem, bolid maja aerodynamicznie najlepszy. Sprzęt to 75% sukcesu w F1, 25% to kierowca alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Webber jest zaraz za Vettelem, bolid maja aerodynamicznie najlepszy. Sprzęt to 75% sukcesu w F1,

> 25% to kierowca

Coś Mclaren się sapie, że Redbull używa jakiegoś mechanizmu zmiany wysokości zawieszenia w kwalifikacjach ciekawe to urządzenie. Webber dość mocno w piątek dobijał podwoziem do asfaltu a teraz śmiga jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś Mclaren się sapie...

Mercedes też sapie... może coś w tym jest bo skoro podczas qualu RedBull ostro dobijał do asfaltu a zmiana ustawienia zawieszenie po qualu jest zakazana a jechali z minimalna ilościa paliwa to co powinno się dziać po doładowaniu co najmniej 150 KG paliwa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z gumkami...

nie widzę na razie nigdzie oficjalnego info... ale sądząc po czasie Sutila w q3 chyba będzie śmigał na twardych i może to się okazać strzał w 10-tke. Bridgestone uważa że jeśli w nocy spadnie deszcz to na miękkich gumach będzie graining tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Adrian Sutil (P10): „Nie jestem rozczarowany dziesiątym miejscem, ale nie satysfakcjonuje mnie to, biorąc pod uwagę fakt, że liczyliśmy dzisiaj na więcej. Tak czy inaczej weszliśmy ponownie do Q3, co jest zasługą świetnej pracy w wykonaniu zespołu i wyciśnięciem wszystkiego z auta w początkowych sesjach. Zrobiłem dwa kółka w Q3, ale żadne z nich nie było nadzwyczajne, ponieważ miękkie opony nie chciały się rozgrzać do odpowiedniej temperatury. Przez cały weekend mieliśmy dobre tempo, więc mamy dobrą podstawą na wyścig. Zobaczymy, co będzie w niedzielę – na tym etapie nie chcę nic spekulować”.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie widzę na razie nigdzie oficjalnego info... ale sądząc po czasie Sutila w q3 chyba będzie śmigał

> na twardych i może to się okazać strzał w 10-tke. Bridgestone uważa że jeśli w nocy spadnie

> deszcz to na miękkich gumach będzie graining

tutaj są podane gumy http://www.f1ultra.pl/index.php/ustawien...na-starcie.html wszyscy na miękkich więc ciekawe kto pierwszy zjedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie widzę na razie nigdzie oficjalnego info... ale sądząc po czasie Sutila w q3 chyba będzie śmigał

> na twardych i może to się okazać strzał w 10-tke. Bridgestone uważa że jeśli w nocy spadnie

> deszcz to na miękkich gumach będzie graining

już w trakcie transmisji w tv mówili że Sutil jedzie na miękkiej mieszance ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już w trakcie transmisji w tv mówili że Sutil jedzie na miękkiej mieszance

No to nie dopatrzyłem tego crazy.gif

Pada deszcz, ciekawe jak potoczy się wyścig food.gif

Trulli

Glock

i DI Grassi

startuja z boksów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.