Skocz do zawartości

hot hatch


Lipek

Rekomendowane odpowiedzi

> daje się to wyłączyć

I nie wraca? O, to jestem pozytywnie zaskoczony.

A co do Twojego opisu jazdy Focusem ST- oj, ryje przodem i to strasznie icon_rolleyes.gif

Jak nim jeździłem, to nie wiedziałem co robić, bo z włączonym ESP nie czułem w nim że żyję,

a z wyłączonym rył jak dziki. Było około 0 st a on na letnich oponach co prawda,

no ale to uwydatniło tylko problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LEON CUPRA

> Troszkę droższe A3 3,2

> 3 MPS

> GOLF V GTI

Ten bialy MPS byl jakies pare miechow temu za 55 tys lekko uszkodzony (nie pamietam dokladnie ale na zdjeciach to nie wygladalo groznie)

Niedawno byl jeszcze taki sam ale z 2008 roku z symbolicznym przebiegiem z czeskiego komisu za jakies 70 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie wraca? O, to jestem pozytywnie zaskoczony

wraca po wyłączeniu i włączeniu zapłonu - imho wystarczy

> A co do Twojego opisu jazdy Focusem ST- oj, ryje przodem i to strasznie

> Jak nim jeździłem, to nie wiedziałem co robić, bo z włączonym ESP nie czułem w nim że żyję,

> a z wyłączonym rył jak dziki. Było około 0 st a on na letnich oponach co prawda,

> no ale to uwydatniło tylko problem.

jeździłem latem na letnich a i tak byłem rozczarowany, ale z ty mi oponami ewidentnie było cos nie tak, bo nawet hamulce nie dawały rady oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niby fajne, spełnia większość kryteriów, ale cos mi w Imprezach i Evo nie leży.

i tej wersji się trzymaj chyba że możesz przeznaczyć na utrzymanie auta worek pieniędzy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jeszcze siedzenia Recaro były lepsze w Focusie za to te w MPSie pozwalają spokojnie dojechać z

> Warszawy nad Balaton jak te w Focusie tego nie wiem

IMO źle - miałem takiego Focusa przez parę miesięcy (5D), uległ niestety szkodzie całkowitej. Głównym argumentem na nie dla zakupu takiego samego auta po raz drugi były fotele - trzymanie boczne było całkiem niezłe, ale na kilkusetkilometrowych trasach spisują się kiepsko: zaczynają uwierać w różnych dziwnych miejscach i trudno jest znaleźć sobie taką pozycję, by było OK.

Generalnie najwieksze wrażenie w tym samochodzie robił dźwięk silnika, również na pasażerach. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że w PL nie dostępny ale Hyundai Genesis Coupe to jedno z najlepszych aut pod wzgledem

> cena/RWD/dynamika

> http://www.hyundaiusa.com/genesis-coupe/

> ale moze warto sprowadzic z US - nie powino wyjsc wiecej niz 85-90kPLN z wszystkimi opałatami.

Jest dostępny przez salon Hyundai w Warszawie

Hyundai Motortest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że w PL nie dostępny ale Hyundai Genesis Coupe to jedno z najlepszych aut pod wzgledem

> cena/RWD/dynamika

> http://www.hyundaiusa.com/genesis-coupe/

> ale moze warto sprowadzic z US - nie powino wyjsc wiecej niz 85-90kPLN z wszystkimi opałatami.

dzięki, naleśnikom dziękuję wink.gif

4-5d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzi wiek, ze człowiek chce mieć bardzo szybkie autko, ma już rodzinę, dzieci, psa i stałą

> kobietę

> Chętnie przytuliłbym tylny napęd, w końcu lepiej dawać w p.... niż jechać na ręcznym

> Na M5 mnie nie stać, M3 nie dają w 4-5 drzwiowym nadwoziu poza E90, na które tez mnie nie stać

> Normalnie wziąć i się rozpłakać.

> Wypatrzyłem ostatnio Mazde 3 MPS i Forda Focusa ST, powiedzcie coś na temat tych aut, albo dajcie

> sugestie czegoś równie mocnego lub mocniejszego.

> Saab z 230 kucami niestety nie wystarcza, za miękkie zawieszenie, hamulce mimo upgrade'u też nie

> dają rady.

ooo moj ulubiony segment...

Focus ST - jeden z najtanszych w zakupie w klasie, silnik bardzo mocny od dołu + z potencjałem, ale zawieszenie do wymiany w serii... jeden z bardziej paliwozernych (5 cylindrow wypije swoje).

Mazda 3 MPS - no scisla czolowka jesli chodzi o moc i osiagi.... ale ceną straszy vs konkurencja. no i spalanie tych 2.3l jest juz dosc znane na swiecie...

poza tym rozwazylbym

Opel Insignia z 2.0l turbo (220 KM) - zaczyna sie w okolicach 110 k pln (wersja najwyzsza: cosmo), czyli taniej niz mazda. Wieksze i (IMHO) ladniejsze od mazdy. DO tego mozna dobrac totalne multum wyposazenia (Flex ride itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda 3 MPS - no scisla czolowka jesli chodzi o moc i osiagi.... ale ceną straszy vs konkurencja.

> no i spalanie tych 2.3l jest juz dosc znane na swiecie...

no ba 8 litrów w rozsądnej trasie, no żłopie jak smok icon_eek.gifzlosnik.gif i 9 w z grubsza zgodnej z przepisami autostradowej jeździe palacz.gif

w Warszawie od 10 w górę cool.gif

Górna granica zależy od fantazji kierownika, ale to jak w każdym turbo alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo moj ulubiony segment...

> poza tym rozwazylbym

> Opel Insignia z 2.0l turbo (220 KM) - zaczyna sie w okolicach 110 k pln (wersja najwyzsza: cosmo),

> czyli taniej niz mazda. Wieksze i (IMHO) ladniejsze od mazdy. DO tego mozna dobrac totalne

> multum wyposazenia (Flex ride itp).

No rzeczywiscie hot hatch pelna geba biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzi wiek, ze człowiek chce mieć bardzo szybkie autko, ma już rodzinę, dzieci, psa i stałą

> kobietę

> Chętnie przytuliłbym tylny napęd, w końcu lepiej dawać w p.... niż jechać na ręcznym

> Na M5 mnie nie stać, M3 nie dają w 4-5 drzwiowym nadwoziu poza E90, na które tez mnie nie stać

> Normalnie wziąć i się rozpłakać.

> Wypatrzyłem ostatnio Mazde 3 MPS i Forda Focusa ST, powiedzcie coś na temat tych aut, albo dajcie

> sugestie czegoś równie mocnego lub mocniejszego.

> Saab z 230 kucami niestety nie wystarcza, za miękkie zawieszenie, hamulce mimo upgrade'u też nie

> dają rady.

Miałem S4 w budzie B6 i była to jedyna słuszna decyzja jeśli chodzi o mocne 4 drzwiowe auto, oczywiście pomijam pseudo mocne GTI, MPS-y Rs-y itp... grinser006.gif bo to już inna znacznie nizsza liga zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ST był 5d

a napisałem gdzieś inaczej?

pytanie brzmiało:

który był w 5 drzwiach? ST, RS czy oba?

a odpowiedź na pytanie "który był w 5 drzwiach?"

ST, (przecinek, rozwinięcie) RS jest tylko 3d

smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a napisałem gdzieś inaczej?

> pytanie brzmiało:

> który był w 5 drzwiach? ST, RS czy oba?

> a odpowiedź na pytanie "który był w 5 drzwiach?"

> ST, (przecinek, rozwinięcie) RS jest tylko 3d

Ok żle przeczytałem ok.gifmlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No rzeczywiscie hot hatch pelna geba

no raczej nie... ale kolega tym samym okreslil swoj budzet... a insignia sie w nim miesci, a jest segmencik wyzej... to chyba mozna zaproponowac/rozwazyc, jak napisalem?

masz wlasne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzi wiek, ze człowiek chce mieć bardzo szybkie autko, ma już rodzinę, dzieci, psa i stałą

> kobietę

> Chętnie przytuliłbym tylny napęd, w końcu lepiej dawać w p.... niż jechać na ręcznym

> Na M5 mnie nie stać, M3 nie dają w 4-5 drzwiowym nadwoziu poza E90, na które tez mnie nie stać

> Normalnie wziąć i się rozpłakać.

> Wypatrzyłem ostatnio Mazde 3 MPS i Forda Focusa ST, powiedzcie coś na temat tych aut, albo dajcie

> sugestie czegoś równie mocnego lub mocniejszego.

> Saab z 230 kucami niestety nie wystarcza, za miękkie zawieszenie, hamulce mimo upgrade'u też nie

> dają rady.

Mam już doświadczenia z kilkoma w miarę szybkimi autami, niektórymi jeździłem dłużej, niektórymi tylko chwilę. Moja rada: jeśli nie zamierzasz się tym autem ścigać, jeździć na tor, mocno tuningować (kosztem min. komfortu), tylko zależy Ci na szybkim, komfortowym aucie, w którym jak piszesz mają na codzień jeździć wygodnie 4 osoby, to albo zostaw sobie swojego Saab'a (nie będzie idealnie, ale będzie bez kosztów), albo poszukaj czegoś typu audi s4. Odpuść sobie hot-hatcha, a w szczególności odpuść sobie fwd.

Pozdrawiam i życzę przemyślanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzi wiek, ze człowiek chce mieć bardzo szybkie autko, ma już rodzinę, dzieci, psa i stałą

> kobietę

> Chętnie przytuliłbym tylny napęd, w końcu lepiej dawać w p.... niż jechać na ręcznym

> Na M5 mnie nie stać, M3 nie dają w 4-5 drzwiowym nadwoziu poza E90, na które tez mnie nie stać

> Normalnie wziąć i się rozpłakać.

> Wypatrzyłem ostatnio Mazde 3 MPS i Forda Focusa ST, powiedzcie coś na temat tych aut, albo dajcie

> sugestie czegoś równie mocnego lub mocniejszego.

> Saab z 230 kucami niestety nie wystarcza, za miękkie zawieszenie, hamulce mimo upgrade'u też nie

> dają rady.

A czemu nie zrobisz po prostu zawiasu + hamulcow + programu w SAABie ?

IMO to najrozsadniejsza opcja. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie zrobisz po prostu zawiasu + hamulcow + programu w SAABie ?

> IMO to najrozsadniejsza opcja.

rozważam i tą opcje.

program juz mam, heble tez.

zostaje zawias, szpera i nowe koła - bo trakcji to ja nie mam.

z drugiej strony co fabryka to fabryka, kilku inżynierów myślało dlaczego tak a nie inaczej. w przypadku tuningu nie mam takiej pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam się, dlaczego nikt nie zaproponował takiego:

> megane sport

> według testów z tego co pamiętam był to jeden z lepiej prowadzących się hot hatchów

może się autorowi nie podobał? wink.gif R26 to rządziła a ta zwykła jest taka icon_rolleyes.gifniewiem.gif

napewno wolna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czym się różni R26 od sporta? Przecież obie mają te same silniki a różnią się tylko kolorem i

> naklejkami

Chociazby LSD, wieksza moca, fotelami Recaro, innymi nastawami zawieszenia, oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociazby LSD, wieksza moca, fotelami Recaro, innymi nastawami zawieszenia, oponami.

aa nie wiedziałem, choć z tą mocą, to chyba nie bardzo, każde ma 225-230 km (przy takiej ilości to właściwie są różnice w kategori błędu pomiarowego).

LSD to szpera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.