Skocz do zawartości

4 pytania o uklad hamulcowy


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 4 pytanka mnie nurtują czekam na kompetentne odpowiedzi wink.gif .

1 Czy wolno mieszać płyn syntetyczny opróżnić układ i wlać też dot 4 czy moga być jakieś skutki szybciej coś się zużywa czy coś bo właśnie przez pomyłke tak wlałem?.

2Czy zaciski i felgi koło zacisków przód z blachą osłoną tarczy mogą grzać się przy normalnym hamowaniu tak że pażą stygną w ok 10 min gdy auto stoi do zimnych/letnich?

3 W jaki sposób powinny byc założone te 2 blaszki z klocków te ślimakowe co je tak jakby amortyzjują w jarzmie na 1 klocku np dół góra czy na 2 z góry lub dołu ?.

4Czy prawa strona moze łapać mocniej od lewej i bardziej troszkę się grzać gdy w lewej na klockach są małe ubytki tzn dziurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w Uno stosowany był DOT4 i taki zalej

2. tak, od tarcia musi się grzać

3. jakie ślimakowe? foto daj

4. nie, mocniej się grzeje to koło, które mocniej hamuje, wykruszone okładziny mogą świadczyć o przegrzaniu i zwęgleniu i to koło moze hamować słabiej, dość wykruszone klocki są do wymiany, spalone są do wymiany

5. kur** stosuj interpunkcję, bo Ci nikt nie odpowie czytając taki bałagan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DOT 3, DOT 4 i DOT 5.1 można ze sobą mieszać. R3 oraz DOT 5 nie można mieszać z innymi płynami hamulcowymi.

2. Mogą, nawet powinny, w końcu tam masz wszystko metalowe, a metal jest dobrym przewodnikiem ciepła.

4. Może, ale nie powinna. Jeśli tak jest to znaczy, że jakaś część układu hamulcowego jest niesprawna. Na klockach nie powinno być żadnych ubytków, jeśli są to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że tańsze dot 4 są mineralne, a droższe np tutela dot 4 syntetyk na tańszym wogóle

> nie pisze co to więc pytam.

Na pewno chcesz kupić płyn hamulcowy a nie olej silnikowy? screwy.gif Skąd pomysł żeby dzielić płyn hamulcowy na mineralny i synetyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. w Uno stosowany był DOT4 i taki zalej

przeczytaj co piszę na korku od zbiorniczka płynu hamulcowego: "Use only DOT3 fluid" czy jakoś tak.

Dot 4 może uszkodzić pompę co już zdarzyło się paru osobom z klubu.

>(...)

pozdr

Do autora wątku:

Kolego nie zakładaj wielu wątków na ten sam temat.

Chyba że chcesz zostać odpowiednio nagrodzony.

I pamiętaj że to czy ktoś odpisze zależy w dużej mierze od tego jak czytelnie opiszesz swój problem.

A na razie masz z tym chyba duże problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się dzieje z pompą w przypadku zastosowania płynu DOT 4?

czasami dochodzi rozpuszczenia gumek.

podejrzewam że chodzi tu o jakiś konkretny składnik który może pojawić się w niektórych płynach DOT4 a nie występuje w DOT3.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze dot 4 a na korku może pisać co chce .

Powielam pytanie czy dot 4 dzieli się na mineralny i syntetyczny .

Czy wszystkie dot 4 są syntetyczne ???.

Wcześniej miałem

http://www.motoallegro.pl/item966575219_plyn_hamulcowy_tutela_top_4_0_5l_wroclaw.html

A teraz zalałem cały układ :

http://www.organika.com.pl/lang-pl-module-Oferta-Kategoria-14-ID-7.html

Wlasnie nie wiem czy organika to minerał czy syntetyk i wogóle czy dot 4 dzielą sie na te 2 grupy ?

Z tego co wiem tutela to syntetyk, a organika coś tam gadała w sklepie że mineralny, więc pytam czy taki podział wogóle istnieje.

I czy mogłem po tuteli zalać tą organika cały układ, bo tak zrobiłem i teraz nie wiem czy zrobiłem dobrze??, chodzi mi o podział syntetyk a minerał czy wszystkie dot 4 są syntetyczne? .

A teraz jeszcze 1 pytanie:

z lewej strony wymienilem przewód giętki, tyle że jest on dłuższy od tego z prawej o ok 4-6 cm .

Czy to że z 1 strony przewód gumowy jest krótszy to ta strona może mocniej hamować?

Bo właśnie tam gdzie jest krótszy, hamuje mocniej tzn prawy przód i przy mocnym hamowaniu auto ściąga na prawo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji pisze dot 4 a na korku może pisać co chce .

> Powielam pytanie czy dot 4 dzieli się na mineralny i syntetyczny .

> Czy wszystkie dot 4 są syntetyczne ???.

> Wcześniej miałem

> http://www.motoallegro.pl/item966575219_plyn_hamulcowy_tutela_top_4_0_5l_wroclaw.html

> A teraz zalałem cały układ :

> http://www.organika.com.pl/lang-pl-module-Oferta-Kategoria-14-ID-7.html

> Wlasnie nie wiem czy organika to minerał czy syntetyk i wogóle czy dot 4 dzielą sie na te 2 grupy

> ?

> Z tego co wiem tutela to syntetyk, a organika coś tam gadała w sklepie że mineralny, więc pytam czy

> taki podział wogóle istnieje.

> I czy mogłem po tuteli zalać tą organika cały układ, bo tak zrobiłem i teraz nie wiem czy zrobiłem

> dobrze??, chodzi mi o podział syntetyk a minerał czy wszystkie dot 4 są syntetyczne? .

> A teraz jeszcze 1 pytanie:

> z lewej strony wymienilem przewód giętki, tyle że jest on dłuższy od tego z prawej o ok 4-6 cm .

> Czy to że z 1 strony przewód gumowy jest krótszy to ta strona może mocniej hamować?

Nie,nie powinno mocniej hamować. Gdy układ jest napełniony i odpowietrzony to w kazdym miejscu układu czyli lewy przód(najkrótszy przewód) i prawy tył(najdłuższy przewód) będzie reakcja w takim samym czasie i tak samo mocno działając na tłoczek. Zakładając,że korektor puszcza całość też na tył.

I przestań opowiadać takie głupoty,że jeden płyn hamulcowy jest syntetyk,drugi mineral. Sam na to wpadłeś? Jeśli tak,to wlej sobie castrola półsyntetyka zamiast płynu DOT 3.

Płyn hamulcowy to płyn,a olej to olej. Oleje dzielą się na syntetyczne,półsyntetyczne i mineralne,płyny hamulcowe NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dot 3 i dot 4 są ze sobą mieszalne. Dot 4 ma jedynie wyższą temperaturę wrzenia - porównałem obydwa

> z etykiet. Jeżdżę już drugi rok na dot 4 i nie zauważyłem negatywnych objawów ze strony

> uszczelek. Wg mnie to mit, że dot 4 rozpuszcza uszczelki.

Zgadza się, jeżdżę swoim tylko na dot4 , a to juz będzie hmm.gif 5 albo6 rok i żadna uszczelka mi się nie rozpuściła. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dot 3 i dot 4 są ze sobą mieszalne. Dot 4 ma jedynie wyższą temperaturę wrzenia - porównałem obydwa

> z etykiet. Jeżdżę już drugi rok na dot 4 i nie zauważyłem negatywnych objawów ze strony

> uszczelek. Wg mnie to mit, że dot 4 rozpuszcza uszczelki.

to że Tobie się nie rozpuściła to nie znaczy dotyczy to wszystkich innych.

Czytaj dokładnie to co napisałem, wszystkie wyrazy a nie "po łepkach".

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidłowo powinny być założone te sprężynki 2 szt na hamulec, na klockach? Bo ja mam 2 założone od strony opony na klocku, nie wiem czy dobrze.

Np na 1 góra dół czy na 2 np u góry od strony tłoczka i opony??.

Blaszki sa pokazene na tej stronie niżej .

http://www.explorerfanklub.org.pl/forum/viewtopic.php?t=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zrobiłem oprócz :

> nowe klocki i tarcze sa ok

> geometria

> Oglądałem też zawieszenie tulejki i wszystko jest ok, a dalej ściąga przy hamowaniu w prawo.

Geometrii w Uno się nie da ustawiać, chyba że zamontujesz sobie specjalne śruby do tego ok.gif W każdym razie fabryka tego nie przewidziała palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.