Skocz do zawartości

A o problemach ze skraplaczem klimy już czytali?


Rekomendowane odpowiedzi

> nie wiem czy dobrze zauważyłem ale userzy NB rocznik 2007 skraplacz mają w porządku

W takim razie obalam kolejną błędną teorię... Moje auto jest z rocznika 2007 (dzisiaj na jednym z plastików odczytałem datę 07/2007), kupione w połowie listopada 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie brak trzech lamel od wewnętrznej strony. Auto z czerwca 2007 nalatane 83 tyś. Klima chodzi

> bez zarzutów, więc nie bedzie popadał w panikę.

Witajacie, dzisiaj byłem w serwisie z łozyskami i z chłodnicą. Rozebrali łożyska (wcześniej zamówione) i okazało się, że złe części im przysłali. Dali mi zastępcze auto dostawcze (fiorino smile.gif ) i będą próbowali załatwić wszystko za jednym rzutem. Nie wiem czy uda im się ściągnąć chłodnicę na jutro bo fiat ma noc cudów, ale może cuda się zdarzają.

Diagnosta potwierdził usterkę chłodnicy i skrupulatnie sprawdzano mi gwarancję. Na tą chwilę wszystko jest ok, auto w serwisie ja jeżdże paliwożernym fiorino 10l/100!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Byłem dzisiaj w salonie czekając w sewisie i widziałem pandę za 20 tys zł. Czytałem ostatnio w auto świecie, że polecają to auto jako 3 letnie i za 20 tys powinno się właśnie 3 letnie znaleźć. Dzisiaj się okazało, że za 20 można mieć nową pandę.

Zdam relację jutro czy zrobili i co zrobili z ta chłodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pokrewnym forum padł blady strach

> Ubywające "lamele" skraplacza

> Więc narodzie w kapciach , pidżamce, samych slipach pełna mobilizacja i pęd do Bravolota na wizję

> lokalną

A u mnie wszystkie lamele na miejscu. Autko z 10.2007 z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w moim Bravo ( czerwiec 2007) część lameli parownika oparło się na chłodnicy, tak jak opti opisywał

> . Klima działa prawidłowo.

U mnie lipiec 2007 i wszystko na miejscu 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajacie, dzisiaj byłem w serwisie z łozyskami i z chłodnicą. Rozebrali łożyska (wcześniej

> zamówione) i okazało się, że złe części im przysłali. Dali mi zastępcze auto dostawcze

> (fiorino ) i będą próbowali załatwić wszystko za jednym rzutem. Nie wiem czy uda im się

> ściągnąć chłodnicę na jutro bo fiat ma noc cudów, ale może cuda się zdarzają.

> Diagnosta potwierdził usterkę chłodnicy i skrupulatnie sprawdzano mi gwarancję. Na tą chwilę

> wszystko jest ok, auto w serwisie ja jeżdże paliwożernym fiorino 10l/100!!!!!!!!!!!!!!!!!!

> Byłem dzisiaj w salonie czekając w sewisie i widziałem pandę za 20 tys zł. Czytałem ostatnio w auto

> świecie, że polecają to auto jako 3 letnie i za 20 tys powinno się właśnie 3 letnie znaleźć.

> Dzisiaj się okazało, że za 20 można mieć nową pandę.

> Zdam relację jutro czy zrobili i co zrobili z ta chłodnicą.

Witajcie łożyska zrobione, po perturbacjach, (po odbiorze auta trzeszczało jak w wozie drabiniastym, pomogło ponowne złożenie i przesmarowanie gum) jeśli chodzi o naszą pechową chłodnicę to mam dzwonić w czwartek czy już jest sprowadzona i czy fiat się zgadza na wymianę gwarancyjną mimo, że klma działa. Opti tak jak mówiłem, serwis nie zgłasza zastrzeżeń do wymiany, ale pomni doświadczeń (wymienili coś komus i musieli sami zapłacić bo Fiat s.a. się nie zgodził) czekają na zgodę od centrali. Myślę, żę będzie ok. niemniej zakładam nowy wątek z usterkami, bo tego zaczyna być sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale pomni doświadczeń (wymienili coś komus i musieli sami zapłacić bo Fiat s.a. się

> nie zgodził) czekają na zgodę od centrali.

klamot za 1200zl w detalu i oni musza czekac na zgode centrali? kiepskie to aso cos no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tapicerka w na moim siedzisku kierowcy była tańsza i też pytali...

bo to tapicerka, wedle mojej wiedzy powinni odrazu wymieniac ta chlodnice, nie pytac.. to nie silnik czy skrzynia zlosnik.gif

Quote:

auto innego znajomka, sport mj z lipca 08, chlodniczna do wymiany, lamele w identycznym stanie jak u mnie


no juz znajomy ma zamowiona chlodnice i wymiana jak tylko zjedzie na aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ja jestem tym znajomym??????? wink.gif20.GIF ja wymieniam w środę. Nawet nie spojrzeli na tą chłodnicę. Ja mówę , że się spsuła , chodź Pan zobacz. A serviceman na to:- a po co mam oglądać , spsuła się to zamawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewno dla tego ze auto ma mizerny przebieg.. monitoruj co jakis czas i jak cos to do wymiany na gw

Całkiem możliwe... Będę musiał zerkać pod maskę chociaż raz w tygodniu. Niedługo i tak wybieram się do ASO na przegląd to zwrócę im uwagę, żeby się przyjrzeli fachowym okiem. Bardziej od ewentualnej awarii skraplacza klimy martwi mnie coś przednie zawieszenie. U brata w Punto Evo i u ojca w Grande Punto przejeżdżając jeden odcinek drogi w Rudzie Śląskiej zawieszenie nie stuka tak jak u mnie. Jakoś ładnie radzi sobie z takim przełamaniem w poprzek drogi. U mnie to efekt dźwiękowy jest taki, jakby amortyzator dobijał do końca... Może to dlatego, że mają felgi 15stki i baloniaste opony a ja 17 na niskim profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wsje ok, auto z ... 2008 ale dokładnei to nie . POpatrze na opony z którego są tygodnia ,

> może dojdę? Coś mi świta że październik 2008

> Aha ja ostatnio karcherem napierdzielałem w kratki , więc to raczej nie myjka jest powodem a wada

> fabryczna...

Okazało się,że nie do końca życie jest piękne. Dzisiaj drugi raz na spokojnie w dzień obejrzałem i.... jest na dole, róg jednego rządka lamelek odchylony tak o 1-2mm. Traumy nie ma , po wakacjach trzeba będzie uderzyć do ASO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a no dokladnie tak, inaczej sie tego nie da wymienic

Moje auto dzisiaj tak właśnie ma wyglądać... Wczoraj z marszu zostawiłem je w serwisie. Wczoraj na umówionej kontroli okazało się, że mają właśnie taką chłodnicę na stanie, ale wymiana trochę trwa i zapytali czy zostawię im auto na tą wymianę. Więc zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje auto dzisiaj tak właśnie ma wyglądać... Wczoraj z marszu zostawiłem je w serwisie. Wczoraj na

> umówionej kontroli okazało się, że mają właśnie taką chłodnicę na stanie, ale wymiana trochę

> trwa i zapytali czy zostawię im auto na tą wymianę. Więc zostawiłem.

ja musze podjechac do ASO zeby zamowili, bo przy +30 po tym jak auto na postoju troche stanie to klima nie radzi sobie z ochlodzeniem srodka w pelni, dopiero gdy sie ruszy i ped pow. troche dmuchnie to dziala w miare juz, od efekt lamepli ktore spia na chlodnicy wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja musze podjechac do ASO zeby zamowili, bo przy +30 po tym jak auto na postoju troche stanie to

> klima nie radzi sobie z ochlodzeniem srodka w pelni, dopiero gdy sie ruszy i ped pow. troche

> dmuchnie to dziala w miare juz, od efekt lamepli ktore spia na chlodnicy wody

W moim serwisie nie ma decyzji od półtora tygodnia, dzisiaj ma byc, podobno opiekun produktu - gwarant jest niedostępny (długi weekend?)

Daje im dzisiaj ostatnią szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim serwisie nie ma decyzji od półtora tygodnia, dzisiaj ma byc, podobno opiekun produktu -

> gwarant jest niedostępny (długi weekend?)

> Daje im dzisiaj ostatnią szansę.

A ja mam już auto u siebie, oczywiście z nową chłodnicą. Co prawda zostawili mi za dużą i krzywą szczelinę pomiędzy maską a tym plastikiem atrapy chłodnicy koło zamka maski, ale zrobiłem już sobie korektę i wszystko jest w porządku! Po prostu trochę za nisko opuścili ten cały plastik w kolorze nadwozia i plastikową ramkę, do której się go przykręca...

Mam wrażenie, że klimatyzacja teraz działa wydajniej i chyba nie jest to kwestia tego, że układ był ponownie nabijany, bo przegląd klimatyzacji miałem w listopadzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obejrzałem właśnie to wszystko dokładnie u siebie. Auto z 2007 roku, przebieg 37 tys. Patrzyłem

> przez kratkę obok znaczka Fiat, przez kratkę dolną pod zderzakiem i od góry pomiędzy

> chłodnice. Wygląda na to, że wszystko jest OK. Nie brakuje żadnych lameli, wszystko jest

> równo, nic się wysuwa, patrząc od góry jest równa szpara i nie widać, żeby jakiś rządek lameli

> się wysuwał

To masz szczęście, bo u mnie jak się okazało prawie cały środek wyleciał. Auto ma przebieg 68 tys. Jutro jestem umówiony w ASO.

Dobrze, że ten temat był poruszony na forum, bo gwarancja kończy się w czerwcu. Mogłem przegapić sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To masz szczęście, bo u mnie jak się okazało prawie cały środek wyleciał. Auto ma przebieg 68 tys.

> Jutro jestem umówiony w ASO.

> Dobrze, że ten temat był poruszony na forum, bo gwarancja kończy się w czerwcu. Mogłem przegapić

taa, szczęście mam takie, że pewnie popsuje się po gwarancji. Jak na razie po ostatnim przeglądzie i nabiciu klimy chłodzi tak, że dziś przy +30 stopniach i pełnym słońcu wystarczył nawiew na 1 i obieg wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dziś przy +30 stopniach i pełnym słońcu wystarczył nawiew na 1

> i obieg wewnętrzny.

Może akurat masz chłodnicę bez wad. U mnie klima działa ledwo, ledwo. Na postoju i korkach prawie nie odczuwa się jej działania, dopiero podczas jazdy jak jest pęd powietrza. Jak nie było upałów, to nie używałem klimy i mogłem to przegapić przed końcem gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że dziś przy +30 stopniach i pełnym słońcu wystarczył nawiew na 1

> Może akurat masz chłodnicę bez wad. U mnie klima działa ledwo, ledwo. Na postoju i korkach prawie

> nie odczuwa się jej działania, dopiero podczas jazdy jak jest pęd powietrza. Jak nie było

> upałów, to nie używałem klimy i mogłem to przegapić przed końcem gwarancji

hmmmmmm.... u mnie na oko chlodnica jest ok, ale jak nie jade to klima slabiutko chlodzi. Bylem niedawno na przegladzie (z klima) i cos tam pomierzyli i wg procedury to wszystko jest ok. Ktos ma pomysl jak dokladnie zweryfikowac czy napewno dziala? (albo jak mierza klime w ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmmmmm.... u mnie na oko chlodnica jest ok, ale jak nie jade to klima slabiutko chlodzi. Bylem

> niedawno na przegladzie (z klima) i cos tam pomierzyli i wg procedury to wszystko jest ok.

> Ktos ma pomysl jak dokladnie zweryfikowac czy napewno dziala? (albo jak mierza klime w ASO)

wsadz termometr w kratki, zapuść wiatrak tak na połowę, jak będzie temp. ponizej 7 st. to powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście pomiar jest wykonywany najpierw na jałowym bez dodawania gazu a potem z obrotami tak

> kole 2000 rpm

ostatnio sprawdzałem u kumpla, wiatrak na połowę, silnik na jałowym i wyszło poniżej 5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja również jestem już po wymianie skraplacza. Trzy godzinki roboty i po krzyku. Mechanik poskładał

> wszystko idealnie, także jestem bardzo zadowolony

A filtr kabinowy wymieniony ?U mnie ledwo dmuchało a filtr po półrocznym używaniu nie przepuszczał powietrza frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A filtr kabinowy wymieniony ?U mnie ledwo dmuchało a filtr po półrocznym używaniu nie przepuszczał

> powietrza

Ja do swojego zaglądałem w weekend - po pół roku używania wygląda masakrycznie. Narazie go pożądnie oczyściłem - ale już sobie zamawiam w intercarsie nowy bo granda z takim filtrem jeździć - fura cała paruje jak tylko mały deszcz spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wsadz termometr w kratki, zapuść wiatrak tak na połowę, jak będzie temp. ponizej 7 st. to powinno

> być ok

Dla pewności można jeszcze sprawdzić jakimś kawałkiem drutu np. elektrodą spawalniczą czy lamelki na chlodnicy klimy nie ruszają się. Dostęp jest z przodu przez kratkę nawiewu w zderzaku. U mnie prawie połowa dała się przesunąć końcem drutu, cała chłodnica na złom wrrr.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.