Skocz do zawartości

A o problemach ze skraplaczem klimy już czytali?


Rekomendowane odpowiedzi

> Chłodnica dzisiaj została wymieniona, 3 godzinki pracy i nawet auto zastępcze.

Ja jeszcze czekam od ubiegłego piątku bo muszą sprowadzić chłodnicę. Najważniejsze, że przyjęli do wymiany na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc narodzie w kapciach , pidżamce, samych slipach pełna mobilizacja i pęd do Bravolota na wizję

> lokalną

Przeprowadziłem dzis wizje lokalną, no i u mnie też co najmniej jeden rządek się wysunął. Prawdę mówiąc zdziwiłbym się gdyby było inaczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i u mnie dwa rzędy przesunięte. Jutro do serwisu jadę. Dodatkowo zauważyłem kilka innych nieprawidłowości: lewe ramię wycieraczki: pryszcze na lakierze, lewa lampa przód: lekkie w prawym rogu okopcenie od środka, podczas ostatnich upałów hamulce po postoju trzymały, pedał twardy jak kamień, przy naciśnieciu auto stawało jak wryte, podczas jazdy wyraźny opór, podczas deszczowej pogody skrzypienie przedniego zawieszenia na poprzecznych nierównościach...

Dłuuga lista. Gwarancja do stycznia, ciekawe czy jeszcze coś wyskoczy... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, podczas ostatnich upałów hamulce po postoju trzymały, pedał

> twardy jak kamień, przy naciśnieciu auto stawało jak wryte, podczas jazdy wyraźny opór,

miałem podobnie. ASO wymieniło mi pedał hamulca na po zmianowy - Fiat oficjalnie stwierdził wadliwość tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kiedy zaczęli montować zmieniony pedał hamulca ?

jak robili mi to tydzień temu to mówili, że od niedawna przyszedł tzw. "Nius" czy jakoś tak zlosnik.gif z centrali Fiata, że mają wymieniać pedał hamulca na po zmianowy w samochodach o jakimś tam zakresie nr VIN. Usterka polegała na wadliwym jakimś popychaczu? co przy temperaturach pow. 40* się skręcał i występowały skutki opisywane w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak robili mi to tydzień temu to mówili, że od niedawna przyszedł tzw. "Nius" czy jakoś tak z

> centrali Fiata, że mają wymieniać pedał hamulca na po zmianowy w samochodach o jakimś tam

> zakresie nr VIN...

W środę oddałem auto na kontrolę klimatyzacji i przyjmujący w serwisie sprawdzał, czy dla mojego egzemplarza nie przewidziano jakichś akcji serwisowych. Nic nie było.

Na szczęście takie akcje się nie przedawniają (nie wiem czy wszystkie) i można się zgłaszać nawet po gwarancji. Ja w Punto I wymianę przewodów hamulcowych miałem robioną w 6 czy 7 okresie eksploatacji (kampania 4400 chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W środę oddałem auto na kontrolę klimatyzacji i przyjmujący w serwisie sprawdzał, czy dla mojego

> egzemplarza nie przewidziano jakichś akcji serwisowych. Nic nie było.

> Na szczęście takie akcje się nie przedawniają (nie wiem czy wszystkie) i można się zgłaszać nawet

> po gwarancji. Ja w Punto I wymianę przewodów hamulcowych miałem robioną w 6 czy 7 okresie

> eksploatacji (kampania 4400 chyba).

Jeżeli do tej pory nie miałeś wymienianego pedału hamulca to moja rada jest taka, żeby w aso zgłosić wadliwe działanie hamulca w czasie upałów. W tedy, zgodnie z zaleceniem centrali Fiata, powinni bez gadania wymienić ten pedał ok.gif

Przynajmniej u mnie tak było zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli do tej pory nie miałeś wymienianego pedału hamulca to moja rada jest taka, żeby w aso

> zgłosić wadliwe działanie hamulca w czasie upałów. W tedy, zgodnie z zaleceniem centrali

> Fiata, powinni bez gadania wymienić ten pedał

Ale ja nie zgłaszam zastrzeżeń do jego pracy... Nie zauważyłem, żeby był problem z pedałem hamulca lub w ogóle hamulcami. Zarówno w upały, jak i w przymrozki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A i u mnie dwa rzędy przesunięte. Jutro do serwisu jadę. Dodatkowo zauważyłem kilka innych

> nieprawidłowości: lewe ramię wycieraczki: pryszcze na lakierze, lewa lampa przód: lekkie w

> prawym rogu okopcenie od środka, podczas ostatnich upałów hamulce po postoju trzymały, pedał

> twardy jak kamień, przy naciśnieciu auto stawało jak wryte, podczas jazdy wyraźny opór,

> podczas deszczowej pogody skrzypienie przedniego zawieszenia na poprzecznych nierównościach...

> Dłuuga lista. Gwarancja do stycznia, ciekawe czy jeszcze coś wyskoczy...

Skraplacz zamówiony + łącznik stabilizatora + ramię wycieraczki. Zrobiono zdjęcie reflektora i wyślą do FAP (potrzebna ich zgoda na wymianę). Brak rozwiązania ws. hamulców (sprawdzą dokładniej podczas wymiany zamówionych elementów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> A mi wymienili w Rzeszowie w ramach "gestu handlowego " za 750pln. Autko ma 3 lata . W Tarnowie

> powiedzieli mi że gest handlowy mi nie przysługuje .

To fajnie bo mnie wycenili na 1000 zł angryfire.gif więc pomalowałem skraplacz czarnym matowym lakierem aby sie w oczach nie utleniał facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi powiedzieli nie .... Auto ma 2,5 roku a gwarancja na dwa lata

u mnie jest 3lata gw stad nie spieszylem sie strasznie z wymiana, chociaz na wkacjach przy wiekszych temp i postoju auta klima nie dzialala normalne do czasu az sie skraplacz schlodzil pedem powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie jest 3lata gw stad nie spieszylem sie strasznie z wymiana, chociaz na wkacjach przy

> wiekszych temp i postoju auta klima nie dzialala normalne do czasu az sie skraplacz schlodzil

> pedem powietrza

Hmmm a jak przyuważyłeś od dołu tę chłodnicę? Ja od góry patrzę ale to na niewiele się zda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm a jak przyuważyłeś od dołu tę chłodnicę? Ja od góry patrzę ale to na niewiele się zda...

widac jak rdzen oparl sie o chlodnice wody, tutaj masz fotke zrobiona dzisiaj gdy juz na aucie nie bylo zderzaka:

20101207643.jpg

na poczatku watku masz fotki jak to wygladalo od gory, patrzac przez przedni pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fajnie bo mnie wycenili na 1000 zł więc pomalowałem skraplacz czarnym matowym lakierem aby sie

> w oczach nie utleniał

u mnie tylko jeden rząd sie wysunął, ale zobaczymy na wiosne co będzie.

Ewentualnie mozna do gościa z forum nowe bravo do Koszalina jechać. Koszty jak podawał to duuuuuzo taniej niz w ASO hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie tylko jeden rząd sie wysunął, ale zobaczymy na wiosne co będzie.

> Ewentualnie mozna do gościa z forum nowe bravo do Koszalina jechać. Koszty jak podawał to duuuuuzo

> taniej niz w ASO

kolo 830zl w detalu nissens kosci, wiec przy jako takich discountach wyjdzie jeszcze nie tak zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mi powiedzieli nie .... Auto ma 2,5 roku a gwarancja na dwa lata

Pisz do FAP. To jest wada fabryczna. Z tego co kojarzę umieszczona w ich Service News.

Podobnie jak piszczący pedał sprzęgła oraz wyłączające się kierunkowskazy w zimie... Ja na szczęście chłodnicę mam w porządku. Co do piszczącej pompy sprzęgła to dałem sobie spokój, bo już do swojego auta włożyłem 1300 zł w związku z padniętym sprzęgłem po 38.000 km, a przełącznik zespolony pod kierownicą wymieniłem przy okazji wymiany kierownicy na tę ze sterowaniem radiem. Generalnie to auto nigdy nie będzie dopracowane, a ponoć większość części pochodzi od Stilo, które miało na końcu być dobrze dopracowane...

Już sobie wyobrażam miny właścicieli Lancii Delty za 120.000 zł jak im sprzęgło piszczy czy kierunki wypadają w zimie z położenia ...

Generalnie miałem kupić kolejnego Fiata, ale sądzę, że pójdę po nową Astrę kombi smile.gif Salon Fiata nie chce mi sprzedać Cromy, którą ma na salonie, bo chcę 5000 zł taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisz do FAP. To jest wada fabryczna. Z tego co kojarzę umieszczona w ich Service News.

> Podobnie jak piszczący pedał sprzęgła oraz wyłączające się kierunkowskazy w zimie...

A z tymi wyłączającymi kierunkowskazami coś konkretnego robią? Pryskają jakimś sprajem czy dziurawią kierownicę i wymieniają/naprawiają przełącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z tymi wyłączającymi kierunkowskazami coś konkretnego robią? Pryskają jakimś sprajem czy

> dziurawią kierownicę i wymieniają/naprawiają przełącznik?

Wymiana przełącznika na pozmianowy. Użyte są inne materiały, niewrażliwe na zmiany temperatury. Kierownicę można zdjąć bez jej dziurawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jest to wina samego przełącznika, tylko tych gumek maskujących. Po prostu gdy temperatura się zmniejsza guma twardnieje i po wrzuceniu kierunkowskazu odbija co powoduje jego wyłączenie.

Zaobserwujcie po kilku minutach jazdy, gdy auto trochę się rozgrzeje objaw mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, ale fakt, że tak być nie powinno, a zimową porą stwarza to zagrożenie w ruchu drogowym, więc powinna być wymiana poprzez akcję serwisową ... Włączasz kierunkowskaz w prawo lub w lewo i wyłącza się wprowadzając innych uczestników ruchu w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to auto nigdy nie będzie dopracowane, a ponoć większość części

> pochodzi od Stilo, które miało na końcu być dobrze dopracowane...

> Już sobie wyobrażam miny właścicieli Lancii Delty za 120.000 zł jak im sprzęgło piszczy czy

> kierunki wypadają w zimie z położenia ...

> Generalnie miałem kupić kolejnego Fiata, ale sądzę, że pójdę po nową Astrę kombi Salon Fiata nie

> chce mi sprzedać Cromy, którą ma na salonie, bo chcę 5000 zł taniej ...

Zgadzam się z kolegą w 100% od momentu w którym wyszło to auto na rynek jest tyle usterek że to się w głowie nie miesci, myślałem że tylko ja mam jakiegoś pecha i ciągle z czymś jeżdżę na serwis ale proszę po czasie wychodzi że większość posiadaczy tego auta tak ma, o problemach z hamulcami przy wys. temp już pisałem 1,5 roku temu wszyscy byli zdziwieni a tu proszę zaczyna się u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma 3 lata i jakoś nie jeżdżę ciągle do serwisu, a o usterkach to co najwyżej czytam na forum. Ostatnia usterka to stukający amortyzator, wymieniony jakoś około lutego w ramach gwarancji. Hamulce działają, chłodnica klimy wygląda dobrze, nic nie stuka, w środku cisza (chociaż przy większych mrozach coś mi cicho brzęczy w prawych drzwiach zlosnik.gif), kierownica się nie marszczy, wszystko co ma działać, działa, oleju nie bierze ani grama. Po prostu cieszę się jazdą i posiadaniem fajnego auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój ma 3 lata i jakoś nie jeżdżę ciągle do serwisu, a o usterkach to co najwyżej czytam na forum.

> Ostatnia usterka to stukający amortyzator, wymieniony jakoś około lutego w ramach gwarancji.

> Hamulce działają, chłodnica klimy wygląda dobrze, nic nie stuka, w środku cisza (chociaż przy

> większych mrozach coś mi cicho brzęczy w prawych drzwiach ), kierownica się nie marszczy,

> wszystko co ma działać, działa, oleju nie bierze ani grama. Po prostu cieszę się jazdą i

> posiadaniem fajnego auta

ja się nawet nie będę odzywał co o ilości usterek w moim aucie bo znowu będą mnie dzihadowcem nazywać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam!

Wczoraj przyjrzalem sie ponownie chlodnicy i niestety zauwazylem ze i mnie zaczął sie problem... Dwa dolne rzedy zaczely sie wysuwac.

Auto 7mies po gwarancji :-( Jak byla gwarancja-bylo OK. Nie zauważylem zadnych innych objawow: zmniejszenie skutecznosci chlodzenia itp.

Robic cos z tym czy olac temat dopóki calkiem nie padnie?

Czy komuś udało sie cos wywalczyc w ASO po gwarancji? Czy raczej odpuscic sobie i kupic jakis zamiennik?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Wczoraj przyjrzalem sie ponownie chlodnicy i niestety zauwazylem ze i mnie zaczął sie problem...

> Dwa dolne rzedy zaczely sie wysuwac.

> Auto 7mies po gwarancji :-( Jak byla gwarancja-bylo OK. Nie zauważylem zadnych innych objawow:

> zmniejszenie skutecznosci chlodzenia itp.

> Robic cos z tym czy olac temat dopóki calkiem nie padnie?

> Czy komuś udało sie cos wywalczyc w ASO po gwarancji? Czy raczej odpuscic sobie i kupic jakis

> zamiennik?

> pozdrawiam

Nie ruszaj na razie i tyle. Obserwuj i czekaj na rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.