Skocz do zawartości

Problem nadal z cięzki odpalaniem :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Jako że mój problem nadal istnieje po wymianie pompy paliwa na nową ( łorginał smile.gif ) , mianowicie przypominam mój problem aby odpalic samochód musze długo trzyma kluczyk i dopiero zaskakuje frown.gif nie odpala od strzała o co chodzi ?

pozdrawiam i licze na podpowiedzi Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od dłuższego czasu masz ten sam problem a rady tu udzielane nie przynoszą efektu, poddaj kropka gruntownej diagnostyce, łącznie ze sprawdzeniem ciśnienia sprężania, w dobrym sprawdzonym na śląsku warsztacie i będziesz wiedział o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a filtr paliwa wymieniłeś

filtr paliwa wymieniany około 4 miesięcy temu i nic nie pomogło frown.gif , dodam tylko tyle że jak delikatnie przy odpalaniu wcisnę pedał gazu samochód odpala od strzała o co kamon frown.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> filtr paliwa wymieniany około 4 miesięcy temu i nic nie pomogło , dodam tylko tyle że jak

> delikatnie przy odpalaniu wcisnę pedał gazu samochód odpala od strzała o co kamon ?

Dostaje za duzo paliwa w porownaniu do ilosci powietrza. Powody moga byc takie:

1. Za duze ciesnienie paliwa

2. Rozjechana mapa paliwowo-powietrzna, trzeba zrobic reset ECU

3. Jesli masz LPG, to sprawdz reduktor. W PII mialem tak, ze byla uszkodzona membrama i przez noc gaz dostawal sie do kolektora ssacego wezem podcisnieniowym reduktora i zalewalo silnik przy odpalaniu - objawy byly identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaje za duzo paliwa w porownaniu do ilosci powietrza. Powody moga byc takie:

> 1. Za duze ciesnienie paliwa

> 2. Rozjechana mapa paliwowo-powietrzna, trzeba zrobic reset ECU

> 3. Jesli masz LPG, to sprawdz reduktor. W PII mialem tak, ze byla uszkodzona membrama i przez noc

> gaz dostawal sie do kolektora ssacego wezem podcisnieniowym reduktora i zalewalo silnik przy

> odpalaniu - objawy byly identyczne.

Czy ten reset zrobie sam ECU czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odlacz aku na godzinke i powienien sie zrobic

OK dzisiaj spróbuje smile.gif mam nadzieje że pomoże , mam sonde lambde mogę podmienić ale myślicie że jak by była sąda uszkodzona to taki byłby objaw frown.gif , więcej mi kropek pali no ale frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK dzisiaj spróbuje mam nadzieje że pomoże , mam sonde lambde mogę podmienić ale myślicie że jak

> by była sąda uszkodzona to taki byłby objaw , więcej mi kropek pali no ale

Sonda nie dziala przy uruchamianiu samochodu, dopiero pozniej jak juz sie troche silnik zagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sonda nie dziala przy uruchamianiu samochodu, dopiero pozniej jak juz sie troche silnik zagrzeje.

Ale jak jest uszkodzona to mapy rozjedzie,i bedzie po uruchomieniu też kaszanka.Podmień i pośmigaj troszke może pomoże. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak , odłączyłem aku i wczoraj zapalił od strzała 3 raz i dzisiaj też zapalił od strzałą także chyba pomogło ale dzisiaj jeszcze go odpalę parę razy i zdam relacje smile.gif jak na razie dziękuję za rady i porady smile.gif pozdrawiam Fatal , jak będzie coś nie tak to podmienię sondę mam na podmiankę także nie ma problemu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a sprawdzałeś siśnienie w przewodach ?????

nie frown.gif , sam sprawdze czy tylko mechanik frown.gif , wymieniłem sonde i powiem Wam że problem z odpalanie jest ale kropek dostał dakiego kopa że hohoho smile.gif , no i obroty pięknie sie trzymają na 900 tys. więc jakiś rezultat jest po wymianie sądy smile.gif jeszcze nie wiem jak ze spalanie ale nie długo sie dowiem smile.gif pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się zresetuje kompa to pierwsze z pięc odpaleń jest super pózniej już nie frown.gif to może jakiś czujnik tylko który mam dwa w zapasie , chyba jeden od przepustnicy czy jak mu tam , a drugi już nie pamiętam od czego jest smile.gif , także prosze powiedzcie mi który czujnik podmienic i zobacze smile.gif czy coś dało pozdro Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po odłączeniu aku resetuje się ecu więc może warto by podpiąć pod komputer aby sprawdzić czy nie

> łapie jakiś błędów.

Raczej to nie będzie ecu , bo dzisiaj mi odpalił trzy razy od strzała smile.gif także nadal n ie wiem co frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.