Skocz do zawartości

zapieczone zaciski....


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak mam wcisnac tloczek w zacisku w uno? do tej pory udawalo sie w innych pojazdach wcisnac motkiem

> zapartym o druga czesc zacisku - a te w uno ani drgna - jest jakas inna metoda?

zapieczone ciężko będzie

trzonek młotka w tłoczek i zacisk oprzeć o amor-tarczę i cisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to juz chyba przewyzsza wartosc uno

Ja brałem trzonek młotka i teleskopowy klucz do kół.

Zapierałem jeden z jednej, drugi sprzęt z drugiej i jak jesteś mocny chłop to powinno wleźć biglaugh.gif

Chociaż, za 1 razem robiłem to we dwójkę skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam wcisnac tloczek w zacisku w uno? do tej pory udawalo sie w innych pojazdach wcisnac motkiem

> zapartym o druga czesc zacisku - a te w uno ani drgna - jest jakas inna metoda?

Jeżeli pojawia się jakikolwiek problem z wciśnięciem tłoczka to od razu najlepiej go wymień.

Tłoczek z uszczelkami kosztuje 20zł.

Zrobić wszystko za jedną robotą tym bardziej, że masz już częściowo rozebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam wcisnac tloczek w zacisku w uno? do tej pory udawalo sie w innych pojazdach wcisnac motkiem

> zapartym o druga czesc zacisku - a te w uno ani drgna - jest jakas inna metoda?

Ściskiem stolarskim. wink.gif

Ale jeżeli masz takie problemy, to zaciski lepiej od razu rozebrać i przynajmniej wyczyścić.

Ja przy wymianie klocków wciskałem ręką tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam wcisnac tloczek w zacisku w uno? do tej pory udawalo sie w innych pojazdach wcisnac motkiem

> zapartym o druga czesc zacisku - a te w uno ani drgna - jest jakas inna metoda?

Może jest za suchy? Posmaruj specjalnym smarem do tłoczków. Ja jak czyściłem niedawno tłoczki to na sucho ani 1mm nie weszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli pojawia się jakikolwiek problem z wciśnięciem tłoczka to od razu najlepiej go wymień.

> Tłoczek z uszczelkami kosztuje 20zł.

> Zrobić wszystko za jedną robotą tym bardziej, że masz już częściowo rozebrane.

ciekawe czy sie odpowietrznki odkreca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam wcisnac tloczek w zacisku w uno? do tej pory udawalo sie w innych pojazdach wcisnac motkiem

> zapartym o druga czesc zacisku - a te w uno ani drgna - jest jakas inna metoda?

Tak. Jest metoda.

Zamiast wciskać - wypompuj czyli wyjmij tłoczek wyczyść, wymień gumki oink.gif, posmaruj i ciesz się sprawnymi zaciskami. ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie da rady. stoja na dembowo

Znaczy w ogóle nie hamują? Miałem na myśli zdjęcie zacisku i po porostu pompowanie pedałem hamulca aż prawie do wypadnięcia tłoczka (oczywiście pewnie trzeba będzie dolać płynu). Nie da się tego zrobić?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy w ogóle nie hamują? Miałem na myśli zdjęcie zacisku i po porostu pompowanie pedałem hamulca

> aż prawie do wypadnięcia tłoczka (oczywiście pewnie trzeba będzie dolać płynu). Nie da się

> tego zrobić??

nie. zaciski juz zdjalem zreszta z auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary, na prawdę spróbuj ścisk stolarski jak już było pisane...

> Jak użyjesz takiego konkretnego to nie ma bata żeby nie wcisnął tłoczka

Kolega myśli w tej chwili o wypchnięciu tłoczków smile.gif

Antoine weź dwa większe płaskie śrubokręty, zdejmij gumową osłonę tłoczka i podważaj tłoczek z dwóch stron metodą dźwigni o zacisk. Tak jak na zdjęciud03bf8e2456dfee4m.jpg

Oczywiście to niebieski coś ma imitować śrubkowkręt devil.gif

Troszkę siły i na pewno się wysunie. Możesz też złapać za końcówkę tłoczka kombinerkami i spróbować go najpierw obracać dookoła żeby się troszkę rozruszał, a następnie obracać i jednocześnie wyciągać, musi się udać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.