Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Regeneracja felg

Featured Replies

Napisano

Zastanawia mnie jedna rzecz - proces malowania. Oryginalnie felgi (te ktore mam i mialem) od zewnatrz byly pomalowane na srebrno + jakis klar, a od strony wewn. sa pomalowane jakims "szaro-bialym" lakierem. Czy jezeli oddam felgi do piaskowania+lakierowanie to tez tak zrobia czy wszystko "na srebrno" ? Jak to sie (tak technicznie - wiem, ze lakierem proszkowym itp. itd., ale chodzi mi o kwestie tych dwoch kolorow) maluje ?

Chodzi oczywiscie o felgi aluminiowe.

Napisano

Oddawałem do renowacji felgi stalowe od Poloneza.

Nabyłem je na złomowisku, nie czyściłem ich w żaden sposób zawiozłem takie upaprane od smarów, błota i nalotu z klocków do zakładu, który zajmuje się malowaniem proszkowym.

Po tygodniu odebrałem pięknie odnowione felgi.

Malowali na srebrno.

Usługa obejmowała śrutowanie, wytrawianie, malowanie podkładem proszkowym, potem proszkowym kolorem i na koniec również proszkowym bezbarwnym.

Co do samego malowania to malowali całość i od zewnątrz i od środka. Myślę, że w przypadku malowania proszkowego to po prostu wygoda dla usługodawcy z uwagi na to, że inne malowanie byłoby bardziej kłopotliwe.

Napisano
  • Autor

> Oddawałem do renowacji felgi stalowe od Poloneza.

Pytalem o aluminiowe - technika malowania moze sie "lekko" roznic, oryginalnie stalowe sa pomalowane cale tym samym kolorem.

Napisano

> Oddawałem do renowacji felgi stalowe od Poloneza.

ile płaciłeś za renowację ? opłacało się to ?

myślałem o tym przy felgach do przyczepki i vitarowych

w pierwszej opcji pomogł szrot, gdzie za 20zł kupiłem felgę z zapasu nigdy nie uzywaną, z oponą

w drugim przypadku kupiłem używane alu spineyes.gif

mnie koszt renowacji felgi podano 60zł hmm.gif

Napisano

> Zastanawia mnie jedna rzecz - proces malowania. Oryginalnie felgi (te ktore mam i mialem) od

> zewnatrz byly pomalowane na srebrno + jakis klar, a od strony wewn. sa pomalowane jakims

> "szaro-bialym" lakierem. Czy jezeli oddam felgi do piaskowania+lakierowanie to tez tak zrobia

> czy wszystko "na srebrno" ? Jak to sie (tak technicznie - wiem, ze lakierem proszkowym itp.

> itd., ale chodzi mi o kwestie tych dwoch kolorow) maluje ?

> Chodzi oczywiscie o felgi aluminiowe.

To zależy ... jeżeli zapłacisz dodatkowo za malowanie na 2 kolory, to pomalują na 2. Standardowo cena obejmuje jeden kolor.

Napisano

Maluja tylko zewnetrzna strone felgi. Malowanie proszkowe polega na nianiesieniu farby natryskowo (male cisnienie nie mylic z malowanie pistoletem) i pozniej podgrzeniu do odpowiedniej temperatury. Wiec pomaluja Ci tylko tam gdzie trzeba czyli od zewnatrz. Oczywiscie mozesz dogadac sie zeby pomalowali cale ale wtedy pewnie bedzie drozej.

Napisano

> ile płaciłeś za renowację ? opłacało się to ?

> myślałem o tym przy felgach do przyczepki i vitarowych

> w pierwszej opcji pomogł szrot, gdzie za 20zł kupiłem felgę z zapasu nigdy nie uzywaną, z oponą

> w drugim przypadku kupiłem używane alu

> mnie koszt renowacji felgi podano 60zł

Koszt renowacji jednej felgi wynosił 120zł, z tym, że wyszły im jakieś przebarwienia, których ja tam nie dostrzegałem i zapłaciłem 60zł.

Nigdzie nie kupiłbym całkowicie i trwale pomalowanej felgi na srebrno dlatego zdecydowałem się na taką właśnie usługę.

Co od przyczepy to buduję właśnie przyczepę, felgi będą 15" z Lublina i nie będę ich malował, a zawiozę je wraz z konstrukcją przyczepy do ocynkowania.

Napisano

> Pytalem o aluminiowe - technika malowania moze sie "lekko" roznic, oryginalnie stalowe sa

> pomalowane cale tym samym kolorem.

Aluminiowe malują tak samo. Są malowane całe i nikt nie bawi się w malowanie tylko zewnętrznej części.

Malują całość jak leci.

Napisano

> Maluja tylko zewnetrzna strone felgi. Malowanie proszkowe polega na nianiesieniu farby natryskowo

> (male cisnienie nie mylic z malowanie pistoletem) i pozniej podgrzeniu do odpowiedniej

> temperatury. Wiec pomaluja Ci tylko tam gdzie trzeba czyli od zewnatrz. Oczywiscie mozesz

> dogadac sie zeby pomalowali cale ale wtedy pewnie bedzie drozej.

Nieprawda. U mnie malowano całe felgi bez żadnych dopłat.

Napisano

> Pytalem o aluminiowe - technika malowania moze sie "lekko" roznic, oryginalnie stalowe sa

> pomalowane cale tym samym kolorem.

Nie różni się, ale faktem jest że łatwiej "polecieć" na jednolity kolor niż bawić się w dwa kolorki

Napisano

> Czy jezeli oddam felgi do piaskowania+lakierowanie to tez tak zrobia czy wszystko "na srebrno" ?

Nie wiem, czy to reguła, czy fanaberia zakładu, z którego usług korzystałem, ale oddałem komplet felg malowanych fabrycznie jak opisałeś (wewnętrzna część matowa i wyraźnie jaśniejsza), a dostałem spowrotem lakierowane w całości na jednolity kolor i pokryte klarem również w środku. Z resztą dzięki temu teraz o wiele łatwiej je umyć. zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

> Z resztą dzięki temu teraz o wiele łatwiej je umyć.

Musze przed oddaniem obejrzec dzielo tych regeneratorow zlosnik.gif Nie wiem czy jednolite "srebro" mi sie spodoba. Planuje na wiosne i prawde mowiac to wlasnie bardziej mi na wnetrzu zalezy niz zewnetrzu. Od wewnatrz farba (ta szaro-biala) zaczyna sie luszczyc przy ramionach.

Napisano

No dobrze a czy malujac proszkowo aluminiowe felgi ma sie do wyboru kilka kolorow czy jest duza dowolnosc w wyborze koloru?

  • 1 miesiąc później...
Napisano

A może ktoś dysponuje manualem jak samemu odnowić felgi aluminiowe od początku, czyli od zdarcia wierzchniej warstwy, uzupełnieniu ubytków i zadrapań poprzez malowanie? Szukałem trochę po necie, ale chyba wujek google mnie nie lubi. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Napisano

> A może ktoś dysponuje manualem jak samemu odnowić felgi aluminiowe od początku, czyli od zdarcia

> wierzchniej warstwy, uzupełnieniu ubytków i zadrapań poprzez malowanie? Szukałem trochę po

> necie, ale chyba wujek google mnie nie lubi. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Należy usunąć starą powłokę np. przy pomocy chemii i następnie w zależności od wybranej techniki wypiaskować lub wyśrutować felgi.

Pod lakierowanie proszkowe możemy śrutować i piaskować, pod "mokre" czyli tradycyjne lakierowanie tylko piaskować bo śrutowania lakier "mokry" nie pokryje.

Ubytki można uzupełnić szpachlą odporną na temperaturę jeżeli będziemy malować proszkowo, jeżeli na mokro to i szpachla zwykła.

I trzeba się zastanowić co się chce uzyskać i ile wydać, bo może się okazać że zlecenie usługi wyjdzie podobnie a będzie pewne że będzie ok ok.gif

Napisano

> I trzeba się zastanowić co się chce uzyskać i ile wydać, bo może się okazać że zlecenie usługi wyjdzie podobnie a będzie pewne że będzie ok

tak właśnie myślę, że chyba lepiej będzie jak oddam do firmy, która się tym zajmuje. Znalazłem w okolicy firmę, która za całą renowacje felg aluminiowych 15" bierze 300 zł i myslę że cena jest dobra.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.