Skocz do zawartości

[G] wymiana przedniej szyby


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się, żeby w końcu wymienić przednią szybę. Jest porysowana i poobijana. Nowe markowe wycieraczki od razu zostawiają paski, poza tym skaczą po szybie, głównie w tym miejscu gdzie jest najwięcej rys i zmatowień od ich pracy.

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jaką szybę założyć? Szukać zamiennika, czy brać oryginał?

2. 320PLN za oryginał z montażem to dobra cena?

3. Warto kupić wersję z niebieskim paskiem przyciemniającym? (+20PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w związku z tym kilka pytań:

> 1. Jaką szybę założyć? Szukać zamiennika, czy brać oryginał?

oryginał

> 2. 320PLN za oryginał z montażem to dobra cena?

moim zdaniem dobra cena

> 3. Warto kupić wersję z niebieskim paskiem przyciemniającym? (+20PLN)

oczywiście że warto, zawsze to słońce będzie Cię mniej oślepiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wymieniłem szybę dopiero kilka dni temu. Właściwie wymieniałem ją 2 razy, bo pierwsza miała małą skazę. Wymienili mi na gwarancji bez problemu.

Zniknął problem ze skaczącą wycieraczką i pozostawianymi smugami wody podczas deszczu. Oczywiście przejrzystość idealna w porównaniu do starej szyby. Warto było wymienić i polecam każdemu kto ma zmatowioną i porysowaną szybę. Koszt stosunkowo niewielki, a komfort i bezpieczeństwo bez porównania lepsze. Podobno w niektórych krajach taka szyba jak moja nie przeszła by przez badanie techniczne. Nie dziwie się, bo rzeczywiście ma to duży wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie podczas deszczu albo "ostrego" słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>. 320PLN za oryginał z montażem to dobra cena?

Joo ok.gif. Ja dałem 310 zł

> . Warto było wymienić i polecam każdemu kto ma zmatowioną i porysowaną szybę.

Szybę wymieniłem przy okazji dłuższej naprawy blacharskiej właśnie z powodu mnóstwa rys we wszystkich kierunkach angryfire.gif. Niby drobne ryski ale oczy strasznie się męczyły od tych załamań światła.

>Koszt stosunkowo niewielki, a komfort i bezpieczeństwo bez

> szczególnie podczas deszczu albo "ostrego" słońca.

Oooooo to, to ok.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to czym ją myłeś ??

> piaskiem?

Jak kupiłem samochód to szyba była już w takim stanie. Były dość mocne zmatowienia od wycieraczek i dużo mikro-odprysków. Pewnie ktoś nie dbał o to żeby wycieraczki pracowały "na mokro" i np jeździł w miejscach gdzie na drogach jest dużo piasku i żwiru.

Oczywiście każdy ma swoje subiektywne kryterium oceny takich rzeczy i różne wymagania. Dla jednego ta sama szyba nadaje się do wymiany, a ktoś inny nawet o tym nie pomyśli. Np mojemu teściowi nie przeszkadza to, że wycieraczki prawie nie zbierają wody, wymienił je po 5 latach o kupna samochodu i to w dodatku kupił najtańsze w markecie. Tylko, że on nie jeździ dalej niż 10km od domu. Mój kumpel który rocznie robi około 80-90 kkm wymienił szybę, bo miała kilka małych odprysków. Chyba najczęściej jest tak, że jeżeli ktoś dużo jeździ, to więcej wymaga od każdej części samochodu.

Szczególnie teraz w zimie na drogach jest pełno piasku i co chwilę obrywa się czymś po szybie. Głownie na szybszych trasach i między ciężarówkami.

Nie wiem jak Tobie ale mi bardzo utrudnia jazdę zniszczona szyba. Szczególnie w słoneczne dni albo podczas deszczu. Wtedy nawet najlepsze wycieraczki nic nie zdziałają, jeżeli szyba jest zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadzam sie że komfort nieporównywalnie lepszy ale...

> jak się ma auto warte 4 nowe szyby to sam rozumiesz....

No fakt ale stwierdziłem, że szybko nie pozbędę się tego samochodu, bo zrobiłem remont silnika (skuteczny), dokładną konserwację i w ogóle jestem zadowolony z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat.

Dziś spotkała mnie przykra sprawa, ponieważ przez marną jakość wycieraczek pękła mi szyba. Zdjąłem wycieraczkę, bo spadło z niej część pióra, jednak podczas wyjmowania całość wyleciała i ramię uderzyło o szybę. W efekcie na środku na dole mam dwa półkola, może nie będzie to pękać ale chcę wymienić szybę na nową.

W NordGlass zaproponowano cenę 390zł za szybę barwioną z paskiem, do tego bon na paliwo w BP o wartości 50zł.

W Szybexie mi zaproponowali cenę 390zł ale Guardian, również z paskiem.

Widzę, że był osoby którym proponowano montaż oryginału, nie ukrywam że wolałbym dopłacić trochę do tego. Więc moje pytanie, gdzie to montowaliście, w jakiej sieci? w ASO za usługę liczą 530zł, a za szybę 650zł.

[edit]

Jutro Pilkingtona założą. Zapomniałem o ubezpieczeniu szyb. Dopłacam z własnej kieszeni 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.