Skocz do zawartości

eMAeN a nie MAN


subArek

Rekomendowane odpowiedzi

> nazwa własna, MAN jest wieloznaczne

Dla mnie zawsze był MAN. Niezależnie od tego co od jakiegoś czasu zaczął uskuteczniać kierownik "na osi". Bo jak tak to powinien być i eFIATe bo to też pierwsze litery pełnej nazwy fabryki (Fabrica Italliana Automibili Torino (?)) Jak i Maschinenfabrik Augsburg Nurnberg. Bez sensu. MAN i FIAT smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie zawsze był MAN. Niezależnie od tego co od jakiegoś czasu zaczął uskuteczniać kierownik "na

> osi". Bo jak tak to powinien być i eFIATe bo to też pierwsze litery pełnej nazwy fabryki

> (Fabrica Italliana Automibili Torino (?)) Jak i Maschinenfabrik Augsburg Nurnberg. Bez sensu.

> MAN i FIAT

to powiedz Niemcowi, że jeździsz MANem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DeAef a nie DAF

> jakieś wytyczne właścicieli marek bo takie to nazewnictwo słyszałem w jakimś programie?

Słyszałeś to chyba w programie Na Osi który leci na TVN Turbo Bardzo fajny program temat ciekawy ale nie ogladam bo nie trawie prowadzącego a szczególnie jak wymiawia nazwę MAN Skąd wzieli tego gościa to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ogladam bo nie trawie prowadzącego a szczególnie jak wymiawia nazwę MAN Skąd wzieli

> tego gościa to nie wiem

w zakładzie MAN'a nikt nie powie inaczej, być może jego też naprostowali icon_rolleyes.gif

w sumie na zakupy też jeździło się do żeana, a nie geanta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DeAef a nie DAF

Moze dlatego, ze DAF nie jest niemiecka nazwa? Byc moze obcojezyczne nazwy wymawiaja czytajac je?

> jakieś wytyczne właścicieli marek bo takie to nazewnictwo słyszałem w jakimś programie?

Niemcy z Zasady uzywaja nazwy eMAeN - rowniez jesli idzie o produkty tej firmy czy czesci zamienne. Jest absolutnie powszechne - nie tylko wsrod truckerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z tego z MAN po niemiecku znaczy mężczyzna

Nie do konca. Rzeczownik oznaczajacy mezczyzne to der Man. Zasadniczo z kontekstu zdania i specyfiki niemieckiej gramatyki zawsze wynika czy iidzie o nazwe wlasna czy o rzeczownik okreslajacy przedmiot czy osobe. Zasadniczo nawet jakby wymawiac nazwe MAN czytajac ja to i tak nie mialby problemu ze zrozumieniem, ze nie idzie o mezczyzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do konca. Rzeczownik oznaczajacy mezczyzne to der Man.

der Mann

> Zasadniczo z kontekstu zdania i ....

> .... tak nie mialby problemu ze zrozumieniem, ze nie idzie o mezczyzne.

man - zaimek do bezosobowego określenia czynności;

MAN - skrót, zawsze i wszędzie przez niemców wymawiany emaen;

każdy z trzech zupełnie inne znaczenie, wymowa również różna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.