Skocz do zawartości

Karta paliwowa dla małych firm ?


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdym tankowaniu auta biorę fakturę.

Jeżdżę na LPG, tankuję często i tych papierków mam strasznie dużo.

Zależy mi na jednej fakturze na miesiąc.

Próbowałem załatwić sobie kartę paliwową na stacjach BP i Statoil. Te stacje mam blisko domu.

Niestety odbijam się o deklarowany limit litrów paliwa jaki będę tankował.

Wychodzi mi że tankuję połowę tego co wymagają.

Może ktoś ma doświadczenie z taką sytuacją. Co jeśli zadeklaruję prognozowane ilości paliwa tak aby przekroczyć limit, a będę zawsze tankował mniej ?

W grę wchodzą stacje BP, Statoil i ORLEN (tylko te mam blisko pracy/domu i na nich mogę tankować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety odbijam się o deklarowany limit litrów paliwa jaki będę tankował.

> Wychodzi mi że tankuję połowę tego co wymagają.

Ile wymagaja?

Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji.

Bedac totalnym lajkonikiem zapytam tez czy nie ma znaczenia, ze kazdego dnia bede tankowal w innym miescie, aby na np. ORLENie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak leasingujesz auto w EFL-u, dostajesz kartę paliwową (nawet jak to jest jedno auto), więc chyba

> temat jest do załatwienia.

Ale ta karta jest wydawana na podstawie umowy współpracy pomiędzy EFL a Orlenem a nie klientem a Orlenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wymagaja?

> Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji.

Nie chcę skłamać, ale chyba 400 litrów miesięcznie.

Mi wychodzi około 200 wink.gif

> Bedac totalnym lajkonikiem zapytam tez czy nie ma znaczenia, ze kazdego dnia bede tankowal w innym

> miescie, aby na np. ORLENie tak?

Nie ma znaczenia na pewno w BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz w sumie dwie:

1. Karta prepaid Orlenu - wówczas nie masz limitów ilościowych, żeby wejść do programu Flota

TankBank

2. Dogadać się z jakimś CFM-em, aby wydali Ci kartę.

Bardzo mizerne szanse jako klient pojedyńczy no i będziesz miał wymóg wysokich zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opcje masz w sumie dwie:

> 1. Karta prepaid Orlenu - wówczas nie masz limitów ilościowych, żeby wejść do programu Flota

> TankBank

I to chyba rozwiązuje mój problem hmm.gif

Pojadę dzisiaj na stację trochę potruć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to chyba rozwiązuje mój problem

Jak dla mnie to - pardon my french - z pktu widzenia klienta het do dupy jest to produkt, bo topisz z góry kasę w paliwie.

> Pojadę dzisiaj na stację trochę potruć

Myślę, że możesz się odbić od marmurowej klaty - spróbuj na infolinię PKN, przypuszczam, że tam będą więcej wiedzieć.

TankBank to bardzo "niszowy" produkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to - pardon my french - z pktu widzenia klienta het do dupy jest to produkt, bo topisz

> z góry kasę w paliwie.

Topię 600-800PLN miesięcznie.

Jakie odsetki na lokacie by urosły przez ten czas. 2 PLN ? zlosnik.gif

A umowę z biurem księgowym mam skonstruowaną tak, że płace od ilości dokumentów księgowanych.Wskakuję w inne widełki i już płace 50PLN więcej za usługę no.gif

> Myślę, że możesz się odbić od marmurowej klaty - spróbuj na infolinię PKN, przypuszczam, że tam

> będą więcej wiedzieć.

Najsampierw spróbuję na stacji obok której i tak zaraz będę, bo jadę po Whoppera wink.gif

> TankBank to bardzo "niszowy" produkt...

Pewno dlatego, że dzisiaj każdy żyje na kredyt i dla niego to nie jest +5% na lokacie, ale -20% na karcie kredytowej zlosnik.gif

Edit: TankBank nie załatwi mojej sprawy. Będę miał przy każdym tankowaniu fakturę.

Dla mnie jest biznesTank i taką usługę wybrałem. Jedna faktura miesięcznie z każdej stacji na której tankowałem. A że tankuję na jednej, maks dwóch, to mogę to znieść ok.gif

Dodatkowo przez pierwsze 3 miesiące zniżka 4gr od litra, a jak przekroczę 500l/mieś to będzie ta zniżka zawsze.

Gość coś mówił o jakiejś dodatkowej zniżce przy tych 500l/mieś ale już nie słuchałem, bo to dla mnie nieosiągalne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno w grę wchodzą tylko te stacje? Neste rozwiązuje Twój problem od ręki...

Nie rozwiązuje, bo:

- najbliższa jest 10km od mojej pracy i/lub domu

- nie ma LPG, a ja tankuję prawie wyłącznie LPG wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozwiązuje, bo:

> - najbliższa jest 10km od mojej pracy i/lub domu

> - nie ma LPG, a ja tankuję prawie wyłącznie LPG

A nie można dogadać się z jakąś małą stacją LPG, żeby wystawiali Ci faktury zbiorcze? może będą bardziej elastyczni niż koncerny...

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm - a nie byłoby to rozwiązanie tematu odliczania VAT od paliwa w przyszłym roku ?

> Tj - utopić trochę kasy jeszcze w tym i odliczyć VAT ?

> Jak to Orlen fakturuje ??

Do faktury VAT liczy się data wykonania usługi/dostawy towaru. Nic nie wykręcisz w ten sposób.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie można dogadać się z jakąś małą stacją LPG, żeby wystawiali Ci faktury zbiorcze? może będą

> bardziej elastyczni niż koncerny...

Pewnie mogą, tylko że ja nie mam żadnej takiej małej stacji pomiędzy domem a pracą (mieszkam w gminie Centrum w Wawie zlosnik.gif).

Jest taka stacja obok roboty, ale średnio mi do niej po drodze. Niby mam do niej ze 400m ale z szansą na stanie w korku oslabiony.gif Upierdliwe, bo LPG tankuje się dosyć często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do faktury VAT liczy się data wykonania usługi/dostawy towaru. Nic nie wykręcisz w ten sposób.

> mar00ha

To jak IYO rozliczasz zakup doładowań kard prepaid do telefonów ?

Specyfikację z ITM_BILL dorzucasz ? :-)

Poza tym liczy się data postawienia towaru do dyspozycji odbiorcy, a kupując kartę prepaid spełniasz te przesłanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak IYO rozliczasz zakup doładowań kard prepaid do telefonów ?

> Specyfikację z ITM_BILL dorzucasz ? :-)

> Poza tym liczy się data postawienia towaru do dyspozycji odbiorcy, a kupując kartę prepaid

> spełniasz te przesłanki.

To i tak nie ma znaczenia, bo stacje wystawiają faktury PO TANKOWANIU, a nie po doładowaniu karty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i tak nie ma znaczenia, bo stacje wystawiają faktury PO TANKOWANIU, a nie po doładowaniu karty

No to muka.

Mi tłumaczono, (albo ja zrozumiałem) że jest to karta prepaid na paliwo, a nie zwykła płatnicza.

Z drugiej strony faktem jest, że można kupić m in paliwo ale i akcesoria/płyny, więc jak tu rozliczyć to z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to - pardon my french - z pktu widzenia klienta het do dupy jest to produkt, bo topisz

> z góry kasę w paliwie.

> Myślę, że możesz się odbić od marmurowej klaty - spróbuj na infolinię PKN, przypuszczam, że tam

> będą więcej wiedzieć.

> TankBank to bardzo "niszowy" produkt...

TankBank działa tylko na stacjach własnych Orleny na franczyzach narazie nie no.gif

Ups pomyliłem z BiznesTank spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a biznes tank?

> Bo coś takiego też jest?

> Jest możliwość posiadania kilku kart, posiadania na nich zniżki i płacenia zawsze na miejscu?

BiznesTank działa na włanych stacjach Orlenu i zawsze płacisz po zatankowaniu a tylko nalicza się rabat i dostajesz zbiorcza fakture. Co do iliści kart to nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja odliczam, bo ZTCW to wolno Biorę faktury, dostarczam

> do biura rachunkowego i łykają i mówią że wszystko w porządku.

> Auto nie ma kratki

To jeszcze poproś to biuro o podstawę prawną, bom szalenie ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbieraj same paragony a na koniec miesiąca poproś o wystawienie do nich faktury

To dostanie FV tylko do tych paragonów, które obejmowały usługi sprzed 7 dni:

"§ 9. 1. Fakturę wystawia się nie później niż siódmego dnia od dnia wydania towaru lub wykonania usługi, z zastrzeżeniem § 10-12. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczenia :-)

> "SYSTEM nie pozwala psze pana..."

Pwiem tak.... zbywają Cię i tyle grinser006.gif bo to troche czasu zajmuje jakieś 3-5 minuty zlosnik.gif a jak nie to zapraszam do mnie na tankowanie i nie będzie problemu z fakturami do paragonu nawet z całego mieśiąca ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dostanie FV tylko do tych paragonów, które obejmowały usługi sprzed 7 dni:

> "§ 9. 1. Fakturę wystawia się nie później niż siódmego dnia od dnia wydania towaru lub wykonania

> usługi, z zastrzeżeniem § 10-12. "

Doczytaj dokładnie ze zrozumieniem co tutaj pisze ok.gif Fakture do paragonu można wystawić z całego miesiąca a nawet wydaje mi się że do 3 miesięcy ale tego nie jestem pewnien. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Zależy mi na jednej fakturze na miesiąc.

> ..... W grę wchodzą stacje BP, Statoil i ORLEN (tylko te mam blisko pracy/domu i na nich mogę tankować).

Gdyby jednak w grę wchodził Shell, to kiedyś proponowano mi coś podobnogo na jednej z ich stacji. Nie było wymogu liczby zatankowanych litrów miesięcznie.

W przypadku podpisania umowy paliwo miało być tańsze o (chyba) 5 groszy/L gdyby tankowanie odbywało się na tej konkretnej stacji lub 2-3 gr/L na wszystkich stacjach Shell.

Faktura miała byc wystawiana dwa razy w miesiącu, z tym że trzeba było podpisać zgodę na ściąganie z konta pieniędzy za te faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doczytaj dokładnie ze zrozumieniem co tutaj pisze

Ależ dokładnie czytam - nie później niż 7 dnia.

> Fakture do paragonu można wystawić z całego miesiąca

Jak się chce, to tak, a jak się chce wysłać klienta na drzewo, to pokazujesz mu przepis i mówisz, żeby rozpoczął procedurę oddalania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pwiem tak.... zbywają Cię i tyle bo to troche czasu zajmuje jakieś 3-5 minuty a jak nie to

> zapraszam do mnie na tankowanie i nie będzie problemu z fakturami do paragonu nawet z całego

> mieśiąca

Ani mnie to ziębi, ani grzeję - mówię, jaka jest praktyka.

Ja natomiast mam to w tyle, bo za całość zakupów z m-ca mam 1 f-rę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.