Skocz do zawartości

gasnacy uniak


Tschoob

Rekomendowane odpowiedzi

Na centomanie juz wrzucilem , moze tutaj sie ktos z tym spotkal...

Silnik pracuje tak :

czyli odpala ok , rowne obroty a po paru sekundach gasnie...pompa ok, krokowy tez , wszystkie masy sprawdzone....kable i swiece tez...ma ktos jakies pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanka miała identyczny problem w golfie, winna była sonda lambda, która dawała niewłaściwe pomiary, przez co silnik głupiał... odpiąć ją i spróbować bez niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koleżanka miała identyczny problem w golfie, winna była sonda lambda, która dawała niewłaściwe

> pomiary, przez co silnik głupiał... odpiąć ją i spróbować bez niej

odpinalismy ja...nic sie nie zmienilo....map sensor zostal rowniez odpiety i tez nic to nie dalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie jest silnik do tej budy

> a na serio to jak bateria i klemy ? był w ogóle podłączany pod kompa ? jakieś błędy wyszły ?

bateria i klemy jak najbardziej idealne....do kompa nie byl podlaczany bo nie mam jak podjechac na diagnostyke zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bateria i klemy jak najbardziej idealne....do kompa nie byl podlaczany bo nie mam jak podjechac na

> diagnostyke

może gdzieś jest jakieś przebicie na kablach w wiązce ?

najlepiej byłoby go podpiąć pod kompa i wtedy byłoby widać co go boli wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na centomanie juz wrzucilem , moze tutaj sie ktos z tym spotkal...

> Silnik pracuje tak :

> czyli odpala ok , rowne obroty a po paru sekundach gasnie...pompa ok, krokowy tez , wszystkie masy

> sprawdzone....kable i swiece tez...ma ktos jakies pomysly ?

na pierwszy rzut oka to wyłącza się pompa paliwa...

może coś z przekaźnikiem wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może immobiliser w komputerze go w ten sposób dusi ? Albo czujnik zderzeniowy, odłączający po

> wypadku pompę paliwa ? Popodłączałeś wszystko dobrze ?

brak czujnika uderzenia i brak jakiegokolwiek immobilasera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez problemu

A końcówka tego gaśnięcia sama takie odgłosy wydaje czy tam jest ratowany dodawaniem gazu?

Sondę odpinałeś przy wtyczce od kompa czy gdzieś po drodze?

EDIT: Wydaje mi się, że jest to ten problem co czytałem o nim na centomanii... tylko kilka osób na forum wie co jest przyczyną, ale nie chcieli podać tego publicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresuj się czujnikiem na wale, sprawdź odległość czujnika od koła fonicznego.

> Rozumiem że sprawdzone zostało paliwo a dokładnie czy w momencie gaśnięcia dochodzi do listwy

> wtryskowej

tyle ze dzien wczesniej zanim zaczely sie te jazdy auto normalnie pracowalo...poprostu zostalo na odpalonym i dzialaljacym normalnie silniku wyprowadzone na noc na dwor...i rano przysypal snieg i dowalil mroz....i juz sie normalnie nie daje odpalic....pod koniec nie ma dodawanego gazu , wszystko jest na luzie...

@lordfalcon - to na centomanii to tyrkolenie ale tam chodzi o to ze jak jedziesz i depniesz przy 1,5 tys obrotow to sie dusi i prycha i dopiero po chwili zaczyna normalnie plynnie przyspieszac...to zupelnie inna sprawa niestety

edit : paliwo dochodzi do listwy w momencie gasniecia bo odpialem przewod w ostatniej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp jest rozkodowany , brak jakiegokolwiek immo , poza tym ten silnik jezdzil wczesniej u djo , potem w moim poprzednim uniaku a ai w tym juz odpalal normalnie tylko po wystawieniu na mroz tak sie stalo...teraz stoi w cieplym i sie nie naprawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli odpala ok , rowne obroty a po paru sekundach gasnie...pompa ok, krokowy tez , wszystkie masy

> sprawdzone....kable i swiece tez...ma ktos jakies pomysly ?

skoro jest paliwo i są iskry, to co nam pozostało: powietrze. nie przytyka cuś dolotu? hmm.gif tak sobie gdybam... silnik prędko gaśnie i robi to podobnie, jak przy braku paliwa - wiem, bo zatykałem dolot powietrza biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro jest paliwo i są iskry, to co nam pozostało: powietrze. nie przytyka cuś dolotu? tak sobie

> gdybam... silnik prędko gaśnie i robi to podobnie, jak przy braku paliwa - wiem, bo zatykałem

> dolot powietrza

Tak mi to przypomina trochę mojego jak za długo chodzi na wolnych na benzynie jak sobie szyby drapię, w pewnym momencie ECU uznaje, że już jest wystarczająco ciepły i zmniejsza obroty do ~900, niestety spadają gdzieś do 700 i wtedy zaczyna się męczyć silnik i końcówka jest dokładnie taka jak w tej fefnastce...

U mnie na 100% winne jest rozjechanie kompa, bo mało co na PB jeżdżę, zresztą podczas jazdy na PB są odczuwalne skutki rozjechanego ECU.

Może trzeba by sprawdzić jeszcze raz połączenia z czujnikami, zwłaszcza tam gdzie były cięte i lutowane kabelki, szczególnie od czujnika temp silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro jest paliwo i są iskry, to co nam pozostało: powietrze. nie przytyka cuś dolotu? tak sobie

> gdybam... silnik prędko gaśnie i robi to podobnie, jak przy braku paliwa - wiem, bo zatykałem

> dolot powietrza

filmik jest nagrany bez stozka...jest tylko samam rura...ze stozkiem bylo tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi to przypomina trochę mojego jak za długo chodzi na wolnych na benzynie jak sobie szyby

> drapię, w pewnym momencie ECU uznaje, że już jest wystarczająco ciepły i zmniejsza obroty do

> ~900, niestety spadają gdzieś do 700 i wtedy zaczyna się męczyć silnik i końcówka jest

> dokładnie taka jak w tej fefnastce...

> U mnie na 100% winne jest rozjechanie kompa, bo mało co na PB jeżdżę, zresztą podczas jazdy na PB

> są odczuwalne skutki rozjechanego ECU.

> Może trzeba by sprawdzić jeszcze raz połączenia z czujnikami, zwłaszcza tam gdzie były cięte i

> lutowane kabelki, szczególnie od czujnika temp silnika...

no to jestes druga osoba ktora powiedziala o rozjechaniu sie map frown.gif pierwszy byl kolega zdziarek...no nic , chyba trzeba bedzie go podpiac pod kompa i przepatrzec wiazke frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzi , skreca i jest naprawde przyjemnie zeby.GIF Fotki moze dzisiaj uda mi sie jakies strzelic smile.gif Ale wracajac do tematu ja chcialbym sie dowiedziec czy w pavla turbo nie ma zadnych mankamentow wartych opisania na forum technicznym skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedzi , skreca i jest naprawde przyjemnie Fotki moze dzisiaj uda mi sie jakies strzelic Ale

> wracajac do tematu ja chcialbym sie dowiedziec czy w pavla turbo nie ma zadnych mankamentow

> wartych opisania na forum technicznym

wiem że stoi w szopie czy w innym syfie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.