Skocz do zawartości

Zakup Fabii Monte Carlo


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak czy inaczej, urzeka spalanie przy spokojnej jeździe i 204KM w pogotowiu, pięknie

> Ile pali przy tempomacie 130km/h tak by średnia prędkość była powyżej 125km/h ?? Sprawdzałeś może

> lub możesz oszacować?

Nie mogę za bardzo bo nie pamiętam. Tak z 6-7 pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podziwiam Twoją wiarę w Hondę - zwróć uwagę, że kolega ma 1,4, a nie dyskutowany tu 1,2.

Wiarę? Ja z chęcią się przekonam czy wspomniane 1,2 jest takie szybkie. Nie tylko na prostej.

A jeśli okaże się szybsze od Hondy to okaże się szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle to i ja wiem

> Jest lżejsza od obecnej i ma więcej mocy niż 1,2/1,4 a co za tym idzie powinna być szybsza. Zgadza

> się?

No nie bardzo, to diesel. Jest cięższa o 200kg od 1.2TSI i lżejsza o 50kg od 1.4TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to przepraszam. Zajrzyj na stronę i spróbuj zestawić jakiegoś vw o osiągach porównywalnych z

> Fabia o jakiej tv dyskutujemy. Ja nie siedzę w w VAGach

> Edit: Match : Civic 1.8 (FK2) vs Polo V 1.2 TSI

chętnie popatrzę jak kolega Fabią zjada tego Civica.

powiem więcej.

stary RS również swobodnie wyprzedzał Civica 1,8. oczywiście mówimy o serii.

aczkolwiek dyskusja była o 1,2 TSI. w tej wersji nie pokładałbym, aż takich nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chętnie popatrzę jak kolega Fabią zjada tego Civica.

> powiem więcej.

Wiem. RS to dość szybkie autko było jak na swoje lata. Dlatego też zdziwiło mnie, że Fabia 1,2 ma być od niego szybsze... A tym bardziej zdziwiło mnie, że według gazet Civic i Rs jeżdżą podobnie - chociaż z drugiej strony ważą podobnie i mają praktycznie tyle samo mocy. Już kilka razy miałem okazję się przekonać, że przy takim porównaniu osiągi wypadają bardzo podobnie.

> stary RS również swobodnie wyprzedzał Civica 1,8. oczywiście mówimy o serii.

> po zainwestowaniu 1200 zł, nie było czego nawet porównywać

Też mi się tak wydawało... i dlatego poprosiłem o komentarz dla tego porównania. Tyle, że waga wyjaśnia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem. RS to dość szybkie autko było jak na swoje lata. Dlatego też zdziwiło mnie, że Fabia 1,2 ma

> być od niego szybsze... A tym bardziej zdziwiło mnie, że według gazet Civic i Rs jeżdżą

> podobnie - chociaż z drugiej strony ważą podobnie i mają praktycznie tyle samo mocy. Już

> kilka razy miałem okazję się przekonać, że przy takim porównaniu osiągi wypadają bardzo

> podobnie.

kilka razy miałem okazję uczestniczyć w takim wyścigu i w ani jednym biegu Civic nie wygrał. właściciel nie był zachwycony wink.gif

> Też mi się tak wydawało... i dlatego poprosiłem o komentarz dla tego porównania. Tyle, że waga

> wyjaśnia wszystko.

IMO 1,2 TSI jeździ bardzo przyjemnie, ale Civica 1,8 nie pokona ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka razy miałem okazję uczestniczyć w takim wyścigu i w ani jednym biegu Civic nie wygrał.

> właściciel nie był zachwycony

Mi to ryba bo wyścigi po prostej mało mnie kręcą.

> IMO 1,2 TSI jeździ bardzo przyjemnie, ale Civica 1,8 nie pokona

Właśnie to bym z chęcią sprawdził. Najpierw na prostej, później na zakrętach. Tyle że nie znam nikogo kto ma taka Skodę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi to ryba bo wyścigi po prostej mało mnie kręcą.

mnie zdecydowanie przestały bawić wink.gif

> Właśnie to bym z chęcią sprawdził. Najpierw na prostej, później na zakrętach. Tyle że nie znam

> nikogo kto ma taka Skodę

nie jeździłem ostrzej Fabią 2 po zakrętach.

Fabia I RS jest subiektywnie mniej stabilna ( tzn nigdy nie sprawdzone w obiektywnym pojedynku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi to ryba bo wyścigi po prostej mało mnie kręcą.

Z wyscigowcami mozna oszalec. Wszyscy właściciele Mustangow, Corvette, Camaro, Chargerow i Challengerow tudzież S2000, 350Z, 370Z, Boxter, Cayman, 911, SL, 335 i wszelkiego innego mniej-lub-bardziej sportowawego sprzętu chca sie ze mną wyscigowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wyscigowcami mozna oszalec. Wszyscy właściciele Mustangow, Corvette, Camaro, Chargerow i

> Challengerow tudzież S2000, 350Z, 370Z, Boxter, Cayman, 911, SL, 335 i wszelkiego innego

> mniej-lub-bardziej sportowawego sprzętu chca sie ze mną wyscigowac.

A o kierowcy Civiców? O nich ani słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wyscigowcami mozna oszalec. Wszyscy właściciele Mustangow, Corvette, Camaro, Chargerow i

> Challengerow tudzież S2000, 350Z, 370Z, Boxter, Cayman, 911, SL, 335 i wszelkiego innego

> mniej-lub-bardziej sportowawego sprzętu chca sie ze mną wyscigowac.

No ale oni przynajmniej mają czym. W Polsce główni ściganci to wszelkiej maści TDCi, DCi itp. Ktoś im naopowiadał że te samochody są szybkie i za wszelką cenę chcą to udowadniać. Ale szczytem i tak był koleś we Fiacie Palio Weekend podczas gołoledzi z dzieckiem z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO 1,2 TSI jeździ bardzo przyjemnie, ale Civica 1,8 nie pokona

Mowa właśnie o tym, że osiągi są/będą bardzo zbliżone pokonać nie pokona raczej,

ale przy DSG moooooże się zdarzyć, że w specyficznych warunkach będzie Fabia szybsza.

W każdym bądź razie nie powinna być dużo wolniejsza i o to się rozchodzi tu grinser006.gif

Ale pacjenta z 1.2 TSI w jakiejś bidnej wersji najlepiej (waga 270751858-jezyk.gif) nam brak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa właśnie o tym, że osiągi są/będą bardzo zbliżone pokonać nie pokona raczej,

> ale przy DSG moooooże się zdarzyć, że w specyficznych warunkach będzie Fabia szybsza.

> W każdym bądź razie nie powinna być dużo wolniejsza i o to się rozchodzi tu

> Ale pacjenta z 1.2 TSI w jakiejś bidnej wersji najlepiej (waga ) nam brak

Kwestia egzemplarza jak i skody taki hondy. Pacjent prawdopodobnie chętny jest w Krakowie hehe.gif Co do starej RS co prawda ma 130KM ale waży 200kg więcej niż 1.2 TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.