Skocz do zawartości

165/70r13 można założyć na uniaka?


Cyb

Rekomendowane odpowiedzi

teraz mam na kołach zimówki 135/80 R13, czy mogę w to miejsce włożyć bezproblemowo 165/70 R13 ?

i jakie to będzie miało konsekwencje (auto jeździ po towar odcinek 25km)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam na kołach zimówki 135/80 R13, czy mogę w to miejsce włożyć bezproblemowo 165/70 R13 ?

> i jakie to będzie miało konsekwencje (auto jeździ po towar odcinek 25km)?

155/65/r13 wchodzą bez problemu to myślę że te 165-tki też podpasują bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wulkanizator mi pwoiedzial, ze pupka i o ile 165/70 na tyl podejda, to na przodzie beda obcieraly

co będzie ocierać i gdzie, 155/80 są wyższe od 165/70 a co do szerokości to mam takie 14" i też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam na kołach zimówki 135/80 R13, czy mogę w to miejsce włożyć bezproblemowo 165/70 R13 ?

> i jakie to będzie miało konsekwencje (auto jeździ po towar odcinek 25km)?

mam takie letnie od 3 lat i nie ma zadnych problemow, nastepne bede myslal o 175/70/13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam na kołach zimówki 135/80 R13, czy mogę w to miejsce włożyć bezproblemowo 165/70 R13 ?

> i jakie to będzie miało konsekwencje (auto jeździ po towar odcinek 25km)?

Ja mam 175/80R13 w Uno 1.0

Z przodu nic nie obcierało jak miałem oryginalne sprężyny, z tyłu przy obciążeniu, albo na zakrętach już minimalnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Ja mam 175/80R13

> co za dziwoląg?

Standardowe opony w starszych rocznikach Polonezów. W późniejszych stosowano 185/70

> Jesteś pewien, że masz takie opony?

Też mi się wydaje mało prawdopodobne, żeby toto weszło do Uno. Od normalnych 155/70 mają średnicę większą o ponad 6 centymetrów hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Standardowe opony w starszych rocznikach Polonezów. W późniejszych stosowano 185/70

> Też mi się wydaje mało prawdopodobne, żeby toto weszło do Uno. Od normalnych 155/70 mają średnicę

> większą o ponad 6 centymetrów

Weszło weszło i nawet jeździ od dłuższego czasu zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co za dziwoląg?

> Jesteś pewien, że masz takie opony?

Jakby nie był, to by nie pisał icon_rolleyes.gif Nieco dziwnie wyglądają ale przynajmniej ma lepsze tłumienie niż na seryjnych 135-tkach sciana.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam na kołach zimówki 135/80 R13, czy mogę w to miejsce włożyć bezproblemowo 165/70 R13 ?

> i jakie to będzie miało konsekwencje (auto jeździ po towar odcinek 25km)?

bardziej bym polecał 165/65r13 mniejsze przekłamania licznika będą. A 155/70r13 najlepsze, najmniejsze tarcie przy najleszym komforcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.