Skocz do zawartości

Instalacja 1 generacji Autronic AL-700 problem


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przywitać tutaj na kąciku bo jeszcze nie pisałem nigdy nic tutaj. ( nie było potrzeby biglaugh.gif). Auto o które chodzi to Cinquecento Sporting 1.1 instalacja Autronic AL-700. Wszystko chodziło pięknie do tej pory ok.gif Jednak zerwał mi się pasek rozrządu , auto stało 3 tygodnie, dopiero w sobotę je uruchomiłem ( założyłem nowy pasek itd). Do czasu naprawy wszystko było ok z gazem. Po naprawie nie działa icon_eek.gif. Dodam że auto stało te 3 tygodnie bez aku. Jakieś pomysły co mogło się albo co mogłem sam zepsuć ? zlosnik.gif W temacie gazu w aucie jestem kompletnym laikiem smile.gif

http://allegro.pl/interfejs-gazu-lpg-usb-bingo-stag-autronic-fvat-i1484149972.html

myślę już nad zakupem takiego czegoś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do czasu naprawy

> wszystko było ok z gazem. Po naprawie nie działa . Dodam że auto stało te 3 tygodnie bez aku.

"wszystko było ok z gazem. Po naprawie nie działa . " - to znaczy ...? Może coś więcej na temat objawów - brak zasilania centralki, nie przełącza się na LPG itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "wszystko było ok z gazem. Po naprawie nie działa . " - to znaczy ...? Może coś więcej na temat

> objawów - brak zasilania centralki, nie przełącza się na LPG itp.

panowie więc tak: czy brak zasilania centralki hm ? światełko przy przełączniku mruga sobie jak zawsze zlosnik.gif wyczytałem że można odpalić awaryjnie poprzez wciśnięcie na 3 sekundy przycisku. w ten sposób zapala i jeździ ( tylko nie ma wolnych obrotów prawie wcale). podczas jazdy przełączało się zwykle przy 2000 obr/min teraz nie chce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> al-700 to chyba II generacja

> warto sprawdzić zasilanie centralki( tam na bezpiecznikach od gazu) częsta bolączka tej instalacji

> to kiepski styk w tych gniazdach.

bezpieczniki są całe, sprawdzić zasilanie multimetrem? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie więc tak: czy brak zasilania centralki hm ? światełko przy przełączniku mruga sobie jak

> zawsze wyczytałem że można odpalić awaryjnie poprzez wciśnięcie na 3 sekundy przycisku. w ten

> sposób zapala i jeździ ( tylko nie ma wolnych obrotów prawie wcale). podczas jazdy przełączało

> się zwykle przy 2000 obr/min teraz nie chce

A jak jest z zasilaniem zaworu? Może centralka działa jak trzeba tylko jest przerwa na przewodzie lub końcówce i brak napięcia na elektrozaworze LPG? Spróbuj zmierzyć po przełączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest z zasilaniem zaworu? Może centralka działa jak trzeba tylko jest przerwa na przewodzie

> lub końcówce i brak napięcia na elektrozaworze LPG? Spróbuj zmierzyć po przełączeniu.

Zawór ten który jest w parowniku i jest na nim cewka tak? wink.gif Muszę wziąć multimetr i to obadać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawór ten który jest w parowniku i jest na nim cewka tak? Muszę wziąć multimetr i to obadać

Tak. Sprawdź najpierw napięcie a dodatkowo ciągłość uzwojenia cewki omomierzem (oczywiście po odpięciu przewodów zasilających). To samo możesz powtórzyć w odniesieniu do elektrozaworu przy zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Sprawdź najpierw napięcie a dodatkowo ciągłość uzwojenia cewki omomierzem (oczywiście po

> odpięciu przewodów zasilających). To samo możesz powtórzyć w odniesieniu do elektrozaworu przy

> zbiorniku.

A jakieś konkretne wartości mają byc czy patrzeć tylko czy nie skaczą zbyt mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jesli napisałeś, że możesz jeźdźić w trybie awaryjnym, to nie trać czasu na sprawdzanie elektrozaworów - zabierz się za czujnik temperatury, pewnie podczas naprawy urwała sie od niego jedna z koncówek. Jesli zastąpisz go zworą, będziesz mógł przełaczać na LPG od razu po uruchomieniu silnika. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, jesli napisałeś, że możesz jeźdźić w trybie awaryjnym, to nie trać czasu na sprawdzanie

> elektrozaworów - zabierz się za czujnik temperatury, pewnie podczas naprawy urwała sie od

> niego jedna z koncówek. Jesli zastąpisz go zworą, będziesz mógł przełaczać na LPG od razu po

> uruchomieniu silnika. Pozdr.

Wstępnie obadałem kable i wyglądają okej ok.gif Natomiast jedno pytanie jeszcze mnie nurtuje , na gaz przełącza się automatycznie po przekroczeniu 2000 rpm. Skądś musi komp od gazu brać sygnał żeby się przełączyło, z cewek? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź przewody idące do niego, jak wszystko ok, to spróbuj go zewrzeć - auto powinno odpalić bez

> problemu.

Palić to pali , tylko się nie przełącza tak jak do tej pory zlosnik.gif Znaczy sie mam dwa jego kabelki ze sobą zewrzeć? Jutro to obadam ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, jesli napisałeś, że możesz jeźdźić w trybie awaryjnym, to nie trać czasu na sprawdzanie

> elektrozaworów - zabierz się za czujnik temperatury, pewnie podczas naprawy urwała sie od

> niego jedna z koncówek.

W Autronikach 700 była możliwość zakładania czujników temperatury, ale gaziarze świadomie z nich rezygnowali. Nie wykluczone, ze i u kolegi brak tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstępnie obadałem kable i wyglądają okej Natomiast jedno pytanie jeszcze mnie nurtuje , na gaz

> przełącza się automatycznie po przekroczeniu 2000 rpm. Skądś musi komp od gazu brać sygnał

> żeby się przełączyło, z cewek?

dokładnie bierze sygnał z instalacji o prędkości obrotowej silnika i przełącza ci tak jak by czujnik temperatury był nieuaktywniony(ewentualnie brak go fizycznie)tylko jak tobie wcześniej przełączało po osiągnięciu danej temperatury to raczej można wykluczyć brak czujnika.spora część tych instalacji chodzi właśnie bez tego czujnika i przełącza po osiągnięciu obrotów.więc jeżeli ci to nie przeszkadza możesz spokojnie tak jeździć.jak jednak to cię boli najlepszym sposobem jest się podpiąć pod kompa i zobaczyć jaką on tam temperature widzi. interfejs do zrobienia

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic56469.html

koszt koło 10 zł,a potem i regulacje można wykonywać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Autronikach 700 była możliwość zakładania czujników temperatury, ale gaziarze świadomie z nich

> rezygnowali. Nie wykluczone, ze i u kolegi brak tego czujnika.

Zobacz co napisałem w postach wyżej zolta.gif. Mam ten czujnik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie bierze sygnał z instalacji o prędkości obrotowej silnika i przełącza ci tak jak by

> czujnik temperatury był nieuaktywniony(ewentualnie brak go fizycznie)tylko jak tobie wcześniej

> przełączało po osiągnięciu danej temperatury to raczej można wykluczyć brak czujnika.

nie, mi się przełączało zawsze po przekroczeniu 2000 rpm , nie po osiągnięciu temperatury. ok.gif tak jak teraz jeździć się nie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz co napisałem w postach wyżej . Mam ten czujnik

a więc najprościej to jest podłączyć sie kompem pod centralke i już wszystko wiesz.(koszt wykonania fejsa to 10 zł, więc nie jest to cena zaporowa).jeżeli czujnik masz a nigdy nie przełanczało sie po osiągnięciu temp. to może jest nie aktywowany .podłanczając pod kompa bedziesz widział czy dostaje sygnał obrotów silnika, temperatury.jeżeli nie przełancza jak wcześniej po 2000 obr. to szukałbym gdzieś w okolicy cefki bo z tamtąd dostaje sygnał o obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy dostaje sygnał obrotów silnika, temperatury.jeżeli nie przełancza jak wcześniej po 2000

> obr. to szukałbym gdzieś w okolicy cefki bo z tamtąd dostaje sygnał o obrotach.

więc będę grzebał w okolicach cewek, dzieki lizak.gifbbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok panowie. problem rozwiązany wink.gif kupiłem interfejs u viakena , podłączyłem i czujnik temperatury walnięty , nie przełączało się bo w programie pokazywało temp parownika - 55 stopni zlosnik.gif ustawiłem żeby czujnik był nieaktywny i elegancko działa wink.gif niestety jest problem z regulacją. lekko śrubkę ruszę na parowniku i spada albo za ubogo że przygasa/gaśnie na wolnych albo jest za bogato i potem jak zgaszę to na benzynie nie idzie odpalić. czy jest to oznaka że parownik się kończy? hmm.gif czy nie umiem regulować? zlosnik.gif pytanie co do praogramu AMON co to za opcja cut off ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą regulacji II gen jest, że po każdej zmianie fizycznej instalacji (nawet lekkie poruszenie śrubki na parowniku) powinno się robić kalibrację sterownika. Dopiero jesli po róznych ustawieniach parametrów parownika i kalibracjach okazuje się, że nie mozna doprowadzić do oscylacji składu mieszanki, to można przyjąć, że parownik do wymiany. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie takie problemy to był właśnie kończący sie parownik

> A co do cut-offa to to samo co na benzynie. Odciecie paliwa przy hamowaniu silnikiem

Aaaa czaje, czyli oszczędność? biglaugh.gifbiglaugh.gif To chyba warto ustawiić biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadą regulacji II gen jest, że po każdej zmianie fizycznej instalacji (nawet lekkie poruszenie

> śrubki na parowniku) powinno się robić kalibrację sterownika. Dopiero jesli po róznych

> ustawieniach parametrów parownika i kalibracjach okazuje się, że nie mozna doprowadzić do

> oscylacji składu mieszanki, to można przyjąć, że parownik do wymiany. Pozdr.

Robiliśmy kalibrację i różne ustawienia. Ruszenie śrubeczki o 0.01 mm dosłownie i z ubogiej mieszanki wskakiwało na bogatą blush.gifblush.gif. Ostatnio pól roku temu gdy bylem na regulacji to już powiedzieli wtedy ze parownik do wymiany, opłaca się regenerować tymi zestawami naprawczymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze lepsze niż oszczędność jest to, że auto hamuje silnikiem.

A najlepsze jest to, że w tytule wątku jest napisane, że to instalacja I generacji, czyli kolega może sobie włączyć tego cut-off'a a i tak nic to nie da. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A najlepsze jest to, że w tytule wątku jest napisane, że to instalacja I generacji, czyli kolega

> może sobie włączyć tego cut-off'a a i tak nic to nie da.

Sorry chyba mnie poprawiali że to instalacja 2 generacji ok.gifsmile.gif Auto to CCS 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak. Także przepraszam, trochę zmylił mnie temat, w takim razie cut-off będzie działał.

No to git, sorry bo jak zakładałem temat to byłem kompletnym laikiem ds. gazociągu zlosnik.gif a teraz już sobie sam reguluje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Okej panowie gaz wyregulowany w miarę wink.gif JEst jednak problem, przyczyną nieprzełączania był czujnik temp. dezaktywowałem go kompletnie. Jednak problemem jest bardzo późne przełączanie się na gaz, czy ktoś ma może pomysł ? Trzeba z 2-3 km przejechać żeby się przełączyło. Czy dezaktywacja czujnika ma z tym coś wspólnego czy parownik kaput?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz masz przełączanie tylko po przekroczeniu pewnych obrotów silnika.

jesteś pewny że przekraczasz te obroty?

ja się nie znam, ale jak by nawet parownik mówił papa to na zimnym (parowniku) by szarpało, porostu parownik na zimnych membranach by złe pracował/nie wyrabiał by.

Sam mam II generację, czujnik w centralce wyłączony, próg obrotów ustawiony na ~3krpm (aby się nie przełączył zaraz po odpaleniu, jeżeli tego nie potrzebuje) i nie ma zmiłuj się 3krpm i lpg działa.

miga ci wtedy kontrolka na panelu ze lpg w gotowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli teraz masz przełączanie tylko po przekroczeniu pewnych obrotów silnika.

dokładnie tak.

> jesteś pewny że przekraczasz te obroty?

tak nawet więcej daję food.gif

> ja się nie znam, ale jak by nawet parownik mówił papa to na zimnym (parowniku) by szarpało,

> porostu parownik na zimnych membranach by złe pracował/nie wyrabiał by.

> Sam mam II generację, czujnik w centralce wyłączony, próg obrotów ustawiony na ~3krpm (aby się nie

> przełączył zaraz po odpaleniu, jeżeli tego nie potrzebuje) i nie ma zmiłuj się 3krpm i lpg

> działa.

> miga ci wtedy kontrolka na panelu ze lpg w gotowości?

tak miga miga, no przy tych temperaturach to powinien od razu się przełączać myślę, zauważyłem że auto bardzo wolno się nagrzewa, może termostat poszedł się walić? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak.

> tak nawet więcej daję

> tak miga miga, no przy tych temperaturach to powinien od razu się przełączać myślę, zauważyłem że

> auto bardzo wolno się nagrzewa, może termostat poszedł się walić?

przy tych ustawieniach mógłbyś nie mieć termostatu. porostu musi przełączyć się na LPG. więc moim zdaniem to nie to powoduje opóźnienie w przełączaniu się na LPG, ewentualnie wolniej auto będzie się nagrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się laptopem do centralki i zwróć uwagę na czas nagrzewania sondy - przed tym czasem nie można przełaczyć się na LPG. Może coś nie tak masz z sondą? Sonda z grzałką nagrzewa się w kilkanaście sekund, sonda bez grzałki nagrzewa się dłużej... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącz się laptopem do centralki i zwróć uwagę na czas nagrzewania sondy - przed tym czasem nie

> można przełaczyć się na LPG. Może coś nie tak masz z sondą? Sonda z grzałką nagrzewa się w

> kilkanaście sekund, sonda bez grzałki nagrzewa się dłużej... Pozdr.

U mnie to trwa dosyć długo sick.gif Natomiast na benzynie pokazywało w amonie nagrzewanie sondy raptem kilka sekund zlosnik.gif Jeszcze jedno, może jest zalany że na początku nie chce się przełączyć na LPG? Kiedyś jak mi w warsztacie zrobili to przełączało się od razu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącz się laptopem do centralki i zwróć uwagę na czas nagrzewania sondy - przed tym czasem nie

> można przełaczyć się na LPG. Może coś nie tak masz z sondą? Sonda z grzałką nagrzewa się w

> kilkanaście sekund, sonda bez grzałki nagrzewa się dłużej... Pozdr.

Z przełączeniem na gaz przed nagrzaniem sondy nie ma w Autroniku 700 problemu. Sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a miga wolno, czy szybko, jak w momencie przełaczania? Pozdr.

miga szybko. co to oznacza że szybko a co oznaczałoby gdyby migała wolno ? zlosnik.gif hm szybko jak w momencie przełączania? możesz dokładniej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miga wolno = brak warunków do przełaczenia (obroty, temperatura itp)

Miga szybko = są warunki do przełaczenia, centralka czeka na spadek obrotów, aby przełaczyć na LPG (jeśli ustawiono na opadające).

Teraz sam oceń na podstawie pracy kontrolki, dlaczego od razu się nie przełącza?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miga wolno = brak warunków do przełaczenia (obroty, temperatura itp)

> Miga szybko = są warunki do przełaczenia, centralka czeka na spadek obrotów, aby przełaczyć na LPG

> (jeśli ustawiono na opadające).

> Teraz sam oceń na podstawie pracy kontrolki, dlaczego od razu się nie przełącza?

> Pozdr.

No dzisiaj zaobserwowałem, miga szybko, mam ustawione przy wzroście obrotów przełączanie. Czyżby był faktycznie tak przelany że go dławi czy co bo już sam nie kumam. Parownik by się kończył, no nie wiem? busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak przelany że go dławi

Dla centralki nie ma znaczenia, że przelany, czy nie, czy jest LPG, czy nie ma, powinna przełaczyć po zaistnieniu warunków, o których pisałem! Co najwyżej po przełaczeniu silnik zgasłby lub zmulił się... Może do przełaczenia zbyt nisko podnosisz obroty? Jak masz ustawione? Najlepiej zapodaj screeny z zakładek Amona.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla centralki nie ma znaczenia, że przelany, czy nie, czy jest LPG, czy nie ma, powinna przełaczyć

> po zaistnieniu warunków, o których pisałem! Co najwyżej po przełaczeniu silnik zgasłby lub

> zmulił się... Może do przełaczenia zbyt nisko podnosisz obroty? Jak masz ustawione? Najlepiej

> zapodaj screeny z zakładek Amona.

> Pozdr.

Widzisz ja nie dokładnie się wyraziłem i przez to całe zamieszanie , przepraszam frown.gif. Przełącza się ale muli się i gaśnie o to mi chodziło. Daje buta na 4 krpm palacz.gif. Próg obrotów mam na 2500 rosnąco. alien.gif. Tutaj szukam tego powodu gaśnięcia po przełączeniu bo zeszłego lata tego problemu nie było. ( w takich tempraturach). i dzięki że napisałeś dokładniej niż ja bo nigdy nie doszlibyśmy do porozumienia przez moją niedokładność hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś poprawnie skalibrować centralkę na gorącym silniku i upewnić się, że mieszanka oscyluje w całym zakresie obrotów. Natomiast przyczyny gaśnięcia na LPG na zimnym szukałbym obserwując amon i pracę sondy lambda oraz otwarcie krokowca podczas próby przełaczenia na silniku zimnym. Z tego może wynikać np. zuzycie parownika, uszkodzenie krokowca (lub zacięcie), zapowietrzony i dlatego zamarzający parownik itp.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Myślę, że powinieneś poprawnie skalibrować centralkę na gorącym silniku i upewnić się, że mieszanka

> oscyluje w całym zakresie obrotów. Natomiast przyczyny gaśnięcia na LPG na zimnym szukałbym

> obserwując amon i pracę sondy lambda oraz otwarcie krokowca podczas próby przełaczenia na

> silniku zimnym. Z tego może wynikać np. zuzycie parownika, uszkodzenie krokowca (lub

> zacięcie), zapowietrzony i dlatego zamarzający parownik itp.

> Pozdr.

Temat powraca, w międzyczasie padło mi UPG i auto stało. Na gaz znowu się nie przełącza jak zimny wink.gif Parownik to jest zużyty swoją drogą a co do tego silniczka krokowego to jeżeli byłby zacięty, uszkodzony to jeśli go odłącze to powinno działać ? Tzn przełączyć się na gaz od razu po odpaleniu? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.