Skocz do zawartości

Rezygnacja z gwarancji


Ikrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój II watek na forum. Niecały rok temu kupiłem w salonie Lacetti combi 1,6. Niecałe 2 tygodnie temu zamontowalem w nim instalacje gazową poza servisem, o połowę tańsza, a taka sama jak oferowana u dilera. Oczywiście przed montażem wiedzialem, że strace gwarancję na samochód, chociaz nie bardzo wiem dlaczego także na nadwozie, ale mniejsza o to. Na razie jest OK, duzo mniejsze koszty jazdy, a robie rocznie ok. 18 tys. Ciekawy jestem, czy ktos postapił podobnie i potem tego żałował. Zaryzykowałem, zobaczymy jak na tym wyjdę. Samochód uważam za nieskomplikowany, znam się na mechanice, potafię w porę zareagowac na usterki i je zdiagnozować. Serwis uważam za drogi, stąd m.in. moja decyzja. Ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat, podobne decyzje. Pozdrówka dla wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ,ze zalozyles BRC FL SF za 1/2 ceny ASO ? Bo mi w niezaleznym warsztacie zawolali tyle co w aso...

Ciekawi mnie gdzie za 2 tysie zaloza porzadna sekwencje hmm.gif

Bo jezeli straciles gwarancje dla 5 stowek baa nawet tysiaka to imho strzal w stope.

Co do gwarancji , na zawieszenie , uszczelki , plastiki , lakier itp nie powinienes utracic gwarancji.

Generalnie czesci do lancetnika sa tanie jak barszcz waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, w przeciwieństwie do "radosnej twórczości" doradców w ASO, nie utraciłeś całej gwarancji. Jest ona anulowana tylko w tej części, w jakiej (ewentualnie) założenie gazu spowoduje usterkę. Nie będzie ona usunięta w ramach gwarancji, jeśli spowodował ją gaz. I tyle.

A że mówią różne rzeczy... mówiąc wulgarnie zwykle to mówią debile (za przeproszeniem Klubowiczów), co to nt. przepisów nie mają bladego pojęcia.

Oczywiście, prościej byłoby nie zakładać, ale...

Sam w nowym Aveo założyłem poza ASO alarm oraz czujniki. Za wszystko z robocizną dałem ok. 1000 zł - w ASO jakieś 3x tyle (czujniki baaardzo markowe). I wiem, że się mogą pluć, trudno.

Nie uważam, żebym stracił gwarancję na całe auto czy cokolwiek w nim.

Czytałem warunki gwarancji - nie ma tam słowa nt. tego co Ci powiedzieli, że "tracisz gwarancję na całe auto": w gwarancji dla Aveo pisze tak, jak przytoczyłem na wstępie - TYLKO usterki spowodowane czymś, co sami domontowaliśmy nie będą usuwane na gwarancji. Inna sprawa, że w przypadku gazu możliwości jest trochę więcej niż w przypadku alarmu i czujników, ale na pewno nie jest to tak, że jak założysz gaz i padnie Ci ABS, to będzie to wina gazu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie, w przeciwieństwie do "radosnej twórczości" doradców w ASO, nie utraciłeś całej

> gwarancji. Jest ona anulowana tylko w tej części, w jakiej (ewentualnie) założenie gazu

> spowoduje usterkę. Nie będzie ona usunięta w ramach gwarancji, jeśli spowodował ją gaz. I

> tyle.

Prawda.

> (...)

> Nie uważam, żebym stracił gwarancję na całe auto czy cokolwiek w nim.

> (...)

I masz rację. Tylko ją teraz wyegzekwuj. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda.

> I masz rację. Tylko ją teraz wyegzekwuj.

Nie twierdzę, że będzie sielanka, ale jest to do zrobienia. Pytanie tylko czy np. pisma do centrali wystarczą, czy trzeba będzie iść do sądu.

W każdym razie warunki gwarancji pisemne są dość normalne.

Czego niestety nie można powiedzieć o ASO i ludziach tam pracujących... piesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam właśnie stoję nad takim dylematem. Samochód mam nowy, i chcę założyć instalację gazową BRC, podzwoniłem troche... i niestety, finalnie trzeba to zrobić w ASO Chevroleta, ew. diler musiałby wyrazić zgodę na montaż poza, ale "nie poniosą takiej odpowiedzialności" i się nie zgodzili.

Ile dałeś za instalację? Mi w sieci Czekram (a ta firma instaluje także te instalacje w nowych chevroletach, niestety w ogóle to nie zmienia podejścia do spraw gwarancyjnych) proponowali 2700 zł. Szczerze mówiąc, dla mnie cena to jedno, a odległość od serwisu to drugie, mieszkam tak że ASO chevroleta mam w promieniu 110 km w każdym kierunku (widać wyraźnie że brakuje tu salonu, mamy opla ale nie prowadzą serwisu chevi smile.gif)), a już do partnerów Czekramu mam 30 km.

Ogólnie ceny w ASO też się mocno różnią, i nie wszyscy wykonują taką usługę. Obdzwoniłem tych w kółko i cena waha się od 3800-5000 ;-) (niekiedy otwarcie przyznają że są tylko pośrednikiem a inny warsztat wykonuje usługę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Lacetti dostało gaz jak miał 7kkm .Gazowanie oczywiście nie w ASO, na gwarancji padl mi panel sterowania od nawiewu,standardowo zimny lut .Wymieniony na gwarancji po ok 40kkm blad p300 zawory zrobione gwarancyjnie. Wszystko obylo sie bez problemowo pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak zrobiłem w Epice. Za instalkę wołali w ASO 6-7kPLN a założyłem za ok. 3.2kPLN. Po tym

> zabiegu normalnie usuwałem z tytułu gwarancji usterki typu rdzewiejące ramki szyb i guma

> stabilizatora

Bo tak jest. Robic poza ASO i nic nie mowic. Dopiero jak usterka silnika to sie zorientuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat znalazł odzew. Otóz za instalacje zapłaciłem 2,600 zł. W jej sklad wchodzi m.in. wtryskiwacze H2000, elektronika jest polska Oskar-N. Co do gwarancji to zaskoczyliscie mnie troche faktem, że nie trace jej na cały pojazd. Przed montażem instalacji zasiegnałem takiej informacji u dilera, gdzie powiedziano mi, że trace gwarancje na wszystko. Zatem musze sprawę zbadac jeszcze raz u żródła, bo do 15000 km brakuje mi jeszcze 600 km. Co do praw gwarancyjnych poodbnie było z oponami, które potwornie huczały przy okreslonej predkości. Pracownicy chevroleta sugerowali mi że nie mam szans na wymiane opon, a jednak ostatecznie mi to zrobio0no, po lekkiej interwencji w Cenntrali Chevroleta w W-wie. Zatem ruszam po nowe ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, że temat znalazł odzew. Otóz za instalacje zapłaciłem 2,600 zł. W jej sklad wchodzi m.in.

> wtryskiwacze H2000, elektronika jest polska Oskar-N.

Jestem niemal 100% pewien, że w ASO nie proponowali Ci montażu takiej instalacji.

Chevrolet montuje teraz BRC P&D lub BRC Sequent24 i cena takiej instalacji do silnika 4-cyl w dobrym warsztacie to ok 2.800zł, w ASO 1.000zł drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem niemal 100% pewien, że w ASO nie proponowali Ci montażu takiej instalacji.

Bankowo.

Przeglądając jej instrukcję, dochodzę do wniosku, że zalatuje to trochę Stagiem.

Nie wydaje mi się też, że diler nie chciał za instalację 5200. Wygląda na to, że w tym przypadku połowa też jest definiowana inaczej niż zwykle. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, że temat znalazł odzew. Otóz za instalacje zapłaciłem 2,600 zł. W jej sklad wchodzi m.in.

> wtryskiwacze H2000, elektronika jest polska Oskar-N.

facepalm.gifNie chce byc zlosliwy ale za 3 tysie mozna miec BRC SQ24 a ja w ASO zaplacilem 4 tysie za FLY SF na Keihinach...

IMHO przeplaciles no i ASO napewno by Ci tego nie zaproponowalo bo jest prikaz na BRC.

Co do gwarancji to zaskoczyliscie mnie

> troche faktem, że nie trace jej na cały pojazd. Przed montażem instalacji zasiegnałem takiej

> informacji u dilera, gdzie powiedziano mi, że trace gwarancje na wszystko. Zatem musze sprawę

> zbadac jeszcze raz u żródła, bo do 15000 km brakuje mi jeszcze 600 km. Co do praw

> gwarancyjnych poodbnie było z oponami, które potwornie huczały przy okreslonej predkości.

> Pracownicy chevroleta sugerowali mi że nie mam szans na wymiane opon, a jednak ostatecznie mi

> to zrobio0no, po lekkiej interwencji w Cenntrali Chevroleta w W-wie. Zatem ruszam po nowe

> ustalenia.

Powodzenia waytogo.gif Nie daj sie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóz za instalacje zapłaciłem 2,600 zł. (...) wtryskiwacze H2000, elektronika jest polska Oskar-N.

I tu dokładnie widać ile prawdy było w stwierdzeniu "o połowę tańsza, a taka sama jak oferowana u dilera".

Na tej samej zasadzie lacetti to astra IV "o połowę tańsza, a taka sama jak oferowana u dilera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu dokładnie widać ile prawdy było w stwierdzeniu "o połowę tańsza, a taka sama jak oferowana u

> dilera".

> Na tej samej zasadzie lacetti to astra IV "o połowę tańsza, a taka sama jak oferowana u dilera".

Dziadkowi kolegi tak wcisneli jedną z ostatnich sztuk puga 306 wink.gif Proszę Pana to taki 406 tylko tańszy wink.gif Op

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, że temat znalazł odzew. Otóz za instalacje zapłaciłem 2,600 zł. W jej sklad wchodzi m.in.

> wtryskiwacze H2000, elektronika jest polska Oskar-N.

A powiedz mnie jakie warunki gwarancji dostałeś na ten wyrób? Jest ogólnopolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwarancja jest ogólnokrajowa, na pewno jesli zamontuje sie instalacje w tej firmie. Gwarancje mam na 2 lata, servis co 10 tys km. Na razie sprawuje się super. Elektronika pochodzi z firmy elektronicznej z Bstoku, reduktor włoski. Co do BRC- a za co tu przepłacać. Jesli intalacja gazowa ma dobre podzespoły, komuter, jest całkowicie bezobsługowa, wszystko jest zgrane i oczywiscie nie jest to cos najtanszego, to czy jest sens płacic za BRC? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwarancja jest ogólnokrajowa, na pewno jesli zamontuje sie instalacje w tej firmie. Gwarancje mam

> na 2 lata, servis co 10 tys km. Na razie sprawuje się super. Elektronika pochodzi z firmy

> elektronicznej z Bstoku, reduktor włoski. Co do BRC- a za co tu przepłacać.

No chociażby, że po kilku przeglądach tego wynalazku jesteś do tyłu w kosztach eksploatacji a z każdym kolejnym wciąż rosną. Co 10 tysięcy to kpina przy "niby" droższej konkurencji która ma 15-30 tysięcy...

I nie piszę tylko o samych przeglądach, ale o dojazdach i stracie czasu. Policz ile to pochłania to zrozumiesz dlaczego warto czasem dopłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwarancja jest ogólnokrajowa, na pewno jesli zamontuje sie instalacje w tej firmie. Gwarancje mam

> na 2 lata, servis co 10 tys km. Na razie sprawuje się super. Elektronika pochodzi z firmy

> elektronicznej z Bstoku, reduktor włoski. Co do BRC- a za co tu przepłacać. Jesli intalacja

> gazowa ma dobre podzespoły, komuter, jest całkowicie bezobsługowa, wszystko jest zgrane i

> oczywiscie nie jest to cos najtanszego, to czy jest sens płacic za BRC? Pozdrawiam wszystkich.

IMHO najwieksza wtopa w twoim zyciu smile.gif ale o tym pozniej...

Pozniej:

- serwis co 10 tysi - koszta,koszta,koszta

- marne podzespoly - obym nie bym zlym prorokiem ale takie zestaw magika wyjsra sie po 20-30kkm

- gwarancja ogolnokrajowa ale na co ? bo generalnie kazdy element z innej parafii ?

- lista "ogolnopolskich" serwisow jest wrecz zenujaca no.gif

Podsumowujac dla nieduzej kasy strzeliles samoboja ,ktory w przyszlosci moze DUUUUZZZOOOOO kosztowac... Gowno w sreberku jest gownem w sreberku mimo ,ze tansze o czekolady nie jest czekolada tylko gownem no.giffacepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO najwieksza wtopa w twoim zyciu ale o tym pozniej...

> Pozniej:

> - serwis co 10 tysi - koszta,koszta,koszta

> - marne podzespoly - obym nie bym zlym prorokiem ale takie zestaw magika wyjsra sie po 20-30kkm

> - gwarancja ogolnokrajowa ale na co ? bo generalnie kazdy element z innej parafii ?

> - lista "ogolnopolskich" serwisow jest wrecz zenujaca

> Podsumowujac dla nieduzej kasy strzeliles samoboja ,ktory w przyszlosci moze DUUUUZZZOOOOO

> kosztowac... Gowno w sreberku jest gownem w sreberku mimo ,ze tansze o czekolady nie jest

> czekolada tylko gownem

Kurna... dla czterech stów facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - marne podzespoly - obym nie bym zlym prorokiem ale takie zestaw magika wyjsra sie po 20-30kkm

Wtryskiwacze akurat ma dobre, koreańskie. smile.gif Elektronika wyglada jakby miała coś wspólnego ze Stagiem (producent z tego samego miasta), więc może nie będzie aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtryskiwacze akurat ma dobre, koreańskie. Elektronika wyglada jakby miała coś wspólnego ze Stagiem

> (producent z tego samego miasta), więc może nie będzie aż tak źle.

Pytanie kto jest gwarantem , bo reduktor z tej parafii , wtryski z tamtej a elektronika to juz w ogole jakis innowierca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Producent , którego elementu? Imho wtopa za 3 tysie kontrolą sq24 z prawdziwa gwarancja i duża

> siecia serwisowa.

Ja problemu nie widzę, bo:

1. Gwarancja gwarancją, ale przecież nic się z tym nie dzieje, jeździ, czeka nie zapala,

2. Jest to sprawa Kupującego, jak wyda swoje pieniądze.

Nie zmienia to jednak faktu, że ja osobiście postąpiłbym jednak nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja problemu nie widzę, bo:

> 1. Gwarancja gwarancją, ale przecież nic się z tym nie dzieje, jeździ, czeka nie zapala,

A jak coś się jednak wyjsra?

> 2. Jest to sprawa Kupującego, jak wyda

swoje pieniądze.

To już zrobił smile.gif zresztą to nasze luźne dywagacje.

> Nie zmienia to jednak faktu, że ja osobiście postąpiłbym jednak nieco inaczej.

Ja także , generalnie chodzi o to , że na instalacji się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak coś się jednak wyjsra?

Eee... Może nie? smile.gif

> To już zrobił zresztą to nasze luźne dywagacje.

Nie inaczej.

> Ja także , generalnie chodzi o to , że na instalacji się nie oszczędza.

To wg. mnie nie był wybór najlepszy (tzn. taki, jakiego ja bym dokonał), ale też nie najgorszy. Chyba, że włoski reduktor oznacza Tomasetto Alaskę, co bankowo oznaczałoby problemy przy niższych temperaturach. Dobre wtryskiwacze nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UUU, widzę tu samych mądrali i znawców instalacji gazowych, jednak zakładam z dużą doza pewnika, że tylko niewielka liczba osób, które tu się mądrzą korzystaja z instalacji gazowych. Podkreslam, że tematem wątku była utrata gwarancji w zwiazku z montazem instalacji gazowej, a nie sama instalacja gazowa, bo o tej wypuszczono tu już morze gazu. Ale cóż, mądry wie co mówi, gł... mówi, co wie. Dla usciślenia powiem, że jednak pojechałem na przegląd do servisu po 15.000. Centrala Chevroleta stoi jednak na stanowisku ( ktos o tym wspominał ) , że w takim przypadku traci się gwarancje na silnik i instalacje elektryczna, pozostałe poddzespoły objete są gwarancja przez okres 3 lat. Ta informacja była dla mnie wystarczajaca i skorzystałem z niej. I tu zakładam,że zaraz odezwą się głosy kolejnych mądrali, skoro nie silnik i elektryka, to na co jest ta gwarancja?? Otóż krótko mówiąc na wszystko pozostałe....A propos-instalacja sprawuje się super, spalanie w jeździe mieszanej, ze zdecydowana przewagą miasta-9,5 gazu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UUU, widzę tu samych mądrali i znawców instalacji gazowych, jednak zakładam z dużą doza pewnika, że

> tylko niewielka liczba osób, które tu się mądrzą korzystaja z instalacji gazowych.

Mylisz się i to bardzo.

> Podkreslam,

> że tematem wątku była utrata gwarancji w zwiazku z montazem instalacji gazowej, a nie sama

> instalacja gazowa, bo o tej wypuszczono tu już morze gazu. Ale cóż, mądry wie co mówi, gł...

> mówi, co wie.

Dokładając cztery setki miałbyś porządne BRC z którego tak bardzo wcześnie kpiłeś więc nie rozumiem skąd taka nagła zmiana tematu...

> I tu zakładam,że zaraz odezwą się głosy kolejnych mądrali, skoro nie silnik i elektryka, to na

> co jest ta gwarancja?? Otóż krótko mówiąc na wszystko pozostałe....

Moje gratulacje, ale ja wolałbym mieć gwarancję na silnik, bo technika w tym aucie kończy się na wysokości przednich wycieraczek i w końcu przecież za nią zapłaciłem kupując nowy samochód... Za rezygnację z niej przecież nie oddali ci pieniędzy...

> A propos-instalacja

> sprawuje się super, spalanie w jeździe mieszanej, ze zdecydowana przewagą miasta-9,5 gazu.

Ile na niej przejechałeś? Odezwij się po 30-50-100 tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UUU, widzę tu samych mądrali i znawców instalacji gazowych, jednak zakładam z dużą doza pewnika, że

> tylko niewielka liczba osób, które tu się mądrzą korzystaja z instalacji gazowych.

To znaczy co robia cfaniaczek.gif

Kolego strzeliles sobie w stope za pare setek i mozesz sobie wyzywac ludzi od glupkow ale niestety sam nim jestes waytogo.gif

Pozdrawiam i zycze bezproblemowej jazdy wydumka z szopy ok.gif

p.s. we wtorek zalozyli mi do suzuki za 3 tysie BRC SQ24 , 2 letnia ogolnopolska gwarancja bez limitu kilometrow + darmowy assistance waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale może w nieco łagodniejszym stylu, bo z ostatniego postu można wywnioskować, że wszyscy jesteśmy

> debilami.

Oj od razu chłopakowi żeście życie zbrzydzili, chciał się pochwalić że jest mądrzejszy od wszystkich, a tu się okazało że się sfrajerował - teraz po nocach nie będzie mógł spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj od razu chłopakowi żeście życie zbrzydzili, chciał się pochwalić że jest mądrzejszy od

> wszystkich, a tu się okazało że się sfrajerował - teraz po nocach nie będzie mógł spać.

W sumie mogliśmy poczekać do po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj od razu chłopakowi żeście życie zbrzydzili, chciał się pochwalić że jest mądrzejszy od

> wszystkich, a tu się okazało że się sfrajerował - teraz po nocach nie będzie mógł spać.

Właśnie o to chodzi, że ja nic nie obrzydzałem, a Kolega wszystkich do jednego wora. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednak zakładam z dużą doza pewnika, że

> tylko niewielka liczba osób, które tu się mądrzą korzystaja z instalacji gazowych.

Cóż, chętnie bym się z Tobą założył o beczkę piwa - miałbym jak znalazł na jakąś imprezę.

Ja nie zwykłem wypowiadać się w zakresie o którym nie mam pojęcia. Pierwsze auto na LPG w rodzinie było w roku 1990, a aktualnie jeżdżę czwartym samochodem na LPG.

> co jest ta gwarancja?? Otóż krótko mówiąc na wszystko pozostałe....

No ale co zostało ?

Zawieszenie - dowiesz się, że to elementy, które podlegają naturalnemu zużyciu - kierunek drzewo,

Blacha - pewnie wiesz jak wygląda egzekwowanie gwarancji na blachę, a Ty dodatkowo możesz dostać "strzała", że montaż butli i osprzętu LPG naruszył fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne.

Nie bardzo widzę te "pozostałe" elementy, samochód to prosta konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wie ktoś czy w silniczkach 1,6 też wywalało check'a?

> Bo jeśli tak to wymiana uszczelki pod głowicą troszkę kosztuje, a to jest jedynym skutecznym ( jak

> na razie u nas) sposobem na ten błąd.

Co ma check do uszczelki pod glowica bo nie ogarniam hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.