Skocz do zawartości

rozebranie body


mario1979

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że po jesiennej ulewie nie działają mi w dalszym ciągu halogeny przednie oraz nie opuszczają się szyby z przodu postanowiłem odpiąć body i zobaczyć co jest , bo podejrzewałem śniedź....

moim oczom ukazał się taki widok :

[image]http://nowyobraz6.jpg[/image] [image]http://nowyobraz5g.jpg[/image] [image]http://nowyobraz4u.jpg[/image] [image]http://nowyobraz3g.jpg[/image] [image]http://nowyobraz2z.jpg[/image] [image]http://nowyobraz1q.jpg[/image]

podejrzewam , że wewnątrz body też są takie "przysmaki"

da się rozebrać i wyczyścić body? ewentualnie jak i czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz polepszac body.. wyczysc te kostki na tip top.. i zapnij spowrotem do auta.. byc moze kostki tylko winne. Jesli sie okaze ze nadal kwas to bedziem debatowac co dalej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czym ją usunąć i jak się do niej dostać?

Ja do czyszczenia ścieżek używałem takiego starego specyfiku (mój ojciec mi go dał (były elektronik) nie wiem co to było ale waliło jak spiryt. Do tego wacik i jazda. Rozebrać body jest łatwo ale trzeba ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zanim zaczniesz polepszac body.. wyczysc te kostki na tip top.. i zapnij spowrotem do auta.. byc

> moze kostki tylko winne. Jesli sie okaze ze nadal kwas to bedziem debatowac co dalej

Dokładnie, ale jak wyczyścić dokładnie te kostki? Bo przyznam z upapranymi kostkami to nie miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, ale jak wyczyścić dokładnie te kostki? Bo przyznam z upapranymi kostkami to nie miałem

> do czynienia.

a bo ja wiem... taka sniedz to jak kamien w czajniku.. wlalbym do sloiczka troche octu/kwasku cytrynowego i "utopil" kostke.. , potem wygonic wode WD40-tym , i na koniec kontakt-sprajem. Tak bym to widzial... ewentualnie jeszcze mozna na koniec kompieli podmienic sloiczek na taki sam tyle ze z czysta woda i pomieszac ta kostka jak lyzeczka w kawie . Suszarka do wlosow zamiast wd40 tez powinna dac rade.

Napewno by mi nie odbilo zeby wypinac kable z kostki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wlalbym do sloiczka troche octu/kwasku

> cytrynowego i "utopil" kostke..

Tak utopi, wyjdzie miedź ze styków na wierzch i za chwilę będą zielone.

> Napewno by mi nie odbilo zeby wypinac kable z kostki

Kostka jest rozbieralna na pakiety w rzędach, więc może następnie wyjmować po jednym styku z dolnego pakietu i przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy rozbierałem swojego stilona, całą elektronikę gdzie tylko się dałem pryskałem 'KONTAKTem', nie ukrywam że pryskałem solidnie, aż kapało... do dziś, po całej zimie żadnego incydentu z elektroniką, wszystko (odpukać) działa bez zarzutu wink.gif

Także KONTAKT jak najbardziej polecam do zabezpieczenia elektroniki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Można. Pomoczyć, wytrzeć, resztki wyparują.

no więc w końcu znalazłem trochę czasu i wziąłem się za wyjęcie i rozebranie body... wewnątrz znalazłem parę kwiatków

dsc00206nw.jpg

dsc00207g.jpg

dsc00209ah.jpg

dsc00210kv.jpg

dsc00211uy.jpg

dsc00212zx.jpg

potem 2 godziny czyszczenia wszystkiego izopropanolem i efekt taki

dsc00214nf.jpg

zauważyłem też ,że jeden z układów scalonych oznaczony symbolem VN750SM K333 jest uszkodzony tj. prześniedziały dwie nóżki i po prostu odpadły....

dsc00220uv.jpg

dsc00222vi.jpg

złożyłem z powrotem wszystko do kupy po wcześniejszym spsikaniu kontaktem i odczekaniu na odparowanie i zaczęły działać halogeny i inne rzeczy , które wcześniej nie działały. Jedyne co nie działa w dalszym ciągu to opuszczanie i podnoszenie przednich szyb... zdjąłem więc boczki i po sprawdzeniu miernikiem nie ma napięcia na kostce przy silnikach podnoszących szyby. Po wciśnięciu przycisku na drzwiach słychać kliknięcie przekaźników ale napięcie się nie pojawia...

podejrzewam , żę pewno ten uszkodzony układ jest za to odpowiedzialny... wykonałem więc tel do ASO i panowie "fachowcy" stwierdzili że body jest nie naprawialne i nowe kosztuje 1350zł jak oddam to ze swojego auta ( po co skoro jest nie naprawialne) albo 1700zł jak zostawię sobie stare....

moje pytanie skąd wziąć taki układ i czy dam radę go sam wlutować? szukałem trochę na google i nie znalazłem układu z takim oznaczeniem , może znawcy schematów stilo będą wiedzieć czy body odpowiada też za podnoszenie szyb czy są za to odpowiedzialne te centralki w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> namiary - sproboj, zadzwon... moze maja "robaczka"

> czy sam wlutujesz ? tak... nawet zwykla transformatorowka

a ma ktoś może zdjęcie tego kawałka body? chciałbym zobaczyć jak idą ścieżki wokół tego układu , bo może jakaś też była prześniedziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłoby fajne gdyby takie body compy zrobić sobie samemu, na Linuksie

a czemu mialo by sie mialo nie dac ?( pomijam sens i koszty ( glownie czas)) .

Odpowiednia logika i wysterowac sygnaly na jakiegos Com'a/RS232 czy na inne wyjscie... Kwestia tylko tego ze zanim bys napisal taki soft to stilo by sie zbiodegradowalo a pecet zajmowal by pol bagaznika wink.gif

tu masz rozpiske logiczna tego konkretnego robaczka. wink.gif Musialbys zastosowac reverse engine ( tak sie to pisze ?) dla calego body ... i dopiero napisac sobie takie samo cudo odpalane z "peceta" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wciśnięciu przycisku na drzwiach słychać kliknięcie przekaźników ale napięcie się nie pojawia...

A umiesz zlokalizować przekaźnik za to odpowiedzialny? czyli przekaźnik od szub. Pytam dlatego, bo jakiś czas temu miałem problemy z klima i okazało się, że winny jest przekaźnik. Dziwna sprawa, bo przekaźnik było słychać, błędu nie było, ale prąd nie dochodził do sprężarki. Dlatego też pomyśl najpierw by sprawdzić i upewnić się czy to nie winny jest przekaźnik albo jakiś bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy sam wlutujesz ? tak... nawet zwykla transformatorowka

facepalm%5B1%5D.gif

Może i moje pokolenie wychowało się już na 'Hotair'ze, ale naprawdę trzeba mieć ręce ginekologa żeby polutować to transformatorową :D

Pozdrawiam 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no więc w końcu znalazłem trochę czasu i wziąłem się za wyjęcie i rozebranie body... wewnątrz

ciach

> odpowiada też za podnoszenie szyb czy są za to odpowiedzialne te centralki w drzwiach?

to body jest niepewne , ja po takich kwiatkach kupuje uzywki na allegro, takie body kupuje po 100-200 zl , wystaczy przeprogramować procka z Twojego i bedzie smigać aż milo, moge pomóc przy dopasowaniu lub programowaniu danych , wysyłkowo tez robie jak cos to sie odezwij na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.