Skocz do zawartości

zawieszenie przod - maglownica?


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przy przeglądzie wymienione wachacze, końcówki, zrobiona zbieżność. Sprawdzone w Aso, wszystko sztywne i zero luzow. Jednak jadac po kocich lbach tlucze cos z przodu. Przy jeździe po łuku jakby ciszej. Aso mówi ze przekladnia ale cos ktoś pisal o Jakis śrubach/lozyskach. Gdzie jeszcze szukac źródła stukania?

Czy regeneracja przekładni to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie jeszcze szukac źródła stukania?

> Czy regeneracja przekładni to dobry pomysł?

Jak śruba przykręcona, to pozostaje jeszcze sprawdzenie rury nad tą półośką ( rura wchodząca w rurę ) lubi się ona wyrabiać.

Regeneracja z gwarancją roczną i kosztem rzędu 400 zł to poroniony pomysł, za 850 zł można kupić na alledrogo nową przekładnię od akuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak śruba przykręcona, to pozostaje jeszcze sprawdzenie rury nad tą półośką ( rura wchodząca w rurę

> ) lubi się ona wyrabiać.

> Regeneracja z gwarancją roczną i kosztem rzędu 400 zł to poroniony pomysł, za 850 zł można kupić na

> alledrogo nową przekładnię od akuki.

Mocno nie telepie ale mnie nawet najcichsze szukanie wapienia niemilosiernie. A co to za marka tej przekładni? W Aso proponowali mi chyba zamiennik da niecały 1000.

Czyli to bank przekladnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym sobie jeszcze górne mocowanie amortyzatorów.

Prosty test: na asfalcie skręc delikatnie kierą, jesli usłyszysz coś jakby trzaskanie czy jakiś podejrzany dźwięk moze to być łozysko czy też właśnie górne mocowanie.

> Laczniki nowe i markowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Twoim miejscu sprawdziłbym sobie jeszcze górne mocowanie amortyzatorów.

> Prosty test: na asfalcie skręc delikatnie kierą, jesli usłyszysz coś jakby trzaskanie czy jakiś

> podejrzany dźwięk moze to być łozysko czy też właśnie górne mocowanie.

> > Laczniki nowe i markowe

Z tego co zauważyłem, to na skręconych kołach, jadąc po bruku jest o wiele ciszej... Można rzec, że przestaje stukać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam luz na maglownicy z prawej strony. Stuka ,odkrecilem drazek od zwrotnicy i ruszałem bylo to wyraznie czuć i słychać. Zastanawiam sie co robić regenerować czy kupić nową??

http://allegro.pl/przekladnia-kierownicza-fiat-stilo-nowa-oryginal-i1653707741.html

Jak myslicie jest szansa kupić ją troche taniej bo 960 zł to dużo kasy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam luz na maglownicy z prawej strony.

ale na czym masz ten luz? na walku czy po prostu tylko na drazku kierowniczym? bo moze najpierw isc w wymiane drazka kierowniczego niz calej maglownicy, skoro koncowki drazka dobre to szedl bym w wymiane drazka niz odrazu calej przekladni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na czym masz ten luz? na walku czy po prostu tylko na drazku kierowniczym? bo moze najpierw isc

> w wymiane drazka kierowniczego niz calej maglownicy, skoro koncowki drazka dobre to szedl bym

> w wymiane drazka niz odrazu calej przekladni

Zamiast wymieniać te elementy po kolei, lepiej jest dokonać prawidłowej diagnozy w jakimś porządnym zakładzie.

Fiatowskie przekładnie sprzedawane są z kompletnymi drążkami, oraz koncówkami jako cały zestaw.

Kupując osobno dobre końcówki 80 zł za szt x 2 = 160 zł

Drążki kierownicze: 60 zł x 2 = 120 zł

Daje to sumę +/- 300 zł

Nowa przekładnia: ok. 800 zł ( ASO: 1200 zł 270751858-jezyk.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co lepiej wydac 800 - 1200zl niz te 300zl ktore podajesz?

A gdy okaże się że walnięta jest maglownica nie warto zaoszczędzić te 300 zł ? smile.gif

Stąd mówię że warto sprawdzić przyczynę stuków dokładnie, niż wymieniać po kolei z nadzieją że problem się rozwiąże sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdy okaże się że walnięta jest maglownica nie warto zaoszczędzić te 300 zł ?

to zostana Ci czesci na zapas facepalm%5B1%5D.gif

> Stąd mówię że warto sprawdzić przyczynę stuków dokładnie, niż wymieniać po kolei z nadzieją że

> problem się rozwiąże sam.

a to chyba logiczne jest.. bo jak bys zaczal wymieniac wszystko przy kazdej usterce to... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przychylił. Jeśli diagności orzekli że to nie końcówka lub drążek to bez sensu to wymieniać, luz musi być na listwie i szkoda pakować kasę. Do Twoich wyliczeń trzeba by było wziąć ceny oryginałów bo takie przecież są z kompletną nową przekładnią a sama końcówka w oryginalne to coś koło 160zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym się przychylił. Jeśli diagności orzekli że to nie końcówka lub drążek to bez sensu to

> wymieniać, luz musi być na listwie i szkoda pakować kasę. Do Twoich wyliczeń trzeba by było

> wziąć ceny oryginałów bo takie przecież są z kompletną nową

przekładnią a sama końcówka w

> oryginalne to coś koło 160zł/szt.

u mnie też specjaliści z ASO stwierdzili luz na listwie...

więc któregoś wieczora wyjąłem maglownice i pojechałem z nią do ASO pokazać zużyty lewy drążek temu geniuszowi od listwy...

za 100 zł ( TRW) jest cisza

a drążek jest tam taki

http://allegro.pl/febi-drazek-kierowniczy-fiat-stilo-2001-l-p-i1680170295.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn teraz daliscie mi do myslenie. Otóz mówie jak bylo. Odkrecilem koło ,i drazek ze zwrotnicy.Złapałem za niego i probowałem szarpac.Gdy ja szarpałem to zaczelo stukać. Tyle więc doszedłem do wniosku że przekladnia. BO gałka napewno nie. Ewentualnie mowicie że drązek by tak stukał?? A w ktorym miejscu miał by hałasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przekładnią a sama końcówka w

> u mnie też specjaliści z ASO stwierdzili luz na listwie...

> więc któregoś wieczora wyjąłem maglownice i pojechałem z nią do ASO pokazać zużyty lewy drążek temu

> geniuszowi od listwy...

> za 100 zł ( TRW) jest cisza

> a drążek jest tam taki

> http://allegro.pl/febi-drazek-kierowniczy-fiat-stilo-2001-l-p-i1680170295.html

Co masz na mysli pisząc "zużyty lewy drążek "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co masz na mysli pisząc "zużyty lewy drążek "

do maglownicy z dwóch stron przykręcane są drążki kierownicze a na nie z kolei końcówki drążka które są mocowane do zwrotnicy. Od strony maglownicy drążek ma taki kulowy "przegub" i tam stuka....

w oryginale nie można kupić drążków tylko samą maglownice to tam jest ona cała traktowana jak 1 cześć razem z drążkami i końcówkami, ale TRW i inne firmy produkują zamienniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przechodziłem podobną historię w palio. Jak zdejmiesz osłony i zaczniesz ruszać drążkiem to luz

> wyszujesz albo na "jabłku" a jeśli tam będzie sztywno to niestety luz na listwie. U mnie był

> na listwie.

W wszyscy oczywiście przykręcili śrubę mocującą kolumnę do przekładni rotfl.gifhehe.gif ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wszyscy oczywiście przykręcili śrubę mocującą kolumnę do przekładni ??

jak masz zużyte teflonowe ślizgi na prowadnicy "grzebienia" to dokrecanie nic ci nie da wink.gif są dwa magiczne bądź mniej magiczne sposoby na pozbycie sie łomotu magla smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie

- wymycie i nawalenie świeżego smaru do magla i do tych gumowych osłon (często magiel jest prawie suchy no.gif z czasem smar sie poprostu wysusza) zabieg ten całkowicie lub znacząco redukuje wkurzajace odgłosy smile.gif

- stukniecie tu i tam cięższym przedmiotem oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dziś przy wymianie oleju wykryłem luz. Pytanie na czym ? Jak chwyciłeś drążek kierowniczy od

> strony pasażera i ruszałem przód/tył, to wyczuwalny był luz i słychać było stuknięcia jakby w

> środku.

Zrób ten sam test ale poproś kogoś aby trzymał koło kierownicy. Zobacz gdzie występuje stukanie, sprawdź kolumnę kierowniczą, czy rura nie przenosi stuków, śrubę pod pedałami, zdejmij gumowe osłony na drążkach kierowniczych. Jeśli tutaj wszystko będzie okay - pozostaje nieszczęsna przekładnia frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w serwisie Fiata wykryto delikatny luz na końcówce drążka. Dziś jak patrzyłem, to końcówka nie drgnęła a jedynie drążek wydawał delikatne stuknięcia w środku. Na samej kierownicy nie mam odczuwalnych luzów i jadąc prosto nie słyszę stuknięć, jedynie czasem coś usłyszę na skręconych kołach, ale to na ogól jest pojedyncze stuknięcie, bardzo ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to śruba mocujaća kolumnę kierowniczą do przekładni a drugie to śruba regulacyjna luzy. Śruba od luzów listwy powinna być od spodu maglownicy po drugiej stronie wyjścia do kolumny - może być zaklepana jakimś korkiem - nie wiem jak w stilo ale bynajmnie tak jest w palio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno to śruba mocujaća kolumnę kierowniczą do przekładni a drugie to śruba regulacyjna luzy. Śruba

> od luzów listwy powinna być od spodu maglownicy po drugiej stronie wyjścia do kolumny - może

> być zaklepana jakimś korkiem - nie wiem jak w stilo ale bynajmnie tak jest w palio.

Dziś "fachowcy" wykryli mi luz na listwie, powiedzieli, że jest duży ale jakoś nic nie wali. Powiedziałem im o śrubie regulacyjnej to mnie zlali i powiedzieli, że nie ma czegoś takiego. Ta śruba jest chyba schowana i trzeba trochę sanki zrzucić ? i czy ona jest to kasowania luzów na listwie ? dużo jest w stanie skasować i czy trzeba ją na maksa skręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś "fachowcy" wykryli mi luz na listwie, powiedzieli, że jest duży ale jakoś nic nie wali.

> Powiedziałem im o śrubie regulacyjnej to mnie zlali i powiedzieli, że nie ma czegoś takiego.

> Ta śruba jest chyba schowana i trzeba trochę sanki zrzucić ? i czy ona jest to kasowania luzów

> na listwie ? dużo jest w stanie skasować i czy trzeba ją na maksa skręcić ?

Śruba jest umieszczona wewnątrz okrągłego odlewu aluminiowego, jest to trochę schowane, jednak można dojść bez problemu. U mnie ta śruba potrafiła się sama odkręcić!

magiel.jpg

Zaznaczyłem ukrytą śrubę na zielono grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śruba jest umieszczona wewnątrz okrągłego odlewu aluminiowego, jest to trochę schowane, jednak

> można dojść bez problemu. U mnie ta śruba potrafiła się sama odkręcić!

> Zaznaczyłem ukrytą śrubę na zielono

druga śruba jest z drugiej strony, przy prawym drążku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś "fachowcy" wykryli mi luz na listwie, powiedzieli, że jest duży ale jakoś nic nie wali.

> Powiedziałem im o śrubie regulacyjnej to mnie zlali i powiedzieli, że nie ma czegoś takiego.

> Ta śruba jest chyba schowana i trzeba trochę sanki zrzucić ? i czy ona jest to kasowania luzów

> na listwie ? dużo jest w stanie skasować i czy trzeba ją na maksa skręcić ?

to ty zlej tych fachowcow wink.gif

jak mnie pamiec nie myli to nawet byly jakies wezwania serwisowe na ta wlasnie srubke ( tylko nie taka masówka jak z pekajacymi sprezynami ) ale cos mi sie kojarzy ze ludzie jezdzili na "przykrecenie srubki" waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co się dowiadywałem w Fiacie to moje autko brało udział w akcji "śrubka"

no to widocznie znow popuscilo .. dokrecic i bedzie git ( na kolejny interwal czasu do nastepnego odkrecenia ) claps.gif Tylko z czuciem tam bo widzisz jak wazna ta srubelka hehe.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to widocznie znow popuscilo .. dokrecic i bedzie git ( na kolejny interwal czasu do nastepnego

> odkrecenia ) Tylko z czuciem tam bo widzisz jak wazna ta srubelka

Kurdę! Podjazd, kanał!!! Pragnę! Ileż rzeczy możnaby samemu

sprawdzić...

EDIT: kurdę zapomniałem że to techniczny, więc zadam pytanie:

czy ta wspominana śrubka to jest osobna rzecz niż szpilki trzymające

maglownicę w saniach? Bo u mnie dokręcano tylko chyba 2 albo

4 takie cienkie i długie śruby. Nic to nie dało. Chętnie bym sprawdził

te regulacyjne, ale nie mam cholewcia jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurdę! Podjazd, kanał!!! Pragnę! Ileż rzeczy możnaby samemu

> sprawdzić...

> EDIT: kurdę zapomniałem że to techniczny, więc zadam pytanie:

> czy ta wspominana śrubka to jest osobna rzecz niż szpilki trzymające

> maglownicę w saniach? Bo u mnie dokręcano tylko chyba 2 albo

> 4 takie cienkie i długie śruby. Nic to nie dało. Chętnie bym sprawdził

> te regulacyjne, ale nie mam cholewcia jak.

to o co ty pytasz to jest tuz obok na lewo tej "zielonej" . Druga mocujaca jest po prawej stronie . I te dwie sa srubami mocujacymi do reszty wozu, a zielona "skreca/usztywnia" mechanizm "sam w sobie " smile.gif

Polonista ze mnie zaden clown.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam ten wątek,archiwum także i wydaje sie,ze i u mnie przekładnia padła.. tzn poza zgrzypieniem na wszelakich nierownościach bezobjawowo sie sprawuje..wyjazd sie szykuje i tak zastanawiam sie czy cos z tym robic..

opcje: nowa przekładnia z ale. prawie 1000 ,sporo bo i przekładka dochodzi ..ale czy ona taka nowa czy regenerowana??

Regeneracja..najpierw zastanawiałem sie nad nią ..ale wywalic 500zł i roczna gwarancja i mozliwoscią szybkiej powtorki...

za 800 zł TRW JRM407 tez regenerowana acz tu juz bardziej wierzyłbym w fabryke no i 24 msc gwary ..acz wydaje sie,iz mozna ja kupic nieco taniej /może ktos jakie namiary ma??:))

zostaje stara przekładnia i pewnie można ja sprzedać i tu pytanie za ile realnie skupuja przekładnie

generalnie ..zamienników w zasadzie brak,regeneracja mimo wszystko kosztowna i wątpliwa..jesli obiecuja np 100 tys to powinni dac min 2 lata gwarancji smile.gif w rok to ja z 15 przejade ,ale może ktos regenerował i jeżdzi zadowolony juz dłużej?? pisac

moja przekładnia 120 tysiecy km ,diesel ale wydaje sie,iz to bardzo mało..czy przyczyna tego moga byc siadające spreżyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam,trafił mnie ten sam problem.. przy kręceniu kierownica na postoju słychać stukanie, oczywiście przy jeździe po większych nierównościach jest tak samo, dzisiaj mechanik oznajmił mi że wysrało się jakieś teflonowe coś z lewej i chyba prawej strony.. układ kierowniczy trzeba oddać do regeneracji lub kupić nowy..jest sens dawać 500zł za regenerację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,trafił mnie ten sam problem.. przy kręceniu kierownica na postoju słychać stukanie,

> oczywiście przy jeździe po większych nierównościach jest tak samo, dzisiaj mechanik oznajmił

> mi że wysrało się jakieś teflonowe coś z lewej i chyba prawej strony.. układ kierowniczy

> trzeba oddać do regeneracji lub kupić nowy..jest sens dawać 500zł za regenerację?

wg mnie nie. Bo za 500 zł masz tylko zregenerowaną przekładnię. Za 850 kupiłem nową kompletną przekładnię ( z drążkami i końcówkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł minimalny luz w każdym zakresie obrotu kierownicą oraz stukanie przy kręceniu kierownicą. Stuki są wyczuwalne na drążku w kabinie oraz kierownicy.

Sprawdziłem już tego torxa dokręcony na maxa.

W kolejce jest ta śruba regulująca luzy na maglownicy.

I tu pytanie:

po rozmowach z mechanikami odradzili mi ten sposób ponieważ można "ukręcić ślimaka", Ci którzy dokręcali jak wygląda sytuacja z tą śrubą czy czuć że jest nie dokręcona, i ile ją dokręcić. Boję sie trochę kombinować z układem kierowniczym.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.