Skocz do zawartości

Auto samo skręca


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że jadąc moim autem czuje że skręca ono lekko w prawo, po czym po paru sekundach skręca lekko w lewo, potem znowu w prawo i tak w kółko. Mam swe podejrzenia ale nie chcę nic sugerować. Może Wy coś podpowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam taki problem, że jadąc moim autem czuje że skręca ono lekko w prawo, po czym po paru

> sekundach skręca lekko w lewo, potem znowu w prawo i tak w kółko. Mam swe podejrzenia ale nie

> chcę nic sugerować. Może Wy coś podpowiecie.

koleiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam taki problem, że jadąc moim autem czuje że skręca ono lekko w prawo, po czym po paru

> sekundach skręca lekko w lewo, potem znowu w prawo i tak w kółko. Mam swe podejrzenia ale nie

> chcę nic sugerować. Może Wy coś podpowiecie.

-koleiny

-geometria (rozbieżne)

-maglownica

-tuleje wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam taki problem, że jadąc moim autem czuje że skręca ono lekko w prawo, po czym po paru

> sekundach skręca lekko w lewo, potem znowu w prawo i tak w kółko. Mam swe podejrzenia ale nie

> chcę nic sugerować. Może Wy coś podpowiecie.

Podaj rozmiar kapci. Jak powyżej 205 to problem po stronie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem zgnita podloge w swifcie, to wlasnie tak sie zaochowywalo auto.

Ale podloga byla taka, ze sie giela 270751858-jezyk.gif

Ostatnio w puncie tez mi sie tak dzialo - puszczal mechanizm roznicowy (jakby sprzeglo slizgalo) i jak lapal, to na jedna poloske i auto nagle skrecalo. Ale to bylo krotkotrwale, bo chwile pozniej satelita wyleciala przez obudowe skrzyni grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jazda na bańce

ja to się nie znam, ale wtedy ciągnie w jedną stronę z reguły i trzeba "korekty" robić. grinser006.gif

Tutaj mi śmierdzi rozbieżnością. Agresywnie ustawione seicento prze asfaltowym rajdem po lekkim ruchu kierownicą "samo" jechało w zakręt. Tylko na prostej dziwne uczucie, takie trochę myszkujące auto przy napędzaniu i hamowaniu.

podpowiedź: sprawdzić czy przypadkiem przy dodaniu gazu nie ściąga w jedną a przy odjęciu w drugą. To by oznaczało luz na tulejach wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj mi śmierdzi rozbieżnością.

czy może raczej zbyt dużą zbieżnością? niedawno po wymianie końcówek drążków miałem taki właśnie problem - auto samo skręcało raz w lewo, raz w prawo, takim wężykiem dało się prowadzić. po przeregulowaniu w rozbieżność efekt był taki, że bolid niechętnie skręcał - walił na prosto jak na szynach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam taki problem, że jadąc moim autem czuje że skręca ono lekko w prawo, po czym po paru

> sekundach skręca lekko w lewo, potem znowu w prawo i tak w kółko. Mam swe podejrzenia ale nie

> chcę nic sugerować. Może Wy coś podpowiecie.

A luz na kierownicy masz? Może maglownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy może raczej zbyt dużą zbieżnością? niedawno po wymianie końcówek drążków miałem taki właśnie

> problem - auto samo skręcało raz w lewo, raz w prawo, takim wężykiem dało się prowadzić. po

> przeregulowaniu w rozbieżność efekt był taki, że bolid niechętnie skręcał - walił na prosto

> jak na szynach...

chyba odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A luz na kierownicy masz? Może maglownica?

No właśnie moje podejrzenia padają na maglownice właśnie. Czuje na niej luzy i jakoś takie nieprecyzyjne prowadzenie jest. Czy regeneracja maglownicy pomoże, zakładając że końcówki drążków są ok i zbieżnośc także, czy kolumna kierownicza może mięć jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie moje podejrzenia padają na maglownice właśnie. Czuje na niej luzy i jakoś takie

> nieprecyzyjne prowadzenie jest. Czy regeneracja maglownicy pomoże, zakładając że końcówki

> drążków są ok i zbieżnośc także,

Jeśli na pewno to sprawdzałeś to dlaczego mechanik od razu nie zerknął na luzy? Normalny mechanik z luzami w układzie nie podchodzi do zbieżności.

> czy kolumna kierownicza może mięć jakiś wpływ?

przekładnia, końcówki drążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.