Skocz do zawartości

Inny olej na dolewkę


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik zalany jakimś wynalazkiem, czyli Lotus Quazar K 5W40.

Piszę wynalazkiem ponieważ jest to olej którego nigdzie nie mogę dostać. Dzisiaj objechałem cztery sklepy, z tych sklepów dzwoniono do innych sklepów oraz do hurtowni - nigdzie nie ma tongue.gif

Za dwa dni wyjeżdżam w dłuższą trasę i wolałbym mieć literek na dolewkę.

I teraz pytanie - czy jeżeli awaryjnie zakupie Lotos Turbo Traffic 5W40 i w razie potrzeby doleje czy może coś się stać ??

Samochód to miesięczna Kia Ceed 1,6 diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli spełnia wymagania do Twojego silnika to bez problemu.

Ale tak jak chłopu na roli - jak będzie jeden i drugi 5W40 to znaczy że będzie ok ?? Czy jakieś inne parametry sprawdzać ??

Tak apropo - kto do kijanki wlał olej za 70 zł/litr facepalm%5B1%5D.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No z tego co wiem to Kia zaleca w Polsce Lotos-a

No wiesz, ale całe 90KM i najdroższy lotos ?? wink.gif

A do tego taki którego nie ma nigdzie w promieniu 70 km ?? Właśnie obdzwoniłem stacje Lotosu w Rzeszowie i nigdzie nie ma sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak jak chłopu na roli - jak będzie jeden i drugi 5W40 to znaczy że będzie ok ?? Czy jakieś

> inne parametry sprawdzać ??

To jest lekość.

Sprawdź jeszcze jakość wg API i ACEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinno ubyc ale jakby co to lej zwykly lotos syntetic 5W40 spelnia wszystkie wymagania KIA.

Dokładnie miesięczny Cee'd. Facet w serwisie mówił że raczej nie powinno być potrzeby dolewki. Ale jadę do Chorwacji - trochę cieplejszy klimat więc i cięższe warunki pracy dla silnika. A w Polsce też już przejechałem dobrze ponad 7k km.

Wiec coś wolałbym mieć w bagażniku w zapasie.

A ten Lotos Syntetic 5W40 jak się wymiesza z tym Quazarem to nie będzie żadnego problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quazar

5W/40; API SM/CF; ACEA A3/B4-04, C3-07

Traffic Turbo Diesel

5W/40; API CF; ACEA B3-98/B4-02; ACEA A3/B4-04

Syntetic

5W/40; API SL/SJ/CF/CD; ACEA A3-98/B3-98/B4-98; ACEA A3/B4-04

Trochę się różnią. Ale nie wiem czy aż tyle że nie wolno stosować mieszając czy tylko tak niewiele i wolno mieszać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na mineralnym midlandzie, kilka razy na dolewkę wrzucałem do niego mineralne innych firm, wszystko działa oki, nic się nie psuje, oleju dolewam cały czas tyle samo, nie wpłynęło to na powiększenie dolewki.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz DPF to olej w silniku jak i na dolewkę musi spełniać normę C3 (quazar K takową posiada i nawet jest dedykowany do Kia zlosnik.gif). Jeśli nie, wystarczy olej zachowujący tę samą klasę lepkościową i jakościową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz DPF to olej w silniku jak i na dolewkę musi spełniać normę C3

A tak po ludzku dla kogoś kto wie o samochodach tylko gdzie się wlewa paliwo ?? wink.gif

Kupiłem jakiegoś Shella 5W40 bo Lotosa Syntetic mieli przeterminowanego ponad 1 rok facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mowa o zupełnie innym silniku (konstrukcja ze 30 lat wcześniejsza, każdy olej spełnia jego normy), ale:

W seicento miałem zalany olej GM10W40. Trzeba było dolać, akurat pod ręką był shell 5w40. Potem znowu dolewka, tym razem Castrol 15W40. Nic się nie stało, a przynajmniej nie ma żadnych objawów.

Z nowym silnikiem nie miał bym sumienia tak mieszać...

Wychodzę z założenia, że AWARYJNIE można nalać dowolnego oleju silnikowego a potem jak najszybciej wymienić całość na ten właściwy.

Polecam lanie oleju bardziej dostępnego lub zakup odpowiedniej ilości na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak po ludzku dla kogoś kto wie o samochodach tylko gdzie się wlewa paliwo ??

jeśli masz filtr cząstek stałych to olej musi być tzw. niskopopiołowy (low ash) , spełniający normę C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie miesięczny Cee'd. Facet w serwisie mówił że raczej nie powinno być potrzeby dolewki. Ale

> jadę do Chorwacji - trochę cieplejszy klimat więc i cięższe warunki pracy dla silnika. A w

> Polsce też już przejechałem dobrze ponad 7k km.

> Wiec coś wolałbym mieć w bagażniku w zapasie.

> A ten Lotos Syntetic 5W40 jak się wymiesza z tym Quazarem to nie będzie żadnego problemu ??

Nie bedzie. Co wiecej IMO wprowadzili Cie w blad bo KIA leje najtanszy lotos. To samo robia w serwisie z beczki tylko on nazywa sie KIA LOTOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam silnik zalany jakimś wynalazkiem, czyli Lotus Quazar K 5W40.

> Piszę wynalazkiem ponieważ jest to olej którego nigdzie nie mogę dostać. Dzisiaj objechałem cztery

> sklepy, z tych sklepów dzwoniono do innych sklepów oraz do hurtowni - nigdzie nie ma

> Za dwa dni wyjeżdżam w dłuższą trasę i wolałbym mieć literek na dolewkę.

> I teraz pytanie - czy jeżeli awaryjnie zakupie Lotos Turbo Traffic 5W40 i w razie potrzeby doleje

> czy może coś się stać ??

> Samochód to miesięczna Kia Ceed 1,6 diesel.

na Lotosie na Radzyminskiej kupisz ten olej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Hyundai do tych samych silników Shella Marketing i kasa

A lał Castrola, zależy kto z kim obiadek zje wink.gif

Jeśli dolewka ma takie parametry jak olej w silniku, to śmiało waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na Lotosie na Radzyminskiej kupisz ten olej ....

Ale jestem 250 km od Wawy a w nocy wyjeżdżam na południe Europy.

Obdzwoniłem okolice i nigdzie na stacjach Lotosu go nie mają niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega jest kierownikiem regionalnym w tej firmie - podaj miejsce gdzie chcesz kupic to zaraz go

> zapytam

Też znam jednego regionalnego z Lotosa z Wawy biglaugh.gif

Już kupiłem jakiegoś Shella na awaryjną dolewkę 5W40.

Obecnie jestem w Stalowej Woli, tutaj na Lotosie nie ma. Dzwoniłem wczoraj na Lotosa do Jasionki i Rzeszowa czyli po drodze w kierunku Barwinka gdzie będę jechał i również nie ma tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też znam jednego regionalnego z Lotosa z Wawy

> Już kupiłem jakiegoś Shella na awaryjną dolewkę 5W40.

> Obecnie jestem w Stalowej Woli, tutaj na Lotosie nie ma. Dzwoniłem wczoraj na Lotosa do Jasionki i

> Rzeszowa czyli po drodze w kierunku Barwinka gdzie będę jechał i również nie ma

daj na pw. jak sie nazywa cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też znam jednego regionalnego z Lotosa z Wawy

> Już kupiłem jakiegoś Shella na awaryjną dolewkę 5W40.

> Obecnie jestem w Stalowej Woli, tutaj na Lotosie nie ma. Dzwoniłem wczoraj na Lotosa do Jasionki i

> Rzeszowa czyli po drodze w kierunku Barwinka gdzie będę jechał i również nie ma

trochę dziwnie postępuje Lotos - pracuje akurat w konkurencji i wszystkie oleje z oferty dostępne sa na każdej naszej stacji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.