Skocz do zawartości

Takie spostrzeżenie n/t nowego VW Jetta


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem okazję jechać za tym "cudem" i mam takie spostrzeżenia...mogę się mylić oczywiście ale....

- poprzedni model VW Jetty to wypisz wymaluj Golf sedan, naturalny następca Vento, a obecny Polo sedan jak w pysk strzelił. Kwadratowe to jakieś do bólu.

- tylne kierunkowskazy to jakieś nieporozumienie - wielkość i natężenie światła jak dioda mrugająca w telefonie komórkowym. Ciężko to to zauważyć, a dodam że aura nazbyt słoneczna nie była.

Ok, można wpisywać rozmiar stanika.....albo własne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi nowa Jetta się bardzo podoba. Ale biorąc pod uwagę że jest w cenie (przynajmniej tutaj) Passata,

> który jest o dwa numerki większy, to nie wiem kto ten samochód kupuje...

ktoś kto ma dwa numerki za mały garaż zlosnik.gif ja macałem superba w dobrej cenie, ale by mi do garażu nie wlazł. pasek wchodzi na styk to niech będzie pasek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś kto ma dwa numerki za mały garaż ja macałem superba w dobrej cenie, ale by mi do garażu nie

> wlazł. pasek wchodzi na styk to niech będzie pasek

coś jak mój sąsiad biglaugh.gif

ściągnął z USA auto... toyka jakiś tam pickup....

niestety najpierw zamówił a potem garaż zmierzył biglaugh.gif

i tak toyka stoi pod blokiem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś jak mój sąsiad

> ściągnął z USA auto... toyka jakiś tam pickup....

> niestety najpierw zamówił a potem garaż zmierzył

> i tak toyka stoi pod blokiem

Jeśli Tundrę zamówił to rzeczywiście przesadził.

Jeśli Tacomę - to co jest nie tak z tym garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja macałem superba w dobrej cenie, ale by mi do garażu nie

> wlazł. pasek wchodzi na styk to niech będzie pasek

To twierdzisz że VW Passat jest krótszy od Superb ?

To ile ta Skoda ma długości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miedzy paskiem b5 a pierwszym superbem jest dokladnie 10 cm roznicy

> pasek 4703 mm

> superb 4803 mm

No proszę ..... mam sąsiada który trzyma swojego Passata w blaszaku o długości 5metrów i hakiem holowniczym dotyka ściany żeby drzwi mógł zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest gorszy vw golf. Z tylu belka i na dodatek bywa drozszy od golfa.

To to moze akurat byc zaleta u nas, ale widziales wykonanie tego? Jakie plastiki na drzwiach pozakladali, jak w highlinie nie ma juz alcantary, jak zawiasy wchodza do bagaznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To to moze akurat byc zaleta u nas, ale widziales wykonanie tego? Jakie plastiki na drzwiach

> pozakladali, jak w highlinie nie ma juz alcantary, jak zawiasy wchodza do bagaznika...

W Highline nie ma alcantary? icon_eek.gif Masakra. Pojechał VW po taniości. facepalm%5B1%5D.gif

Alcantara to był jeden z argumentów za Golfem u mnie. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Highline nie ma alcantary? Masakra. Pojechał VW po taniości.

> Alcantara to był jeden z argumentów za Golfem u mnie.

> mar00ha

No wlasnie nie ma. To jeden z elementow gdzie VW zubozyl Jette vs Golfa... Przez to jej nie kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie nie ma. To jeden z elementow gdzie VW zubozyl Jette vs Golfa... Przez to jej nie kupilem.

No to jak ogołocili ją z Alcantary, to pewnie też i plastik z butelek PET na deskę dali. crazy.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jak ogołocili ją z Alcantary, to pewnie też i plastik z butelek PET na deskę dali.

> mar00ha

przede wszystkim na boczkach drzwi - juz wczesniej tu pisalem ze sie zacialem o rant kieszeni bocznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plyta tez taka sama?

nie wiem czy ta sama ale jeździłem octawią 1.4 tsi z dsg i poraziły mnie możliwości tego auta, zakładam, że VW jest 10% droższy bo zawsze tak było więc nie widzę sensu inwestowania w tą markę skoro jest tańsza wersja tak samo wypasiona i tak dobrze jeżdżąca i jeszcze mająca ten sam znaczek VW_AUDI na wszystkich częściach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tą wersję z 2006 roku ujeżdża od 2 tygodni mój kolega z pracy.

> Ma 1.9 TDI bez DPF. Pali mu toto 4.5 ON/100 przy jeździe do 100,

> a przy jeździe 130 pali 5.2. Kolega zadowolony

Ale kolega starego strucla ujezdza zlosnik.gif a nie omawiamego Neue Jetta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co w niej gorszego?

1. blacha, po 6 latach purchle wyszły (a na furach firmowych nawet po 2 latach). To przekreśliło skodę w moich oczach, oprócz superb 275123014-zielony.gif

2. inaczej zbudowane drzwi grinser006.gif

3. podniesiesz zawias i jest innych podzespołach (markach czeskich, a np stary 13 letni seat co nie odkręcisz to kopiuj wklej VW grinser006.gif

Podsumowując, zraziłem się. Każdy ma swoje zdanie, a moje jest takie że prędzej kupię renaulta znów niż skode nie wliczając w to superba, co jest z innej fabryki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. blacha, po 6 latach purchle wyszły

to chyba w 120 albo w favorit, znajomy na felkę 1.6 rocznik 99, trzyma pod chmurką i ZERO śladów korozji...Nie mówię, że przebieg ma 280 kkm i mechanicznie też zero problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba w 120 albo w favorit, znajomy na felkę 1.6 rocznik 99, trzyma pod chmurką i ZERO śladów

> korozji...Nie mówię, że przebieg ma 280 kkm i mechanicznie też zero problemów...

Ej no, nie opowiadaj. Powszechnie znaną przypadłością Felicii jest toczona przez rdzę tylna klapa. Zwłaszcza w okolicach uszczelki szyby.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej no, nie opowiadaj. Powszechnie znaną przypadłością Felicii jest toczona przez rdzę tylna klapa.

> Zwłaszcza w okolicach uszczelki szyby.

> mar00ha

Na tym forum bardzo często można usłyszeć opinie o wybitnej niezawodności różnych samochodów. Dopiero po jakimś czasie okazuje się że np. wymiana uszczelki pod głowicą i planowanie głowicy jest normalną czynnością eksploatacyjną a nie awarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej no, nie opowiadaj.

Ej no Ci mówię, f16 12 lat zero śladów rudej sam oglądałem bo nie chciało mi się wierzyć...nawet koledze wmawiałem, ze malował na bank tylną klapę ale zarzekał się, że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej no Ci mówię, f16 12 lat zero śladów rudej sam oglądałem bo nie chciało mi się wierzyć...nawet

> koledze wmawiałem, ze malował na bank tylną klapę ale zarzekał się, że nie

Dzwoń do Watykanu. Cud jak nic! zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj miałem okazję jechać za tym "cudem" i mam takie spostrzeżenia...mogę się mylić oczywiście

> ale....

> (...)

> Ok, można wpisywać rozmiar stanika.....albo własne spostrzeżenia.

Jeździłem i ja. Całkiem fajne auto. Miejsca z tyłu niemal tyle co w Passacie, bagażnik niemal taki jak w Passacie, wyposażenie podobne. Wewnątrz nie czuć, że jedzie się autam o numer mniejszym. Minusem są zawiasy wchodzące do bagażnika (popularne rozwiązanie ostatnio).

Jeździłem autem z silnikiem 1,2TSI i auto robi wrażenie. Silnik jest naprawdę dobry. Cichy, mocny, turbodziura nieduża, spalanie niskie. Największym zaskoczeniem był dla mnie właśnie ten silnik.

Jak dla mnie to Jetta jest największym argumentem przeciwko zakupowi... Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.