Skocz do zawartości

Duża trasa starym złomem...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

> poza tym umówmy się, dziś dzieci są głupsze i bardziej rozwydrzone, a co do zastavy to ja baaardzo

Kwestia wychowania. Moje lubią klasyki. Muszę się rozejrzeć za jakimś. food.gif

> miło wspominam te jazdy, i stanie między przednimi fotelami

Niech żyją czasy "przedfotelikowe' wink.gif

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy kochają nim jeździć w długie trasy?

Na razie jeździłem z nimi na Mazury, bez problemu.

A teraz są starsze i lubią jeździć samochodem. Myślę, że przy dobrze zaplanowanej trasie, namówiłbym je na Romania Trophy, o którym pisałem wczesniej.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym umówmy się, dziś dzieci są głupsze i bardziej rozwydrzone, a co do zastavy to ja baaardzo

> miło wspominam te jazdy, i stanie między przednimi fotelami

Mam dokładnie takie same wspomnienia z Zastavy 1100 5D. Jeździliśmy z rodzicami aż do Bułgarii, było super.

Ale widać teraz młodzież jest bardziej wymagająca, przynajmniej w Poznaniu. zlosnik.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie takie same wspomnienia z Zastavy 1100 5D. Jeździliśmy z rodzicami aż do Bułgarii,

> było super.

> Ale widać teraz młodzież jest bardziej wymagająca, przynajmniej w Poznaniu.

Zastawa to był już wypas.

Maluchem jeździło się nad morze w 4 osoby z bagażami poutykanymi w każdym wolnym fragmencie przestrzeni. A nie tak dawno na południu Chorwacji Astrą bez klimy byłem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie jeździłem z nimi na Mazury, bez problemu.

> A teraz są starsze i lubią jeździć samochodem. Myślę, że przy dobrze zaplanowanej trasie,

> namówiłbym je na Romania Trophy, o którym pisałem wczesniej.

> Pozdrawiam

> Bartek

kurcze, wyszło na to, że mam niewychowane dzieci hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastawa to był już wypas.

> Maluchem jeździło się nad morze w 4 osoby z bagażami poutykanymi w każdym wolnym fragmencie

> przestrzeni. A nie tak dawno na południu Chorwacji Astrą bez klimy byłem

To było bardzo wygodne autko. I dość pojemne, jak na potrzeby naszej 3os rodziny.

Natomiast chyba do końca życia będę pamiętał rodzinkę 2+2, która podróżowała do Varny Maluchem. Były to lata '80, więc siłą rzeczy jechali pod namiot. Ich podróż trwała dobę dłużej, niż nasza, bo Maluszek nie radził sobie na podjazdach w górach, gdzie na niektórych odcinkach musieli jechać na jedynce.

Ale dali radę.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a'propo starych złomów i tras , to pyknałem ostatnio trasę : Białystok -Nowy Sącz - Białystok moim 21-no letnim 124 i co ..... i nic . Nie licząc ukręconej linki prędkościomierza (ale to detal) Spalanie przy średniej prędkości 100-120 ok 9l , jak na 3,0 uważam to za dobty wynik .

Dziękuję za uwagę . IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...chciałem tak tylko napisać wobec panującej powszechnie na AK manierze, zgodnej z

> unijnoeuropejskim eko światopoglądem, że zdecydowałem się w tym roku wakacyjną podróż do

> Bułgarii zamiast Octavią2fl odbyć 21 letnim E32 (myślałem też nad wołgą ale nie zdążyłem

> wymienić wyjącego mostu ).

> Oto rezultat:

> i małe podsumowanie:

> - 3600km

> - 12,47l LPG/100km

> - 1250zł na LPG

> - silnik nie wziął grama oleju

> - na autostradzie za Bukaresztem poszedł na LPG nawigacyjne 220km/h

> - nawet nie otworzyłem maski (trochę z premedytacją ale jednak)

> - z auta wysiadałem 10x mniej zmęczony niż z Octavii podczas podróży na Chorwację 2 lata temu

> (przede wszystkim dlatego że w aucie jest cicho, najwieksza różnica to praktycznie nie słychać

> szumu opon co w O jest tragedią)

> - w auto zapakowałem się z rozmachem i było kupę miejsca (2 osoby)

> powinienem iść dziękczynnie na kolanach do częstochowy? za rok planuję powtórkę z rozrywki

> PS. pod Transforgarską jak podjeżdżałem to jednak przyznam się że trochę się bałem o silnik - ale

> jak widać bezpodstawnie

dwa lata temu Fiatem Coupe (co prawda nie taki złom smile.gif - ale stary) pojechalismy w podroż poślubną do Portugali - nie było żadnych klopotów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> oj tam, niesłusznie mi kadzicie, to BMW to stare auto z bliżej nieokreślonym przebiegiem, niby na

> liczniku ma 290kkm ale w rzeczywistości może być i 2 razy tyle...

> inna sprawa że już dołożyłem do niego trochę ale nie żałuję miałem sprzedawać i kupić V12 ale po

> ostatniej przejażdżce takim 750i doszedłem do wniosku że to bez sensu, bo auto dużo więcej

> pali a tak naprawdę w zakresie prędkości 0-120km/h jakiegoś super szału w stosunku do 730i nie

> ma... wraz z właścicielem doszliśmy do wniosku że to wina przepustnic sterowanych kompem a nie

> na lince

No właśnie i to jest tajemnica sukcesu. Ty dbasz o auto, wiesz co w silniku siedzi, w zawieszeniu. Wiesz o rzeczach o których przeciętny człowiek nie wie ze istnieją. Znasz typowe problemy i wiesz jak im zapobiegać. Jesteś pasjonatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, racja.

> A pisałem to po tym, jak wracając wczesnym rankiem na kacu z imprezy obiłem się o start złombolu

> 2011 na Mariackiej w Katowicach

To gdzieś się ze mną minąłeś, bo ja wtedy przyjechałem start Zlombola zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.