Skocz do zawartości

Co lepsze - Bing S czy Bingo M?


klufa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

> Bingo S jest dla wielopunktowego wtrysku (ale można podłączyć go do jednopunktowego) [...]

Kolego, proszę napisz jak smile.gif

Dostałem w spadku centralkę BINGO S + wiązki + krokowiec. Chciałbym zamienić mój stary prymitywny STAG2L, własnie na tego BINGO. Tylko nie wiem jak podłączyć wtryskiwacz, skoro w BINGO S jest ich do 6ciu...

Silnik X16SZR.

P.s. wybaczcie lekkie odkopanie, ale temat jest zbyt podobny do tego który bym założył, więc wolałem troszkę odkopać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, proszę napisz jak

> Dostałem w spadku centralkę BINGO S + wiązki + krokowiec. Chciałbym zamienić mój stary prymitywny

> STAG2L, własnie na tego BINGO. Tylko nie wiem jak podłączyć wtryskiwacz, skoro w BINGO S jest

> ich do 6ciu...

> Silnik X16SZR.

Od ponad 4 lat mam Bingo M i jestem zadowolony. Można ręcznie przełączyć na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie, podłączasz po prostu jeden wtryskiwacz, bingo S nie pobiera sygnału z wtryskiwaczy; korzysta z samej sondy.

Różnica z tego co wiem między bingo S a bingo M to ilość emulowanych wtryskiwaczy oraz wskaźnik poziomu gazu. Obsługuje się je tym samym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalnie, podłączasz po prostu jeden wtryskiwacz,

Tak, tylko w "S-ce" powiedzmy są wyprowadzenia:

Wtryskiwacz 1

Wtryskiwacz 2

...

Wtryskiwacz 6

Więc podpinam się załóżmy pod Wtryskiwacz 1. pozostałe zostawiam niepodpięte? takie "wiszące" kable?

I w sofcie nie zmieniam nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bingo S jest dla wielopunktowego wtrysku (ale można podłączyć go do jednopunktowego) a Bingo M dla

> jednopunktowego. Praktycznie posiadają te same funkcje. Dodatkowo S posiada pełne wskazanie

> poziomu gazu.

M posiada dodatkowo możliwość awaryjnego uruchomienia silnika na gazie. Funkcja ta jest domyślnie wyłączona i wymaga aktywacji w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedz mi jak, bo mnie to bardzo interesuje

Przekręcasz kluczyk na zapłon, przytrzymujesz wciśnięty przełącznik aż dioda zamiast mrugać zapali się na stałe i wtedy usłyszysz dźwięk elektrozaworów i odpalasz na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekręcasz kluczyk na zapłon, przytrzymujesz wciśnięty przełącznik aż dioda zamiast mrugać zapali

> się na stałe i wtedy usłyszysz dźwięk elektrozaworów i odpalasz na gazie.

warto uściślić, że w przypadku starszych centralek (=starszy soft) opisana metoda nie działa

w oprogramowaniu AC widać wtedy, że opcja jest nieaktywna (szara) i nie można jej zmienić

miałem tak w bingo-s w astrze

późniejsze wersje jak najbardziej tak ok.gif

nie wiem kiedy nastąpiła zmiana, ale tych "starszych" sporo jeszcze jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie w sofcie jaki mam do niego nie ma nic o awaryjnym odpalaniu na gazie, spróbuję tak jak opisane....

da się jak coś zaktualizować soft??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem kiedy nastąpiła zmiana, ale tych "starszych" sporo jeszcze jeździ

mam BingoM z sierpnia 2004 i funkcja awaryjnego odpalania aktywna ok.gif Odpalam w ten sposób od 2004 roku gdy silnik jest ciepły i żadnych negatywnych skutków nie ma do dziś, bardzo dobra metada na oszczędzenie troszkę Pb zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem tak w bingo-s w astrze

> późniejsze wersje jak najbardziej tak

> nie wiem kiedy nastąpiła zmiana, ale tych "starszych" sporo jeszcze jeździ

Zmiana nastąpiła około lipca 2005r. Mam Bingo S z maja 2005 i niestety nie ma jeszcze awaryjnego odpalania na gazie. Kolega w Sienie i Bingo S zakladanej we wrzesniu 2005 już taką możliwość miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.