Skocz do zawartości

ABS problem czujnika prawego tylnego....


Rekomendowane odpowiedzi

a wiec około miesiąca temu zaczeła palić mi się kontrolka abs, więc zapiąlem co trzeba i pokazało czujnik prawy tył....więc dzisiaj właśnie dotarł do mnie nowy czujnik i zabrałem się za wymianę....urobiłem się jak cholera, ale wkońcu udało się, czujnik zamontowany, wiec czas na test....no i dupa...zachowuje się dokaldnie tak samo jak wcześniej...czyli czasami zgaśnie, aby znowu się zapalić.

Macie jakieś sugestie co jeszcze sprawdzic ? Miernikiem sprawdzałem wyjścia czujników i wszystkie mają podobne wartości rezystancji, zależne od obrotów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sugestie co jeszcze sprawdzic ?

Przeczyść styki na złączce pod tylnym siedzeniem .

U mnie pojawiał się problem z ABS-em podczas skrętu w lewo , zwłaszcza po deszczu , niestety w czasach jak nie było jeszcze FES-a .

Przyczyna znaleziona po dłuższym czasie - kiepski chwilami styk na złączu przy lewym kielichu , a pomiary samych czujników miernikiem nic w tej sytuacji nie dały , bo i tak nie wykazywały różnic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne fakty.

W sobotę podłaczyłem znowu kompa i jak zwykle prawy tył czujnik, nie odpalając auta odpiąłem lewy i komputer zanotował też lewy. Podpiąłem prawy czujnik do lewej lini i komputer zanotował tylko prawy czujnik. Wszystko na postoju, więc czujniki sa dobre....centralka poprostu nie widzi czujnika ....linia czy centralka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolejne fakty.

> W sobotę podłaczyłem znowu kompa i jak zwykle prawy tył czujnik, nie odalając auta odpiąłem lewy i

> komputer zanotował też lewy. Podpiąłem prawy czujnik do lewej lini i komputer zanotował tylko

> prawy czujnik. Wszystko na postoju, więc czujniki sa dobre....centralka poprostu nie widzi

> czujnika ....linia czy centralka ?

Sprawdz jeszcze wiazke od centrali do czujnika PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można to wykluczyć , wystarczy zamienić czujniki przy centralce ABS lewy z prawym i jeżeli to

> pierścień to powinno pokazać lewy tył. Jeżeli nadal pokaże prawą stronę to raczej centralka.

jeśli błąd daje się skasować na postoju i nie pojawia ponownie to centralka jest sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli na postoju jest ok a problem pojawia się tylko po ruszeniu auta. problemem leży po stronie

> koronki

nie niejest ok....po podpięciu pod prawy tylny czujnik lini lewej bład znika na postoju, więc czujnik prawy tylny jest ok, a centralka go nie czuje na lini prawej, więc zostaje to co pisal Iron...wiązka, złącza i centralka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie niejest ok....po podpięciu pod prawy tylny czujnik lini lewej bład znika na postoju, więc

> czujnik prawy tylny jest ok, a centralka go nie czuje na lini prawej, więc zostaje to co pisal

> Iron...wiązka, złącza i centralka....

rozumiem że lewy czujnik podpiąłeś pod prawy i lewego czujnika na lini prawej nie widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięi Iron za rozpiskę piwo.gif

@szyman

nie podpiałem pod prawa linię lewego czujnika bo kabelki nie sięgają, ale pod lewą linie podpiałem prawy czujnik i było ok więc prawy tylny czujnik jest ok, ale centralka nie widzi go na prawej lini (wiazki idą z prawej strony auta i dla tego dało się podpiac lewą linię pod prawy czujnik...odwrotnie już nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.