Skocz do zawartości

Kupno Forda Mondeo IV klekota


takisobie1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio rzuciłem na kąciku hasło kupna mondziaka MK IV 2.0 145 KM w benzynie - po informacjach od kolegów postanowiłem jednak wrócić do koncepcji kupna diesla.Interesuje mnie oczywiście samochód używanych z silnikiem nie sprawiającym ,,dużych'' problemów - fajnie jak by nie posiadał filtra FDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ostatnio rzuciłem na kąciku hasło kupna mondziaka MK IV 2.0 145 KM w benzynie - po

> informacjach od kolegów postanowiłem jednak wrócić do koncepcji kupna diesla.Interesuje mnie

> oczywiście samochód używanych z silnikiem nie sprawiającym ,,dużych'' problemów - fajnie jak

> by nie posiadał filtra FDP.

Moglbys wskazac mi ta dyskusje o MK4 w benzynie, tez zastanawiam sie nad 2,0 145KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ostatnio rzuciłem na kąciku hasło kupna mondziaka MK IV 2.0 145 KM w benzynie - po

> informacjach od kolegów postanowiłem jednak wrócić do koncepcji kupna diesla.Interesuje mnie

> oczywiście samochód używanych z silnikiem nie sprawiającym ,,dużych'' problemów - fajnie jak

> by nie posiadał filtra FDP.

ile aut tyle opinii, ja od roku mam takie auto jak piszesz TDCI 140ps z dpf, póki co nie mogę powiedzieć złego słowa na to auto (mam na liczniku ponad 150kkm). Nowoczesnego diesla trzeba umieć używać z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile aut tyle opinii, ja od roku mam takie auto jak piszesz TDCI 140ps z dpf, póki co nie mogę

> powiedzieć złego słowa na to auto (mam na liczniku ponad 150kkm). Nowoczesnego diesla trzeba

> umieć używać z głową.

No widzisz, a mi dobrzy znajomi zarządzający flotą, nie chcieli zaoferować tego modelu z racji awaryjności. Obydwa egzemplarze odwiedzały serwis ponadplanowo, odpowiednio 3 i 7 razy do przebiegu 100kkm icon_rolleyes.gif Chyba kwestia trafienia konkretnego egzemplarza, bo w obydwu przedstawionych przypadkach o auta dbano icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w jakim celu odwiedzaly ten serwis?

> z powodu problemow z silnikiem?

> czy z innego powodu?

Głównie problemy związane ze sprawami "około silnikowymi" - dpf, wyskakujące błędy i wchodzenie w tryb awaryjny itp. Nie dopytywałem bardziej o szczegóły, bo mi odradzili i z góry założyli, że nie sprzedadzą.

Auta regularnie serwisowane, 3 latki, fakt, że ujeżdżane głównie w mieście, rzadziej trasy.

Jak widać to loteria na co się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głównie problemy związane ze sprawami "około silnikowymi" - dpf, wyskakujące błędy i wchodzenie w

> tryb awaryjny itp. Nie dopytywałem bardziej o szczegóły, bo mi odradzili i z góry założyli, że

> nie sprzedadzą.

> Auta regularnie serwisowane, 3 latki, fakt, że ujeżdżane głównie w mieście, rzadziej trasy.

> Jak widać to loteria na co się trafi

Aż dziw bierze, bo ten motor to mocna strona nowego mondziaka. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile aut tyle opinii, ja od roku mam takie auto jak piszesz TDCI 140ps z dpf, póki co nie mogę

> powiedzieć złego słowa na to auto (mam na liczniku ponad 150kkm). Nowoczesnego diesla trzeba

> umieć używać z głową.

Bardzo czesto ujezdzam takie autko. W chwili obecnej prawie 160 tys km przebiegu. Auto calkowicie bezproblemowe- lac i jezdzic. Jedyna usterka byla niezamykajaca sie maska na mrozie- jakas wada fabryczna linki.

AUto ma przebieg jaki ma i zero problemow z wtryskami, turbina, dpfem. Nawet sprzeglo jest jeszcze ori.

Zlego slowa nie powiem, chcociaz nie jestem zwolennikiem diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż dziw bierze, bo ten motor to mocna strona nowego mondziaka.

No co mam powiedzieć. Chciałem się na niego szarpnąć ale przekaz dostałem jasny. Jakbym się uparł to by mi sprzedali ale ... zlosnik.gif

Widać wszystko kwestia egzemplarza, użytkownika albo może i ASO icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.