Skocz do zawartości

miniaturowa kamera - rejestrator drogi


wszim

Rekomendowane odpowiedzi

> programu jeszcze nie mam, no własnie - jaki proponujesz?

> Mam tiny45 i programator i plik .hex, od Ciebie.

> Rozumiem że po jego załadowaniu (.hex) do kości - jest ona już gotowa do montażu i nie muszę nic

> więcej ustawiać?

Dla ciebie najlepszy będzie AVRDUDE. Po załadowaniu HEXa nic już więcej nie trzeba.

edyta:

Choc avrdude jest konsolowy więc pewnie łatwiej bedzie ci jakiś graficzny okienkowy. Tu coś sobie wybierz.

http://diy-elektronika.pl/424-programy-obslugujace-usbasp-pod-windows-7-xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja to mam chyba pecha...

Zawsze coś pod górkę.

Zainstalowałem programator wg instrukcji którą otrzymałem wraz z nim. jakiś tekst

Ale coś chyba nie jest tak jak powinno. Po włozeniu programatora do gniazda usb, zielona dioda zapala się pełnym silnym światłem, po czy w ciągu kilku sekund przygasa całkowicie do "zera". Chyba to nie jest normalny objaw?

Sterowniki zainstalowałem bezproblemowo. Ale ta dioda mnie niepokoi.

Nie mam żadnych doświadczeń w programowaniu kontrolerów, więc pytam. Procesor na płytce jest wyraźnie gorący, dioda nie swieci... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej to nie są prawidłowe objawy. Chyba musisz reklamować u sprzedającego.

edyta:

Przyglądnij sie jeszcze płytce czy nie ma gdzieś jakiegoś ewidentnego zwarcia - smuga lub kropla naniesionej cyny, dwie nóżki procesora zalane cyną etc.

Wygląda jakby po zainicjowaniu się programator wystawiał sygnał na którąś nóżkę która jest zwarta przez coś do masy. jak masz tasiemkę podłączona to ją spróbuj odłączyć czy tęż tak będzie , może tylko ona jest źle zaciśnięta.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak:

Lapek odcina porty po włożeniu programatora. W menadżerze urządzeń są odłączone z powodu napotkanych błędów. Nr już nie pamiętam ale to ewidentnie uszkodzenie.

Szkoda wielka. Liczyłem że na ten najbliższy wekeend i wyjazd do Rabki, będę miał gotową kamerkę.

A tak to kabel usb będzie wisiał w kabinie frown.gif.

Dzieki serdeczne za pomoc. Jesteście niezastąpieni!

Odezwę się jak się wyjaśni temat z programatorem lub będę miał zaprogramowane kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem do mojej kamerki taką kartę: goodram 8gb class 10 , chyba powinna się sprawdzić.

U mnie działa, ale 16Gb jak napisał Wszim, sama wyłaczała się w nieoczekiwanym momencie frown.gif. Na 8GB goodram idzie - ok. 2 godz 40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Wy się babracie Panowie z tymi kamerkami. Kupiłbyś zwykły rejestrator za stoparę złotych i

> miałbyś spokój. Ja mam zwykłe VGA i do rejestracji wyczynów swoich i innych w zupełności

> wystarczy.

Niby masz rację, ale wielkość, jakość obrazu i funkcjonalność automatyki - jest warta tej zabawy.

Dla wprawnego "typa" z gotowym programatorem i doswiadczeniem to robota na godzinkę.

Ja w tej 'materii' się uczę smile.gif - jestem zupełnie zielony i stąd tyle kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Wy się babracie Panowie z tymi kamerkami. Kupiłbyś zwykły rejestrator za stoparę złotych i

> miałbyś spokój. Ja mam zwykłe VGA i do rejestracji wyczynów swoich i innych w zupełności

> wystarczy.

No wiesz . Nie wszyscy mają przyjemność jedynie z picia piwa i oglądania TV. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez mama od tego sprzedawcy programator i dioda nie powinna przygasac ... zielona jest od zasilania

> czerwona informuje o programowaniu (w sumie podobnie sa robione wszystkie usbasp )

juz się skontaktowałem ze sprzedawcą. Jutro wysyła drugi egzemplarz ok.gif. Ale i tak na weekend nie zdążę zrobić frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> U mnie działa, ale 16Gb jak napisał Wszim, sama wyłaczała się w nieoczekiwanym momencie . Na 8GB

> goodram idzie - ok. 2 godz 40 min.

U mnie na wbudowanym aku pracuje ok 35minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to normalne, że nagrywa filmy tylko po 30minut ? (tzn. dzieli je na 30-minutowe) confused.gif

W "programie Nr16setup" jest ustawione na 70min., karta goodram 16GB class10,firmware 0.27 avi wgrane, na ver.0.27 mov to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest to normalne, że nagrywa filmy tylko po 30minut ? (tzn. dzieli je na 30-minutowe)

> W "programie Nr16setup" jest ustawione na 70min., karta goodram 16GB class10,firmware 0.27 avi

> wgrane, na ver.0.27 mov to samo

Hmm. Nie wiem nic o takim efekcie ale tez nie próbowałem. Kamerkę którą mam w aucie mam ustawiona na loop recording czyli fragmenty 5minutowe. Mam drugą w domu jutro mogę przetestować ustawienie 70min. Na RC nic nie widziałem żeby ktoś pisał o takim błędzie ale ostatnio trochę przestałem czytać szczegółowo to forum, raczej przeglądam je po łebkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm. Nie wiem nic o takim efekcie ale tez nie próbowałem. Kamerkę którą mam w aucie mam ustawiona

> na loop recording czyli fragmenty 5minutowe. Mam drugą w domu jutro mogę przetestować

> ustawienie 70min. Na RC nic nie widziałem żeby ktoś pisał o takim błędzie ale ostatnio trochę

> przestałem czytać szczegółowo to forum, raczej przeglądam je po łebkach.

Dzisiaj testowałem na dwóch różnych kartach 4GB class 4 i 16GB class 10 oczywiście ustawione na 70minut w programie, niestety nagrywa po 30minut, ale ciekawe jest to, że nagrywałem prawie 90minut (podzieliło na: 3filmy, 2 po 30minut i 1 prawie 30minut) czyli wychodzi na to, że to ustawienie 70minut nic nie daje dziwne frown.gif, bo powinno po 70minutach się wyłączyć, chyba że źle to rozumiem confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się wyłączyć tylko klipy powinny być 70minutowe. Ale tak będzie tylko w przypadku gdy nie będą przekraczać 4GB (ograniczenie FAT32). jeżeli masz ustawiony bitrate 10Mbit to możliwe że po tych 30 minutach dochodzi do 2GB i dlatego system musi zamknąć jeden plik i uruchomić drugi. Właśnie uruchomiłem test u siebie z tym, że na ustawieniu 70min i 7Mbit. No ale trzeba będzie poczekać na wyniki te 70 minut od teraz. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinno się wyłączyć tylko klipy powinny być 70minutowe. Ale tak będzie tylko w przypadku gdy

> nie będą przekraczać 2GB (ograniczenie FAT32). jeżeli masz ustawiony bitrate 10Mbit to możliwe

> że po tych 30 minutach dochodzi do 2GB i dlatego system musi zamknąć jeden plik i uruchomić

> drugi. Właśnie uruchomiłem test u siebie z tym, że na ustawieniu 70min i 7Mbit. No ale trzeba

> będzie poczekać na wyniki te 70 minut od teraz.

Nagrywałem na bitrate 7Mbit wink.gif, ale nawet przy 10Mbit to 30minut wychodzi poniżej 2GB (około 1,70GB) więc nie powinno teoretycznie zamknąć pliku, dziwne na obydwu egzemplarzach taki sam efekt frown.gif

Poczekamy jak to wyjdzie u ciebie, jestem bardzo ciekawy, czy "ten typ tak ma" confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nagrywałem na bitrate 7Mbit , ale nawet przy 10Mbit to 30minut wychodzi poniżej 2GB (około 1,70GB)

> więc nie powinno teoretycznie zamknąć pliku, dziwne na obydwu egzemplarzach taki sam efekt

> Poczekamy jak to wyjdzie u ciebie, jestem bardzo ciekawy, czy "ten typ tak ma"

Masz rację. Mam taki sam efekt. Wygląda na jakiś bug. Trzeba poczytać na RC czy ten temat nie był już dyskutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie mysle - a może by napisac do producenta aby zrobił wersję kamerki juz przystosowaną do samochodu, tzn. uruchamiającą się automatycznie po włączeniu zasilania? No i dobrze by było, aby mozna ja obsługiwac przez smartfona - podgląd filmików i zmiana ustawień smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie mysle - a może by napisac do producenta aby zrobił wersję kamerki juz przystosowaną do

> samochodu, tzn. uruchamiającą się automatycznie po włączeniu zasilania? No i dobrze by było,

> aby mozna ja obsługiwac przez smartfona - podgląd filmików i zmiana ustawień

Raczej bez szans z kilku powodów.

Po pierwsze to producent no name. Więc do kogo napisać? Do ChRL? Tylko jedna osoba z forum RC ma kontakt z bezpośrednim dystrybutorem(choć nie producentem) ale zdradzić kontaktu nie chce a dystrybutor będzie producenta ukrywał bo ma na tym biznes co jest zrozumiałe.

Po drugie te urządzenia były konstruowane przy wspomaganiu przez długi czas dużej grupy hobbystów modeli RC i to oni mają główny wpływ na kształt tego produktu i reagują w kwestiach zmian dość alergicznie. Patrząc z ich punktu to faktycznie ta kamerka spełnia idealnie wymagania.

Po trzecie praktycznie skończyły się zasoby pamięci tego modelu i nic już się nie da wycisnąć, żadnych dodatkowych funkcjonalności czy rozbudowa opcji.

Po czwarte ten hardware nie pozwala na pewne rozwiązania, trzeba by go przekonstruować (mowa tu głównie o auto-start-stopie). Więc w zasadzie musiałaby to być kamerka w wersji #xx a nie #16.

Należy mieć nadzieję, że niebawem na rynku pojawią się równie dobre i małe kamerki od początku przystosowane do pracy w samochodzie. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie (a ewidentnie jest i się wzmaga) nasi żółci przyjaciele z pewnością to wykorzystają. Ale na pewno nie stanie się to pod wpływem pisma z listą życzeń. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego TAKA

Nagrywanie uruchamia się przyciskiem lub może być wyzwalane dźwiękiem (przycisk MODE). W przypadku trybu nagrywania wyzwalanego dźwiękiem załączenie nagrywania nastąpi automatycznie jeśli poziom dźwięku na zewnątrz będzie wyższy od 60dB. Urządzenie wyłączy automatycznie nagrywanie jeśli poziom dźwięku na zewnątrz będzie niższy od 60dB przez 2 minuty. Jeśli w trybie standby poziom dźwięku będzie wyższy od 60dB, urządzenie ponownie rozpocznie nagrywanie.

albo TAKA Nagrywanie włączone może być zawsze lub jedynie wówczas gdy urządzenie podłączone jest do zewnętrznego źródła zasilania (przykładowo włącza się, gdy uruchomiony zostanie silnik samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje ta opcja z dużą kamerką i magiczna matą chwytającą - pisałem o tym tutaj

Chciałbym dozyc czasów, gdy w samochodzie będzie mozna zostawic na widoku radio, GPS, kamerę czy inne gadżety bez obawy, ze jakis żul wybije szybe i zakosi zlosnik.gif

Aha - znam człowieka z Częstochowy, który ma firmę i sprowadził z Chin komputerki Turbogauge wg moich sugestii. Może poszukać na alibaba.com producentów kamerek i znowu namówic kolege na import? Mam trochę wprawy w szukaniu dostawców w Chinach, bo kiedyś zajmowałem się tym zawodowo smile.gif

Przykłady : kamerka1

kamerka2 - nazwa 808, za mała rozdzialczośc filmików, ale mozna spytac Chinola czy nie robi innych smile.gif

kamerka3 - HD i czujnik ruchu smile.gif

kamerka 4 - tu nawet piszą, że jest to "driving recorder", czyli rejestrator samochodowy

kamerka 5 - ukryta kamera do kibla? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

kamerka 6 - 808 i rejestrator samochodowy

Jak widać kamerek "808" jest sporo, trzeba by tylko dobrze poszukać tej właściwej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pozostaje ta opcja z dużą kamerką i magiczna matą chwytającą - pisałem o tym tutaj

Utrzyma to kamerę przy stłuczce?

> Chciałbym dozyc czasów, gdy w samochodzie będzie mozna zostawic na widoku radio, GPS, kamerę czy

> inne gadżety bez obawy, ze jakis żul wybije szybe i zakosi

ja tą swoją #16 mam cały czas na stałe zamocowane i trzymam auto na osiedlu pod chmurką, no ale ją to ledwo widać za szybą wink.gif

> Aha - znam człowieka z Częstochowy, który ma firmę i sprowadził z Chin komputerki Turbogauge wg

> moich sugestii. Może poszukać na alibaba.com producentów kamerek i znowu namówic kolege na

> import? Mam trochę wprawy w szukaniu dostawców w Chinach, bo kiedyś zajmowałem się tym

> zawodowo

No to działaj.

> Przykłady : kamerka1

Wg mnie to nie jest HD, za niska cena parametry są naciągane lub rozdzielczość jest interpolowana. Trzeba by kupić i sprawdzić.

> kamerka2 - nazwa 808, za mała rozdzialczośc filmików, ale mozna spytac Chinola czy nie robi innych

> kamerka3 - HD i czujnik ruchu

obydwie słaba jakość za niska rozdzielczość

> kamerka 4 - tu nawet piszą, że jest to "driving recorder", czyli rejestrator samochodowy

niby HD ale nie wiadomo czy prawdziwy czy interpolowany, nic nie pisze czy ma auto-start-stop a to podstawa. Na fotce wnętrze przypomina wersję #11 więc HD by było ale do auta się nadaje słabiej niż #16.

> kamerka 5 - ukryta kamera do kibla?

> kamerka 6 - 808 i rejestrator samochodowy

To jest #11 wersji combo, pisze nawet.

> Jak widać kamerek "808" jest sporo, trzeba by tylko dobrze poszukać tej właściwej

A kto mówi że ich nie ma. Podane przeze mnie linki na początku wątku wciąż są aktualne. To są dwaj sprawdzeni uczciwi! sprzedawcy tych modeli eletoponline365 digitalele889 . Reszta to loteria. Co nie zmienia faktu że ciągle jeszcze nie ma w sprzedaży kamerki tak dobrej jak #16 (miniaturowa i doskonała jakość nagrania) i posiadającej opcje automatycznego uruchamiania nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos jest zainteresowany to jest też bardziej rozbydowana wersja tej kamery

808 #18,

która dodatkowo ma wyjście AV

Mam dodatkowe pytanie: Czy ktoś może jest posiadaczem takiego rejestratora

Manta MM308 lub innego podobnego?

Chciałem się dowiedzieć czy sygnał na wyjściu AV występuje także podczas nagrywania, czy może służy tylko do podglądu nagranego (odtwarzanego) filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktos jest zainteresowany to jest też bardziej rozbydowana wersja tej kamery

> 808 #18,

> która dodatkowo ma wyjście AV

Nie do końca to prawda. Protoplastą tej kamery jest wersja #11. A więc #18 posiada niektóre jej wady (trochę gorsze parametry balansu bieli i reakcji na światło, nietypowy kabel USB i parę innych kwiatków). No chyba że już to dopracowali bo nie śledzę tak bardzo wątku z #18 jak z #16.

Ma jednak wyjście liniowe AV - to fakt. Tylko w sumie nie wiem do czego to by się przydało? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam

> wszim świetna robota, zazdroszczę.

> Znalazłem taką : http://www.ebay.com/itm/HD-720P-Smallest...#ht_8636wt_1020

> co o niej myślicie ?

Wygląda interesująco, ale jak nagrywa w rzeczywistości tego nie wiem. Kwestia czy rozdzielczość 1280*720 jest rzeczywista czy interpolowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zamontowałem attiny do swojej kamerki, troszkę inaczej rozwiązałem kwestie zasilania bo nie miałem małego złącza i instalacja w aucie była już z kabelkiem usb schowanym więc zamiast osobnego gniazda dałem mały wyłącznik autostartu a zasilanie podaję klasycznie przez usb.

Mam pytanie czy ten sam układ ma szansę zadziałać także w tanich wersjach tej kamerki? mam na myśli te 720x480 po 6$

Jak dojdą te co zamówiłem to sprawdzę czy guziki są wyzwalane wysokim i niskim zboczem jak w #16, przydałaby się na tył taka gorsza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie wiem czy w tych kamerkach jest tak samo rozwiązany interfejs użytkownika czyli

> klawiszologia.

Na razie porównać mogę jedynie #16 i #18 na załączonym zdjęciu zaznaczyłem punkty w których analogicznie do #16 na dolnym guziku pojawia się stan wysoki (ok 3,2V) a na górnym pojawia się stan niski w momencie naciśnięcia guzika.

Nie miałem jeszcze czasu pobawić się #18 ale na szybko wygląda, że czasy naciśnięcia przycisków aby osiągnąć zamierzony cel są takie jak w #16 czyli przytrzymać ok sekundy PON aby włączyć/wyłączyć kamerkę i krótko migawkę czy jak mu tam (ten górny) żeby włączyć/wyłączyć nagrywanie.

PS. Na #18 jest podgląd na wyjściu A/V w trakcie nagrywania i w OSD parę innych informacji np rozdzielczość nagrywania, poziom baterii czy czas nagrywania. Piszę bo ktoś tu zastanawiał się nad wykorzystaniem #18 do FPV

2737687500_1340457043_thumb.jpg

EDIT: Dopiero miałem okazję wypróbować działanie tego dodatkowego układziku na attiny45 i wygląda to tak:

po załączeniu zewnętrznego zasilania kamera się włącza i po chwili startuje nagrywanie. Po wyłączeniu zewnętrznego zasilania nagrywa jeszcze przez minutę po czym zatrzymuje nagrywanie i wyłącza się czyli niby wszystko ok.

Chciałem wypróbować inne scenariusze np co w sytuacji kiedy wyłączę zapłon i w ciągu minuty włączę ponownie (czasem jest potrzeba np zgasić silnik choćby podczas postoju na przejeździe kolejowym) no i wygląda na to że jeśli w ciągu minuty załączę zasilanie ponownie kamera nagrywa sobie dalej jak gdyby nigdy nic czyli tak jak bym sobie tego życzył.

Natomiast jeśli załączę zapłon (zewn. zasilanie) i wyłączę w ciągu powiedzmy 10 sekund od momentu rozpoczęcia nagrywania to nagrywanie wyłącza się od razu a nie po minucie. Tak ma być czy coś zrobiłem nie tak? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, zamontowałem attiny do swojej kamerki, troszkę inaczej rozwiązałem kwestie zasilania bo nie

> miałem małego złącza i instalacja w aucie była już z kabelkiem usb schowanym więc zamiast

> osobnego gniazda dałem mały wyłącznik autostartu a zasilanie podaję klasycznie przez usb.

co znaczy mały wyłącznik autostartu? Mogłbys schematem poratować, jak to zmieniłes?

Przymierzam się wreszcie w przyszłym tygodniu do realizacji atiny smile.gif

Zasilanie podajesz do fabrycznego oryginalnego gniazda zasilania kamerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie porównać mogę jedynie #16 i #18 na załączonym zdjęciu zaznaczyłem punkty w których

> analogicznie do #16 na dolnym guziku pojawia się stan wysoki (ok 3,2V) a na górnym pojawia się

> stan niski w momencie naciśnięcia guzika.

> Nie miałem jeszcze czasu pobawić się #18 ale na szybko wygląda, że czasy naciśnięcia przycisków aby

> osiągnąć zamierzony cel są takie jak w #16 czyli przytrzymać ok sekundy PON aby

> włączyć/wyłączyć kamerkę i krótko migawkę czy jak mu tam (ten górny) żeby włączyć/wyłączyć

> nagrywanie.

Czyli w przypadku #18 wygląda że da się mój układ zastosować bez problemu. smile.gif

> Chciałem wypróbować inne scenariusze np co w sytuacji kiedy wyłączę zapłon i w ciągu minuty włączę

> ponownie (czasem jest potrzeba np zgasić silnik choćby podczas postoju na przejeździe

> kolejowym) no i wygląda na to że jeśli w ciągu minuty załączę zasilanie ponownie kamera

> nagrywa sobie dalej jak gdyby nigdy nic czyli tak jak bym sobie tego życzył.

Dokładnie tak ma działać, taki algorytm zaimplementowałem.

> Natomiast jeśli załączę zapłon (zewn. zasilanie) i wyłączę w ciągu powiedzmy 10 sekund od momentu

> rozpoczęcia nagrywania to nagrywanie wyłącza się od razu a nie po minucie. Tak ma być czy coś

> zrobiłem nie tak?

Może to było trochę krócej? Około 7s? Tak może być, bo proces uruchamiania się kamery trochę trwa i dopiero po kilku sekundach cały proces uruchamiania nagrywania startuje.

Jeszcze innym efektem będzie gdy brak będzie karty w kamerze. Po załączeniu zasilania kamera będzie uruchamiana ale się automatycznie wyłączy dając 5 błysków LED. Wtedy mój układ znowu będzie ją uruchamiał. I tak w kółko 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co znaczy mały wyłącznik autostartu? Mogłbys schematem poratować, jak to zmieniłes?

> Przymierzam się wreszcie w przyszłym tygodniu do realizacji atiny

> Zasilanie podajesz do fabrycznego oryginalnego gniazda zasilania kamerki?

Wyłącznik zapewne po to aby układ nie reagował gdy chcesz sobie podłączyć kamerę do USB w PC-cie. Nie głupi pomysł jak ktoś nie zrobi dodatkowego gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli w przypadku #18 wygląda że da się mój układ zastosować bez problemu.

> Dokładnie tak ma działać, taki algorytm zaimplementowałem.

> Może to było trochę krócej? Około 7s? Tak może być, bo proces uruchamiania się kamery trochę trwa i

> dopiero po kilku sekundach cały proces uruchamiania nagrywania startuje.

> Jeszcze innym efektem będzie gdy brak będzie karty w kamerze. Po załączeniu zasilania kamera będzie

> uruchamiana ale się automatycznie wyłączy dając 5 błysków LED. Wtedy mój układ znowu będzie ją

> uruchamiał. I tak w kółko

tak to wygląda na filmiku:

co do schematu wyłącznika, po prostu zamiast 3 pinowego złącza jest przełącznik włącz/wyłącz który zwiera 2 punkty tam gdzie powinno być 3 pinowe złącze zwiera kabelki +5V i +5Vusb, wtedy można zasilać bezpośrednio złączem usb a gdy zajdzie potrzeba podłączenia przez usb do komputera to wystarczy dać przełącznik w pozycje off (czyli rozłącza zworę) i usb działa normalnie jak w oryginale.

malowałem na szybko w paint'cie wiec sorki jeśli nie wygląda zbyt dobrze smile.gif

7703246900_1340476872_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że wiem dlaczego nagrywanie wyłączało się przedwcześnie. Powód dość prozaiczny - rozładowana bateria smile.gif

A przy okazji, nawet jak układ załączający nagrywanie jest podłączony to normalnie działa komunikacja usb z komputerem, nawet w instrukcji jest napisane że aby można było nagrywać z podłączonym usb do komputera, nagrywanie musi być włączone przed podpięciem do kompa a wiec załączenie układem przycisku nagrywania w tym przypadku po prostu jest ignorowane. Nie wiem czy nie będzie przeszkadzać podczas próby zaprogramowania konfiga z pliku ale chyba nie bo przecież i tak trzeba trzymać wciśniete guziki wiec nawet jak układ dołoży "swoje" to niczego to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem autostart do #18 i działa bez problemu, dziwne tylko jest to że na nagranym filmiku mam wrażenie że nagrywanie trwa jakieś 70 sekund od wyłączenia zewn zasilania ale może to efekt firmwaru avi który nagrywa od razu i nie ucina kilku sekund.

nie mogłem znaleźć nigdzie zasilania ok 2,8V istniejącego cały czas więc z lenistwa podpiąłem się wprost pod + wewnętrznej baterii (czy poza zwiększonym poborem prądu i brakiem jakichkolwiek zabezpieczeń w zasilaniu attiny (w samej baterii jest chyba jakiś bezpiecznik) może takie rozwiązanie w czymś przeszkadzać? (oczywiście oprócz możliwości całkowitego rozładowania wewnętrznego akumulatora przez attiny)

7882508100_1340558588_thumb.jpg 5906814800_1340558592_thumb.jpg 4029908800_1340558595_thumb.jpg 2946039200_1340558598_thumb.jpg 2683454600_1340558601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mogłem znaleźć nigdzie zasilania ok 2,8V istniejącego cały czas więc z lenistwa podpiąłem się

> wprost pod + wewnętrznej baterii (czy poza zwiększonym poborem prądu i brakiem jakichkolwiek

> zabezpieczeń w zasilaniu attiny (w samej baterii jest chyba jakiś bezpiecznik) może takie

> rozwiązanie w czymś przeszkadzać? (oczywiście oprócz możliwości całkowitego rozładowania

> wewnętrznego akumulatora przez attiny)

Tak będzie Attiny brać więcej prądu. Teraz przełącza się w standby i dla napięcia 2,8V pobiera poniżej 1uA(!) cool.gif. Ale ze wzrostem napięcia prąd rośnie nieliniowo i przy 5V jest to już kilka mA. Dla 4V może to byc około 100uA (strzelam trzeba by zmierzyć) co już fajne nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ERROR CRC

> Wykazuje błąd w 58 linii programu wsadowego, W 58 linii - jest za dużo o jedną spację - i dlatego

> "się burzy"

> jak przeglądasz - to nie widać - jak na kompilator - to dopiero wylazło. no hyba ze się źle

> ściągnęło.

Niezbyt jasno opisany problem.

Kto/co się burzy? programator? O jakim kompilatorze piszesz, tu się już nic nie kompiluje bo to jest skompilowany plik wykonawczy binarny w formacje HEX. Jeżeli jest błąd CRC pliku to się pewnie coś źle ściągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.