Skocz do zawartości

Jak naprawic tak uszkodzona felge?


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak sie zastanawiam jak moglo dojsc do tak dziwnego uszkodzenia. Kolo przednie i tylnie. musiala

> gdzies wjechac

Krawężnik pod odpowiednim kątem...

Albo dojechane do rantu krawężnika.

Swoją drogą opona też oberwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krawężnik pod odpowiednim kątem...

> Albo dojechane do rantu krawężnika.

> Swoją drogą opona też oberwała.

A o blokade parkingowa taki duperelek stawiany zeby nikt nei wjechal? Tylko, ze to jest metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiam jak moglo dojsc do tak dziwnego uszkodzenia. Kolo przednie i tylnie. musiala

> gdzies wjechac

no musiała krawężnik zaatakować.

ale naprawa tego jest nieopłacalna.

Jeździć tak i się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiam jak moglo dojsc do tak dziwnego uszkodzenia. Kolo przednie i tylnie. musiala

> gdzies wjechac

są dwie opcje naprawy

1. nadspawanie ubytku, wyszlifowanie i pomalowanie na nowo felgi

2. uzupełnienie ubytku specjalnym kitem, później wyszlifowanie oraz pomalowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są dwie opcje naprawy

> 1. nadspawanie ubytku, wyszlifowanie i pomalowanie na nowo felgi

> 2. uzupełnienie ubytku specjalnym kitem, później wyszlifowanie oraz pomalowanie

Czyli kompleksowa naprawa calej felgi. A ile to teraz kosztuje? Ladny dotz 16 jakies 500zl a renowacja z malowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiam jak moglo dojsc do tak dziwnego uszkodzenia. Kolo przednie i tylnie. musiala

> gdzies wjechac

Nie przejmuj sie, uszkodzenie jest mało widoczne, ja też raz pożyczyłem auto bratu i moment i miałem obdartą felgę, swoją drogą jak zobaczyłem jego 17" to mało nie umarłem zlosnik.gif

Naprawa:

Popatrzeć, kupić 6-pak w celu zapomnienia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kompleksowa naprawa calej felgi. A ile to teraz kosztuje? Ladny dotz 16 jakies 500zl a

> renowacja z malowaniem ?

samo toczenie to 20-50zł. Do tego porządne malowanie całej felgi około stówka, do tego zdjęcie, założenie, wyważenie...

Znaczy że poczekaj pan na koniec zimy i wtedy będzie można to taniej i za jednym razem zrobić. A może się po zimie okazać, że do dwóch felg to i rabat dadzą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samo toczenie to 20-50zł. Do tego porządne malowanie całej felgi około stówka, do tego zdjęcie,

> założenie, wyważenie...

> Znaczy że poczekaj pan na koniec zimy i wtedy będzie można to taniej i za jednym razem zrobić. A

> może się po zimie okazać, że do dwóch felg to i rabat dadzą

Ale Oni to w piecu wypalaja jak w fanach 4 kolek? Tzn piaskowanie, prostowanie naprawianie uszkodzen i malowanie? Cos mi za tanio podales zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Oni to w piecu wypalaja jak w fanach 4 kolek? Tzn piaskowanie, prostowanie naprawianie

> uszkodzen i malowanie? Cos mi za tanio podales

to jest za pomalowanie proszkowe. Nie wiem jak z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie malutkie wydarcie na rancie może być w jakimś stopniu niebezpieczne?

nie.

Ale strachu można narobić grinser006.gif

Jeśli konstrukcja nienaruszona i nie wyszedł bąbel to nic się nie stało. Jeśli ktoś bardzo bojaźliwy to może sobie zaznaczyć kropką to miejsce i sprawdzić co jakiś czas czy bąbla nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też mi się wydaje, ale Ozarek widzi na zdjęciu uszkodzoną oponę.

każde uszkodzenie gumy jest potencjalnie niebezpieczne, ja tylko napisałem że opona oberwała bo autor twierdził, że nie.

A uszkodzenie w tym miejscu może, potencjalnie powodować nieszczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie.

> Ale strachu można narobić

> Jeśli konstrukcja nienaruszona i nie wyszedł bąbel to nic się nie stało. Jeśli ktoś bardzo

> bojaźliwy to może sobie zaznaczyć kropką to miejsce i sprawdzić co jakiś czas czy bąbla nie

> ma.

E tam i tak juz sa na wykonczeniu, dadza rade zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kompleksowa naprawa calej felgi. A ile to teraz kosztuje? Ladny dotz 16 jakies 500zl a

> renowacja z malowaniem ?

za całą usługę pewnie ze 100-200 zł z malowaniem

można też się pokusić o naprawę we własnym zakresie, bo z przeszlifowaniem tak małego uszkodzenia ręcznie nie ma problemu, trzeba by tylko później oddać do malowania felgę o ile masz numer koloru ori felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukam jakiegos warsztatu i moze przy okazji wszytskie odnowei bo po 5 latach z kazdej strony

> poobcierane.

Sa zakłady któresię specjalizuja w renowacji felg , tam powinni wszystko ładnie zrobić , i jeśli malowanie to tylko proszek , jest dużo mocniejszy od normalnego lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa zakłady któresię specjalizuja w renowacji felg , tam powinni wszystko ładnie zrobić , i jeśli

> malowanie to tylko proszek , jest dużo mocniejszy od normalnego lakieru

Śmiem twierdzić że to nieprawda jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często maluje się zwykłym lakierem po prostu - podkład + dwuwarstwowy metalic na to. Tak bywają

> malowane również nowe felgi.

Zamiast Metallicu można dać mat? Drugi komplet mam czarny mat to tu dam biały tylko czy Heniek z Mietkiem to ogarna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za całą usługę pewnie ze 100-200 zł z malowaniem

> można też się pokusić o naprawę we własnym zakresie, bo z przeszlifowaniem tak małego uszkodzenia

> ręcznie nie ma problemu, trzeba by tylko później oddać do malowania felgę o ile masz numer

> koloru ori felgi

Jak za 150 to prawie darmo w porównaniu do nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.