Skocz do zawartości

Feu Vert - czyszczenie wtrysków diesla za 179zł - warto?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio na Feu Vercie pojawiły się banery z takim ogłoszeniem.

Warto czymś takim się zainteresować czy nic to nie daje?

Mam TDI z przebiegiem trochę ponad 270kkm.

Nigdy nic nie było robione z wtryskami - dymi jak się dobrze depnie (znaczy stawia zasłonę dymną), podejrzewam też że wtryskiwacz sterujący może być taki sobie.

Warto jechać do Feu Verta?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kup 2 butelki stp do czyszczenia wtrysków i dawaj bak po baku i za 3-4 baki doczysci wtryski.

kolega ma octavie miał usuwac nagar w glowicy, wtryski czyscic. Ale kupił 6 butelek stpa i lał po 2 butelki na bak premium diesla. co ciekawe sprawdzalismy kamerką w miejscu świecy żarowej i komora spalania wyglada o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TDI prawie zawsze dymi jak sie go przydusi

Dymi zdecydowanie za mocno a chipa nie mam.

> Lepiej kupić coś do czyszczenia wtrysków jesli to nie da rady to czyszczenie w FVert tez nie.

OK, STP do czyszczenia wtrysków nic nie dało.

Lepiej zaoszczędzę 180 zł i przeznaczę je za jakiś czas na regenerację wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dymi zdecydowanie za mocno a chipa nie mam.

> OK, STP do czyszczenia wtrysków nic nie dało.

> Lepiej zaoszczędzę 180 zł i przeznaczę je za jakiś czas na regenerację wtryskiwaczy.

FV daje jakąś gwarancję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To promocja??? U mnie normalnie to 150zł kosztuje. Robię chemią Pro-tec.

Warto, no chyba ze już wtryski leżą to zbyt wiele nie da. Silnik zaczyna pracować ciszej i bardziej miękko. Warto od razu wyczyścić dolot.

Efekty na prawdę są obiecujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź kup 2 butelki stp do czyszczenia wtrysków i dawaj bak po baku i za 3-4 baki doczysci wtryski.

> kolega ma octavie miał usuwac nagar w glowicy, wtryski czyscic. Ale kupił 6 butelek stpa i lał po 2

> butelki na bak premium diesla. co ciekawe sprawdzalismy kamerką w miejscu świecy żarowej i

> komora spalania wyglada o niebo lepiej.

Może masz i rację, ale:

-efekt masz po 30 minutach a nie po kilku tysiącach kilometrów

-ostatecznie koszty będą bardzo zbliżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może masz i rację, ale:

> -efekt masz po 30 minutach a nie po kilku tysiącach kilometrów

> -ostatecznie koszty będą bardzo zbliżone

To napisz trochę dokładniej co i jak oraz dlaczego? Może jakaś promocja dla AK? Na czym polega czyszczenie kolektora ssącego w dieslach i jaki efekt daje?

EDIT

A czy warto wrzucić wtryski do myjki ultradźwiękowej, jeśli tak to jaką chemią czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto jechać do Feu Verta?

> Pozdrawiam,

> Tomek

Nigdy nie miałem zaufania do takich "uniwersalnych" warsztatów i generalnie bym tam auta nie wstawił. Ale kiedyś mnie przypiliło, szykowała się długa trasa i musiałem na ostatnia chwilę zmienic olej w silniku, z dużą dozą niepewności podjechałem więc do FeuVerta. Całe szczęście że byłem cały czas przy aucie. Nie pytaj, co można spier.... przy tak banalnej czynności jak wymiana oleju, ale już nigdy w życiu żadne moje auto bramy tego "warsztatu" nie przekroczy sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie miałem zaufania do takich "uniwersalnych" warsztatów i generalnie bym tam auta nie

> wstawił. Ale kiedyś mnie przypiliło, szykowała się długa trasa i musiałem na ostatnia chwilę

> zmienic olej w silniku, z dużą dozą niepewności podjechałem więc do FeuVerta. Całe szczęście

> że byłem cały czas przy aucie. Nie pytaj, co można spier.... przy tak banalnej czynności jak

> wymiana oleju, ale już nigdy w życiu żadne moje auto bramy tego "warsztatu" nie przekroczy

mnie próbowali naciągnąć na " uszkodzony zawór" na przewodzie wysokiego cisnienia w rocznym aucie (co mnie natchnęlo żeby w rocznym aucie nabijać klimę...). Spuścili układ i zażądali 80zł za "sprawdzenie układu klimatyzacji" (na wymianę zaworu nie chciałem sie zgodzić).

auto wstawione do ASO - wszystko ok. Nabili klimę i auto jeździ jak należy do dzis.

koleżance tak wyważyli koła, że malo sie nie zabiła - okazalo się, że opona nie wskoczyła na swoje miejsce w feldze i biła tak, e całym autem trzepało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może masz i rację, ale:

> -efekt masz po 30 minutach a nie po kilku tysiącach kilometrów

> -ostatecznie koszty będą bardzo zbliżone

nie wiem tylko czy taka kuracja im na dobre wyjdzie bo to szok konkretny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat Ci z feu Vert to nawet klimy nabić nie potrafią, ani koła zmienić. Więc ja bym im nic

> bardziej skomplikowanego do zrobienia nie dał...

Mi kiedys na takiej pseudo stacji typu feuvert gwint w korku spustu oleju ukręcili. I to byl moj pierwszy i ostatni raz. Potem mi jeszcze kolega mechanik powiedzial, ze bardzo czesto praktykantow "zatrudniają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem tylko czy taka kuracja im na dobre wyjdzie bo to szok konkretny..

Ale jaki szok???

To tak samo jak wyciągasz wtryski i dajesz je do sprawdzenia. Przed wrzuceniem na maszynę też są czyszczone wtryski by pomiary były prawidłowe.

Więc nie bardzo rozumiem o jakim szoku piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napisz trochę dokładniej co i jak oraz dlaczego? Może jakaś promocja dla AK? Na czym polega

> czyszczenie kolektora ssącego w dieslach i jaki efekt daje?

http://www.pro-tec-polska.pl/

Tutaj wyczytasz wszystko

> EDIT

> A czy warto wrzucić wtryski do myjki ultradźwiękowej, jeśli tak to jaką chemią czyścić?

Benzynowe i gazowe warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.pro-tec-polska.pl/

> Tutaj wyczytasz wszystko

zrobiłem czyszczenie tym wynalazkiem w Volvo z 330 kkm - efekt dokładnie żaden

gdybym wydał na to więcej niż 20 PLN to bym się zdenerwował konkretnie, a że miałem to gratis to olałem

ale za to kompletny przegląd i właściwe ustawianie pompy wtryskowej dało efekt zdumiewający - spalanie spadło z 10 l do 7,5 l/100 i żadnych "bączków" z rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaki szok???

> To tak samo jak wyciągasz wtryski i dajesz je do sprawdzenia. Przed wrzuceniem na maszynę też są

> czyszczone wtryski by pomiary były prawidłowe.

> Więc nie bardzo rozumiem o jakim szoku piszesz.

bo to trobisz p owyciagnieciu, zwykle pry okazji leca nowe yszczelniacze itp. A to jest na aucie i w sumie to wolałbym je wyciagnać. W n ajnowszym gt jest fajny płyn do czyszczenia tłokó i głowicy aplikujesz zamiast świec plus specjalny olej. Gdybym kupił / miał klekota o przebiegu koło 300 tys dałbym wtryski do sprawdzenia, skorygował softem dawkę rozruchową. I własnie zrobił płukanke silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem czyszczenie tym wynalazkiem w Volvo z 330 kkm - efekt dokładnie żaden

> gdybym wydał na to więcej niż 20 PLN to bym się zdenerwował konkretnie, a że miałem to gratis to

> olałem

> ale za to kompletny przegląd i właściwe ustawianie pompy wtryskowej dało efekt zdumiewający -

> spalanie spadło z 10 l do 7,5 l/100 i żadnych "bączków" z rury

Nie rozumiem twojego oburzenia - chciałeś żeby preparat chemiczny ustawił poprawnie pompę wtryskową hehe.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem twojego oburzenia - chciałeś żeby preparat chemiczny ustawił poprawnie pompę wtryskową

> ?

nie oburzam się, tylko stwierdzam fakt że jakiś magiczny płyn nic nie zrobił wtryskom i szkoda na to pieniędzy

na kilku forach spotkałem się z identyczną opinią - niektórzy po chwilowej euforii, że bączków nie puszcza i moc wróciła stwierdzali, że tak naprawdę wywalili kasę i nic to nie dało hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem czyszczenie tym wynalazkiem w Volvo z 330 kkm - efekt dokładnie żaden

> gdybym wydał na to więcej niż 20 PLN to bym się zdenerwował konkretnie, a że miałem to gratis to

> olałem

> ale za to kompletny przegląd i właściwe ustawianie pompy wtryskowej dało efekt zdumiewający -

> spalanie spadło z 10 l do 7,5 l/100 i żadnych "bączków" z rury

Ale tutaj musisz mieć pretensje tylko do siebie. Ktoś dał ciała przy diagnostyce i to nie byłem ja grinser006.gif

Ludzie myślą że to naprawi wtryski które mają rozbieżności na korekcji o 100% przekraczającej normę. Tak się to nie uda.

Ja nikogo nie namawiam, sam widzę efekty w swoim aucie i w autach klientów. A to co się pisze na forumach to nie cały świat. Widzisz bo nawet mam kilka małych flot którym taką usługę sprzedaje. Są z tego oszczędności wymierne.

Tobie nie dało ale kilkudziesięciu klientom już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie oburzam się, tylko stwierdzam fakt że jakiś magiczny płyn nic nie zrobił wtryskom i szkoda na

> to pieniędzy

> na kilku forach spotkałem się z identyczną opinią - niektórzy po chwilowej euforii, że bączków nie

> puszcza i moc wróciła stwierdzali, że tak naprawdę wywalili kasę i nic to nie dało

Podaj trochę linków bo mi się szukać nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.