Skocz do zawartości

Volkswagen 2012 CC


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

> Testował ktoś?

Dzisiaj jezdzilem 10 minut. Dealer przywiozl dla zanecenia i bylo duzo chetnych.

Do jazdy oczywiscie zlosnik.gif

> Jeździ jak wygląda?

Jezdzi lepiej niz wyglada wink.gif no zartuje bardzo fajnie wyglada z duzym pyskiem.

1.8 turbo 6 biegow, skrzynia reczna. Z dolu ciagnie jak moj accord ale jak wyzej pokrecic to lepiej fruwa.

Fotele z materialu i wyjatkowo twarde. Polowie sie podobalo, polowie nie. Mnie nie pasuja.

Srodek to jak nowy passat wiec nie ma co komentowac. Prima zrobiony.

> Opinie?

Jazda jak najbardziej ok.gif

Kola 18" no.gif

Kolor (bialy) no.gif

Wykonanie srodka ok.gif

No i przez cc pol dnia pracy polecialo biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testował ktoś? Jeździ jak wygląda? Opinie?

Cena w okolicy 100 tyś za taki samochód (w wersji podstawowej)

na tle konkurencji wygląda bardzo dobrze.

A czy jest sens kupować wersję bazową?

Chociaż wyposażenie nie jest złe.

Pozdr

can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wyciszenie ?

Bez zarzutu, jak to w nowym aucie wink.gif

Silnika prawie nie slychac, raz slyszalem gwizdniecie turbiny przy redukcji i mocnym gazie. Zawieszenie twarde az strach ale nie dudni na dziurach.

Bardzo fajne auto ok.gif

sorry za opoznienie ale dopiero jestem po nartach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy nadal trzeba dopłacać aa dość oczywiste rzeczy jak tempomat i czujniki parkowania?

Żeby auto wyglądało tak jak powinno wyglądać auto tej klasy musisz do ceny podstawowej ze 20kPLN dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak i to nie są oczywiste rzeczy

Zgadzam się.

Np czujniki są mi zbędne.

Patrząc na konfiguracje faktem jest że za rzeczy takie jak składana

i dzielona tylna kanapa trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np czujniki są mi zbędne...

Jest pierwszy ktory kupil nowe cc devil.gif

Wersja diesel 2.0-170.KM-DSG-skora-duza nawigacja.

Oczywiscie ma czujniki, rolety, felgi 18, tempomat itd.

Auto wziete od dealera ktory kilka takich zamowil.

Cena 164.tys.zl.

Bedzie fajne cc we Wroclawiu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testował ktoś? Jeździ jak wygląda? Opinie?

Miałem przez weekend bo szfagier zostawił po imprezie.

2.0 170KM DSG

Powiem tyle :

wygląda nieźle ale że byłem na kacu to jezdzić nie było kiedy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to potestowałem i jestem naprawdę pod wrażeniem. Auto choć zbudowane na bazie Passata to jest zupełnie innym samochodem. W porównaniu do Passata to samochód sportowy. Wersja diesel taka sobie ale 2,0T zbiera się konkretnie. Bardzo fajnie zestrojone zawieszenie, ciekawy układ kierowniczy, fotele.

Trochę mało miejsca nad głową ale to w końcu niby coupe.... tyle że 4 drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to potestowałem i jestem naprawdę pod wrażeniem. Auto choć zbudowane na bazie Passata to jest

> zupełnie innym samochodem. W porównaniu do Passata to samochód sportowy. Wersja diesel taka

> sobie ale 2,0T zbiera się konkretnie. Bardzo fajnie zestrojone zawieszenie, ciekawy układ

> kierowniczy, fotele.

> Trochę mało miejsca nad głową ale to w końcu niby coupe.... tyle że 4 drzwiowe.

a napisz coś więcej o wrażeniach (jak się da to w zestawieniu sedan/cc)bo ja byłem strasznie napalony na ten samochód, ale po tym jak mi dali na weekend zwykłego passata sedana to mi przeszło i poszedłem w zupełnie innym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem CC i dla porównania zrobiłem tą sama rundę Passatem. W połowie jazdy Passatem miałem dosyć. Co ciekawe, mimo twardszego zawieszenia CC zdecydowanie lepiej wybierało nierówności i nie dochodziło do mnie walenie zawieszenia czy skrzypienie z tylnej części samochodu.

Passat był diesel a CC benzyna więc głośności silnika nie da się porównać.

Zwieszeniowo to Passat prowadzi się jak ociężały wóz drabiniasty a CC jak sportowe auto. Największe wrażenie zrobiło na mnie zawieszenie, aż się chciało dać w palnik więc pojechaliśmy na dróżkę z zakrętami... jest dobrze wink.gif

Nie decyduj o losie CC na podstawie testów Passata. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem CC i dla porównania zrobiłem tą sama rundę Passatem. W połowie jazdy Passatem miałem

> dosyć. Co ciekawe, mimo twardszego zawieszenia CC zdecydowanie lepiej wybierało nierówności i

> nie dochodziło do mnie walenie zawieszenia czy skrzypienie z tylnej części samochodu.

> Passat był diesel a CC benzyna więc głośności silnika nie da się porównać.

> Zwieszeniowo to Passat prowadzi się jak ociężały wóz drabiniasty a CC jak sportowe auto. Największe

> wrażenie zrobiło na mnie zawieszenie, aż się chciało dać w palnik więc pojechaliśmy na dróżkę

> z zakrętami... jest dobrze

> Nie decyduj o losie CC na podstawie testów Passata.

dealer nie miał cc do testów więc podstawił mi sedana w dieslu z dsg i benzyna w manualu i po weekendzie stwierdziłem, że nie ma banana na pysku a skoro nie ma to nie widzę usprawiedliwienia dla wydatku ~ 150tysia i zamówiłem coś ze śmigłem na masce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porównaniu do Passata to samochód sportowy.

No właśnie - w porównaniu do Passata. Problem zaczyna się jak porównujemy to do samochodów "sportowych" (sportowych w sensie producent uważa że są "sportowe" - np. BMW 335) - okazuje się że w porównaniu z tymi, CC jest pozerem. Mały silnik o niewielkiej mocy, spora masa, napęd na przednie koła = ze sportem to ma tylko wspólną nazwę. Ale trzeba przyznać że jest to ładny samochód - zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.

P.S. U nas najbiedniejsza wersja jest z tym 2.0T i kosztuje $30K - sporo jak na samochód tej klasy. Można te dostać go z w miarę przyzwoitym silnikiem (V6 3.6L 280KM) za raczej nieprzyzwoitą cenę $38K. A jak chcemy żeby wszystkie koła się kręciły to trzeba wydać ponad $43K = kwotę zupełnie abstrakcyjną i podejrzewam że taka wersja będzie się sprzedawała równie dobrze jak Ferrari 458.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dealer nie miał cc do testów więc podstawił mi sedana w dieslu z dsg i benzyna w manualu i po

> weekendzie stwierdziłem, że nie ma banana na pysku a skoro nie ma to nie widzę

> usprawiedliwienia dla wydatku ~ 150tysia i zamówiłem coś ze śmigłem na masce

Dostałeś ciekawą ofertę na 3-ke w tym budżecie? Bo to co w cenniku to w sumie golizna oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałeś ciekawą ofertę na 3-ke w tym budżecie? Bo to co w cenniku to w sumie golizna

niestety nie ma tak dobrze. tam gdzie cc było już przyzwoicie wyposażone to bmw 3 dopiero się rozkręca i sensownie wyposażony samochód ociera się o 2 stówki crazy.gif

ja po jeździe zdecydowałem się na coś czego pierwotnie nie brałem pod uwagę i wybrałem x1 bo w tym samym budżecie co 3-er mam budę pseudokombi i Xdrive'a a dla rodziny 2+1 to po prostu wygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> niestety nie ma tak dobrze. tam gdzie cc było już przyzwoicie wyposażone to bmw 3 dopiero się

> rozkręca i sensownie wyposażony samochód ociera się o 2 stówki

> ja po jeździe zdecydowałem się na coś czego pierwotnie nie brałem pod uwagę i wybrałem x1 bo w tym

> samym budżecie co 3-er mam budę pseudokombi i Xdrive'a a dla rodziny 2+1 to po prostu

> wygodniejsze

Nie wiedziałem o czym piszesz do soboty ale jednak zawitaliśmy do BMW... niebawem zawitamy jeszcze raz devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem o czym piszesz do soboty ale jednak zawitaliśmy do BMW... niebawem zawitamy jeszcze

> raz

dawaj jakieś szczegóły, może być ->pw

ja z perspektywy 3 miesięcy jazdy jestem MEGA zadowolony, auto daje ogromnie dużo frajdy z jazdy i nie zamienił bym auta na nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.