Skocz do zawartości

Megane II 1.4 16v...


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za jakimś stosunkowo niedrogim pojazdem.

Póki co na liście jest Toyota Corolla e12 w kombi.

Teraz rozważam Megane 2 w kombi.

Slyszalem opinie, że silnik 1.6 16v ma KZFRi ten wlasnie element lubi zepsuc sie generujac niepotrzebne koszty.

Być może lepszym rozwiazaniem bedzie 1.4 16v i tutaj kilka pytan:

1. jak ten silnik radzi sobie z budą megane 2 kombi, daje rade? Jakie sa obroty silnika na najwyzszym biegu przy 100-110km/h?

2. w jaki sposob rozwiazane jest sterowanie luzami zaworowymi, tzn. hydraulika/plytki/szklanki?

3. czy elektryka w tym aucie jest jakoś szczególnie awaryjna?

Co nastręcza największej ilości problemów, na co zwracać uwagę przy oględzinach?

Dwa lata temu powoziłem Megane II w wersji hatchback, 1.5dCi. Pięknie to jechało przy tym spalając jakieś smieszne ilosci paliwa. Jednak zła opinia dotycząca silników dCi (w tym 1.5) skutecznie zniechęca mnie do tego diesela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejsze pytania nie odpowiem bo mam diesla.

> 3. czy elektryka w tym aucie jest jakoś szczególnie awaryjna?

Po lifcie w 2006r. elektryka nie sprawia problemów.

> Co nastręcza największej ilości problemów, na co zwracać uwagę przy oględzinach?

W benzynowych - koło zmiennych faz rozrządu jeśli występuje.

Ogólnie: problemy ze szczelnością klimy, stan poduszek silnika w dieslach (jedna dość droga poduszka która podobno lubi się zużywać a kosztuje w ASO 700zł). Końcówki drążków lubią się "kończyć" w okolicach 80 tys. km.

> Dwa lata temu powoziłem Megane II w wersji hatchback, 1.5dCi. Pięknie to jechało przy tym spalając

> jakieś smieszne ilosci paliwa. Jednak zła opinia dotycząca silników dCi (w tym 1.5) skutecznie

> zniechęca mnie do tego diesela.

Nie skreślaj diesla, bo silników 1,5 dCi jest w Megane ze 4 rodzaje grinser006.gif - każdy inaczej wyposażony.

Ja mam "prostą" wersję 85 KM - czyli ze stałą geometrią turbiny i chyba bez FAP - na razie przy 100 tys. km. z silnikiem nie dzieje się nic złego.

Auto nadaje się do wolnego jeżdzenia ale mało pali.

Pytanie czy przy obecnych cenach ON będzie się taki zakup opłacał, no ale na to odpowiedź pewnie znajdziesz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz rozważam Megane 2 w kombi.

> Slyszalem opinie, że silnik 1.6 16v ma KZFRi ten wlasnie element lubi zepsuc sie generujac

> niepotrzebne koszty.

Ale to nie jest jakis szalony koszt grinser006.gif

> Być może lepszym rozwiazaniem bedzie 1.4 16v i tutaj kilka pytan:

> 1. jak ten silnik radzi sobie z budą megane 2 kombi, daje rade? Jakie sa obroty silnika na

> najwyzszym biegu przy 100-110km/h?

Duzooooo za glosno. Mam sedana, i o ile w miescie ujdzie, o tyle w trasie jak dla mnie jest za glosno no.gif

Ja mimo wszystko szukalbym teraz 1.6 (jesli jazda w trase wchodzi w rachube) - mi 1.4 nie przeszkadza, bo zona toczy sie tym na krotkich dystansach, ale jak wsiade w swoja wiki, ktora ma tylko 40KM wiecej (1.8) to jest dzien do nocy na minus megi no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie jest jakis szalony koszt

Jakiego rzędu to kwoty? Jak często ludziom to pada?

> Duzooooo za glosno. Mam sedana, i o ile w miescie ujdzie, o tyle w trasie jak dla mnie jest za

> glosno

Głównie ma być eksploatowany w trasie :/

Zerknij kiedyś ile jest obrotów przy 100 i 120km/h.

> Ja mimo wszystko szukalbym teraz 1.6 (jesli jazda w trase wchodzi w rachube) - mi 1.4 nie

Pytanie czy skrzynia w 1.6 ma dłuższe przełożenie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiego rzędu to kwoty? Jak często ludziom to pada?

Koszt tego koła to jakieś 700zł. Podobno producent wprowadził już usprawnioną część i jak ktoś raz już wymienił to jest duża szansa, że więcej ta usterka nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładne, lekko odstrasza ten dCi :/

> Reszta na PW.

nie ma strachu - auto zjezdzilo juz pol europy i nigdy nie bylo problemu z tym autem, zawsze odpala, zawsze dojedzie gdzie ma dojechac, i przy tym pali prawie nic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na Twoje trasy to tylko diesel

Sam przeciez wiesz ze jezdze dieslem i po 7000km zrobionych od listopada 2011 moge tylko powiedziec/napisac ok.gif

Tez sie swego czasu naczytalem na google jakie to dci to kupa ale zaryzykowalem i nie zaluje ok.gif

Za zaoszczedzona kase na paliwie w porownaniu do audi kupie najwyzej turbine jakby padla czy wymienie kolo dwumasowe a przeciez te elementy nie padaja co 10 000km czy 15 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie na Twoje trasy to tylko diesel

Szukam autka do użytku prywatnego, wożenia rodzinki.

Coś większego, ale nie za dużego :-)

Przebiegi prywatne wreszcie ograniczyłem.

Sądzę, że prywatnym autem w roku nakręcę 10-15kkm.

Nastawiałem i póki co nastawiam się na benzyniaka, ewentualnie + LPG.

Podobną megane tylko słabiej wyposażoną w wersji hatchback (a więc lżejszą) i z mocniejszym 1.5dCi (bo 105KM) swego czasu służbowo jeździłem.

Mam dobre wrażenia z tamtych czasów. Fajne, w miarę żwawe auto - przy tym mimo usilnych starań przekroczenie 5l/100km było bardzo trudne do osiągnięcia w trasie...

Jednak to było autko firmowe, prywatnie nie do końca chcę pchać się w tego diesela.

Ryzyko awarii turbiny, wtrysków (co w przypadków dCi jest często wałkowane na różnych forach), DKZ skutecznie zniechęcają...

Wprawdzie w tej wersji mocowej 1.5dCi chyba koła dwumasowego (podkreślam CHYBA) nie było :-)

Proponowane wyżej przez Kolega autko jest w fajnej wersji wyposażeniowej. Przemyślę temat, skonsultuję z mulher.gif.

Na teraz mogę powiedzieć tyle, że w tym przypadku istotna jest odległość - do Bydgoszczy mam ~500km co razem z ceną z górnego pułapu (jak za ten rocznik) studzi moje zapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma strachu - auto zjezdzilo juz pol europy i nigdy nie bylo problemu z tym autem, zawsze

> odpala, zawsze dojedzie gdzie ma dojechac, i przy tym pali prawie nic

Napisz coś więcej o tym aucie - krajowy/sprowadzany, jakaś dokumentacja, itp. Podaj też vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz coś więcej o tym aucie - krajowy/sprowadzany, jakaś dokumentacja, itp. Podaj też vin.

osobiscie sprowadzone auto 3 lata temu z NL (dla siostry i szwagra) przyjechało na własnych kołach do Polski. od tego czasu zrobilo 30kkm w "naszych" rekach, nigdy przenigdy nie odmowilo posluszeństwa , wszystkie cześći które były wymieniane to tzw górna półka (poparte fakturami zakupu), jezdzi na oleju Elf LDX 5w40 i ma sie naprawde dobrze

silnik nie buja nie szarpie , zadnych bledow nie wywala

jak go kupowalismy to mierzylismy auto miernikiem grubosci powloki - i na tyle co nam sie udalo zmierzyc to mozna twierdzic ze auto bylo i nadal jest bezwypadkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.