Skocz do zawartości

alternatywa dla lanosa


erjotes

Rekomendowane odpowiedzi

> czy instnieje rozsadna alternatywa dla lanosa?

> tzn

> rocznik jak najmlodszy

> silnik okolo 100 KM (mile widiany do 1600ccm)

> masa wlasna do 1000kg

> cena w okolicach 4 tys pln

> ?

Może jakiś Fiat, ale ciśnie się na usta jedna odpowiedź: NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy instnieje rozsadna alternatywa dla lanosa?

> tzn

> rocznik jak najmlodszy

> silnik okolo 100 KM (mile widiany do 1600ccm)

> masa wlasna do 1000kg

> cena w okolicach 4 tys pln

> ?

IMO nie ma za ta kase nie kupisz nic rownie dobrego. Moze nexia z klima? ale to zamienisz siekierke na kijek. Dolozyc 10k i szukac lacetti w innym wypadku lipa Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli z Fiatów to Palio Weekend z silnikiem 1.6, 100KM, masa własna 1060kg

miałem lanosa 1.5 16,teraz mam palio 1.6 16 i jestem bardzo zadowolony(mógłby troche mniej palić).

fiacik trochę lepiej wykonany,poza tym samochody dają podobną"satysfakcję" z jazdy.

za to pojemność załadunkowa palio boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem lanosa 1.5 16,teraz mam palio 1.6 16 i jestem bardzo zadowolony(mógłby troche mniej palić).

> fiacik trochę lepiej wykonany,poza tym samochody dają podobną"satysfakcję" z jazdy.

> za to pojemność załadunkowa palio

Prywatnie też mam takie Palio, a służbowo jeździłem dwoma Lanosami - hatchbacki 5D. Akurat przebiegi wszystkich tych 3 aut były przybliżone (ok. 160 000km każdy), z tymże mój '99 a tamte '03. I nie zamieniłbym się na auta. zlosnik.gif

Lanosy miały również butle toroidalne. I jak leżało koło w bagażniku to nie bardzo można było coś jeszcze włożyć. Pojemności bagażnika to jak piszesz, nie ma nawet co porównywać, w końcu Palio W. to kombi. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie tak uparliscie na kombi wink.gif

nigdzie nie pisalem ze ma byc pakowne wink.gif

nawet 3 drzwi moze byc.

jesli fiat to wolalbym bravo bo palio nie lezy mi po prostu.

chociaz bravo z tego co pamietam to 1100kg +

ale ogladajac kilka bravo w podobnej cenie to korozja jak w oplach/fordach

pewnie nic innego niz znajde, kupie to co znajde pierwsze w zadowalajacym stanie czy to bedzie lanos czy bravo czy moze jakis colt

sam juz nie wiem bo w lanosie nie pasuje mi tylko zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w lanosie nie pasuje mi tylko zawieszenie

> co masz do zawieszenia , miałem Lanosa i prowadzi się bardzo dobrze a części tanie

prowadzi sie tragicznie. Na szczescie mozna to bardzo niewielkim nakladem srodkow poprawic do poziomu zadowalajacego. Na dziendobry wymiana amortyzatorow na jakies porzadne gazowo-olejowe i bedzie znaczaca poprawa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy instnieje rozsadna alternatywa dla lanosa?

> tzn

> rocznik jak najmlodszy

> silnik okolo 100 KM (mile widiany do 1600ccm)

> masa wlasna do 1000kg

> cena w okolicach 4 tys pln

> ?

nie, wszystko inne bedzie raczej zgnite. Jak poszukasz to bedziesz mial auto jeszcze z klima - co raczej malo spotykane w podobnych rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam juz nie wiem bo w lanosie nie pasuje mi tylko zawieszenie

Jak używka - to i tak warto coś zrobić. Jak w Lanosie wymienisz amorki na Bilstein B4 albo KYB olejowo-gazowe, to się z "pływaka" przemienia w auto z całkiem twardym z zawieszeniem.

A poza tym - zawieszenie proste i mało awaryjne (bo proste - a jak coś tłucze, to jakieś gumy do wymiany).

Do tego warto sprawdzić sprężyny, bo z tyłu często pękają (co też nie pozostaje bez wpływu na opinię o aucie) - i w razie potrzeby wymienić.

Jakbym miał coś w takich pieniądzach kupować - to znowu byłby to Lanos (full wypas - klima, ABS, jaśki). To, co tak naprawdę dokucza w tym aucie to jakość wykończenia (tandetne plastiki na maksa). Do mechaniki - trudno czegoś się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale porządny, niemiecki wóz, a nie koreańskie badziewie.

> Z lanosa sąsiedzi się będą śmiali.

no to jak nic wychodzi golfIII 1.9 td golas z przebiegiem 400tys.nie dość ,że mało pali to jeszcze sąsiad pęknie z zazdrości wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale porządny, niemiecki wóz, a nie koreańskie badziewie.

ok.gif

> Z lanosa sąsiedzi się będą śmiali.

Że z kapustą na masce jeździ hehe.gif,poza tym astra,golf,bravo,brava, to inny segment aut są większe i oferują większy komfort podróżowania waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że z kapustą na masce jeździ ,poza tym astra,golf,bravo,brava, to inny segment aut są większe i

> oferują większy komfort podróżowania

Ciekawe jest to co piszesz. grinser006.gif

Astra F dł. 4051mm / rozst. osi 2520 mm

Lanos dł. 4074mm / rozst. osi 2520 mm

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jest to co piszesz.

> Astra F dł. 4051mm / rozst. osi 2520 mm

> Lanos dł. 4074mm / rozst. osi 2520 mm

screwy.gif Popatrz na wymiary wewnętrzne ,i nie tylko na Astrę są jeszcze golf,bravo,brava 30.GIF

PS. tak dla wiadomości Lanos dł.4075 sze.1680 wys.1430

Astra 3/5 drzwi dł.4051/1690/1379 sedan dł. 4239

Golf 4020/1695/1405

Bravo/Brava 4187/1755/1410

Co nie zmienia faktu że lanos jest najmniejszy w środku(ciasny) waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jest to co piszesz.

> Astra F dł. 4051mm / rozst. osi 2520 mm

> Lanos dł. 4074mm / rozst. osi 2520 mm

Siła stereotypów zlosnik.gif

Chyba tu na AK ktoś komuś poradził: "nie kupuj tego małego peżocika, weź coś dużego, komfortowego i bezpiecznego, na przykład Octavię"

- Peugeot 207 rozstaw osi 2540 mm, masa od 1213 kg

- Octavia 1 rozstaw osi 2512 mm, masa od 1175 kg

rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci tylko zawiecha w lanosie nie odpowiada to kupuj amorki gazowe kayaby, springi -30, rozporke na przod i bedzie duzo lepiej ok.gif tez bym swojej sieny nie zamienil na lanosa ale lanosom trzeba przyznac, ze faktycznie sporo ich jezdzi ze zdrowa blacha, ale takie z dziurawymi progami tez widzialem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaproponowałbym mu test - włazi do kanału, a na kanał wjeżdża astra i lanos i ma rozpoznać które

> jest które

No ok.gif wiem że lanos ma może zlosnik.gif lepszą blachę lecz cała reszta to facepalm%5B1%5D.gif,nie wspominając o wnętrzu tongue.gif na niekorzyść lanosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ekhm, widzę, że cichutko uciekasz z tematu ilości miejsca.

nono.gif wcale nie uciekam z tematu miejsca ok.gif,prowadziłem lanosa kilka razy i niewiem.gif czemu zawsze odczuwałem dyskomfort klaustrofobiczny zlosnik.gif,takie moje zdanie może inni użytkownicy lanosów twierdzą inaczej ok.gif, w każdym bądź razie dla mnie alternatywą dla lanosa jest wszystko oprócz lanosa waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcale nie uciekam z tematu miejsca ,prowadziłem lanosa kilka razy i czemu zawsze odczuwałem

> dyskomfort klaustrofobiczny

Hmm.... ta sama płyta podłogowa co astra - jak ma się ilość miejsca różnić ????

Brak lansu Cię przygniatał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.