Skocz do zawartości

Czy można jeździć samochodem po chodniku


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie. Czy można jeździć samochodem po chodniku? Nie w poprzek chodnika (np. wjeżdżając do bramy), tylko wzdłuż, pomiedzy pieszymi, wózkami dziecięcymi, etc.? Jeśli nie można, to jest na to paragraf?

Potem dopowiem, o co chodzi z tym pytaniem... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proste pytanie. Czy można jeździć samochodem po chodniku? Nie w poprzek chodnika (np. wjeżdżając do

> bramy), tylko wzdłuż, pomiedzy pieszymi, wózkami dziecięcymi, etc.? Jeśli nie można, to jest

> na to paragraf?

> Potem dopowiem, o co chodzi z tym pytaniem...

nie można

art. 26 ust. 3 pkt 3 PoRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proste pytanie. Czy można jeździć samochodem po chodniku? Nie w poprzek chodnika (np. wjeżdżając do

> bramy), tylko wzdłuż, pomiedzy pieszymi, wózkami dziecięcymi, etc.? Jeśli nie można, to jest

> na to paragraf?

> Potem dopowiem, o co chodzi z tym pytaniem...

Ja się podłączę pod pytanie zlosnik.gif

Czy należy się mandat w sytuacji takiego parkowania jak samochody na zaznaczonym punkcie google? zlosnik.gif

One stoją na chodniku. Chodnik jest szeroki i w żaden sposób nie utrudnia to ruchu pieszych.

Tyle tylko, że one tam wjechały.....po chodniku zlosnik.gif Dodatkowo ten najbardziej na północy tego chodnika parkuje bardzo blisko przejścia dla pieszych.

Taka sytuacja jest tam codziennie. Na zdjęciu satelitarnym widać 5 aut, ale wieczorem stoi tyle ile wejdzie (jak widać 7 się zmieści). Straż miejska nie daje mandatów. W sumie nikomu to nie przeszkadza, ale.... Czy jest na to paragraf? zlosnik.gif

Podobna sytuacja, jest 30m na południe. jak widać przy ulicy są słupki, więc żeby tam zaparkować, też trzeba po chodniku przejechać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO za parkowanie blisko przejscia dla pieszych jest mandat i jakby zobaczyli ze wlasnie w tej sytuacji jedzie po chodniku to tez, a tak to ciezko raczej.

Bo ja wiem i Ty wiesz, SM tez wie, ze wjechali po chodniku, ale nikt ich nie złapał na gorącym uczynku.. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podłączę pod pytanie

> Czy należy się mandat w sytuacji takiego parkowania jak samochody na zaznaczonym punkcie google?

Za takie parkowanie dawno dawno temu na Grzybowskiej 2 razy wyłapałem mandat nie dlatego że byl zakaz tylko że był wjazd chodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podłączę pod pytanie

> Czy należy się mandat w sytuacji takiego parkowania jak samochody na zaznaczonym punkcie google?

kiedyś było coś takiego w TV, chyba naszej regionalnej i walili za to mandaty

tłumacząc właśnie że nie można wjechać inaczej niż po chodniku

tam o ile pamiętam jezdnia była oddzielona słupkami hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podłączę pod pytanie

> Czy należy się mandat w sytuacji takiego parkowania jak samochody na zaznaczonym punkcie google?

Moim zdaniem, takie parkowanie jest sprzeczne z przepisami dotyczącymi parkowania na chodniku, tj. art. 47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podłączę pod pytanie

> Czy należy się mandat w sytuacji takiego parkowania jak samochody na zaznaczonym punkcie google?

> One stoją na chodniku. Chodnik jest szeroki i w żaden sposób nie utrudnia to ruchu pieszych.

DOKŁADNIE !!! Z tym, że ja chciałem pokazać ul. Kondratowicza na Bródnie w Warszawie, koło pawilonów handlowych. Tam jest podobnie, tylko samochody stoją na jednej części chodnika nie szeregowo a równolegle oraz wjeżdżają na te "miejsca parkingowe" przez drugą część chodnika. Moja mama kiedyś tam szła z zakupami i napotkała sracz wiejską. I panowie stwierdzili, że oni się tym nie zajmą... No comment...

Choć mnie swierzbi, żeby gdzieś na tych blachosmrodziarzy tam stojących donieść, tylko tak skutecznie, żeby im się odechciało tam parkować... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś było coś takiego w TV, chyba naszej regionalnej i walili za to mandaty

> tłumacząc właśnie że nie można wjechać inaczej niż po chodniku

> tam o ile pamiętam jezdnia była oddzielona słupkami

To jest dość ciekawe, bo akurat w Wawie na ul. Świętokrzyskiej mieliśmy specjalnie wydzielone miejsca parkingowe (oznaczone liniami) w strefie płatnej, gdzie obok stał parkomat - problem w tym, że nie było do nich dojazdu i trzeba było jechać po chodniku...

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proste pytanie. Czy można jeździć samochodem po chodniku? Nie w poprzek chodnika (np. wjeżdżając do

> bramy), tylko wzdłuż, pomiedzy pieszymi, wózkami dziecięcymi,

Nie można, chyba że w jesteś w Gdyni zlosnik.gif Powiem szczerze, że mieszkałem w innych miastach m.in. w Słupsku, w Gdańsku, bywałem w wielu miastach dłużej niż jeden dzień, ale to co zobaczyłem w Gdyni to yikes.gif Tu się jeździ po chodnikach nie tylko po to by zaparkować, ale np omijając samochody stojące przed sygnalizatorem świetlnym potrafią przewalić 100m po chodniku. Widzę to na każdym kroku, ba, nawet widzę, że Policja widzi i na patrzeniu się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podłączę pod pytanie

> Czy należy się mandat w sytuacji takiego parkowania jak samochody na zaznaczonym punkcie google?

> One stoją na chodniku. Chodnik jest szeroki i w żaden sposób nie utrudnia to ruchu pieszych.

> Tyle tylko, że one tam wjechały.....po chodniku

Nie można.

Jak byłem młody i głupi to zaparkowałem w podobnym miejscu. Straż miejska groziła mi mandatem... właśnie nie za parkowanie ale za jazdę po chodniku.

Przyczaili się w krzakach i łapali ludzi, chcących odjechać tak zaparkowanym samochodem.

Ostatecznie nie dostałem mandatu bo strażnik w dosyć bezpośredni sposób dał do zrozumienia, że woli łapówkę... tak wiem nieładnie... ale byłem młody i głupi... poza tym byłem biednym studentem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.