Skocz do zawartości

Zamiana Forda na Forda


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Nie wiem co mnie opętało, ale własnie jestem na etapie poszukiwania samochodu dla rodziny 2+1+wózek i tak sobie oglądam C-Max'a.

Mam Focusa 2 1.6 TDci 5d hatchback, ale na mój sposób jazdy a właściwie potrzeby, eliminują taki rodzaj silnika. Z drugiej strony wiem że można spodziewać się dobrych własciwości jezdnych, tony plastiku i może rdzawej gdzie niegdzie zlosnik.gif ale co po za tym?

Preferowane paliwo to zdecydowanie benzyna (1,6 - 1,8 - 2,0) może będzie gazowana (jazda typowo miejska. Ktoś coś może o tych silnikach napisać ? (wyszukiwarka z ostatniego roku nie wypluwa zbyt ciekawych tematów).

A może jest na sali ktoś kto użytkuje taki samochód właśnie z małym dzieckiem + wózek (spotkałem się z opiniami że bagażnik jest wąski).

W Focusie irytujący jest krótki tylny pas (problem z zapięciem fotelika) + konieczność przesunięcia przednigo fotela żeby ten fotelik włożyć. Chyba wiele sie nie pomylę że w C-Max w tej materi inaczej nie będzie ( ten sam rozstaw osi).

To jak koledzy pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy

> Nie wiem co mnie opętało, ale własnie jestem na etapie poszukiwania samochodu dla rodziny 2+1+wózek

> i tak sobie oglądam C-Max'a.

> Mam Focusa 2 1.6 TDci 5d hatchback, ale na mój sposób jazdy a właściwie potrzeby, eliminują taki

> rodzaj silnika. Z drugiej strony wiem że można spodziewać się dobrych własciwości jezdnych,

> tony plastiku i może rdzawej gdzie niegdzie ale co po za tym?

> Preferowane paliwo to zdecydowanie benzyna (1,6 - 1,8 - 2,0) może będzie gazowana (jazda typowo

> miejska. Ktoś coś może o tych silnikach napisać ? (wyszukiwarka z ostatniego roku nie wypluwa

> zbyt ciekawych tematów).

> A może jest na sali ktoś kto użytkuje taki samochód właśnie z małym dzieckiem + wózek (spotkałem

> się z opiniami że bagażnik jest wąski).

> W Focusie irytujący jest krótki tylny pas (problem z zapięciem fotelika) + konieczność przesunięcia

> przednigo fotela żeby ten fotelik włożyć. Chyba wiele sie nie pomylę że w C-Max w tej materi

> inaczej nie będzie ( ten sam rozstaw osi).

> To jak koledzy pomożecie ?

Panie mam mondka mk3 i też przechodziłem przez to samo, tylko ja szukałem jeszcze czegoś większego niż C-max. W końcu odpuściłem. Nie ma się co dać wariować. Dla 2 kupisz voyagera czy iveco dailly? zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy [ciach]

pisałem tu o maksiu nie raz, nie wiem co Cię interesuje niewiem.gif

gaz, mam 50kkm zrobione silnik żyje cool.gif

bagażnik, no jest ciasny, bo boczki zabudowali, ale mnie wózek mieści się bez problemu - nawet fotkę mam

w%25C3%25B3zek.jpg

ja jestem zadowolony, auto praktyczne - małe na zewnątrz, a jednak pojemne, z możliwością aranżacji wnętrza - tylne fotele niezależne, przesuwane, składane

jeśli chodzi o miejsce to jest jakoś inaczej niż w focusie

nie miałem problemu z wkładaniem fotelika żadnego typu (od nosidła po III gr)

plus że fotel jest wyżej i nie trzeba tak nurkować grinser006.gif

mnie pasuje fajna (wyższa) pozycja za kierownicą ok.gif

z wad, to ford grinser006.gif

a tak poważnie, niestety mimo że to bliźniak FF to jednak sporo cześć jest innych, więc mogą być trudniej dostępne spineyes.gif

np na altka czekałem prawie miesiąc, może pech, ale od znajomego usłyszałem podobne zastrzeżenia niewiem.gif

edit: tu temat o "wyższości" "vana" nad kombi wink.gif

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&a...e#Post285860967

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolalbym zostac z focusem a jak nie to wzialbym cos z seg D np mondeo.

bo ?

napiszę czemu ja nie kupiłem D klasy (mondeo, laguna, vectra)

mondek kombi to już ponad 4.8m ?, c-max ma 4.3m wiec przy parkowaniu jest już spora różnica (w mieście)

hb czy sedan mają owszem wielki bagażnik, ale próg załadunku wysoko

i jakby nie patrzeć więcej palą, niby masa podobna, ale jednak jak czytam to mondeo pali tak 1-2L więcej hmm.gif

aaa ford z dieslem to jeszcze kwestia silników, c-max ma silniki PSA a mondeo forda, te drugie podobno nieco gorsze ?

dzisiaj dodał bym jeszcze że bardziej pasuje mi taboretowa pozycja z c-max'a ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem o jakim mondeo mowa, ale mondeo MK IV ma juz silniki PSA + 1.8 od forda

> czyli wlasciwie tak samo jak C-Max

w sumie masz rację ok.gif

odniosłem sie do swojego wyboru, tzn max mk1 i mondek mk3

tam tak to wyglądało

dziś wygląda to nieco inaczej, dostępny jest też większy c-max wersja grand ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisałem tu o maksiu nie raz, nie wiem co Cię interesuje

> gaz, mam 50kkm zrobione silnik żyje

> bagażnik, no jest ciasny, bo boczki zabudowali, ale mnie wózek mieści się bez problemu - nawet

> fotkę mam

> ja jestem zadowolony, auto praktyczne - małe na zewnątrz, a jednak pojemne, z możliwością aranżacji

> wnętrza - tylne fotele niezależne, przesuwane, składane

> jeśli chodzi o miejsce to jest jakoś inaczej niż w focusie

> nie miałem problemu z wkładaniem fotelika żadnego typu (od nosidła po III gr)

> plus że fotel jest wyżej i nie trzeba tak nurkować

> mnie pasuje fajna (wyższa) pozycja za kierownicą

> z wad, to ford

> a tak poważnie, niestety mimo że to bliźniak FF to jednak sporo cześć jest innych, więc mogą być

> trudniej dostępne

> np na altka czekałem prawie miesiąc, może pech, ale od znajomego usłyszałem podobne zastrzeżenia

> edit: tu temat o "wyższości" "vana" nad kombi

> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&a...e#Post285860967

no i rewelka 20.GIF

włąsnie o to chodzi że męczące jest dla mnie "nurkowanie" z fotelikiem (wygodny się robię, ale to tez chodzi o żonkę) - to jeden z wyznaczników dlaczego szukam auta typu van, mini van. Jeżeli chodzi o kombi to niestety żonka ma awersje do długich samochodów...

Diesel całkowicie odpada bo kiedy młody pójdzie do żłobka jazda będzie wyglądała tak - zapłon - 3 km jazdy - gasimy - zapłon - 3 km do pracy - gasimy i po pracy to samo w drugą stronę. Przy turbinie, DPF i dodając jeszcze dwumasę wolę nie czekać na efekty takiej jazdy. Więc zmiana podyktowana zdrowym rozsądkiem zlosnik.gif

W FF też poszedł mostek czy tam łącznik diodwy w altku więc może coś w podobnym temacie niż w c-max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W FF też poszedł mostek czy tam łącznik diodwy w altku więc może coś w podobnym temacie niż w c-max

ok.gif

pytanie ile byś czekał na altka do FF ? bo chyba jest inny niż do c-max'a ?

zresztą c-max benzyna to 2.0 lub 1.8, a FF w większości to jednak 1.6 hmm.gif

trzeba się liczyć z ciut gorszą dostępnością części ok.gif

większość "zużywających" się jest ta sama - zawieszenie, filtry, hamulce to jeden pies

aha, dużo gorzej jest coś zrobić w silniku, bo połowa schowana jest pod podszybiem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu ma byc inny?

> to bardziej od silnika zalezy, a nie od samochodu

ok.gif może i jest taki sam, ale FF 1.8 benzyna to trochę egzotyka, tak jak c-max 1.6

może stąd problemy

http://www.ford-esklep.pl/pl/c/Uklad-elektryczny/337

http://www.abcford.pl/Pages/Products.aspx?c=273&s=284

altki są do diesli hmm.gif

tak samo miałem problem z wlewem od płynu do spryskiwaczy

3x zamawiany i za każdym razem zły ...

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy, jak chciałem zmienić Primerę kombi na coś innego. Też myślałem o C-maxie, Scenicu, Picasso. Spodobało mi się Picasso, jednak wybór padł na Mondeo.

Do mojego hatchbacka wchodzi wózek głeboki i spacerówka, troszkę zakupów też się zmieści. Z tyłu dzieci mają więcej miejsca niż w C-maxie, Focusie. Nie wiem, jak w Scenicu i Picasso.

Jeśli chodzi o montaż fotelika - nawet w Mondku trzeba zanurkować. Ale nie ma kombinowania z przesuwaniem przedniego fotela (oba fotele z przodu mam na maxa wysunięte).

Jeśli chodzi o pozycję za kierownicą - fotem mam na maxa do góry podniesiony. Kiery nie moge opuścić na sam dół, bo kolanami przełączam radio zlosnik.gif Ale pozycja za kółkiem mi odpowiada waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ale 6. to w taki razie dwulitrowy cmax musi lykac cos pomiedzy 4-5 w trasie.

> Zaloze sie, ze spalaja podobnie.

mój max pali 8 icon_eek.gif

ciężko by było zejść do 7L IMO (mowa o trasie)

więc nie wierzę że w PL warunkach mondek spali 6L w trasie, tyle to spali diesel 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój max pali 8

> ciężko by było zejść do 7L IMO (mowa o trasie)

> więc nie wierzę że w PL warunkach mondek spali 6L w trasie, tyle to spali diesel 2.0

liczysz z przyczepą? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> liczysz z przyczepą?

z przyczepą do potrafi 15 wydoić skromny.gif

poniżej 13L ciężko zejść oslabiony.gif

wiesz, mam komputer który liczy różne parametry i widzę że np 7L na chwilowym spalaniu, to nawet ciężko utrzymać prędkość, a gdzie przyspieszania, jazda w korku

aha, od tych 8L odlicz 10-20% bo to na LPG, ale i tak 6L nie wychodzi, choćby się wściekł grinser006.gif

kiedyś na FKP była dyskusja na temat gazowania durateca i większość 1.8 czy 2,0 to jednak mondki i ludzie pisali że 12L to norma dla tego silnika

u mnie jest 10 a ostatnio 9.5L ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś na FKP była dyskusja na temat gazowania durateca i większość 1.8 czy 2,0 to jednak mondki i

> ludzie pisali że 12L to norma dla tego silnika

> u mnie jest 10 a ostatnio 9.5L ...

U mnie 1.8 benzyna między 7 a 8 w trasie (bliżej 8, przy 7 trzeba bardzo bardzo się męczyć zlosnik.gif ), w mieście różnie, jak tylko woziłem dziecko do przedszkola zimą to i 16 potrafił spalać. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę z tych co zachwalają C-Maxa smile.gif Osobiście jeździłem ponad rok czasu takim autkiem (1.8 125KM + LPG). Idealny samochodzik (jak dla mojej rodziny - 2+1). Naśmigałem trochę kilometrów ok 25kkm. Od zakupu na LPG. Czysta frajda z jazdy - zero strat mocy a na stacji miłe wydawanie pieniążków smile.gif Spalanie u mnie było ok. 10,5 l w mieście LPG oraz ok. 7-8,5l w trasie. Wiadomo spalanie to rzecz ciężkości nogi kierowcy smile.gif

Miejsca w środku w sam raz jak dla 2+1. Jak dla mnie bagażnik bardzo ustawny. Zgodzę się z przedmówca że autko idealne do miasta - złoty środek pomiędzy długością a pakownością.

Teraz zmiana na trochę mocniejszy silnik ale też z grupy Forda (2.0 145KM) więc podejrzewam, ze jakby znalazł C-Maxa z silnikiem 145KM to strzał w "10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.