Skocz do zawartości

Czerwiec daje dni gorące (miejmy nadzieję :-P) - spam wątek


Swiko

Rekomendowane odpowiedzi

> Tym bardziej ze pelno swiadkow jest ze wygrales zaklad o piffoooo

Jeszcze nie wygrał, ba na pewno przegra, jak będą mu kompresor wymieniali to czynnik spuszczą więc go nie będzie miał,........ tylko chętnego na świadka potrzebuję ok.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie wygrał, ba na pewno przegra, jak będą mu kompresor wymieniali to czynnik spuszczą więc

> go nie będzie miał,........ tylko chętnego na świadka potrzebuję

przecież pisałem że samochód był do klima-maszynerii podłączany i nie ma ubytku czynnika. Zresztą klima była w kwietniu czy jakoś tak nabijana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kasztelan Niepastetyzowany

Ja wlasnie wrocilem z Paryza zrobione 700km, spalanie z 4 osobami na pokladzie 6,1l.

W sumie w ciagu 3 dni zrobione 1400km icon_eek.gif

I Croma wyjechala z Paryza bez zadnej ryski, uffffff yay.gifyay.gif

Aaa i sporo Crom po FL jedzilo na taxi, tam maja fajnie wszystkie szyby przyciemnione moga miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież pisałem że samochód był do klima-maszynerii podłączany i nie ma ubytku czynnika. Zresztą

> klima była w kwietniu czy jakoś tak nabijana

podać 12v na sprzęgło sp. i zobaczyć czy ruszy. Lub zmierzyć czy jest tam podawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sobota pod znakiem malowania okien a potem pifkowanie a dziś grill a na grillu oscypki z żurawiną,

> kiełbaski, karczek no i zimne pifo oczywiście

Jak w domku mieszkalem to soboty tez spedzone na pracy przy nim wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to prawda. A jutro znow do pracy weekend minal za szybko

oj za szybko minął weekend ale pracowicie a okna dawno prosiły się o odświeżenie a jutro poniedziałek i do pracy frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> M dzisiaj czas uciekl szybko bo znajomych na lotnisko odwozilem.teraz ogladam gliniarza z beverly

> hills

a ja meczyk w tle i necik i tak dumam gdzie tankować paliwo, bo od początku zakupu cromy tankuję na shelu, raz na statoil a lukoil bije ceną paliwa.

Pandę zalewam 95 z lukoila i nie narzekam, a w główce się mi ubzdurało, żeby ropę na "markowych" stacjach a przecież wszystko z orlenu idzie do bp,shell i statoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja meczyk w tle i necik i tak dumam gdzie tankować paliwo, bo od początku zakupu cromy tankuję

> na shelu, raz na statoil a lukoil bije ceną paliwa.

> Pandę zalewam 95 z lukoila i nie narzekam, a w główce się mi ubzdurało, żeby ropę na "markowych"

> stacjach a przecież wszystko z orlenu idzie do bp,shell i statoil.

Jeśli nic się nie zmieniło to Lukoil bierze paliwa z Lotos'u, zresztą Neste też.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nic się nie zmieniło to Lukoil bierze paliwa z Lotos'u, zresztą Neste też.

> Pozdrawiam BAS

Panowie, trochę patriotyzmu! Kupujmy na stacjach naszych firm, jeśli są konkurencyjne. Łukoil skreśliłem od czasu, kiedy kupujemy od Rosji najdroższy gaz na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, trochę patriotyzmu! Kupujmy na stacjach naszych firm, jeśli są konkurencyjne. Łukoil

> skreśliłem od czasu, kiedy kupujemy od Rosji najdroższy gaz na świecie.

Tankuję na Neste bo jest taniej o 20-30gr niż na pobliskim Orlenie, na jednym tankowaniu jestem do przodu o paczkę fajek i to tyle jeśli chodzi o mój patriotyzm.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> shella i tankuje v-power.

no oczywiście "lepsze" paliwo jest pewniejsze, znam chłopaczka co robi na shellu i zwykłem z orlenu a "lepsze" że niby z niemiec jest.

Staram się tankować w weekendy bo obniżają ceny i można korzystniej zatankować na shell w ten weekend nawet bp pojechało z ceną w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z paliwem bierze się też z powodu nie czyszczenia zbiorników, akurat przy obok "zakładu pracy" jest shell i od środy trwało czyszczenie zbiorników, jeszcze w piątek rano stacja była zamknięta, ciekawe czy dalej będzie ajent obniżał ceny na weekend po ponad 2 dniach zamkniętej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem z paliwem bierze się też z powodu nie czyszczenia zbiorników, akurat przy obok "zakładu

> pracy" jest shell i od środy trwało czyszczenie zbiorników, jeszcze w piątek rano stacja była

> zamknięta, ciekawe czy dalej będzie ajent obniżał ceny na weekend po ponad 2 dniach zamkniętej

> stacji.

Jeśli zmusza go do tego konkurencja to tak.

Nie wiem jak wygląda czyszczenie zbiorników, ale po pewnych doświadczeniach* nie tankuję na nowych stacjach przez pierwszy rok.

* Jak otworzyło się Neste w okolicy to po dwóch tankowaniach i wyścigu z pociągiem po polu, skończyłem na lawecie, ASO znalazło w pompie paliwa nitki i piasek, podobno to jest norma jak są nowe, świeżo zakopane zbiorniki.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szukalem Shella, bo tankujac na totalu zaczalem miec wysokie korekcje na wtryskach sick.gif Po zmianie stacji i wlaniu preparatu do czyszczenie korekcje wrocily do normy.A zanim zaczalem tankowac na totalu mialem ok korekcje wtryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj szukalem Shella, bo tankujac na totalu zaczalem miec wysokie korekcje na wtryskach Po

> zmianie stacji i wlaniu preparatu do czyszczenie korekcje wrocily do normy.A zanim zaczalem

> tankowac na totalu mialem ok korekcje wtryskow.

Kazu to nie uśnie jak nie podłączy Krowy pod FESa i jej dokładnie raz dziennie nie zdiagnozuje hehe.gif Chyba musisz coś pokombinować i na stałe podpiąć sobie kompa z FESem w aucie i na bieżąco wszystko monitorować biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazu to nie uśnie jak nie podłączy Krowy pod FESa i jej dokładnie raz dziennie nie zdiagnozuje

> Chyba musisz coś pokombinować i na stałe podpiąć sobie kompa z FESem w aucie i na bieżąco

> wszystko monitorować

Teraz juz raz na miesiac sprawdzam zlosnik.gifzlosnik.gifBo Dominika lapa zalała w kwietniu, a stacjonarnego kompa mi sie nie chce znosic 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos ciezko sie zabrac za kupno nowego, bo teraz mnie w PL nima, ale chyba zreanimuje tego malego bo do Fesa jest idealny,bo bateria trzymie dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kto pilotował temat czy BAS,ABM czy Lisek więc piszę tu. Czy wiadomo coś o doświetlaniu? Wiem, że była prośba na NB i u nas o odczytanie wskazań body przy uruchomieniu doświetlania, odezwał się ktoś? Wiadomo czy da się coś z tym u nas zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za małe, kompleksy leczę dużym autem

zlosnik.gifzlosnik.gif

Trzeba miec pelna wersje FES-a legalna, i zczytac to i przeslac do autora Fes-a tak pisal jak sie nie myle bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam kto pilotował temat czy BAS,ABM czy Lisek więc piszę tu. Czy wiadomo coś o

> doświetlaniu? Wiem, że była prośba na NB i u nas o odczytanie wskazań body przy uruchomieniu

> doświetlania, odezwał się ktoś? Wiadomo czy da się coś z tym u nas zrobić?

Zgłosił się kolega z FES, ale z tego co widziałem kilka dni temu na forum to Krowa do zeskanowania, jeszcze tkwi w garażu.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgłosił się kolega z FES, ale z tego co widziałem kilka dni temu na forum to Krowa do zeskanowania,

> jeszcze tkwi w garażu.

> Pozdrawiam BAS

fox kisi rogatą w garażu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fox kisi rogatą w garażu

Rogata w piątek została uwolniona wink.gif. Do rozmowy na temat skanowania możemy wrócić w drugiej połowie lipca, bo w piątek wraz z krową wybieramy się do jej ojczyzny czyli do Włoch i mam nadzieję, że nie będzie po drodze marudzić. Jeszcze tylko 4 dni i urlop cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpiąć element zaznaczony czerwoną obwódką żeby niczego nie popsuć ?

resizeofzawrvgtcroma.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać na załączonym obrazku zawór który mógł mieć wpływ na wystąpienie błędu przeładowania.

Czym go nasmarować z doświadczenia kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak odpiąć element zaznaczony czerwoną obwódką żeby niczego nie popsuć ?

> Uploaded with ImageShack.us

> Jak widać na załączonym obrazku zawór który mógł mieć wpływ na wystąpienie błędu przeładowania.

> Czym go nasmarować z doświadczenia kolegów?

Ten element to filtr powietrza zasysanego przez zawór i raczej nie da się go osobno zdemontować, choć mogę się mylić. Musisz przeciąć metalową obejmę wokół zaworu, wszystko dokładnie wyczyścić i nasmarować olejem o bardzo małej lepkości / silikonem w spraju. Na koniec wszystko złożyć i oryginalną przeciętą obejmę z zewnątrz ścisnąć metalową opaską zaciskową. Nie zawsze to dobrze działa po czyszczeniu, nowy zawór to wydatek około 100 zł. Problem polega na ciągłym zasysaniu przez zawór, brudnego powietrza z zewnątrz i kiepskiej jakości filtra piankowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, trochę patriotyzmu! Kupujmy na stacjach naszych firm, jeśli są konkurencyjne. Łukoil

> skreśliłem od czasu, kiedy kupujemy od Rosji najdroższy gaz na świecie.

zupełnie niepotrzebnie bo ORLEN od kilku lat dostarcza im paliwo biglaugh.gif

http://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestorskie/RaportyBiezace/Strony/Raportbiezacy72012.aspx

żeby było śmiesznie orlen w 2008 roku zawarł 3 letnią umowę też z NESTE

więc im do 2011 roku też dostarczał paliwa hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zupełnie niepotrzebnie bo ORLEN od kilku lat dostarcza im paliwo

> http://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestorskie/RaportyBiezace/Strony/Raportbiezacy72012.aspx

> żeby było śmiesznie orlen w 2008 roku zawarł 3 letnią umowę też z NESTE

> więc im do 2011 roku też dostarczał paliwa hehehe

W Wielkopolsce od tygodnia na stacjach Orlenu jest najtańsze paliwo - czy w innych częściach kraju też tak jest? Zatankowałem ostatnio ON Verwa za 5.69!!! Zwykły ON był za 5.59, na Shellu obok zwykłe ON 5.74 i ON premium za 6.13 screwy.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świeża informacja

> http://www.sfora.biz/Wielka-afera-paliwowa-Tysiace-uszkodzonych-polskich-aut-a44946

> co za kraj, i gdzie tankować??

Moim zdaniem w tym przypadku głównym poszkodowanym był skarb naszego "niepaństwa". Z enigmatycznego artykułu wynika, że chodzi o olej opałowy i w zasadzie jedyną krzywdą dla silnika jest jego krzepniecie w niskich temperaturach. Nieporównywalnie bardziej niszczący jest olej opałowy odbarwiany kwasem, w bardzo szybkim tempie niszczy cały układ wtryskowy i wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z innej beczki, rogata umyta, wypachniona

> i po pół roku wreszcie zdemontowałem HAK

Mi sie jakos nie chce myc, bo musze jechac na myjnie bezdotykowa i gabka wymyc ale jakos nie mam checi sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.