Skocz do zawartości

Alfa 159. Płyn do spryskiwacza


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Zaświeciła się jakaś dziwna kontrolka i wyświetlił napis w obcym języku.

Pogłówkowałem i wyszło, że to rezerwa płynu do spryskiwaczy.

Sprawdzam czy psika. No psika i to mocno. Znaczy jeszcze sporo zostało.

Kupiłem butlę 4 lytry, a że w Punto 2 zabrakło płytu całkowicie, to pierw wlałem wynalazku z Carrefoura do Fiata zlosnik.gif

Punto zmieściło dużo mniej niż połowę butli, na oko zostało ze 2.5 litra jeszcze dla Alfy.

No to leję i wpatruję się, kiedy się przeleje. Ciemnawo było, więc lałem powoly.

Leję i leję i leję. I kurna coś nic nie wypływa. Aż przerwałem w pewnym momencie i wsadzam palucha w ten otwór w który wlewam płyn. Sucho.

Patrzę pod auto, może gdzie wycieka niewiem.gif Nie wycieka. Leję dalej.

Weszło te 2.5 litra, a nie było słychać, żeby się do końca zbiornika zbliżało icon_eek.gif

To ile tam tego płynu wchodzi? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weszło te 2.5 litra, a nie było słychać, żeby się do końca zbiornika zbliżało

> To ile tam tego płynu wchodzi?

Nie ma się czym podniecać, wystarczy przeczytać instrukcję - jest trochę inna niz do Punto.

Wchodzi 6 litrów, 'rezerwa' zapala się przy około 2 litrach w zbiorniku.

Jest taka duża bo przy spryskiwaczach reflektorów to pewnie starczy na 4 psiknięcia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To ile tam tego płynu wchodzi?

6 litrów zlosnik.gif

co przy 6 dyszach wysokociśnieniowych do ksenonów + spryskiwaczy szyb przedniej i tylnej wcale nie jest wartością przesadzoną

instrukcja nie różnicuje pojemności na ksenon/no-ksenon, więc posiadaczom zwykłych reflektorów może się to wydawać pojemnością nieskończoną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się przypomniało w temacie, testowałem ostatnio BMW X5 - zbiorniczek płynu do spryskiwaczy

> miał skromne 7,8l.

Ale tam to chyba dlatego, że w MBW masz chyba opcję "mocnego" psiknięcia a wtedy jakoś leci więcej płynu zlosnik.gif

Poza tym jakby to wygladało, jakby takie X5 ciągle gdzies by było widywane na postoju z otwartą maską hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.