Skocz do zawartości

Nowy egzamin praktyczny kat. A1, A2, A


andy7

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat egzaminu nie mam zdania - no może, że oczka sita się zagęszczą odsiewając potencjalnych samobójców... ale tacy przecież też bez papióra latają, więc...

IMHO - faktycznie uczysz się jazdy na moto po zdaniu egzaminu, na swoim sprzęcie, na prawdziwych drogach. I jest cała grupa ludzi, która po zakupieniu moto, polataniu przez sezon, mówi - sorry, to nie dla mnie...

Natomiast buractwo urzedasów.... facepalm%5B1%5D.gif

Rozpełzło się to jak łowce bez psa naganiającego....

A jak placyk ładnie furaczami zastawili..

Już myślałem, że tego gladiusa za rampą na plecy weźmie... hehe.gif

Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> enjoy

>

1. Pan się nie zabił (a miał)

2. Pan zdał (a miał nie zdać)

Pozwolę sobie zauważyć, że na drugim filmie pan posługuje się "lamerską techniką" - półsprzęgło i tylny h-c i robi slalom baaaardzo elegancko na sporym sprzęcie, na którym "nie da się"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku od andiego - 1:30 - 2:00

Właśnie tego powinni uczyć - kierowanie motocykla wzrokiem: pełny obrót głowy w stronę nawrotu. Nie patrzeć pod koła tylko za skrętem - i można fantastycznie zacieśnić łuk...

A mówili że na SV ósemki nie pojedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W linku od andiego - 1:30 - 2:00

> Właśnie tego powinni uczyć - kierowanie motocykla wzrokiem: pełny obrót głowy w stronę nawrotu. Nie

> patrzeć pod koła tylko za skrętem - i można fantastycznie zacieśnić łuk...

No mówię.

I ta "lamerska technika" półsprzęgła i tylnego h-ca...

> A mówili że na SV ósemki nie pojedziesz...

Ajtam pitu pitu.

Ja mam wciąż ambitny zamiar potrenować i zrobić ósemkę na HD drąc podnóżkami :-)

Wciąż niestety czasu i zacięcia brak, więc pewnie na gadaniu się skończy, ale temat jak najbardziej do wykonania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam wciąż ambitny zamiar potrenować i zrobić ósemkę na HD drąc podnóżkami :-)

Mysla, ze dasz nawet rade nie trac podnozkami.

Zaden z tych elemantow nie stanowi zadnego problemu gdy szkoli sie fachowo.

Fajnie, ze ostal wklejony opis choc osobiscie te cwiczenia zrobil bym nieco inaczej - zadnych bramek tylko zwykle pacholki na slslom.

Troche bym ich tez dorzucil - co by poiom podwyzszyc.

Omijanie przeszkody dobry pomysl, tylko z regoly przeszkode omija sie z lewej strony ( otwierajace sie drzwi auta.

Widac ministerstwo postanowilo porzadnie przygotowac motocyklistow do lewostronnego ruchu w UK'u.

Uzycie przeciwskretu mozna stwierdzic przy szybkim slslomie , ale na to decydenci oczywiscie nie wpadli rotfl.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysla, ze dasz nawet rade nie trac podnozkami.

Ale z podnóżkami jest +5 do lans :-)

> Zaden z tych elemantow nie stanowi zadnego problemu gdy szkoli sie fachowo.

Też tak uważam.

Pokazany film był w znacznej mierze skierowany na efektowność (wręcz efekciarstwo), ale - jak widać - pokazał, że da się bez problemu zrobić ćwiczenia egzaminacyjne (wbrew jojczeniu plebsu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z podnóżkami jest +5 do lans :-)

> Też tak uważam.

> Pokazany film był w znacznej mierze skierowany na efektowność (wręcz efekciarstwo), ale - jak widać

> - pokazał, że da się bez problemu zrobić ćwiczenia egzaminacyjne (wbrew jojczeniu plebsu).

tak, zrobil je doswiadczony motocyklista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dla poczatkujacych motocyklistow, czyli wiekszosci kursantow, bedzie to problemem.

> Niech karetka czeka w poblizu placu

tym bardziej, jak przypomne sobie plac manewrowy na kursie czy nawet na egzaminie to daleki on byl od tego asfaltowego zaprezentowanego na filmiku

a wygibasy przy v min 50km/h na pokruszonym betonie pelnym gruzu i o nierownej powierzchni beda z pewnoscia ekscytujace dla kogos kto wlasnie jedzie swoje pierwsze pare h na 2oo z silniczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tym bardziej, jak przypomne sobie plac manewrowy na kursie czy nawet na egzaminie to daleki on byl

> od tego asfaltowego zaprezentowanego na filmiku

> a wygibasy przy v min 50km/h na pokruszonym betonie pelnym gruzu i o nierownej powierzchni beda z

> pewnoscia ekscytujace dla kogos kto wlasnie jedzie swoje pierwsze pare h na 2oo z silniczkiem

a ile potrzeba metrow na zrobienie tego slalomu co ma miec na wejsciu 50km/h i na wyjsciu tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, zrobil je doswiadczony motocyklista

Dokładnie - jak widac w przypadku niektorych już nie pamięta wół jak cielęciem był ok.gif

I tak dobrze ze nie kaza robic akrobacji na motocyklu, a w sumie przeciez by mogli bo zawodnicy Red Bull X-Fighters pokazali ze sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie - jak widac w przypadku niektorych już nie pamięta wół jak cielęciem był

> I tak dobrze ze nie kaza robic akrobacji na motocyklu, a w sumie przeciez by mogli bo zawodnicy Red

> Bull X-Fighters pokazali ze sie da...

A to ten egzamin to jest ten stopień trudności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mozesz doprecyzowac? Twoj kwiecisty styl wypowiedzi nie do konca pozwala mi zrozumiec jej

> intencje

1. Tak, wiem, że na filmie jeździ doświadczony motocyklista

2. Ale czy jest to TYLKO doświadczony motocyklista, jakich wiele, czy człowiek o poziomie umiejętności ogarniania sprzętu znanym tylko stunterom (co sugerują wypowiedzi gawiedzi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Tak, wiem, że na filmie jeździ doświadczony motocyklista

> 2. Ale czy jest to TYLKO doświadczony motocyklista, jakich wiele, czy człowiek o poziomie

> umiejętności ogarniania sprzętu znanym tylko stunterom (co sugerują wypowiedzi gawiedzi)?

IMO jest to tylko doswiadczony motocyklista bez aspiracji do startow w FMX czy zawodach stunterskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wymaga umiejętności większych niż obecnie wynosi się z większości szkoł

Moja przygoda na 2oo zaczęła się od kursu i po 20 h jazdy był egzamin, nie wiem czy tyle wystarczy by opanować motocykl w stopniu wystarczającym by bezpiecznie zdać ten egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, kótry wydaje polecenia kierowcy moto to Janusz Czaja. Prowadzi Moto Szkołe Suzuki, w której miałem okazje uczestniczyc. W obu etapach w tym roku. Egzamin wyglada na dosyc latwy, ale moze dlatego ze mam juz sporo doswiadczenie w technice. Wszystko zalezy od podejscia instruktora do kursy. Bo z tego co widze w swoim srodowisku, to ludzie ktorzy z jazda i technika na moto nie maja nic wspolnego. Kazde z tych cwiczen, wykonuje sie za pomoca techniki. Jezeli ktos potrfi mlodemu kursantowi przekazac to w latwy i przyjemny sposob, mysle ze nie bedzie mial problemow z jego wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> ale wymaga umiejetnosci wiekszych niz obecnie wynosci sie z wiekszosci szkol

I w mojej ocenie to jest sedno sprawy Piotr...

W pierwszej kolejności należałoby zmodernizować system szkolenia, a dopiero później proces egzaminowania.

Gdyby zaczęto od tego pierwszego - to na egzaminie można byłoby wymagać wszystkiego - do jazdy na gumie włącznie...

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki, że OSK będą szybko i sprawnie starały się nauczyć kursanta dużo więcej, niż tylko utrzymanie równowagi na motocyklu.

Zresztą powyższe dotyczy również zmian w nauce tych, którzy ubiegają się o PJ na 4oo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszej kolejności należałoby zmodernizować system szkolenia, a dopiero później proces

> egzaminowania.

Zechcesz wyjasnic jak chcesz dojsc do lepszego szkolenia jezeli egzaminy nie reprezentuja najnizszego poziomu ? Bez wymogow niema osiagniec.

Pomine ju pytanie kto ma to szkolic, ci wszyscy nieudacznicy ktorzy poza 8 - mka nie szkola nic ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zechcesz wyjasnic jak chcesz dojsc do lepszego szkolenia jezeli egzaminy nie reprezentuja

> najnizszego poziomu ?

A skąd się wzieły obecne zmiany? wink.gif

Siedzą jakieś patałachy, które wymyślają takie bzdury, które czytaliśmy w pierwszym wątku... Wystarczyłoby określić jak MUSI wyglądać procesz szkolenia kursanta i dopiero na podstawie tego - przygotować czynności sprawdzające umiejętności - czyli egzamin.

W chwili gdy zmieniali maturę to również zaczęli od przygotowania przyszłych maturzystów do nowego egzaminu... wink.gif

> Bez wymogow niema osiagniec.

> Pomine ju pytanie kto ma to szkolic, ci wszyscy nieudacznicy ktorzy poza 8 - mka nie szkola nic ?

Przygotowanie do bycia instruktorem - również należałoby zmodernizować, a raczej gruntownie przebudować...

Sam widzisz, że po raz kolejny nasi "miłościwie panujący" zabrali się do tematu od d*** strony...

Jak to ktoś kiedyś powiedział - w d**ie byli i g**no widzieli... ale na wszystkim znają się najlepiej.... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczyłoby określić jak MUSI wyglądać procesz szkolenia kursanta i dopiero na podstawie

> tego - przygotować czynności sprawdzające umiejętności - czyli egzamin.

> Przygotowanie do bycia instruktorem - również należałoby zmodernizować, a raczej gruntownie

> przebudować...

> Sam widzisz, że po raz kolejny nasi "miłościwie panujący" zabrali się do tematu od d*** strony...

> Jak to ktoś kiedyś powiedział - w d**ie byli i g**no widzieli... ale na wszystkim znają się

> najlepiej.... .

Widzisz, tak jak to teraz opisales, to ma to sens i trudno sie z tym nie zgodzic.

Zadaj sobei moze tylko jedno pytanie, czy gdyby nie zostalo odgornie nalozone to czy te zmiany wogole by weszly ? Bez wzgledu na to czy zaczeli siodlac tego konia z prawej czy z lewej strony idzie ku dobremu, bo wreszcie beda musieli zaczac szkolic a nie tylko stwarzac pozory.

Co do przepisow kadry instruktorskiej to kpina aby ktos kto skonczyl dopiero kurs mal prawo rzucic sie na szkolenie kursantow bez wczesniejszej praktyki w jakims OSK. Roczny "okres ochronny" to minimum

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do przepisow kadry instruktorskiej to kpina aby ktos kto skonczyl dopiero kurs mal prawo rzucic

> sie na szkolenie kursantow bez wczesniejszej praktyki w jakims OSK. Roczny "okres ochronny" to

> minimum

Widzisz, ja jestem instruktorem i zaraz po kursie podjełem prace. Szkole na kat A i B ale nie jest tez tak jak mówisz bo rynek jest nasycocny i znaleźc prace nie jest łatwo. Szefowie osrodkow nie wezma sobie na głowe marnego instruktora zeby spieprzył renome. Szkól jazdy porobiło sie tyle, ze kursanci moga przebierac jak w ulęgałkach i uwierz mi, ze wcale nie sugeruja sie ceną. Za cena idzie jakość. Wieści gminne niosą gdzie szkola dobrze a gdzie nie i kursanci saami wybierają. Ale jak wszedzie zdarzaja sie tez kwiatki. A co do szkolenia ósemek to fakt, ale kazdy chce zdac egzamin a własnie na ósemkach oblewaja go najwięcej. wiem ze szystem szkolenia na A jest nieadekwatny ale my szkolimy tak jak wymagaja od nas przepisy. Ma być 5 ósemek 2 slalomy to tak sie uczy, a trasy egzaminacyjne sa stałe na kat A i sie nimi jezdzi. Nik nie zabrania kursantowi zapisac sie na kurs techniki jazdy zeby podszkolic umiejetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trasy egzaminacyjne sa stałe na kat A i sie nimi jezdzi.

Zależy gdzie. W Warszawie, z tego co wiem, już nie ma stałej trasy.

> Nik nie zabrania kursantowi zapisac sie na kurs techniki jazdy zeby podszkolic umiejetności.

Prawda, ja jednak wybrałem szkołę, w której nauczyli mnie trochę więcej niż zdania egzaminu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie zabrania kursantowi zapisac sie na kurs techniki jazdy zeby podszkolic umiejetności.

Nie tak do konca. Aby sie doszkalac, to najpierw trzeba cos potrafic.

Doszkalanie jak najbardziej ale w/g mnie to po przejechanu conajmniej 10 000 km w roznych sytuacjach ( drogo roznego rodzaju ).

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> no i? bo nie za bardzo kumam co chciales przekazac

No to co napisałem - to egzamin wymusza jakość szkolenia.

Idąc tropem rozumowania Patrola -> po co egzaminować w ogóle -> skoro klient odbył "dobre szkolenie", to niech się 3x nogą na placu egzaminacyjnym odepchnie -> przecież wszystko już umi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to co napisałem - to egzamin wymusza jakość szkolenia.

> Idąc tropem rozumowania Patrola -> po co egzaminować w ogóle -> skoro klient odbył "dobre

> szkolenie", to niech się 3x nogą na placu egzaminacyjnym odepchnie -> przecież wszystko już

> umi...

Patrol chcial przekazac, ze system szkolenia nie jest doskonaly i nalezy go zmienic wiec zupelnie nie rozumiem Twojej uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrol chcial przekazac, ze system szkolenia nie jest doskonaly i nalezy go zmienic wiec zupelnie

> nie rozumiem Twojej uwagi

NAJPIERW zmienić system szkolenia, POTEM zmieniać egzamin - taka była teza.

IMO zła.

Mam prawo mieć swoją opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NAJPIERW zmienić system szkolenia, POTEM zmieniać egzamin - taka była teza.

> IMO zła.

> Mam prawo mieć swoją opinię?

jesli i jedno i drugie reguluje ustawodawca to teza jest DOBRA ale oczywiscie mozesz miec wlasne zdanie ... nawet gdybys nie mogl to i tak bys mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.