Skocz do zawartości

Złomowanie samochodu


gn11wasyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdzie znajdę jakieś aktualne przepisy związane ze złomowaniem samochodu ? Czy ponosi się jakieś koszty gdy wóz jest niekompletny, gdzie z czym się udać by dopełnić formalności.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepisy przepisami ale problemem nie jest zezłomowanie nawet samego DR i wyciętych numerów

to daj znać na PW jak to zrobić, ale jestem także zainteresowany wszelakimi info co gdzie zgłosić by się złomka pozbyć

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode zlomowalismy malucha, a dokaldniej rzecz biorac golusienkie nadwozie nawet bez drzwi. Cakowita masa nadwozia wyszla 160kg. Kumpel doplacil 50 zl i byl zadowolony, bo wyszlo, ze wlasnei za tych 50zl kupil cale wyposazenie malucha - wszystko z wyjatkiem nadwozia, a przy okazji wyrejestrowal samochod.

Z tym, ze to bylo pod Krakowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie złomu trza bylo dorzucic do auta, aby sie w miare zgadzalo z rzeczami wyciagniety, mozliwosc doplaty tez byla (drobnej) zadzwon na stacje demontazu, i tam sie dopytaj, ja zadzwonilem bo tez chcialem miec wszystko na legalu i mi wszystko wyjasnili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji demontażu musisz mieć 2 tablice rejestracyjne, OC, DR, KP i element nadwozia z wybitym VIN (czytelnym). Jeśli jest trochę wartościowego mięsa to dostaniesz może 100, a może 500 zł, a może nic. Potem tylko do UK z obciętymi papierami i przedziurkowanymi blachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołącze do pytania.Podobno można wyrejestrować ale tylko na pół roku auto osobowe.Jeśli minie pół roku to wg przepisów nie ma już możliwości wznowienia rejestracji ? Czyli co ? Mam całe autko,mogę z niego wymontować co chcę i resztę na złom ? Czy nie ma ta łatwo ? Może ktoś się orientuje jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się dołącze do pytania.Podobno można wyrejestrować ale tylko na pół roku auto osobowe.Jeśli

> minie pół roku to wg przepisów nie ma już możliwości wznowienia rejestracji ? Czyli co ? Mam

> całe autko,mogę z niego wymontować co chcę i resztę na złom ? Czy nie ma ta łatwo ? Może ktoś

> się orientuje jak to jest ?

Podobno ktoś cię wprowadził w bład. Nie ma mozliwości czasowego wyrejestrowania sam osobowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Gdzie znajdę jakieś aktualne przepisy związane ze złomowaniem samochodu ? Czy ponosi się jakieś

> koszty gdy wóz jest niekompletny, gdzie z czym się udać by dopełnić formalności.

Nie ma przepisów dotyczących opłat, działają prawa rynku.

Pogooglaj autokasacji w twoim rejonie, wszystko zależy co to za auto (jak chodliwe) i w jakim stopniu kompletne

Wersja pesymistyczna - bedziesz musiał dopłacić do brakujących kg

Wersja neutralna - zabiorą wrak za darmo

Wersja optymistyczna - gratis zabiorą wrak i jeszcze zapłacą (z tego co się orientowałęm to najwięcej płacili ok 1000zł za jakieś MB czy coś takiego)

Ja za złomowanie niekompletnego pojadu dostałem 600 zł i mi go gratis zabrali z posesji

> pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na stacji demontażu musisz mieć 2 tablice rejestracyjne, OC, DR, KP i element nadwozia z wybitym

> VIN (czytelnym). Jeśli jest trochę wartościowego mięsa to dostaniesz może 100, a może 500 zł,

> a może nic. Potem tylko do UK z obciętymi papierami i przedziurkowanymi blachami.

Zezłomowałem furę bez opłaconego OC od pół roku.

Karty pojazdu też nie chcieli.

auto szrot strażacka w wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.